Kobiety, które kochają za bardzo (okładka  miękka, 07.2021)

Wszystkie formaty i wydania (4): Cena:

Oferta empik.com : 29,93 zł

29,93 zł 39,90 zł (-24%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najlepszy poradnik dla kobiet zaangażowanych w destrukcyjne związki.

Niemal 100 tysięcy egzemplarzy sprzedanych w Polsce.

Dzięki tej książce dowiesz się m.in.:

  • co skłania kobiety do angażowania się w toksyczne związki
  • dlaczego kobiety podporządkowują niewłaściwym mężczyznom całe swoje życie
  • dlaczego tkwią w takich związkach i nie próbują z nich uciec

Robin Norwood pokazuje i podpowiada, jak rozpoznać destrukcyjne związki, których korzenie tkwią zwykle w dzieciństwie. Uczy, jak wygrać w walce z uzależnieniem od rujnującego uczucia, ocalić własną osobowość, odzyskać godność i poczucie własnej wartości i stworzyć nowy dojrzały i satysfakcjonujący związek.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1273626647
Tytuł: Kobiety, które kochają za bardzo
Autor: Norwood Robin
Tłumaczenie: Hołówka Teresa, Konikowska Magdalena, Husarska Krystyna
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 416
Numer wydania: II
Data premiery: 2021-07-27
Rok wydania: 2021
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 198 x 30 x 139
Indeks: 39208538
średnia 4,8
5
105
4
12
3
8
2
1
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
23 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
21-05-2022 o godz 07:57 przez: Patrycja | Zweryfikowany zakup
Książkę kupiłam, gdy zakończył się mój wieloletni toksyczny związek. Zdecydowanie pomogła mi zrozumieć dlaczego tyle lat tkwiłam w toksycznej relacji. Autorka książki przytacza kilkanaście historii kobiet, które kochają za bardzo. Dokładnie analizuje przyczyny i skutki ich zachowań a także mężczyzn, z którymi wiązały życie i wspólna przyszłość. Książka pomogła mi stanąć na nogi po długoletnim związku, znaleźć odpowiedzi na pytania, które nurtowały mnie przez tyle lat i przede wszystkim nie zastanawiać się już nad tym, dlaczego ta druga osoba nie chciała się zmienić. Po przeczytaniu książki wyciągnęłam wiele własnych refleksji, zaczęłam optymistycznej patrzeć w przyszłość i traktować toksyczna relację, jak lekcję życia, która miała mnie nauczyć jakich ludzi powinnam unikać oraz jak ważna osobą w życiu jestem sama dla siebie, jak ważne są moje cele i pasje.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-03-2022 o godz 13:26 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Świetna książka, jestem właśnie na 207 stronie i mogę powiedzieć, że polecam każdej osobie wziąć tą pozycję do ręki i się zapoznać, szczególnie tym kobietom, które miały trudne dzieciństwo, są w toksycznych relacjach, spotykają na swojej drodze trudnych mężczyzn, niedostępnych, osoby uzależnione, niedostępne i destruktywne. Polecam również przeczytać książkę - mężczyzną, aby zrozumieć cały mechanizm funkcjonowania kobiet z trudnym dzieciństwem, doświadczeniami, przeżyciami i tym, jacy szukają odpowiedzi na pytania.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-09-2022 o godz 12:35 przez: Julia | Zweryfikowany zakup
Ciężka książka i moim zdaniem nie dla każdego. Ktoś kto nie interesuje się psychologią może być znudzony czytając ją i może mieć wrażenie, że autorka w kółko pisze to samo. Natomiast mi się książka bardzo podobała jako, że interesuje się tymi tematami dzięki niej jestem w stanie zauważyć co jest nie tak ze mną i nad tym pracować.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-05-2022 o godz 21:58 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Dla kobiet wychowanych w rodzinach dysfunkcyjnych ta książka to must have. Tak po prostu, żeby kilka kwestii zrozumieć. Aczkolwiek myślę, że osoby ze zdrowych rodzin nie straciłyby swojego czasu czytając te książkę. Warto takie rzeczy wiedzieć nawet jeśli się nie ma problemów wynikających z kochania za bardzo.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-10-2021 o godz 08:21 przez: Ania Bartecka | Zweryfikowany zakup
Książka przelane emocji, wiele historii opowiedzianych przez najróżniejsze kobiety. Z pewnością książka ta może pomóc wielu kobietom które zmagają się z różnymi życiowymi problemami. Wspaniały poradnik warty polecenia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
04-09-2022 o godz 11:30 przez: Oliwia | Zweryfikowany zakup
Książka dobra, ale po jakieś 70 stronie mecze się jej czytaniem, wydaje mi się ze taka psychologia to porostu nie mój gatunek, ale wydaje mi się, ze książka jest w stanie pomoc!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-04-2022 o godz 11:03 przez: zwariowana artystka | Zweryfikowany zakup
Warto sięgnąć po te książkę ! Niesamowicie ciekawa, oparta na wartościowych źródłach, otwiera oczy i poszerza horyzonty! Bardzo dobra pozycja!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-12-2021 o godz 08:56 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Bardzo ciekawe historie kobiet zostały przedstawione. Aż czuję się zaciekawiona innymi pozycjami autorki o ile takowe istnieją.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-09-2021 o godz 09:41 przez: Agnieszka | Zweryfikowany zakup
Polecam wszystkim kobietom!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-10-2021 o godz 00:33 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Super pozycja dla kobiet !
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-07-2022 o godz 00:27 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Otwiera oczy, polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-12-2021 o godz 19:57 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Rewelacja
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-09-2022 o godz 15:07 przez: Nadia | Zweryfikowany zakup
Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-09-2021 o godz 07:09 przez: Renata | Zweryfikowany zakup
Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-07-2021 o godz 16:33 przez: Ewelina
Czy kochałam kiedyś za bardzo? Zadałam sobie to pytanie zaraz po skończeniu tej lektury i niestety moja odpowiedź była twierdząca. Nawet teraz, po siedemnastu latach małżeństwa mogę śmiało powiedzieć, że wciąż kocham za bardzo. To okropne uczucie, bo człowiek boi się niemal o wszystko. Próbuje gotować najlepiej, ubierać się najmodniej i okazywać miłość najczulej z obawy, że druga osoba znajdzie sobie kogoś innego. Nie liczymy się z tym, że to o nas powinien zabiegać małżonek, tylko wciąż na umór jest odwrotnie. Nawet nie sądziłam, że tylu przydatnych rzeczy dowiem się z tego poradnika. On jakby otworzył mi oczy na coś o czym wiedziałam, ale nie przyjmowałam do wiadomości. Nigdy nie było czasu, żeby się nad tym zastanawiać, bo co powie mąż... No właśnie, to chwilami przechodziło w obsesję, która sprawiała, że nie potrafiłam być szczęśliwa. Trafiłam z tym poradnikiem jak strzał w dziesiątkę. Uświadomił mi niektóre fakty z moich błędów i teraz wiem, że faktycznie wiele tego typu zachowań kształtuje się z podłoża rodzinnego. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wychowanie naszych rodziców działa na nasze zachowania w przyszłości. Poznamy tutaj historie kilku kobiet i związków jakie zawarły, gdzie emocje zatargają waszą duszą na sto różnych sposobów. Autorka pisze, że kochanie za bardzo jest uzależnieniem, które trudno wyleczyć, jednak jest możliwe. Przedstawi nam, że niektóre typy kobiet najbardziej przyciągają takich mężczyzn z którymi nie stworzą szczęśliwego związku. Kochanie ich stanie się ich obsesją, a stąd łatwa droga do załamania nerwowego i późniejszych konsekwencji. Co trzeba z tym zrobić, by nie popaść w obłęd? Otóż nic prostszego, trzeba o tym przeczytać. Ta książka jest do tego idealna, bo pokazuje nam co robimy źle. Bardzo często bywa, że gdy nikt nam o tym nie powie, czy nie przeczytamy o takich sprawach, to uznajemy, że ich nie ma. Dopiero zwrócenie nam uwagi na to postępowanie sprawia, że zaczynamy patrzeć na wszystko obiektywnie. Teraz śmiało mogę powiedzieć, że wiem, gdzie leży błąd, który odbiera mi uśmiech. Niesamowita!
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
4/5
03-10-2021 o godz 21:58 przez: Kicia1914
Dość długo mi zajęło przeczytanie tego poradnika, ponieważ naprawdę wymaga skupienia, a sama autorka, która jest psychoterapeutką wspomina, że nie można czytać w pośpiechu i nie zawsze jesteśmy gotowi na taką książkę, trzeba do niej dojrzeć. Poznajemy historie kilku kobiet, które kochają za bardzo i wchodzą w związki z nieodpowiednimi mężczyznami. Wszystkie ich problemy mają podłoże w przeżyciach z dzieciństwa. Jeśli żyjemy w rodzinie, gdzie panuje alkoholizm to wiążemy się z osobą uzależnioną, ponieważ mamy powód, aby pomóc mężczyźnie i go zmienić. Zawsze kobiety kochające za bardzo wybierają życiowych partnerów takich, którzy potrzebują wsparcia, pomocy, kontroli. Natomiast mężczyźni z pasjami, dobrą pracą wydają się im nudni. W kolejnych rozdziałach możemy zrozumieć, dlaczego faceci wybierają sobie na partnerki kobiety, które kochają za bardzo i czego od nich oczekują. Dzięki temu poradnikowi zaczniemy się zastanawiać nad swoimi relacjami. Osobiście nie sądziłam, że jest taka choroba i można nad tym pracować, zmienić się, żeby w końcu móc się związać z kimś odpowiednim. Pod koniec poradnika mamy taką instrukcję od czego zacząć oraz są podane dane, adresy do miejsc, grup, które nam pomogą nie tylko w kochaniu za bardzo ale również w narkomanii, alkoholizmie. Nie byłam świadoma, że jest nawet grupa Anonimowych Jedzenioholików. Jest to bardzo mądra, wartościowa oraz pomocna książka, która powinny przeczytać wszystkie kobiety nie tylko te kochające za bardzo.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
3/5
30-01-2022 o godz 16:44 przez: Magia słowa
Okładka jest iście minimalistyczna. Z różowo czerwonymi dodatkami, prezentuje się całkiem nieźle obok dwóch "sióstr", czyli dwóch innych poradników, które zatrzymałam, bo wydały mi się wartościowe. Przede wszystkim, "Kobiety, które czują za bardzo" oraz "Kobiety, które martwią się za bardzo". Pierwszy z wymienionych tytułów w sto procent do mnie trafił, więc dlatego skusiłam się na inne lektury z tego wydawnictwa w tym gatunku. Posiada skrzydełka, które stanowią dodatkową ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Na jednym z nich przeczytacie fragment z książki, a na drugim ujrzycie dwa tytuły, które wspomniałam kilka zdań wyżej. Stronice są kremowe, czcionka wystarczająca dla naszego oka. Literówek brak, a odstępy między wersami i marginesy został zachowane. Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką, którego byłam przeogromnie ciekawa. Jak wiecie, lub też nie, w 2021 roku odkryłam w sobie wysoką wrażliwość. Może nie przeczytałam zbyt wiele literatury fachowej do mojej sposobności, aczkolwiek uświadomiłam samą siebie, dlaczego aż tyle przeżywam, nie tylko za siebie, ale i za wszystkich wokół. Chciałam nad sobą pracować, wrzucić na luz chociaż odrobinę. Czy mi się udało - trudno stwierdzić. Pojawiło się wiele przeszkód, które podkładały mi kłody pod nogi non stop. Myślę, że droga do równowagi będzie niezmiernie długa i wyboista... ALE. Przejdźmy do meritum. Otóż, sięgając po ten egzemplarz byłam podekscytowana, czułam, że może mi ona wiele powiedzieć. Czyta się całkiem przyjemnie, lekko, nie ma tu jakichkolwiek blokad podczas lektury - tak, jest to poradnik, jednak nigdzie nie czułam przeszkód. Wydaje mi się, że jest to ciekawa pozycja, szczególnie skierowana do osób, które rzeczywiście kochają za bardzo. Czy jestem osobą kochającą za bardzo? Nie do końca. Kocham, bardzo mocno, ale nie nadaję się na przykłady takie, jakie są podane w książce. Kocham, jestem w stanie wiele zrobić. Jestem wysoko wrażliwą osobą, ale nie kochającą za bardzo i teraz to wiem. Myślę, że ta lektura jest skierowana dla osób, które nie są pewne siebie. Dla osób, które kochają za bardzo i na siłę starają się coś uzyskać swoim zachowaniem. W recenzowanej dziś książce, mamy nie jeden przykład kobiety, która kocha za bardzo, co moim zdaniem jest super. Wiele kobiet, wiele przykładów, każdy inny, a jednak mają wspólny punkt. Czasami ze zdziwienia brwi podjeżdżały mi wysoko - ale takie jest życie, czasami warto się rozejrzeć, żeby to dostrzec. Kobiety wiążą się z mężczyznami z problemami, które dotyczyły ich w przeszłości, dzieciństwie. Nie tylko alkoholizm, ale i agresja, narkotyki... Jest wiele uzależnień, o których się też nie mówi... Z osobami uzależnionymi jest o tyle problem, że jeżeli same nie chcą, to niestety nic nie osiągniemy. Nie jesteśmy w stanie nakłonić osoby chorej do podjęcia leczenia czy terapii, ona musi chcieć sama. Mamy tez rozdziały, gdzie wypowiadają się panowie, dlaczego na przykład odrzucają od siebie kobiety, które mają problem kochania za bardzo. Reasumując uważam, że jest wiele osób kochających za bardzo. Takie osoby powinny sięgnąć po tę lekturę, by zrozumieć. Nie trafiła ona do mnie akurat, ale nie była też złą lekturą. Spodobało mi się parę aspektów, w tym przystępne pióro i fakt, że było wiele różnych przykładów kobiet i mężczyzn.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-07-2021 o godz 16:00 przez: Diana
obin Norwood to znana amerykańska psychoterapeutka specjalizująca się w terapii rodzin. Zajmuje się leczeniem szeroko rozumianych uzależnień. Przez wiele lat pracowała z żonami alkoholików. Po tę książkę sięgały kobiety blisko ćwierć wieku temu w nadziei znalezienia ratunku i wyzwolenia od udręki miłości i od partnera. Najpierw książka pomogła kobietom w Stanach Zjednoczonych, a potem była tłumaczona na 25 języków. Teraz, po raz szósty, wydana została w Rebisie. W czym tkwi fenomen tej książki? Robin wychodzi z założenia, że wyleczenie się z kochania za bardzo działa na takiej samej zasadzie, jak leczenie z uzależnienia alkoholowego. Pytanie tylko, dlaczego należy leczyć się z kochania? Czasami bywa tak, że kochamy w rozpaczliwej nadziei, że mężczyzna uśmierzy nasze lęki. Niestety, lęki - a wraz z nimi obsesja - pogłębiają się, aż w końcu darzenie miłością po to, ją by otrzymać w zamian, przeistacza się w główną siłę napędową naszego życia. A skoro strategia nie przynosi efektów, próbujemy jeszcze raz, kochamy jeszcze mocnej. I tak zaczynamy kochać za bardzo. Jednak nie tylko kobiety mają skłonność do kochania za bardzo. W nałóg taki popadają także niektórzy mężczyźni, a ich odczucia i zachowania wypływają z analogicznych źródeł. Na ogół jednak emocjonalne okaleczenie w dzieciństwie nie wywołuje w mężczyzn tendencji do „chorej miłości”. Wskutek całego splotu czynników kulturowych i biologicznych ratują się oni zwykle poprzez pogoń za czymś raczej bezosobowym i zewnętrznym, niż intymnym. Obsesyjnie zajmują się pracą, sportem, czy jakimś hobby, podczas gdy kobiety - uwarunkowane przez biologię i kulturę - rzucają się w romans. Często właśnie z człowiekiem emocjonalnie upośledzonym. Robin Norwood przedstawia tu przypadki kobiet, które spotkała na swojej drodze. Opowiada tu ich historie, pisze o sposobach ich myślenia oraz próbuje uzmysłowić destrukcyjny charakter błędnego wzorca, wskazuje jego genezę oraz dostarcza narzędzi do skutecznego uporania się z nim. Celem psychoterapeutki była pomoc kobietom, które kochają za bardzo. Ostrzega ona jednak we wstępie, że właśnie dla takich kobiet, książka może być nieprzyjemna. Jeśli odkryje się w którejś opowieści podobieństwa, lektura może zupełnie nie poruszyć, może znudzić albo zirytować. „Wszyscy bowiem zaprzeczamy czemuś, co okazuje się zbyt bolesne lub groźne, czego nie potrafimy zaakceptować. Zaprzeczenie to naturalny środek samoobrony, działa automatycznie i spontanicznie. Być może dopiero przy powtórnej lekturze będziesz umiała stawić czoło swym doznaniom i najgłębszym przeżyciom”. Dlatego trzeba ją czytać powoli, starając się wczuć intelektualnie i emocjonalnie w kobiece opowieści. Przypadki te mogą wydać się skrajne. Niestety w rzeczywistości bywa dużo gorzej. Jeden z paradoksów życia polega na tym, że kobiety reagują ze współczuciem i zrozumieniem na nieszczęścia cudze, a zarazem kompletnie nie dostrzegają (jak gdyby zaślepione) nieszczęść, które przygniatają je same. Czytając tę książkę poznaje się postawy różnych kobiet. Śledząc ich losy, zaczyna się rozumieć mechanizmy, które sterują naszym życiem. Dopiero wtedy - jak twierdzi autorka - „będziesz gotowa tak posłużyć się podanymi na koniec radami, by stworzyć sobie życie pełne radości, miłości i samorealizacji”.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-09-2021 o godz 11:05 przez: Anonim
Dlaczego kobiety kochają za bardzo? Kochanie za bardzo, uznawane kiedyś za naturalne, dziś jest postrzegane jako stan niebezpieczny dla kobiety, który wysysa z niej ostatnie siły. Niniejsza książka opisuje historie kobiet, rozpaczliwie poszukujące kogoś, aby tylko je pokochał, lecz przeważnie trafiają się partnerzy tzw. ”zimne dranie” i w dodatku jeszcze szkodliwi. „Kobiety, które kochają za bardzo” ukaże czytelniczce (bo w większości to do nich skierowana jest ta książka) jak miłość kobiety do mężczyzny przeradza się w miłość przesadną, gdy partner okaże się nieodpowiedni, zimny, nieprzystępny, a kobieta ciągle tkwi w tym toksycznym związku, nie umiejąc tego zakończyć. Potrzeba miłości, lub tęsknota, a wreszcie samo uczucie stają się nałogiem. Jeśli kiedykolwiek dałaś się opętać mężczyźnie, musiałaś mieć wrażenie, że źródłem wszystkiego nie jest to piękne uczucie, lecz strach. Kto kocha obsesyjnie wciąż się boi samotności, że kiedyś zostanie sam, że będzie niekochanym. Kobieta wciąż naiwnie wierzy, że to mężczyzna uśmierzy jej lęki, lecz bardzo często się rozczarowuje. Bo kochać za bardzo nie znaczy kochać zbyt wielu, zbyt często lub zbyt głęboko. Kochać za bardzo to popaść w obsesję i nazwać ją „miłością”, a następnie pozwolić, aby owładnęła naszymi uczuciami i zachowaniem do tego stopnia, że nie potrafimy odejść od mężczyzny, choć wiemy, że nam rujnuje zdrowie i psychikę. ”Kochać za bardzo to mierzyć miłość rozmiarami naszych męczarni. Kobieta ma serce jak złoto i zwiąże się z każdym idiotą, co podle z nią postępuje, bo ona tego nie czuje”. Kobiety kochające za bardzo znajdują sobie mężczyzn podobnych do swoich ojców. Jak to się dzieje, że dziewczyna bita w rodzinnym domu wiąże się z facetem, który ją bije? Jak dziecko alkoholików jest w związku z alkoholikiem? Tych pytań można mnożyć bardzo wiele. Bardzo polecam książkę „Kobiety, które kochają za bardzo”, ponieważ historie tu opisane są bardzo przejmujące, a jednocześnie zmuszające do myślenia. Książka, ta ze swoimi historiami dotyczącymi uzależnień w relacjach międzyludzkich oraz odpowiednimi radami i wskazówkami prowadzącymi do ich uzdrowienia, umożliwiła kobietom na całym świecie przemianę swojego życia. Może i Ty skorzystasz? Polecamy: Dobre Recenzje
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-07-2021 o godz 17:07 przez: PapierowaStrona
,,Kobiety, które kochają za bardzo" Robin Norwood. Dom Wydawniczy REBIS Książka, która w większości składa się z opowieści konkretnych pacjentek. Stale wchodzą w związki, które są toksyczne. One poświęcają się dla partnera, a on zazwyczaj boryka się z różnymi uzależnieniami i problemami. 😔 Starają się za wszelką cenę mu pomóc, zapominając o własnym zdrowiu. Każda z historii jest inna, a podłoże automatycznych, szkodliwych reakcji ma miejsce w dzieciństwie. 👨‍👩‍👧Trzeba sporo odwagi, aby zdecydować się na zmianę swojego życia. Ta książka uświadomi problem i wskaże sposoby na poradzenie sobie z nim. Może któraś z historii będzie bardzo podobna do twojej? Jest to mądra książka, opowieści pacjentek czyta się płynnie, nie są zapisane w sztywnej formie. 😏Momentami wydawało mi się, że jest ich zbyt wiele, ale dzięki temu pojawia się większa szansa, że dany przypadek pokryje się z życiem czytelniczki. Ponadto autorka wskazuje nam, jacy mężczyźni wybierają kobiety, które kochają za bardzo. 😃 Uważam, że jest to książka godna uwagi.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Kwiaty dla Algernona
4.6/5
33,68 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zabić drozda
4.7/5
29,93 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Smak trucizny
4.6/5
32,08 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Diabelski pakt
5/5
44,36 zł
69,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Inspirujący lider
5/5
41,79 zł
65,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Biologia Campbella Opracowanie zbiorowe
4.7/5
211,65 zł
249,00 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego