Kobiety w mafii (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Rola kobiet w mafii była przez długi czas bagatelizowana. Ograniczone do statusu ofiary, zdominowane przez mężczyzn, odesłane do domowych zajęć, są szacownymi wizytówkami mafiosów, prezentującymi się jako doskonałe, nieskazitelne, podporządkowane. Trudno sobie wyobrazić, że te „madonny” są żonami krwawych zabójców.

Kim są naprawdę te kobiety, towarzyszące mężom i synom w ich życiu zbrodniarzy i więźniów? Madonnami czy matkami chrzestnymi?

Ta książka ukazuje, że od zawsze odgrywały one ważną rolę w łonie organizacji przestępczych: rolę strażniczek mafijnej tradycji. Podczas gdy mężczyźni przebywają w kryjówkach lub pod kluczem, one kultywują i przekazują mafijne wartości. Kiedy owdowieją, popychają synów do wendetty i coraz częściej same stają się bossami.

A jednak wiele z nich decyduje się, pewnego dnia, z obawy o swoje życie, zerwać z rodziną mafijną, podjąć współpracę z wymiarem sprawiedliwości i stać się jedną ze „skruszonych”, by skończyć z przestępczością i rozpocząć normalne życie.

A zatem, madonny czy matki chrzestne? Aby to rozstrzygnąć, zaprezentowano portrety kobiet cosa nostry, ndranghety i kamorry. Ich niezwykłe losy zostały nam opowiedziane głównie poprzez niepublikowane dotąd świadectwa, zebrane na miejscu. 


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Kobiety w mafii
Tytuł oryginalny: Des femmes dans la mafia
Autor: Kahn Milka , Veron Anne
Tłumaczenie: Kuhn Joanna
Wydawnictwo: Wydawnictwo MUZA S.A.
Język wydania: polski
Język oryginału: francuski
Liczba stron: 256
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-10-12
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 213 x 27 x 139
Indeks: 20013141
 
średnia 4,4
5
8
4
0
3
1
2
0
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
5 recenzji
5/5
15-11-2016 o godz 20:24 Magdalena Senderowicz dodał recenzję:
Rola kobiet w mafii to temat, którego nie porusza się zbyt często. Ta organizacja kojarzona jest głównie z mężczyznami, czystej krwi sycylijczykami. To właśnie ich przedstawiają social media, literatura i kino jako szefów, którzy o wszystkim decydują. Rola kobiet była przez długi czas bagatelizowana, a wręcz lekceważona. Jednak Milka Kahn i Anne Veron postawiły sobie bardzo ważne pytania: kto wychowuje dzieci mafiosów? Kto przekazuje im mafijną wiedzę? Kto zajmuje się nimi pod nieobecność ojców? Tak, to właśnie matki i żony są za to odpowiedzialne – za tę na pozór nieznaczącą część mafii.
Okazuje się, że kobiety od początków istnienia mafii miały do odegrania istotną rolę i trwa to do dnia dzisiejszego. To strażniczki mafijnej tradycji. To one kultywują i przekazują dalej mafijne wartości. To podłoże, bez którego mafia mogłaby się posypać. Zgodnie z tym, że to mężczyzna jest głową rodziny, tak kobieta jest karkiem, który tę głowę utrzymuje. Autorki podzieliły swoją książkę na trzy główne części. Pierwsza z nich skupia się na kobietach w Cosa Nostrze, czyli w tym odłamie mafii, o którym słyszy się najczęściej. Kolejne dwa działy prezentują ‘Ndranghetę oraz Kamorę. Przyznaję, że do tej pory nie słyszałam o tych dwóch odłamach, więc cieszy mnie fakt, że na początku każdej części znajduje się krótki opis pochodzenia danego odłamu i zaprezentowanie jego zasad.
W każdej części poznajemy historię kilku kobiet, które odegrały istotną rolę w mafijnym życiu. Niezależnie od tego, czy były córkami czy żonami, ich życie było stale powiązane z mafią – a z tej organizacji nie da się tak po prostu wyjść. Omerty nie można złamać, rodziny nie można opuścić. Byłoby to równe zhańbieniu, pozbawieniu siebie samej honoru, wiązałoby się to z ryzykiem śmierci z ręki własnego brata czy ojca. Te kobiety, które decydowały się podjąć współpracę z wymiarem sprawiedliwości do końca życia żyły w strachu, choć miały zapewnioną ochronę. Pięknie widoczna jest również różnica, jeżeli chodzi o traktowanie kobiet w wymienionych wcześniej odłamach: największe ich znaczenie widoczne jest w Kamorze, tam kobieta mogła być nawet szefem i głową rodziny, a ich zdanie nie było lekceważone. W przypadku Cosa Nostry i ‘Ndranghety jest to raczej rola polegająca na byciu strażniczką wartości, choć i tak widoczne jest to, że żony chroniły swoich mężów na różne sposoby.
Zaskoczeniem było dla mnie to, że byłam niemal przekonana iż autorki zaprezentują dawne wydarzenia i historie, a tak naprawdę są to opowieści nie tak odległe, jak mogłoby się wydawać. Część z tych kobiet wciąż żyje, część się ukrywa, ale pojawiają się tutaj nawet rozmowy z roku 2014. Cieszy mnie fakt, że Milka Kahn i Anne Veron wykorzystały swoje umiejętności zawodowe (jedna jest prawniczką, druga dziennikarką), aby stworzyć publikację o tym, co często jest pomijane. Jestem przekonana, że włożyły w to ogrom pracy, a efekt końcowy jest naprawdę zadowalający – przynajmniej w moim odczuciu. Czytałam tę książkę z ogromnym zaangażowaniem, wręcz czystą pasją! Niesamowicie mnie wciągnęła, a zaprezentowane historie są bardzo różnorodne, choć na pozór mogą się wydawać jednakowe. Jednakże każda z nich ma w sobie kilka istotnych elementów, które po złożeniu w całość dają piękny obraz tego, jaką rolę odgrywają kobiety w mafii i z czym muszą się zmierzyć na co dzień.
Niezmiernie się cieszę, że było mi dane zapoznać się z tą pozycją i polecam ją z czystym sumieniem każdemu! W końcu mamy przed sobą publikację, która prezentuje tę stronę mafii, o której się nie mówi. Co więcej – jest napisana dobrym językiem, jest dokładna i dopracowana. Szkoda tylko, że taka krótka, ale doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że zdobycie tak poufnych informacji nie jest rzeczą łatwą, dlatego cieszmy się, że autorkom i tak udało się aż tyle historii opisać! Zdecydowanie polecam!

www.bookeaterreality.blogspot.com
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-11-2016 o godz 22:02 Megan dodał recenzję:
" My, mafiosi, czcimy kobietę niczym boginię" twierdzi Gaspare Mutolo, dawny członek "Cosa Nostry".

Z czym kojarzy nam się "mafia"? Oczywiście z Sycylią, eleganckimi mężczyznami w garniturach od Armaniego czy Versace czy z samym "Ojcem chrzestnym" Mario Puzo. Mafia to dla nas nie tylko organizacja przestępcza z tradycjami. Lecz to coś znacznie bardziej złożonego. Przez literaturę, nabrała ona niemal mistycznego splendoru. Jednak bardzo często zapominamy, że jest to działalność przestępcza i to na ogromną skalę. I każde wystąpienie przeciw niej, grozi śmiercią. Mafia nie wybacza. Mafia to honor i szacunek. To rodzina, której się nie lekceważy, jak to pisze wyżej wymieniony autor.

Każdy choć raz słyszał o "cosa nostra", jednej z najbardziej znanych rodzin mafijnych, pochodzących z Sycylii. Mówi się, że by przeżyć na tej malowniczej wyspie, trzeba znać odpowiednich ludzi, którzy zapewnią nam bezpieczeństwo. Jest to oczywiście przesadzone, jednak mit nadal krąży w ogólnej opinii.

Milka Kahn i Anne Vernon, przedstawiają nam, kim są kobiety pochodzące z największych rodów mafijnych we Włoszech -Cosa Nostra, 'Ndrangheta i Kamorra. Przedstawiają nam matki, żony, kochanki, siostry i córki. Kobiety, dla których rodzina i honor są ważniejsze od własnego bezpieczeństwa. Choć w ogólnej opinii, rola płci pięknej nie zawsze była tak istotna, to ostatnio ujawnione fakty zdają się temu zaprzeczać. Ten niezwykły reportaż, rysuje nam obraz kobiet, które były nie tylko piękne ale i miały bardzo dużo do powiedzenia w towarzystwie rządzonym przez mężczyzn. Lecz ze względu na swoje bezpieczeństwo, wiele z nich rezygnuje z mafijnego kieratu. Bo, jak same mówią, jest to balans na cienkiej linii między życiem a śmiercią.

