Któż jak nie Bóg. Historia nawróconej (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Jennifer Fulwiler była szczęśliwa. Bo niby dlaczego miałaby się smucić.

  • doskonale zarabiała jako programistka
  • poślubiła zamożnego i superinteligentnego faceta
  • zamieszkała wraz z nim w hipsterskiej rezydencji
  • nie brakowało jej niczego

Wychowała się w szczęśliwej, lecz ateistycznej rodzinie i nie narzucano jej żadnych wyborów życiowych. Boga nie potrzebowała. Nie był jej do szczęścia potrzebny. Więcej nawet –  czuła do niego odrazę.

Jednak pewnego dnia, pod wpływem serii niefortunnych dla niej wydarzeń, uznała, że jej życie jest puste. Brakuje w nim przyjaznej siły wyższej. Nie, nie od razu została katoliczką. Zaczęła poszukiwać Boga na własną rękę – po kryjomu i w tajemnicy przed mężem. Udawała nawet, że Pismo Święte, które zaczęła regularnie czytywać to pornosy.

Książka, którą czyta się jak pasjonującą powieść obyczajową, jest studium nawrócenia. To historia młodej kobiety, która postanawia zwrócić się w stronę wiary, nie pod wpływem groźby, strachu, traumy, czy namów, tylko w drodze rozsądnej analizy i obserwacji życiowych doświadczeń. Tego samego dnia , gdy przyszło nawrócenie, otrzymała śmiertelną diagnozę… Czy zawróciło ją to z drogi wiary? W jej wyborach życiowych czytelnik łatwo odnajdzie własne dylematy.

Ta szczera książka jest cudowną opowieścią o duchowej podróży, a jednocześnie czarującym pamiętnikiem. Epifanie jakie były udziałem autorki zostały fantastycznie opisane i trafią do serc czytelników.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Któż jak nie Bóg. Historia nawróconej
Autor: Fulwiler Jennifer
Tłumaczenie: Jaszczurowska Maria
Wydawnictwo: Fronda
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 344
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-08-07
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 205 x 28 x 146
Indeks: 17414005
 
Brak
ocen
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
10 recenzji
5/5
09-08-2015 o godz 20:07 przez: KasiaS
Książka nietypowa, dobrze się ją czyta, można znaleźć sytuacje z własnego życia. Jeśli nie jesteście pewni, przesłuchajcie fragmentu: https://www.youtube.com/watch?v=t7PPt5J8IrY
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
5/5
06-08-2015 o godz 13:20 przez: sweetmadzius
Tak jak w tytule. Niezwykle pozytywna książka, o wspaniałej kobiecie, która zorientowała się, że wszystko co ma, bez Boga, jest tak naprawdę niczym. Polecam :)
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
12-08-2015 o godz 09:37 przez: Zaczytany w Książkach"Nigdy nie patrzyłam na "Któż jak nie Bóg?" jak na historię o nawróceniu; wolę myśleć, że ta książka jest historią dwojga ludzi, którzy szukali prawdziwego szczęścia i w końcu je znaleźli. W tej opowieści Joe i ja odkryliśmy, że aby być szczęśliwym, nie trzeba przez cały czas myśleć o tym, jakie wakacje, rzeczy czy jaka praca przyniosłaby człowiekowi największą satysfakcję; w rzeczywistości, aby być naprawdę szczęśliwym, w ogóle nie trzeba myśleć o sobie. Droga do szczęścia wiedzie przez miłość, a prawdziwa miłość oznacza otwarcie się na Boga i na ludzi w sposób zdecydowany i jak najbardziej osobisty."*
Jennifer Fulwiler jest amerykańską katolicką autorką, dziennikarzem radiowym oraz internetowym i blogerką. Książka "Któż jak nie Bóg?" w USA okazała się bestsellerem, weszła również do pierwszej dwudziestki na Amazon.com w kategorii wspomnień. Blog, który prowadzi – ConversionDiary.com – dotyczy jej doświadczeń w sferze wiary oraz życia rodzinnego. Cieszy się on ogromną popularnością; był też kilkakrotnie nagradzany i wyróżniany. Jennifer Fulwiler mieszka w Teksasie wraz z mężem i sześciorgiem dzieci.**


