Konflikty w rodzinie (ebook)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Sprzedaje empik.com : 50,00 zł

50,00 zł
Produkt cyfrowy
Opłać i pobierz

Każdy sprzedawca w empik.com jest przedsiębiorcą. Wszystkie obowiązki związane z umową sprzedaży ciążą na sprzedawcy.

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej zamawiane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Opłać i pobierz

Konflikty w rodzinie

To zbiór praktycznych narzędzi do rozwiązywania sporów, efektywnej komunikacji w rodzinie, związku czy szkole.

Dzieci kłócące się o zabawkę, rodzice kłócący się o dzieci, nieporozumienia z sąsiadem, babcią, szefem. Konflikty stanowią nieodłączną część naszego rodzinnego życia! Próby ich wyeliminowania to utopia, szkoda na to czasu. Zamiast unikać konfliktów lub w nich tkwić, wraz z dziećmi nauczmy się je rozwiązywać.

Autorka z humorem pokazuje, jak:

  • zauważyć konflikt jeszcze przed wejściem w niego,
  • towarzyszyć dziecku, partnerowi, drugiemu człowiekowi w sytuacji konfliktowej,
  • zarządzać dynamiką konfliktu,
  • rozdzielać zwaśnione strony,
  • budować szacunek do drugiej strony konfliktu.

Książkę wypełniają dialogi brzmiące niczym wyjęte z naszych codziennych rozmów z dziećmi. Na ich bazie autorka pokazuje swoją metodę, która zmienia dotychczasowe spojrzenie na konflikt. Energię, którą przeznaczamy na szukanie winnych, lepiej bowiem wykorzystać do sprawczego szukania rozwiązań. I to jest początek zmiany społecznej.

Kim jest autorka?

Katarzyna Dworaczyk – mediatorka, trenerka komunikacji, autorka. Prowadzi też sesje indywidualne metodą Systemu Wewnętrznej Rodziny (IFS). Szkoli, wykłada w instytucjach, przedszkolach, szkołach i dla biznesu. Stworzyła własny model towarzyszenia w sytuacjach konfliktowych SNO. Fascynuje się złością, traumą, traumą międzypokoleniową, przekonaniami oraz ideami Porozumienia bez Przemocy (NVC) i Systemu Wewnętrznej Rodziny.

Czym jest Seria Rodzicielska?

To seria książek wydanych przez NATULI – dzieci są ważne przeznaczonych dla rodziców i poświęconych konkretnym zagadnieniom rodzicielskim tj. poród, karmienie piersią, seksualność dzieci, komunikacja w rodzinie, rozwój, edukacja i wiele innych. Seria rodzicielska to projekt, który łączy najlepszych w Polsce ekspertów i autorów zajmujących się danym aspektem rodzicielstwa. Misją projektu jest stworzenie książek, którym rodzice mogą zaufać. Książek, które stanowią gwarancję, że przekazywana w nich wiedza jest aktualna, racjonalna i służy dobru dziecka.

ID produktu: 1290991274
Tytuł: Konflikty w rodzinie
Autor: Dworaczyk Katarzyna
Wydawnictwo: Natuli
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 128
Data premiery: 2022-01-10
Rok wydania: 2022
Format: EPUB
UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 41193259
średnia 5
5
3
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
Dodając recenzję produktu, akceptujesz nasz Regulamin.
3 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
18-08-2022 o godz 21:24 przez: Anonim
Masz czasami wrażenie, że wszystko jest nie takie, jak powinno być? Jakis element ukladanki nie pasuje? Czuję to ilekroć w naszej rodzinie dochodzi do ostrej wymiany zdań. Konflikt rodzi wątpliwości. A nie rozwiane wątpliwości rzutują na nasze poczucie własnej wartości. Powtarzam, że słyszę. Nazywam emocje. Otwieram umysł na nowe rozwiązania. To dewiza książki, którą miałam możliwość przeczytać w ramach współpracy z @natulidziecisawazne. "Konflikty w rodzinie" to swoiste oprowadzenie po ścieżkach zachowań, które przyjęliśmy nieświadomie od naszych rodziców i które teraz uparcie powielamy na szkodę swoją i dzieci. Autorka, Katarzyna Dworczyk ukazuje nasze dzieciństwo jako źródło konfliktów w dorosłym życiu. Przypomina bunt przeciw zakazom, kary, niesprawiedliwe traktowanie i bycie niewysluchanym. Jeśli kojarzysz takie sytuacje, to najpewniej ta książka jest dla Ciebie. Poznaj cykl własnej reakcji, aby móc zareagować w odpowiedni, dopasowany do stanu Twojego dziecka sposób. Czy wiesz na czym polegają sytuacje stresowe w życiu Twojego dziecka? Chęć autonomii, samodzielności i potrzeba by odkryć jak otrzymać to na czym nam zależy to tylko kilka z nich. Nasza odpowiedzią z kolei powinien być język pozytywny, pozycja wobec dziecka, która nie sprawia, że jesteśmy jego katem a oparciem w kryzysie i kurczowe trzymanie strony dziecka. Kiedy wiemy, że rozmówca jest po naszej stronie łatwiej prowadzi się dialog, prawda? Zauważ potrzeby, nie wady. Dostrzeż potencjal do zmiany. Stwórz okolicznosci do kreatywnego rozwiązania problemu. Towarzysz w sytuacjach konfliktowych i jednocześnie zbuduj własny model szacunku. Czytając kartka po kartce czułam, jak uginają się pode mną nogi. To wszystko wydaje się być takie oczywiste i jednocześnie odległe. Tematy rodzicielskie to mój konik. Czytam, poznaje, uczestniczę w rozwoju ale tym razem po raz pierwszy zauważyłam jak bardzo szufladkujemy. Stajemy się niewolnikami społecznych ocen. Konflikty i nieumiejętność rozmowy zaniżają naszą samoocenę w świecie wystarczająco pełnym krytykanctwa. Niezmiennie uważam, że seria rodzicielska jest czymś więcej niż poradnikiem zagubionego rodzica. To klarowna instrukcja według której możemy reagować aby zbalansować nasze emocje i emocje tych, za którycj jesteśmy odpowiedzialni. "Konflikty w rodzinie" uświadamia społeczne oczekiwania i to jak bardzo są krzywdzące. To w nich pojawia się wymóg idealnej żony, pracowitego męża i grzecznego dziecka. W nich też zostaje nasza wartość. Podporządkowanie nie jest dobre. Porządek jest. A wprowadzają go genialne, blyskotliwe dialogi, scenki zachowań i możliwe sposoby w jakie może potoczyć się rozmowa. To wszystko tylko czeka na odkrycie! Wystarczy tylko słuchać, nazywać potrzeby i otwierać się na rozwiązania...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-07-2022 o godz 18:27 przez: anonymous
Tam gdzie są ludzie, są i konflikty. Pojawiają się one wśród dzieci i dorosłych, wśród przyjaciół, sąsiadów, a także wśród rodziny. Ich uniknięcie jest praktycznie niemożliwe, dlatego warto nauczyć się jak je rozwiązywać. Zestaw praktycznych narzędzi do rozwiązywania różnych konfliktów znajdziecie w książce "Konflikty w rodzinie" wydawnictwa Natuli - dzieci są ważne Z tej książki dowiecie się nie tylko tego co to wogóle jest konflikt i jakie bywają jego najczęstsze przyczyny, ale poznacie SNO. Metodę składająca się z trzech etapów: - S - słyszę i powtarzam, - N - nazywam potrzeby, - O - otwieram przestrzeń na rozwiązania. Czytając książkę zachwycałam się tą metodą coraz bardziej. Jest niezwykle prosta i oparta na rodzicielstwie w duchu bliskości. W książce opisano liczne przykłady i dialogi, które pokazują jak stosować SNO w praktyce. Właściwie ma się ochotę spróbować od razu 😊 Bardzo spodobało mi się także to, że książka pokazuje też niestandardowe wyzwania towarzyszące konfliktom i również pokazuje jak wtedy postępować. Jest to bardzo przyjemna lektura z której można wynieść naprawdę wiele praktycznych wskazówek. Warto mieć ją w domowej biblioteczce. Skorzystają z niej nie tylko rodzice, nauczyciele, wychowawcy i single też 😉 @zaczytana.kreatywna
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-08-2022 o godz 09:20 przez: Anonim
@mamcia_tomusio_lilusiowa #bookmorning "Konflikty w rodzinie" autorstwa @katarzyna_dworaczyk wydana przez @natuli_dziecisawazne "Konflikty w rodzinie" to książka z serii rodzicielskiej tzw. książka pierwszego wyboru. To książka dzięki, której nauczymy się rozwiązywać konflikty, zwracać większą uwagę na potrzeby dzieci i zrozumienie dlaczego między nimi dochodzi do konfliktów. Czy kłótnia o lalkę jest faktycznie tylko kłótnią o zabawkę, a może ma jakieś głębsze dno? Wiele przykładów z życia, mnóstwo dialogów i scenek, które sprawią, że wręcz poczujemy się głównymi bohaterami książki. Lubicie książki tego typu? Bo ja szczerze mówiąc nie lubię książek w stylu poradników. Książki od @natuli_dziecisawazne sprawiły, że nie męczę się przy czytaniu takich książek, są pisane prostym, zrozumiałym językiem i sprawiają, że mogę być lepszym rodzicem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego