Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Twoje środki
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
Nowości
Autor
  • więcej
Język
Wydawca
  • więcej
Seria
  • więcej
Sposób dostawy (oferta empik)
  • więcej

Audiobooki CD dla dzieci

Audiobooki CD dla dzieci to dźwiękowe wersje popularnych bajek, baśni i wierszy na dobranoc. W naszej kolekcji znajdują się utwory znanych twórców literatury dziecięcej, m.in. Braci Grimm, Marii Konopnickiej, Astrid Lindgren, Jana Brzechwy, Hansa Christiana Andersena, Grzegorza Kasdepke, Lecha Tkaczyka, Agnieszki Mielech czy Anny Onichimowskiej.

Do wyboru są książki na CD wchodzące w skład popularnych serii, w tym „Czytaj i słuchaj”, „Klub czytanej książki”, „Muminki”, „Cztery pory baśni”, „Pan Kuleczka”, „Baśniobór”, „Mądre bajki”, „Hania Humorek” czy „Posłuchajki”.

Baśnie i bajki na CD dla dzieci

W kategorii tej znajdują się bajki i baśnie nagrane na płytach. Ich słuchanie może być dla najmłodszych dzieci świetną okazją do pierwszego kontaktu z literaturą. Nawet jeśli jeszcze nie potrafią czytać książek, mogą poznawać pełne przygód historie bohaterów.

Książki na CD dla dzieci często zawierają liczne motywy fantastyczne oraz pouczające morały. Z ich słuchaniem nieraz wiąże się również wartość terapeutyczna – pomagają młodym słuchaczom oswoić się z trudnymi sytuacjami i przezwyciężyć lęki.

Można również znaleźć książki na płytach dla nieco starszych dzieci. Są to najczęściej lektury szkolne w wersji audio, których odsłuchiwanie może być dla uczniów przyjemną formą poznawania treści. Niektóre audiobooki na CD oprócz tekstu czytanego przez lektorów zawierają różnego rodzaju efekty dźwiękowe.

Wiersze na CD dla dzieci

Audiobooki CD dla dzieci to również płyty zawierające nagrania znanych wierszy. Są to najczęściej krótkie, zabawne i pouczające rymowanki. Świetnie sprawdzają się do słuchania przed snem, ułatwiając zasypianie. Dzięki płytom z nagraniami poezji dla dzieci mogą one rozwijać wrażliwość i empatię, poszerzać zakres słownictwa, a także przyswajać zasady poprawnej polszczyzny.

Zapoznaj się z nasza ofertą płyt z audiobookami dla dzieci. Wybierz dla swojej pociechy książkę w wersji audio, której słuchanie będzie dla niej ciekawą i inspirującą przygodą.

więcej