Muszę się przyznać, że często się zastanawiałem, czy wierzę w Boga. Chodzę do kościoła, obchodzę święta, ale nie postępuję zgodnie z Dekalogiem. Nadal trwają takie wewnętrzne rozważania, ale powieść "Któż jak nie Bóg?" na pewno pomogła mi bardziej zrozumieć katolicyzm.


Książkę zalicza się do autobiografii, gdyż Jennifer Fulwiler opowiada o swojej 'przygodzie' z ateizmem. Utwór cechuje lekki język i wartka akcja. Historia wciąga od początku. "Któż jak nie Bóg?" jest dopracowany nawet w najmniejszym szczególe głównie ze względu na to, że autorka pisała go sześć lat. W książce jest wiele mądrości, które dają czytelnikowi do myślenia."– Wiesz, że ja nie wierzę w Boga, prawda? – zaczęłam.

Joe nie odrywał wzroku od chmury. – Tak, coś wspominałaś.

Czekałam, aż powie coś więcej; spodziewałam się silniejszej reakcji. Joe milczał, więc spytałam: – Czy to ci przeszkadza?

– Coś ty – odparł beztrosko. – Jesteś rozsądną osobą, więc kiedyś ci przejdzie ten etap ateizmu."


"Jenny je właśnie gofra z syropem, gdy jej mama dowiaduje się o skandalu. Dzwoni sąsiadka. Jenny odmówiła uznania Jezusa za swojego zbawiciela. Przy wszystkich dziewczynkach! Na obozie letnim! Kilka lat później Jenny zmienia uczelnię. Do szału doprowadzają ją fizycy rozprawiający o Bogu. Rozsądni ludzie! O Bogu! Ale gdy Jenny poznaje Joe... Cóż, sprawy nabierają nieoczekiwanego obrotu. Siedmiominutowy ślub, własna kancelaria prawna, upragniony dom i nagła ciąża, a nawet dwie – to wszystko nic w porównaniu z kryzysem egzystencjalnym. Bo po co się męczyć, skoro i tak wszyscy umrzemy? Ta przygnębiająca myśl nie daje jej spokoju. W poszukiwaniu sensu udaje się do świątyni dumania. A także do paru innych świątyń, które na szczęście nie są wyposażone w wykrywacze ateistów..."**


Opowieść jest podróżą. Zaczyna się od ateizmu i totalnego wypierania Boga, co wywołało, np. koniec przyjaźni z koleżankami-chrześcijankami. Potem zaczęło się czytanie książek, w których autentyczne osoby opowiadały o swoim przejściu z ateizmu do Jezusa. Następnie podróżowanie po świątyniach i poszukiwanie sensu.


Książkę głównie polecam osobom, które nie do końca wiedzą, po której stronie stoją, tj. ateizmu czy Kościoła. Najbardziej spodobał mi się język i wartkość utworu. Nie spodziewałem się, że tak bardzo zostanę wciągnięty w historię autorki. Myślałem, że to tania powieść, w której dostajemy dawkę kłamstwa. Na szczęście się myliłem.


* cytat z przedmowy

** opis z okładki książkiTytuł: "Któż jak nie Bóg? Historia Nawróconej"


Tytuł oryginału: "Something Other Than God. How I Passionately Soight Happines and Accidentally Found It"


Autor: Jennifer Fulwiler


Wydawnictwo: Fronda


Przełożyła: Maria Jaszczurowska


Okładka: Anna Kierzkowska


Ilustracja na okładce: kevron2002 / depositphotos


Korekta: Hanna Śmierzyńska


Wydanie: I


Oprawa: miękka


Data wydania: 28 lipca 2015


Liczba stron: 363


ISBN: 978-83-64095-92-4
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-08-2015 o godz 18:39 przez: Ósemkowy Klub Recenzenta
Jennifer Fulwiler jest amerykańską, katolicką autorką, dziennikarzem radiowym oraz internetowym. W ostatnim czasie sięgnęłam po książkę jej autorstwa "Któż jak nie Bóg".

