Kobiety przełomu (okładka miękka)

Oferta empik.com : 44,99 zł

44,99 zł 49,99 zł (-10%)
42,74 zł + dostawa 0 zł
salon Empik - dostawa 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Produkt w magazynie Empiku
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

asb nad tabami
Bythell Shaun Książki | okładka miękka
26,66 zł

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

W Polsce upada komunizm. Otwiera się dla nas nowy, kolorowy świat. Pojawiają się pierwsze supermarkety, nowoczesne reklamy telewizyjne, zachodnie rozrywki. Jednak lata 90. to również czas absurdów, paradoksów i zaskakujących zwrotów. W tej rzeczywistości musi się odnaleźć wiele kobiet. Polki uczą się żyć na nowych zasadach. Praca zaczyna być dla nich szansą na samorealizację. Nie tyle muszą pracować, ile chcą to robić i odnoszą w swoich dziedzinach spore sukcesy.

Iwona Guzowska jako pierwsza kobieta w Polsce rozpoczyna zawodową karierę bokserską.

Katarzyna Figura zostaje gwiazdą międzynarodowego formatu i ikoną seksu.

Nina Kowalewska-Motlik kieruje wydawnictwem sprzedającym książki w milionowych nakładach. To ona wprowadza w Polsce walentynki.

W rytmie disco polo bawi się cała Polska, a Shazza staje się jego królową.

Nieznana szerzej licealistka dostaje główną rolę w „Metrze”. Tak rozpoczyna się kariera Katarzyny Groniec.

Janina Ochojska jedzie z pomocą humanitarną na ogarnięte wojną tereny byłej Jugosławii.

Ilona Łepkowska zostaje okrzyknięta królową polskich seriali. Stworzone przez nią historie wzruszają miliony Polaków.

Bohaterki zabierają nas w sentymentalną podróż do niezwykłych czasów, kiedy to odnosiły pierwsze sukcesy, które zmieniły ich życie. Poznajemy je z perspektywy kobiet, które wkroczyły w nowe czasy z niespotykanym dotąd impetem i odwagą.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Kobiety przełomu
Autor: Kościelak Katarzyna , Jurkowska Katarzyna
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 416
Numer wydania: I
Data premiery: 2020-03-11
Rok wydania: 2020
Forma: książka
Indeks: 34653081
 
średnia 4,4
5
6
4
2
3
0
2
1
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
8 recenzji
5/5
19-05-2020 o godz 20:57 kinga szafruga dodał recenzję:
Świetna książka, żal było się odrywać od lektury – nawet po to, by zaparzyć herbatę. Autorki, Katarzyna Jurkowska i Katarzyna Kościelak musiały wykonać gigantyczną pracę, spisując historie swoich bohaterek, ale czytelnik tego nie czuje – opowieści płyną wartko, czyta się je szybko, niemal jednym tchem. Kobiety-ikony, które swoją drogę na szczyt zaczęły w latach 90., barwnej i niespokojnej dekadzie, opowiadają o cieniach i blaskach, nadziei i zwątpieniach, które im towarzyszyły. To nie są powierzchowne ani lukrowane historie, jakie znamy z prasy, ale szczere, głębokie przemyślenia, którym upływ czasu daje dodatkową perspektywę. Choć bohaterki książki wykonują różne profesje – są wśród nich m.in. aktorki, bizneswoman, sportsmenka, restauratorka, działaczka społeczna, miss świata – łączy je odwaga, determinacja i wiara w to, że jeśli się czegoś bardzo chce i nie szczędzi przysłowiowych potu i krwi, nie ma rzeczy niemożliwych... „Kobiety przełomu” to pouczająca lektura, motywująca do działania, i fascynująca podróż do przeszłości – i dla tych, którzy dobrze pamiętają te lata, i dla młodszych, dla których są tylko historią... Kupiłam książkę na prezent, ale postanowiłam zostawić ją sobie – to lektura, do której będę wracać za każdym razem, gdy osłabnie mój zapał do walki o to, co ważne.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-05-2020 o godz 20:42 kinga szafruga dodał recenzję:
Świetna książka, żal było się odrywać od lektury – nawet po to, by zaparzyć herbatę. Autorki, Katarzyna Jurkowska i Katarzyna Kościelniak musiały wykonać gigantyczną pracę, spisując historie swoich bohaterek, ale czytelnik tego nie czuje – opowieści płyną wartko, czyta się je szybko, niemal jednym tchem. Kobiety-ikony, które swoją drogę na szczyt zaczęły w latach 90., barwnej i niespokojnej dekadzie, opowiadają o cieniach i blaskach, nadziei i zwątpieniach, które im towarzyszyły. To nie są powierzchowne ani lukrowane historie, jakie znamy z prasy, ale szczere, głębokie przemyślenia, którym upływ czasu daje dodatkową perspektywę. Choć bohaterki książki wykonują różne profesje – są wśród nich m.in. aktorki, bizneswoman, sportsmenka, restauratorka, działaczka społeczna, miss świata – łączy je odwaga, determinacja i wiara w to, że jeśli się czegoś bardzo chce i nie szczędzi przysłowiowych potu i krwi, nie ma rzeczy niemożliwych... „Kobiety przełomu” to pouczająca lektura, motywująca do działania, i fascynująca podróż do przeszłości – i dla tych, którzy dobrze pamiętają te lata, i dla młodszych, dla których są tylko historią... Kupiłam książkę na prezent, ale postanowiłam zostawić ją sobie – to lektura, do której będę wracać za każdym razem, gdy osłabnie mój zapał do walki o to, co ważne.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
31-03-2020 o godz 07:51 kate_in_bookland dodał recenzję:
"Kobiety przełomu" to bardzo udany projekt, począwszy od klimatycznej okładki, aż po kolorowe zdjęcia i interesujące wywiady. Publikacja stanowi świetne połączenie elementów biograficznych z literaturą faktu. Mamy okazję przeczytać nie tylko o życiu prywatnym i zawodowym wybranych kobiet, ale też odbyć fascynującą podróż do lat 90. W książce znajdziemy wiele ciekawych spostrzeżeń dotyczących codziennego życia, pozycji kobiet na rynku pracy, mody, kultury, sztuki i edukacji oraz przemian dokonujących się w polskim społeczeństwie. "Kobiety przełomu" to dwanaście mądrych, merytorycznych i inspirujących tekstów napisanych ze szczerością oraz wrażliwością. Bez zbędnego lukru i idealizowania. Historie kobiet stanowią sinusoidę porażek i sukcesów oraz smutków i radości, a to tak bardzo przypomina życie każdej z nas. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
24-03-2020 o godz 16:28 Zuza Maniek dodał recenzję:
Jaka to motywująca i inspirująca książka! Wspaniałe postaci kobiet, które w latach 90. zaczynały swoje niesamowite kariery. I nie były to bynajmniej początki łatwe, lekkie i przyjemne. Zdecydowana większość z nich musiała walczyć z poważnymi przeciwnościami losu, postawić wszystko na jedną kartę, wbrew rozsądkowi, zagrać ryzykownie, coś poświęcić.. Te bohaterki pokonały lęk, zebrały wszystkie siły i wygrały. Ciężką pracą, uporem, siłą. Stały się ikonami. Kto nie zna tych nazwisk. Ale jak wyglądała ścieżka do sukcesu? Dowiecie się z "Kobiet przełomu" 🖤 Dzięki tym wywiadom przenosimy się w czasie do wściekle kolorowej rzeczywistości czasów transformacji. Różnorodność dziedzin, charakterów, życiowych ścieżek bohaterek czyni ten zbiór wywiadów bardzo interesującym. A do tego ozdobiony jest fotografiami wywołującymi uśmiech. Te szalone stylóweczki 😉 A co łączy te wszystkie kobiety? Sukces oczywiście, ale to efekt, który wziął się z pasji, siły, uporu, zaangażowania, niezależności. Podziwiam 🖤
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-03-2020 o godz 12:30 zaczytana madlen dodał recenzję:
W tym dziwnym czasie wracam myślami do mojego dzieciństwa, które było tak różne od dzieciństwa moich dzieci. I ta książka zabiera mnie w tę sentymentalną podróż. Poza inspirującymi życiorysami znów widzę te wydarzenia, teraz już oczywiście z czasowego i życiowego dystansu. Historie tych kobiet pokazują, że warto marzyć, ale też robić wszystko, żeby te marzenia stały się rzeczywistością. Transformacja dała im tę szansę, otwierając mnóstwo możliwości, i tylko od nich samych, ich determinacji i wiary w siebie, zależał ich sukces. Fantastyczny powrót do przełomu w każdej dziedzinie, kiedy patrzyliśmy na Zachód jak na eldorado, a wreszcie przyszedł do nas. Czytając jak odnalazły się bohaterki tej książki w nowej rzeczywistości, myślami wracałam do kolorowych, młodzieńczych lat, bo teraz jakby to wszystko spowszedniało i straciło swój dawny blask.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-03-2020 o godz 16:59 Marta dodał recenzję:
Piękne, mądre, utalentowane, dzielne "Kobiety przełomu" - bohaterki książki Katarzyny Jurkowskiej i Katarzyny Kościelak. O swoim doświadczeniu z lat 90 opwiada 12 wspaniałych kobiet m.in. Aneta Kręglicka, Katarzyna Groniec, Janina Ochojska i Dorota Segda. Choć miały różne doświadczenia i wybrały różne zawody łączy je jedno: odwaga i determinacja. Opowiadają o swojej drodze zawodowej, nie zawsze łatwej i usłanej różami, życiu rodzinnym czasem dalekim od marzeń, ale przede wszystkim o sile kobiet, które mają swoją wizję rzeczywistości i marzenia, które pragną zrealizować. Książka dla czytelniczek młodych to wspaniała lekcja życia w trudnych warunkach, zaś dla czytelniczek starszych powrót do wspomnień i bohaterek swoich młodzieńczych lat.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
12-03-2020 o godz 19:43 czytunia dodał recenzję:
Kto z Was wychowywał się w latach 90? Z czym Wam się kojarzą? Bohaterkom tej książki kojarzą się zapewne z możliwościami i wolnością, ale także z mierzeniem się z trudnościami. Autorki zebrały 12 historii kobiet, których kariera rozkwitała w właśnie w latach 90. Każda bohaterka to jeden rok od 1989 do 2000. O swoich losach opowiedziały Aneta Kręglicka, Katarzyna Groniec, Nina Kowalewska-Motlik, Janina Ochojska, Agnieszka Kręglicka, Shazza, Dorota Segda, Joanna Klimas, Katarzyna Figura, Jolanta Fraszyńska, Iwona Guzowska oraz Ilona Łepkowska. Wiele dziedzin i wiele różnych dróg do realizacji swoich celów. Zanurzymy się w świat muzyki, teatru, filmu, seriali, konkursów piękności, restauracji, mody, sportu. Dowiemy się między innymi jak do Polski wprowadzono Walentynki i harlequiny, zajrzymy też za kulisy powstawania muzyki disco polo czy na plany znanych filmów. Wszystkie kobiety, o których przeczytamy musiały odnaleźć się w nowej rzeczywistości, która dawała szansę na sukces, ale też nie była wolna od pułapek. Każdą historię czytało się z ciekawością. Bohaterki niejednokrotnie musiały wiele się nakombinować, stworzyć coś z niczego, przetrzeć szlaki. Gdy upadały, podnosiły się i próbowały dalej. Książka zabierze nas w nostalgiczną podróż do szalonych lat 90. W życiorysach celebrytek przewijają się oczywiście elementy charakterystyczne dla tych czasów. Kilka razy podczas lektury zagadywałam Męża: a pamiętasz tę reklamę, a pamiętasz jak była powódź, a pamiętasz Disco Relax? Zresztą na obejrzenie odcinka programu disco polo nawet się skusiliśmy. Było warto :D Książka jest pięknie wydana, w środku znajdziecie mnóstwo klimatycznych zdjęć. Kiedyś to były czasy… :D Jeśli lubicie czytać prawdziwe historie z życia znanych osób, a do tego kręci Was klimat lat 90 to z pewnością będzie to udana lektura.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
11-03-2020 o godz 12:05 nicole72 dodał recenzję:
Lata dziewięćdziesiąte - moja młodość. Więc tym chętniej sięgnęłam po tę książkę. Spodobała mi się już na etapie wyboru okładki - głosowałam właśnie na tę. To był świat bez telefonów komórkowych, a w kiosku pojawił się pierwszy numer polskiego wydania Elle. Dziś aż trudno w to uwierzyć. W książce autorki przedstawiają 12 kobiet, które swoimi słowami opowiadają o latach przełomu. Znamy bardzo dobrze większość z nich. To m.in. Aneta Kręglicka Janina Ochojska, Katarzyna Figura, Ilona Łepkowska. Ich wspomnienia uzupełniają dziesiątki zdjęć bohaterek, w większości z ich prywatnych zbiorów. Najbardziej zainteresowała mnie chyba opowieść pani Joanny Klimas, która przybliża zmieniającą się modę tamtych lat. A ponieważ jest to mój ulubiony temat, od tego rozdziału zaczęłam lekturę. Ale polecam książkę w całości.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa W samym sercu morza Moyes Jojo
4.3/5
30,05 zł
44,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Magia polskich ziół Machałek Patrycja
3.7/5
29,49 zł
44,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Przeklęta Wheeler Thomas , Miller Frank
3.8/5
39,91 zł
59,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Dzieci z Pawiaka Winnik Sylwia
4.3/5
29,57 zł
44,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Strach, który powraca Stachula Magda
4.1/5
30,99 zł
39,99 zł
premium 26,60 zł
Inne z tego wydawnictwa Dziwny świat Billie Eilish Opracowanie zbiorowe
4/5
26,25 zł
39,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Płomień pod moją skórą. After. Tom 1 Todd Anna
4.4/5
34,49 zł
44,90 zł
premium 29,33 zł
Inne z tego wydawnictwa Faworyty Gretkowska Manuela
3.6/5
32,67 zł
49,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Lunchbox na każdy dzień. Nowe przepisy Bareła Malwina
4.1/5
38,49 zł
49,90 zł
premium 32,62 zł
Inne z tego wydawnictwa Anna Karenina Tołstoj Lew
4.1/5
26,07 zł
39,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa W blasku słońca Kordel Magdalena
4.1/5
30,99 zł
39,99 zł
premium 26,13 zł
Inne z tego wydawnictwa Tego ci nie powiedziałam Rimmer Kelly
4.3/5
28,09 zł
42,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Miłość i inne obsesje Moriarty Liane
3.9/5
34,49 zł
44,99 zł
premium 29,39 zł
Inne z tego wydawnictwa Dżentelmen w Moskwie Towles Amor
4.7/5
32,63 zł
49,90 zł
premium 31,59 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje Kossakowie. Biały mazur Jurgała-Jureczka Joanna
4.6/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 33,71 zł
strona produktu - rekomendacje Becoming. Moja historia Obama Michelle
2.7/5
32,77 zł
49,99 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Pamiętnik księgarza Bythell Shaun
3.6/5
26,66 zł
39,99 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Człowiek o 24 twarzach Keyes Daniel
4.5/5
23,06 zł
39,90 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Boznańska. Non finito Kuźniak Angelika
3.5/5
31,43 zł
44,90 zł
premium 28,93 zł
strona produktu - rekomendacje Boniecki. Rozmowy o życiu Boniecki Adam , Goc Anna
4.3/5
29,33 zł
44,90 zł
premium 27,59 zł
strona produktu - rekomendacje Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa Gureczny Krzysztof
3.9/5
35,99 zł
39,99 zł
premium 26,22 zł
strona produktu - rekomendacje Frida Mujica Barbara
4.2/5
30,99 zł
39,90 zł
premium 29,44 zł
strona produktu - rekomendacje Odziedziczone marzenia. Spadek po moim ojcu Obama Barack
4.8/5
40,49 zł
44,99 zł
premium 29,49 zł
strona produktu - rekomendacje Dymy nad Birkenau Szmaglewska Seweryna
4.5/5
27,53 zł
42,00 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Przyczajony geniusz. Opowieści o Januszu Gajosie Wakar Jacek
4.0/5
31,49 zł
39,90 zł
premium 26,60 zł
strona produktu - rekomendacje Pamięć nieulotna Snowden Edward
4.2/5
40,49 zł
44,99 zł
premium 30,00 zł
strona produktu - rekomendacje Brzydki, zły i szczery Ostrowski Adam
4.5/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 22,75 zł
strona produktu - rekomendacje Dziewczęta z Auschwitz Winnik Sylwia
4.2/5
25,59 zł
39,90 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Wodecki. Tak mi wyszło Bałuk Kamil , Krupiński Wacław
4.4/5
35,99 zł
39,99 zł
premium 26,22 zł
strona produktu - rekomendacje Moje sekretne życie Dali Salvador
4.6/5
23,99 zł
32,00 zł
premium 19,19 zł
strona produktu - rekomendacje Słowik. Skazany na bycie gangsterem Szostak Janusz
3.8/5
35,99 zł
39,99 zł
premium 34,19 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.