Kościół szpiegów (okładka twarda)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Sprzedaje empik.com 44,49 zł

Cena empik.com:
44,49 zł
Cena okładkowa:
49,90 zł
Koszt dostawy:
Salon empik - 0,00 zł
Produkt u dostawcy
Wysyłamy w 24 godziny
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Dostępność w salonie empik

Zarezerwuj w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

asb nad tabami
Riebling Mark Książki | okładka twarda
44,49 zł
asb nad tabami
Douglas John, Olshaker Mark Książki | okładka miękka
26,57 zł
asb nad tabami
Kay Adam Książki | okładka miękka
28,99 zł

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

Niezwykły dokument historyczny i doskonała powieść szpiegowska w jednym! Ta książka zmienia spojrzenie na II wojnę światową i współczesną historię kościoła katolickiego.

Milczenie Watykanu wobec okrucieństw nazizmu pozostaje jedną z największych kontrowersji naszych czasów. Historycy oskarżali Piusa XII o współudział w Holokauście, nazywając go „papieżem Hitlera”. Jednak kluczowa część tej historii pozostawała do dziś niedopowiedziana. Ujawnia ją na kartach swojej, na poły historycznej, na poły sensacyjnej książki, amerykański historyk, eseista i analityk polityczny - Mark Riebling.

Pius przewodził największemu kościołowi, najmniejszemu państwu i najstarszej organizacji szpiegowskiej na świecie. Święty, ale skryty. Z datków na kościelne organizacje charytatywne opłacał tajnych kurierów i ukradkiem nagrywał swoje spotkania z nazistowskimi generałami. Kiedy dowiedział się o Holokauście, postanowił rozegrać z Hitlerem własną grę. Wysyłał mu życzenia urodzinowe, a jednocześnie spiskował w celu obalenia Führera. Obawiając się, że jawny protest pogrzebałby jego tajne plany, nigdy nie wypowiedział głośno „płomiennych słów” na temat Hitlera i nazizmu, które cisnęły mu się na usta.

Szpiedzy Kościoła obnażają z detalami tę szokującą intrygę spod znaku „krzyża i szpady”.  Uzbrojeni Jezuici kradną plany domu Hitlera. Katolicki wydawca pokonuje Aply, przewożąc w  sportowym samolocie sekrety szefa straży przybocznej Führera. Strażnik watykańskiej krypty przewodzi siatce szpiegowskiej, która wykrada wojenne plany Niemców i rani Hitlera w zamachu bombowym.

Trzymająca w napięciu do ostatnich stron, bazująca na tajnych stenogramach i aktach książka "Szpiedzy Kościoła" rzuca nowe światło na historię II wojny światowej. Riebling uchyla drzwi  Watykanu, ujawniając najbardziej zdumiewające wydarzenia z historii papiestwa i zmieniając postrzeganie tego, jak największa na świecie instytucja moralna radziła sobie z największym kryzysem moralnym w historii.

Tytuł: Kościół szpiegów
Autor: Riebling Mark
Tłumaczenie: Rybski Jarosław
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-09-14
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 249 x 45 x 177
Indeks: 19919072
Kup, zrecenzuj i wygraj
średnia 4,5
5
8
4
1
3
1
2
1
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
8 recenzji
04-06-2018 o godz 11:13 Agnieszka Żyłka dodał recenzję:
Ciekawa. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
21-12-2016 o godz 11:46 Iwona_C_ dodał recenzję:
Książka Kościół szpiegów pokazuje zupełnie w innym świetle działania papieża i kościoła w okresie II wojny światowej. Oficjalnie musiał on zachować w miarę dobre lub też neutralne stosunki z Niemcami, dla ochrony ludności wyznania katolickiego, z drugiej prowadził tajne działania, mające na celu inwigilację planów nazistów oraz współpracę z aliantami. Autor opiera się na dokumentach archiwalnych, do których uzyskał dostęp. Warto tutaj podkreślić, jak dużo pracy włożył w przygotowanie tej książki. Co ważne, jest to opracowanie historyczne, jednak książkę czyta się niczym najlepsze thrillery i powieści sensacyjne. Jest to ogromny plus dla tego rodzaju publikacji.

http://www.czytajac.pl/2016/12/kosciol-szpiegow/
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
27-11-2016 o godz 10:14 homer_1 dodał recenzję:
Wiele książek może powstać, co nie zmieni faktu ówczesnej oficjalnej bierności Watykanu wobec szalejącego i okrutnie zbrodniczego niemieckiego faszyzmu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
24-11-2016 o godz 10:07 Orczykowski Piotr dodał recenzję:
Super książka ,ale tylko dla znawców tematu.Polecam ze względu na wiarygodne żródlo informacji.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
01-11-2016 o godz 23:13 Anna Drewniak dodał recenzję:
"Kościół szpiegów" Marka Rieblinga jest to książką, którą bardzo chciałam przeczytać. Problematyka II wojny światowej, tego ogromnego nieszczęścia jakie spotkało świat, zawsze pozostawała w kręgu moich zainteresowań. Jak na złość, im bardziej chciałam ją poznać, tym lepiej wychodziło mi jej odkładanie. Wynikało to z prostej przyczyny: "tematyka jest zbyt poważna, a ja dziś nie mam to siły". I tu był mój błąd. Tematyka, owszem, jest bardzo poważna, ale sposób jej opisania i przedstawienia czytelnikowi, odpowiada na prawdę dobrej powieści szpiegowskiej.

Mark Riebling przedstawił okres II wojny światowej ze strony dotąd nieznanej, ze strony reakcji Papieża Piusa XII. Ten o to człowiek objął swój pontyfikat w jednym z najtrudniejszych momentów w dziejach świata. Co więcej, jako od głowy Kościoła katolickiego, wymagano od niego określonej postawy co do poczynań Hitlera. Fakt, że miał on dosyć duże doświadczenie w zakresie polityki, wpłynął na jego wybór. Do Watykanu już od dłuższego czasu płynęły informacje, że Hitler planuje podjąć działania zmierzające do wyniszczenia księży katolickich. Pius XII musiał podjąć bardzo trudną decyzję, czy oficjalnie krytykować Wodza i przez to narazić katolików na jeszcze większe represje, czy może w inny sposób przeciwstawić się Złu. Ostatecznie, Papież stanął na czele wielkiej siatki szpiegowskiej, której celem było obalenie Fuhrera. Oficjalnie zaś przyjął stanowisko neutralne.

Lektura opisuje od początku do końca, jak doszło do uknucia intrygi, jaką rolę pełnili poszczególni ludzie i ile musieli przejść, by ten tragiczny czas dobiegł końca. Czyta się ją z niezwykłym zaciekawieniem. Nie jest typową książką historyczną zawierającą suche fakty. Autor oczywiście trzyma się chronologii i poszczególnych wydarzeń, ale duży nacisk kładzie również na ludzi, na ich rozterki, wątpliwości. To co mnie zaskoczyło, albo raczej pogłębiło moją wiedzę, to fakt, jak wielu Niemców nie mogło pogodzić się z rządami Hitlera, jak bardzo chcieli doprowadzić je do końca, wiedząc że zniszczą one ich kraj:

" (...) oficerowie wojskowego wywiadu zostali tak wyszkoleni. Spisywali relacje swoich kontaktów i przechowywali je w bezpiecznym miejscu na przyszłość, gdyż pamięć lubi płatać figle. Po drugie, niektórzy ze spiskowców chcieli zachować dla potomności fakt, że istnieli przyzwoici Niemcy".

Szokujące dla było dla również to, ile prób zabicia Hitlera skończyło się niepowodzeniem. Człowiekowi od razu przychodzi do głowy myśl, ilu ludzi mogło przeżyć, gdyby to jedno istnienie zakończyło się wcześniej.

Lektura jest fascynująca. Choć zna się ogólne zakończenie, człowiek i tak nie jest pewny końca. Czytając ją zyskuje się ogromną wiedzą, dużą dawkę emocji, ale również kolejną przestrogę. Przypomina, jak jeden człowiek omamił tłumy i doprowadził do ogromnego zła:

"Po raz pierwszy wyczuwałem, co to znaczy, kiedy zbiorowość zmienia jednostki w bezimienną masę (...)Nie był to ogień, który wymykał się tu spod kontroli, lecz ludzkie inferno, żar nienawiści."

Kolejne pokolenia powinny dbać o to, by taka sytuacja już nigdy się nie powtórzyła.

Książka nie tylko dla pasjonatów lektur historycznych, poruszająca i bardzo ciekawa.

Polecam !

Więcej recenzji na fifraku.blogspot.com Zapraszam !
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
17-10-2016 o godz 08:36 Bookendorfina Izabela Pycio dodał recenzję:
"To dziwne, jak nieskończenie wiele rzeczy nagle zależy od pojedynczej decyzji. Jest to tych kilka chwil, kiedy nagle jeden człowiek może naprawdę zaważyć na historii świata."

Sięgając po książkę nie przypuszczałam, że tak dobrze będzie mi się ją czytało, niemal natychmiast się w nią wciągnęłam, kontrowersyjny temat zaintrygował, a atrakcyjny sposób jego przedstawienia powodował, że trudno było oderwać się od lektury. Autor bazował na ogromnej ilości dokumentów, także tych z watykańskich archiwów, stenogramów, różnych prac, wycinków prasowych. Wrażenie robi jego zaangażowanie i zakres uszczegółowienia informacji. Wszystko zgrabnie ze sobą skompilowane, płynnie zazębiające się, niesione wartką akcją, a jednocześnie nadające wydźwięk narastającego zaciekawienia, mocnego napięcia, niemal thrillerowskiego klimatu. Zastanawiamy się, jak wiele jest prawdy w opisywanych wydarzeniach, zgodności z faktami, gdyż wiele zaskakuje, zdumiewa, odwołuje się do tego co było z zupełnie innej perspektywy. Pius XII, według wielu "papież Hitlera", a jednak w książce przedstawiony nie jako sojusznik nazistowskiej Rzeszy, ale jako "Szef" szpiegów, agentów dążących do usunięcia Hitlera ze sceny politycznej i nie tylko.

Poznajemy skalę, przesłania i niebezpieczeństwa towarzyszące tajnym przedsięwzięciom Kościoła, podziemnej walce z hitlerowskim rządem. Owiane wielką tajemnicą operacje watykańskich służb specjalnych, misje wywiadowcze, nasłuchy, zapisy tajnych audiencji, spotkań z dyplomatami, analizy, raporty, kodowanie informacji, siatka kurierów i informatorów. Ogromne poświęcenie agentów, nieustanne narażanie własnego życia, a jednocześnie szukanie kolejnych sposobności na zatrzymanie przerażającego szaleństwa Hitlera. Liczne zamachy na jego życie, popierane przez papieża, przechytrzanie służb Gestapo i SS, balansowanie na cienkiej linii politycznej dyplomacji. Aktualności nabierały słowa Tomasza z Akwinu, że "kiedy nie ma wyjścia, ten, kto uwalnia swój kraj od tyrana, zasługuje na najwyższą pochwałę". Mamy wrażenie jakbyśmy zagłębiali się w powieść szpiegowską, a każdy z jej rozdziałów przynosi coraz bardziej nieoczekiwane wydarzenia, zaskakujące zwroty akcji, intrygujące interpretacje dostępnych źródeł. To co kryło się pod pozornym milczeniem Piusa XII wobec okrucieństwa nazizmu, mocno zdumiewa, skłania do zastanowienia, uważniejszego przyjrzenia się oficjalnym postawom, etycznym dylematom, moralnym wyzwaniom, zakulisowym i zakamuflowanym zachowaniom, a także świadectwom niemieckiego ruchu oporu. Jednak wciąż będzie zastanawiać znikoma odwaga otwartego sprzeciwu niemieckiego społeczeństwa wobec tego, co działo się podczas nazistowskiego reżimu.

bookendorfina.blogspot.com
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
13-09-2016 o godz 20:21 Wszystko, czym jestem zauroczona... dodał recenzję:
...Kościół szpiegów odkrywa przed czytelnikami jedną z największych tajemnic Watykanu ... odsłania to, czego nie wiedzieliśmy o działaniach Kościoła w bardzo dramatycznym momencie historii współczesnego świata... ...historycy od lat próbowali wyjaśnić milczenie Watykanu wobec okrucieństw II wojny światowej i bestialstwa nazistów ... książka Marka Rieblinga rzuca nowe światło na te kwestie... ...ten amerykański historyk, eseista i analityk polityczny, korzystając z tajnych stenogramów i akt, tworzy intrygującą i pełną napięcia opowieść, która wyjaśnia, co było prawdziwym celem Papieża ... okazuje się, że Pius XII jako głowa Kościoła był głęboko wstrząśnięty doniesieniami z okupowanych przez nazistów państw ... nie mógł zrozumieć, jak można dopuścić się takich czynów i postanowił pomóc zwolennikom obalenia Hitlera ... ... Kościół szpiegów to ciekawy dokument historyczny, który buduje w czytelniku napięcie jak znakomity thriller ... wciąga, fascynuje i intryguje ... to książka, którą warto się zainteresować ...

mufloneks.blogspot.com
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
06-09-2016 o godz 15:02 erka dodał recenzję:
PRZEDPREMIEROWO

Temat milczenia Piusa XII, względem eksterminacji Żydów, ale nie tylko, przez nazistów, wzbudza kontrowersje do dziś.Uważano, że taka osoba, niezwykle ważna dla milionów katolików, będąca wzorem moralności, nie powinna milczeć.Powinna swoją postawą, wykazać, że los milionów bestialsko mordowanych przez, ogarniętego obsesją małego kaprala, nie jest jej obojętny.Stało się inaczej.Papież całą swoją postawą wskazywał bierność i obojętność wobec losu skazanych na śmierć.Pozornie.

Autor książki Mark Riebling, w czasie swojego wieloletniego śledztwa, wykazał, że elita watykańska, nie tylko pomagała ocalić tysiące osób, ale nawet miała wgląd w plany zgładzenia Hitlera, który to zamach-jak wiemy nie odniósł skutku.Ironią losu było to, że Hitler wysoko mierząc, stwierdził, że to Opatrzność Boża nad nim czuwała.Było chyba inaczej, po prostu, zamachy były przeprowadzone, bez żadnego planu i koordynacji.Widocznie, czas nie pozwalał, na lepsze zaplanowanie takich działań.

A wracając do papieża, rozległa siatka szpiegów, na wszystkich okupowanych terenach, pozwalała mu na bieżąco działać, a tym samym nie raz wpływać, na to, aby osoby prowadzone na rzeź, ukryć w klasztorze, czy w innej instytucji, wspieranej od pokoleń przez kościół.Był dogłębnie wstrząśnięty napływającymi doń informacjami.Jednak jego reakcja, mogła wpłynąć znacząco na los choćby katolików, z terenów zajętych przez wroga, dlatego milczał, skupiając się na pomocy, która nie wymagała słów.

Ciekawa i zajmująca lektura, dodatkowo wzbogacona mnóstwem zdjęć.Autor ma talent, do przedstawiania sytuacji, w takich sposób, że lekturę trudno odłożyć, a to duży plus.
Jestem zaintrygowany i z pewnością sięgnę po inne tytuły tego pisarza.
Premiera książki-15 września, ukaże się ona nakładem Wydawnictwa Literackiego.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorze: Riebling Mark

Kościół szpiegów Riebling Mark
ebook
(3/5) 0 recenzji
39,49 zł
Wedge Riebling Mark
paperback
(0/5) 0 recenzji
118,99 zł

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Pocieszki Grochola Katarzyna
29,76 zł
34,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Bieguni Tokarczuk Olga
30,99 zł
32,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Rozstanie Kitamura Katie
26,45 zł
30,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Morfina Twardoch Szczepan
31,81 zł
37,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Król Twardoch Szczepan
29,76 zł
37,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Żywego ducha Pilch Jerzy
24,99 zł
29,49 zł
Inne z tego wydawnictwa Błękit Lunde Maja
29,76 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Głód Caparros Martin
46,33 zł
61,99 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.