Ojciec Jenny chce, aby dziewczynka była ateistką. Tłumaczy jej, że tylko głupcy wierzą w Boga. Z powodu przekonań religijnych Jennifer nie ma zbyt wielu przyjaciół.

Pewnego słonecznego dnia mała wraz z tatą udają się na wycieczkę w góry. Dziewczynka jest zachwycona. Jennifer patrząc na skały, dochodzi do wniosku, że ludzkie życie jest krótkie, kruche i nic niewarte. Człowiek żyje zaledwie kilkadziesiąt lat, a skamieliny leżą w górach od wielu wieków. Jenny odczuwa wewnętrzną pustkę. Próbuje pozbyć się tego dziwnego uczucia, zagłuszając je zabawą. Stara się skupić na tym, co dzieje się tu i teraz.

Niestety lata mijają , a Jenny nie potrafi pozbyć się natrętnych myśli. Rozpoczyna swoje poszukiwania sensu życia. Kupuje sobie Pismo Święte oraz Katechizm Kościoła Katolickiego. Idzie nawet do kościoła na Mszę Świętą i do spowiedzi.

W trakcie poszukiwań wiele kwestii ją oburza. Zastanawia się, dlaczego ludzie muszą odczuwać cierpienie, skoro Bóg jest dobry i miłosierny. Irytuje ją to, że na świecie istnieje zło. Choroby, klęski żywiołowe, głód, nędza, bieda, samotność, ból, cierpienie - dlaczego Bóg pozwala na to?

Kobieta zmienia swoje poglądy. Sprzeciwia się aborcji, chociaż dotychczas nie widziała w tym nic złego. Jenny ze zdziwieniem odkrywa, że Bóg istnieje naprawdę. Wysłuchał jej modlitw. Nie rozumie jednak, dlaczego Bóg nie wysłuchuje i nie spełnia wszystkich życzeń.

"Któż jak nie Bóg" to historia zagubionej kobiety, która rozpaczliwie poszukuje sensu życia. Jennifer w końcu odnajduje swoje szczęście. Ta książka zachęca do rozważań każdego katolika. Ateista, czytając tę książkę może lepiej zrozumieć osobę wierzącą. Katolik po przeczytaniu tej książki na pewno zada sobie pytania: Kim jest dla mnie Bóg? Dlaczego się modlę? Czy wierze w moc modlitwy? Czy szczęście bez Boga istnieje? Jak wyobrażam sobie Niebo? Kiedy ostatni raz pojednałem/am się z Panem?

Polecam tę książkę zarówno katolikom, jak i ateistom. Jestem pewna, że każdy znajdzie w tej historii cząstkę siebie. Myślę, że "Któż jak nie Bóg" to idealna lektura na wolny, sierpniowy dzień.
Kasia, lat 17
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-08-2015 o godz 13:44 przez: dobrerecenzje.pl
To opowieść o kobiecie, ateistce. Losy Jennifer przedstawione są od momentu kiedy była dzieckiem. Już od tamtej pory nie wierzyła w istnienie Boga i Jezusa. Miała przez to często spore problemy, ponieważ dzieci albo nie chciały się z nią bawić, albo uważały ją za satanistkę, lub po prostu ją wyśmiewały. Życie powoli biegło swoim torem, Jennifer dorastała, aż w końcu stała się dorosłą kobietą. Pracowała w poważnej firmie, gdzie poznała swojego przyszłego męża Jo. Od tej pory bohaterka zaczyna odkrywać stopniowo i bardzo powoli tajniki chrześcijaństwa, lecz niestety nie z wszystkimi teoriami czy zakazami i nakazami jest zgodna. Zawsze gdzieś w głębi odzywa się zbuntowana ateistka.
Jak dalej potoczą się losy Jennifer?
Czy w końcu pogodzi się z nauką Kościoła i ją przyjmie?

Bardzo ogromnie zachęcam do lektury. Tematy które są tutaj podjęte, to problemy współczesnego życia zwykłego człowieka. Kobieta, ateistka która stopniowo wierzy w istnienie Boga i Jezusa. Można by zapytać czy w ogóle istnieje szansa nawrócenia takiego człowieka, który wszystko tłumaczy nauką. Otóż jak widać na przykładzie książki, nie jest to wcale łatwe, potrzeba wiele chęci, wysiłku i wsparcia bliskich osób.
Trzeba oczywiście dodać, że nie bez zasług książka została bestsellerem w top 20 amazon.com. Jest to duże wyróżnienie, które pokazuje jak bardzo opowieść jest wartościowa.
Wszystko opowiadane w pierwszej osobie. Znajdziecie tutaj wiele kobiecych emocji. Zdradzę Wam, że w pewnych momentach nie można się oderwać od książki tak bardzo jest ciekawa. Niektórzy pewnie pomyślą, że jeżeli to książka religijna, lub o istnieniu Boga to na pewno będzie nudna i niewarta uwagi. Nic bardziej mylnego. To po prostu wspomnienia kobiety, która wiele w życiu przeszła, zmagała się z masą problemów, które wydawałoby się są nie do rozwiązania.
363 strony to naprawdę niewiele, a tyle można się dowiedzieć. Rozdziały są króciutkie, dzięki czemu czytamy więcej i więcej i nawet nie zauważamy kiedy przeczytaliśmy już ponad połowę.
Ogromnie polecam osobom lubiącym literaturę religijną, ale i tym którzy nie są do niej przekonani. Ta książka to ludzkie podejście do religii.

Moja ocena: 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-08-2015 o godz 15:55 przez: kobieta
To autentyczna, wartka historia, w której każdy odnajdzie cząstkę własnych zmagań. Książka, którą czyta się jak pasjonującą powieść obyczajową jest studium nawrócenia. Duchowa podróż w poszukiwaniu szczęścia, a zarazem czarujący pamiętnik. Autorka przywołuje znaczące lektury, historie bliskich jej osób oraz porusza kontrowersyjne i wzbudzające wiele emocji na całym świecie tematy. Opisuje rozterki związane z życiem osobistym oraz zawodowym. Relacje z rodziną, okres macierzyństwa i miłość do dzieci.

http://businesswomanlife.pl/ktoz-jak-nie-bog-historia-nawroconej/
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
04-09-2015 o godz 00:00 przez: Elwira Przybyłowska
Niezwykła, poruszająca opowieść o wielkim, osobistym odkryciu. Mam odczucie, że książka Jennifer Fulwiler może być motywująca i inspirującego dla wielu osób które czasem czują się zagubione, a może po prostu szukają własnej życiowej drogi. Książka napisana ciepłym i sympatycznym językiem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
12-03-2016 o godz 16:20 przez: Nina Gwardiak
Książka daje dużo do myślenia, zastanowienia się nad tym co w życiu jest ważne.....polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-09-2015 o godz 09:19 przez: gina
Piękna książką, czyta się jednym tchem. Polecam wszystkim gorąco :))))))<333
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
10-03-2016 o godz 15:50 przez: Karlikowa
Świetna książką, czyta się jednym tchem. Polecam każdemu ;)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Czas Nielegałów Wroński Piotr
4/5
22,43 zł
29,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Obóz świętych Raspail Jean
4.8/5
23,50 zł
39,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego