Kamienie elfów Shannary. Kroniki Shannary. Tom 2 (okładka  miękka, 08.2016)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Bestsellerowa powieść fantasy z przeniesionego na ekrany cyklu „Kroniki Shannary”

Gdy starożytne drzewo Ellcrys zaczyna umierać, siły zła znajdują sposób, by powrócić na ziemię…

Magiczne drzewo Ellcrys przez lata chroniło Cztery Krainy przed powrotem demonów. Teraz drzewo umiera, a utrzymywana przez nie Ściana Zakazu słabnie, przepuszczając demony do świata ludzi, elfów, trolli i gnomów.

Księżniczka Amberle, półelf Wil Ohmsford oraz waleczna Eretria wyruszają w niebezpieczną misję, mającą doprowadzić do odrodzenia drzewa. Nad bohaterami czuwa legendarny druid, Allanon, lecz każdy krok wybrańców śledzi najgroźniejszy z demonów, bezlitosny Dagda Mor.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1125555378
Tytuł: Kamienie elfów Shannary. Kroniki Shannary. Tom 2
Tytuł oryginalny: The Elfstones of Shannara
Seria: Kroniki Shannary
Autor: Brooks Terry
Tłumaczenie: Hermanowski Piotr
Wydawnictwo: Wydawnictwo Replika
Redakcja: Pawłowska Joanna
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 480
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-08-09
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 40 x 206 x 145
Indeks: 19757995
średnia 4,6
5
13
4
5
3
2
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
7 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
31-08-2016 o godz 12:18 przez: Robert Bartoszek | Zweryfikowany zakup
Bardzo dobra pozycja fantasy, ciekawa i wartka akcja gorąco polecam :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-01-2022 o godz 11:32 przez: Olga Boguckafilozofia | Zweryfikowany zakup
Ok
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
24-07-2016 o godz 19:22 przez: Łukasz Marciniak
Na początku 2016 roku, a dokładniej 5 stycznia swoją premierę światową miał nowy serial Kroniki Shannary zrealizowany przez Alfreda Gougha oraz Milesa Millara. Oparty jest on na drugiej części trylogii Terry'ego Brooksa pt.: Kamienie elfów Shannary. Z początku zastanawiałem się, dlaczego do ekranizacji wybrano właśnie środkowy tom a nie pierwszy. Lecz po przeczytaniu książki już wiem - jest w niej wszystko: wspaniała historia, barwni bohaterowie, miłość, niebezpieczeństwo i epickie bitwy z dobra ze złem. Czego chcieć więcej?

Kamienie elfów Shannary rozpoczynają się wręcz sielsko i nic nie zapowiada nadciągającej katastrofy. Jednak z czasem pojawiają się pierwsze oznaki, że starożytne drzewo Ellcrys zaczyna umierać a wraz z nim Zakaz, który utrzymywał demony poza światem ludzi, elfów, gnomów i trolli, słabnie z każdym dniem. Ratunkiem jest niebezpieczna wyprawa do źródła mocy wraz z nasionkiem drzewa - wówczas Ellcrys odrodzi się a Zakaz zostanie przywrócony na nowo. Z tą misją zostaje wysłana księżniczka elfów Amberle - ostatnia z Wybranych oraz Wil Ohmsford - wnuk Shei Ohmsford, który niegdyś znalazł Miecz Shannary i uratował krainę przed lordem Warlockiem. Z czasem towarzyszyć im będzie również Eretria - niezwykle waleczna młoda kobieta z silnym charakterem. Z każdym krokiem za trojgiem młodych ludzi podąża bezlitosny demon-zabójca Kosiarz, którego jedynym zadaniem jest ich zabić za wszelką cenę. Czy ich misja powiedzie się? Czy może jednak demony zawładną całą krainą?

Kronik Shannary nie czytałem po kolei i w sumie bardzo się z tego powodu cieszę. Bowiem Kamienie elfów Shannary są najlepszym tomem tej trylogii i pod wieloma względami przewyższają pierwszą i trzecią część. Przede wszystkim w samej historii nie odczuwa się już widocznych nawiązań do Tolkiena, które najmocniej uwidaczniało się w Mieczu Shannary. Oczywiście w tym tomie one i tak są, lecz niewielkie i dużo trudniej je zauważyć. Moim zdaniem wynika to bardziej z przyjętej konwencji gatunku, aniżeli z jawnego plagiatowania. Choć sama historia nie jest może bardzo świeża i innowacyjna, to niewątpliwie urzeka i sprawia, że czyta się ją bardzo dobrze. Wydaje mi się, że każdy z nas potrzebuje od czasu do czasu przeczytać książkę, w której zło ma pazury i zęby a dobro jest piękne i chroni życie. A o tym jest właśnie ta książka.

Wil, Amberle i Eretria to trójka niezwykłych i bardzo barwnych bohaterów. Każdego z nich autor stworzył z bogatą historią, różnorodną i niekiedy bardzo odmienną osobowością oraz przekonaniami. To sprawia, że czasami dochodzi do sprzeczek, lecz w obliczu niebezpieczeństwa stanowią zgrany zespół. Z początku oczywiście podchodzą do siebie z dystansem, nie ufają sobie, lecz z czasem wspólny cel oraz widmo Kosiarza jednoczy ich i zbliża do siebie. Bohaterowie są niewątpliwie bardzo mocnym autem Kamieni elfów Shannary i wzbogacają całą opowieść.

Demony w tej książce zostały świetnie przedstawione i autor nie szczędził opisów, aby czytelnik mógł poczuć zgrozę jaką budzą w bohaterach oraz dobrze poznać ich wygląd. Są to istoty o potężnych pazurach i twardych łuskach, co czyni z nich śmiertelnie groźnych przeciwników - trudno je zabić a zranić potrafią bardzo łatwo. Mają one najróżniejsze kształty i rozmiary - od potężnych, dwukrotnie wyższych niż człowiek, aż po takie małe, wielkości psa. Wśród nich wyróżniają się trzy demony, które będziemy mieć okazję bliżej poznać. Dagda Mor - przywódca demonów o potężnej sile magicznej, Przemieniec - zdolny do zmiany kształtu na dowolny, jaki chce oraz Kosiarz - zabójca doskonały, który nie odpuszcza swoim ofiarom i rozsiewa wokół siebie aurę śmierci. Walka elfów i ich sojuszników z demonami to pełne heroizmu i brutalności walki, aż do ostatniego żołnierza. Opisy walk stanowią dość znaczącą część tej historii, zwłaszcza w drugiej połowie książki - czyta się je z zapartym tchem i ciężko odejść od lektury książki.

Kamienie elfów Shannary to najlepszy pod wieloma względami tom z całej trylogii Kroniki Shannary. Wspaniała fabuła i bohaterowie oraz epickie bitwy, to tylko niektóre elementy urzekające w tej historii. Nic więc dziwnego, że to właśnie tę książkę postanowiono zekranizować w formie serialu. Polecam całą trylogię osobom szukającym klasycznego fantasy z jasno zarysowanym dobrem i złem.

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Replika!

hrosskar.blogspot.com
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
18-07-2016 o godz 12:44 przez: Natalia-06
Kamienie elfów Shannary to już drugi tom cyklu napisanego przez Terry'ego Brooks'a. Książka jest z pewnością dla fanów fantastyki, ale takiej, która nie jest banalna, bo na pierwszym planie nie mamy ani irytujących bohaterów, ani przesłodzonych wątków miłosnych.

Fabuła została tak płynnie przedstawiona, że nie ma żadnych szans, by się w niej pogubić. Mamy tu narrację trzecioosobową i co mnie cieszy, jest tu parę wątków, a nie tylko jeden, przez mamy wzgląd na to, co się dzieje w danym czasie z innymi postaciami. Dlatego tak ważne jest to, by książka nie sprawiała wrażenia zbyt zagmatwanej.

Cała historia elfów, ale również pozostałych istot została idealnie przybliżona, choć przyznam, że czasami miałam wrażenie, że parę fragmentów jest powtarzanych parę razy. W pewnym sensie można nazwać to zaletą, bo wszystko zostaje utrwalone i nawet po przeczytaniu książki nadal pamięta się dane szczegóły. Kultura i tradycje elfów niezwykle mnie urzekły, aż chciałabym kiedyś odwiedzić ich krainę!. A jak jestem przy krainach, to i o nich parę słów. W czasie akcji przewija się ich naprawdę sporo, tak samo jak nazwy rzek, dolin, jezior etc, co jeszcze bardziej nas zbliża do świata wykreowanego przez autora.

Opisy to coś, co najbardziej urzekło mnie w tej powieści. Naprawdę mnie oczarowały, zważywszy na fakt, że bohaterowie byli cały czas w trasie, wędrując przez malownicze tereny, gęste zarośla, lasy, zdradliwe rzeki i wielkie jeziora.

Oprócz elfów występują tu także krasnoludy, trolle, gnomy, czy demony. No i oczywiście nie zapominajmy o ludziach, choć w tej książce nie były one wcale najważniejsze. Każda rasa miała swój udział w tej historii. Bohaterowie przewijali się, pojawiali się nowi. Ich zachowanie bywało nieprzewidywalne, nie można przewidzieć, kto jest tym złym. A czarnych charakterów i to dobrze zarysowanych parę tu było.

Z całego wachlarza bohaterów najbardziej polubiłam Eretrię. Wydawała mi się żywiołową, odważną postacią, która się nie poddawała, myślę, że idealnie się z nią utożsamiam. To samo tyczy się Allanona, potężnego druida. Jego zaciętość i twardość, i wewnętrzna siła zdecydowanie mnie do jego przekonały. Natomiast Wila i Amberle nie polubiłam, szczególnie zachowanie Amberle nieco mnie zdziwiło, bo od początku była płaczliwa i po prostu słaba. Ale to na szczęście się z biegiem czasu zmienia choć trochę.

Kamienie elfów Shannary to powieść, która wciąga od pierwszych stron przez styl pisania, który jest lekki i wpasowuje się do przedstawionej historii. Wielowątkowość z rozbudowanym światem i różnorodnymi bohaterami sprawia, że powieść czyta się jednym tchem. Momentami nuży, szczególnie w opisach bitew, ale każdy może to odebrać inaczej, mnie akurat takie szczegóły niezbyt ciekawią. Natomiast opisy przyrody przedstawiły wykreowany świat w jeszcze lepszym świetle. Nie znajdziemy tu nic przesłodzonego, jedynie bezlitosne działania, by uratować świat przed złem.

*Recenzja pochodzi z natalie-and-books.blogspot.com/
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
19-09-2016 o godz 14:40 przez: Wkp
„Kroniki Shannary” to seria, która jest z nami już od niemalże czterdziestu lat. Przez tan czas doczekała się blisko trzydziestu powieści, komiksu, gry, a ostatnio także i serialu telewizyjnego opartego na tomie „Kamienie Elfów Shannary”. I z tej właśnie okazji warto przypomnieć sobie książkowy pierwowzór, który jest całkiem udaną fantastyką dla miłośników gatunku.

Przed wiekami, jeszcze zanim narodził stary rodzaj ludzki i jego cywilizacja, doszło do Wielkich Wojen pomiędzy dobrem, a złem. Zło zostało pokonane, ale ponieważ ze względu na jego naturę nie mogło zostać zniszczone, skazano je na wygnanie. By zło nie powróciło, Elfy i ich sojusznicy stworzyli magiczne drzewo Ellcrys, które utrzymywało Zakaz – rodzaj bariery chroniącej Cztery Krainy. Wszystko jednak ma swój koniec, a ten nastanie dla Zakazu, kiedy drzewo straci swoje siły.
Teraz pilnujący go Wybrani zauważają, że Ellcrys zaczyna obumierać. Jest jednak szansa na ratunek – Odrodzenie. Drzewo osobiście podaruje wybranemu przez siebie osobnikowi ziarenko, które będzie musiał zanieść do źródła życia Ziemi, fontanny Krwawego Ognia, i tam je umieścić. Potem nasiono musi powrócić i zastąpić stare drzewo. Niestety informacje podane przez Ellcrys są bardzo ogólne i dziwne, a nikt z Elfów nie ma pojęcia jak można by było wypełnić powierzone zadanie…

Wbrew pozorom „Kroniki Shannary” to nie czyste Fantasy, a Science Fiction i to osadzone na postapokaliptycznym gruncie. Świat, w którym toczy się akcja cyklu to nasza daleka przyszłość. Ludzkość wyniszczyła się, a na resztkach upadłej cywilizacji pojawiły się zupełnie nowe gatunki i istoty, chociaż bardzo przy tym podobne do swoich poprzedników. I takie podejście do tematu podoba mi się bardziej, niż klasyczne fantasy. Nie znaczy to jednak, że Brooks zapomniał o gatunkowych wymogach. Pamiętajmy, że jego twórczość wyrosła na Tolkienowskim gruncie, co zresztą da się odczuć zarówno w przedstawieniu postaci, ich misji, jak i nazewnictwie.

Pisarstwo Brooksa pod względem stylu jest lekkie i łatwe w odbiorze. Nie ma tu dłużyzn, nie ma nudy, jest za to konkretna akcja, magia, przygoda, niezwykłe stworzenia i silna kobieca bohaterka postawiona w obliczu zagrożenia. W skrócie: wszystko co niezbędne by zadowolić miłośników fantasy. A właściwie fantastyki, która czerpie nie z jednego tylko gatunku. Jeśli lubicie takie klimaty, Elfy toczące walkę ze złem rozgrywającą się w niezwykłej scenerii, „Kroniki Shannary” to pozycja stworzona dla Was. Sięgnijcie zatem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
02-10-2016 o godz 17:09 przez: Triskel
"Kamienie elfów Shannary" jest to powieść fantasy z przeniesionego niedawno na ekrany cyklu "Kroniki Shannary", autorstwa Terrego Brooksa. Seria, która ma już praktycznie czterdziestu lat nadal pozyskuje nowych czytelników. Możemy uraczyć również grę, komiks oraz serial telewizyjny. Obecnie autor zaserwował nam już około trzydziestu powieści, które przenoszą nas do magicznego i niebezpiecznego królestwa Shannary.

Przedwieczne drzewo Ellcrys umiera, pogrążając cały świat i wszystkie jej stworzenia w chaosie i śmierci. Cztery Krainy nieustannie atakowane są przez hordy bezlitosnych demonów, które nie znają ni współczucia, ni litości. Starożytne rasy trolli, gnomów, elfów i ludzi muszą stanąć do walki jeżeli chcą przeżyć. Jak zwykle w trudnych czasach muszą zjawić się heroiczni bohaterowie, który ocalą świat od zagłady. Królestwa Shannary błagają o wybaczenie i z pomocą przychodzi im księżniczka Amberle, wojowniczka Eretria oraz półelf Wil Ohmsford. Razem będą musieli stawić czoła przeważającemu przecinkowi i kapryśnemu przeznaczeniu. Bohaterowie muszą doprowadzić do uleczenia się potężnego drzewa, jeśli im się nie uda los wszystkich żyjących istot będzie tragiczny. Zło jednak nie śpi i ogarnięty rządzą zemsty i władzy Dagda Mor nie pozwoli aby pokrzyżowano mu jego plany.

Autor w ciekawy sposób naszkicował postacie, o losach, których czytałem z nieukrywaną ciekawością. Najbardziej polubiłem druida Allanona oraz Eretrię, ich losy interesowały mnie w szczególności. Jest to klasyczne heroic fantasy, które powinno się spodobać fanom gatunku. Ja świetnie się bawiłem podczas czytania, może nie mamy tu za wiele nowatorskich koncepcji, to i tak całość czyta się przyjemnie. Akcja mknie szybko, a wątki fabularne Terry Brooks wykreował ciekawie i z pomysłem.

Powieść wciąga, styl autora jest lekki i bogaty, a mnogość fantastycznych form sprawia, że jest to fantasy przez duże F. Świat jest barwny i różnorodny, przekonując czytelnika, miejscami mamy takie wrażenie jakbyśmy naprawdę tam byli. Różnorodność fany i flory, dobrze przedstawiona historia świata sprawiają, że mamy ochotę poznać to miejsce jeszcze dokładniej. Bitwy również nie zawodzą i czyta się o nich z wypiekami na twarzy. Zakończenie zaskakuje, zachęcając do sięgnięcia po tom kolejny. Gorąco polecam.

http://fantasy-bestiarium.blogspot.com/2016/10/kamienie-elfow-shannary-terry-brooks.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
25-08-2016 o godz 18:42 przez: mysz821130
Nigdy więcej nie zasugeruję się opiniami, że jakiejś trylogii nie trzeba czytać po kolei - TO BŁĄD!

Do czytania zainspirował mnie reklamowany serial i to był strzał w dziesiątkę.
Nie ma sensu rozpisywać się nad bogatą i barwną fabułą oraz świetnie wykreowanymi bohaterami - TO JEST KLASYKA RODZAJU I WARTO POŚWIĘCIĆ CZAS NA TĄ LEKTURĘ - POLECAM>
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Wybór Zofii
5/5
36,80 zł
54,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Cień zbrodni
5/5
30,27 zł
44,90 zł

Podobne do ostatnio oglądanego