Książka fascynująca, napisana w taki sposób, że trudno się od niej oderwać. Polecam całym sercem ten reportaż, dzięki któremu, niektórym z Was mogą otworzyć się oczy i nie będziecie patrzeć na mafię tylko przez pryzmat znakomitej prozy Mario Puzo. Obie autorki dołożyły wielu starań, by ukazać nam wiarygodny obraz kobiet w świecie przestępczym. Zapewniam Was, że jest to lektura, wywołująca ciarki na plecach.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-12-2016 o godz 19:54 Anna Jędrzejewska (Świat Książkowych Recenzji) dodał recenzję:
Tę oraz inne recenzje znajdziecie na www.swiat-ksiazkowych-recenzji.blogspot.com

Autor: Milka Kahn, Anne Veron
Tytuł: Kobiety w mafii
Ilość stron: 256
Wydawnictwo: Muza S.A
Cena: 34,90 zł

Gdy dostałam na służbowego e-maila propozycję tej książki byłam niezwykle zaciekawiona. Myślałam, że będzie to historia kobiety, która poślubiła gangstera, że to będzie zwyczajna opowieść, nie oparta na zdarzeniach autentycznych. Jednak moje pierwsze wrażenie było bardzo mylne.


Okładka mnie urzekła swoją tajemniczością i jednocześnie prostotą. Jak dla mnie strzał w 10! Jestem bardzo usatysfakcjonowana.

Autorki opisały historię kobiet, które uczestniczyły w życiu mafijnym jako matki, żony i kochanki. Zostały przedstawione losy kobiet cosa nostry, ndranghety i kamorry. Które jeszcze nigdy nie ujrzały światła dziennego. Byłam wręcz zaszokowana informacjami, które czytałam. To co przeżywały kobiety, jakie miały nakazy, zakazy i rozkazy było wręcz niewyobrażalne dla takiej skromnej dziewczyny jaką jestem. Nigdy bym nie pomyślała, że mogłabym być w takim kręgu i tak żyć.

Bohaterki reportażu same wybrały sobie taki los. Między innymi na wielkie brawa zasługuje Leia Garofalo, która została brutalnie zamordowana (tortury, strzał w głowę i rozpuszczenie ciała w kwasie solnym) ponieważ współpracowała z policją. Jak dla mnie to kobieta, która zasługuje na miano bohaterki.

Milka Kahn i Anne Veron poprzez tę książkę ukazały nie tylko zwyczaje panujące w mafijnej społeczności, ale także to jak wielką rolę odgrywa kobieta w świecie mężczyzn. Nikt święty nie jest i ta książka idealnie na to dowodzi, gdyż kobiety opisane w książce planowały morderstwa, brały udział w praniu brudnych pieniędzy czy też decydowały o współpracy z wymiarem sprawiedliwości.

Te historie trzeba przeczytać samemu i poczuć tę adrenalinę podczas czytania na własnej skórze. Aktualnie książka znajduje się u mojego kolegi z pracy, z tego co mi powiedział wnioskuję, że mu się podoba ;) Jak będzie z wami? Tego nie wiem, aczkolwiek gorąco polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-10-2016 o godz 17:43 Angelika dodał recenzję:
Odważne, nieustraszone stojące w ramię w ramie z mężem.Pewne swoich wartości i przekonań.Wartości mafijne dla tych kobiet są priorytetowe,nawet jeśli poprzez złamanie zasad giną członkowie rodziny.Kim są kobiety ,które stoją za zbrodniarzami.
Prawniczka specjalizująca się wprawie europejskim i włoska reżyserka przedstawiają zimny świat porachunków mafijnych.
Oglądając kilka lat temu kultowy film Ojciec Chrzestny miałam nieodparte wrażenie,że mafijne kobiety odgrywały mało istotną rolę w życiu mafiozy.Były mało znaczącymi kobietami.Po przeczytaniu tej książki moja teoria odnośnie tych kobiet została zburzona.
Żony,córki i matki te kobiety,w mafijnej hierarchii mają znaczącą rolę.Kobiety w trudnych momentach ukazywały swoją siłę,podczas gdy kolejne osoby z rodziny były w brutalny sposób mordowane,one z twarzą pokerzysty trwały przy mężach.Mafie stawiały ponad wszystko,a los mężów był dla nich najważniejsze.Po mimo tak wielkiej staranności kobiety żony nie mogły liczyć na wdzięczność mężów.Były bite,poniżane i gwałcone, szacunku w mafii do kobiet szukać na próżno
Jednak w biografii mafiozów ,można poznać kilka kobiet,które nie zgadzały się na okrutnie mordowanie ludzi.Te najsilniejsze postanowiły zawalczyć o normalne i spokojne życie dla siebie i swoich dzieci.W śród walecznych kobiet były min:Rita Atria i Giusy Vitale.Jednak każda z osób walcząca przeciwko mafii wie,że jest to walka z wiatrakami.
Książka pochłonęłam w jeden krótki wieczór.Historie kobiet są nieprawdopodobne wręcz niemożliwe.Z jednych z kobiet,które zrobiły na mnie wrażenie to Rita Atria,walcząca aż do śmierci o prawdę i normalne życie.Podziwiam te kobiety,które trwają przy mężach brutalach.Pamiętajmy, że kobiety w mafii potrafią również być brutalne.Widzimy je jako upadłe kobiety zastraszane przez mafie,a pod maską kryją się surowe kobiety mające wpływ na to, co dzieje się w rodzinnej mafii.
Polecam serdecznie zapoznanie się z publikacją.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
24-11-2016 o godz 13:51 anonymous dodał recenzję:
(...)

Należy pamiętać, że nieważne, czy kobiety decydowały się na współpracę, zdradzały swój ród czy męża, czy wręcz im pomagały w popełnianiu przestępstw, to one wychowywały dzieci w mafijnej tradycji i przekazywały im wiedzę, gdy mężczyźni przebywali w więzieniach. Chcąc, nie chcąc, to one są jednym z powodów, dla których grupy przestępcze w tych trzech włoskich regionach nadal sprawują realne rządy. Przez lata ich obecność w strukturze mafijnej oraz ogólne znaczenie dla rozwoju wydarzeń było ignorowane. Pozycja Milki Kahn i Anne Veron w końcu uzupełnia to brakujące ogniwo. Nieważne, czy jako buntowniczki, czy jako te zajmujące władzę, kobiety odgrywają ogromną rolę w mafijnej strukturze, czego dowodzi każda z historii opisanych w książce.

(...)

http://www.popkultura.com.pl/2016/11/22/recenzja-ksiazki-kobiety-w-mafii-milki-kahn-anne-veron-strazniczki-tradycji-vs-zdrajczynie/
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa To tylko przyjaciel Jimenez Abby
4.6/5
23,74 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Miasto z mgły Zafon Carlos Ruiz
4.7/5
20,76 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Nikt nie musi wiedzieć Bonda Katarzyna
4.2/5
27,93 zł
39,90 zł
23,94 zł
Inne z tego wydawnictwa Dotyk Gołębiewska Ilona
5/5
25,03 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Topieliska Przydryga Ewa
4.4/5
25,07 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Rok 1984 Orwell George
4.7/5
9,74 zł
12,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Opóźnienie może ulec zmianie Antosz Marcin
4.8/5
27,93 zł
39,90 zł
23,94 zł
Inne z tego wydawnictwa Miasto z mgły Zafon Carlos Ruiz
4.8/5
25,03 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Teraz twój ruch Callihan Kristen
4.7/5
26,64 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Jedno słowo za dużo Greaves Abbie
4.2/5
25,03 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Magia sprzątania Kondo Marie
4.0/5
21,89 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Ten, którego szukam Fox Kennedy
4.7/5
26,64 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Cień wiatru Zafon Carlos Ruiz
4.6/5
23,74 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Marina Zafon Carlos Ruiz
4.8/5
21,89 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Na jedną noc Callihan Kristen
4.3/5
29,99 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Folwark zwierzęcy Orwell George
4.8/5
9,40 zł
14,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Pocałunek gwiazdy Jackson A.L.
4.3/5
29,99 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Mowa serca Wade Cleo
5/5
23,15 zł
36,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zostań dla mnie Michaels Corinne
4.6/5
29,93 zł
39,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.