Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
Nowości
Język
Autor
  • więcej
Polecane
Wydawca
  • więcej
Seria
  • więcej

Bajki, wiersze i opowiadania dla dzieci

Kategoria ta obejmuje bajki, wiersze i opowiadania dla najmłodszych dzieci. Są to publikacje wielu znanych autorów, m.in. Urszuli Kozłowskiej, Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej, Agnieszki Frączek, Aleksandra Fredry, Anity Głowińskiej, Stanisława Jachowicza, Wiesława Drabika czy Barbary Supeł. W asortymencie znajdują się pozycje różnych wydawnictw, w tym np. Skrzat, Aksjomat, Ameet, Olesiejuk, Zielona Sowa, Wilga, czy wydawnictwa Zakamarki.

Opowiadania i bajki dla małych dzieci na dobranoc

Do wyboru jest wiele opowiadań i bajek dla dzieci, które zawierają wartościowe morały, pomagają najmłodszym lepiej poznawać świat, poszerzają ich zakres słownictwa oraz pomagają w rozwijaniu wyobraźni, empatii, logicznego myślenia czy koncentracji.

Bohaterowie bajek dla małych dzieci często przechodzą przez typowe sytuacje z codziennego życia najmłodszych, np. nauka siusiania do nocnika, mycia zębów czy kąpieli, pierwsze wyjścia na spacer, odwiedziny dziadków czy wizyta u lekarza. Dzięki lekturze maluch może oswoić się z nimi i przezwyciężyć swój lęk przed nieznanym. Bajki takie pełnią więc funkcję terapeutyczną.

Wiersze dla dzieci

W naszej ofercie można także znaleźć książeczki z rymowankami. Wśród nich znajdują się najpopularniejsze wiersze dla dzieci, m.in. „Wlazł kotek na płotek”, „Jadą jadą misie”, „Ele mele dudki”, „Entliczek, pentliczek”, „Trzy świnki” czy „Jagódki”. Zazwyczaj są to krótkie, rytmiczne i zabawne utwory napisane zrozumiałym dla najmłodszych językiem.

Wiele publikacji zawiera kolorowe obrazki, ilustracje, naklejki, puzzle i inne elementy, które przyczyniają się do zwiększenia zainteresowania dziecka lekturą. W niektórych książeczkach znajdują się również elementy do przesuwania, naciskania, kolorowania czy zakreślania. Dzięki temu czytanie staje się dla młodego czytelnika ciekawą i rozwijającą zabawą.

Zapoznaj się z naszym asortymentem bajek, wierszy i opowiadań dla dzieci. Wybierz książkę, która pozwoli ci przyjemnie wprowadzić malucha w świat literatury.

więcej

Przeczytaj więcej jakie książki dla maluszka wybrać!

Zobacz więcej