Kobieta, która ukradła moje życie (okładka  miękka, 10.2016)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Pewnego dnia mieszkanka Dublina Stella Sweendey, mężatka i matka, stojąc w korku, wyświadcza komuś uprzejmość. Niestety, jej dobry uczynek powoduje potężną kraksę, która zmienia życie Stelli. Spotyka bowiem mężczyznę, który natychmiast prosi ją o numer telefonu (ze względu na ubezpieczenie). No i dobrze. I tak nie wzbudza on w niej wielkiej sympatii (jej samochód nie miał szansy w starciu z jego range roverem). Ale to spotkanie to zaczątek zmian, które sprawią, że ze zwyczajnej kobiety zamieni się w wielką gwiazdę, a jej życie rodzinne rozerwie się na kawałki.

Czy przyczyną tego wszystkiego jest nierozważna uprzejmość? Znajomość z panem Range Roverem to przeznaczenie czy karma? Powinna się cieszyć czy przeklinać tę chwilę?

Od wydawcy:

"Powieści Keyes to nie tylko rozrywka, lecz też osobliwe pokrzepienie i o ile filozofia »realizuj marzenia« wydaje się mało przełomowa, to jednak miło ogrzać się w jej blasku."
"The Express", Wielka Brytania

"Pokrzepiająca, romantyczna, optymistyczna i przemiła powieść, wyczekany powrót jednej z naszych najlepszych pisarek książek popularnych."
"The Independent", Irlandia

"Żadana z moich książkowych list nie byłaby kompletna bez powieści Marian Keyes. Marian jest jedną z najbardziej ludzkich i zabawnych współczesnych pisarek".
Jojo Moyes

"Od dawna wychwalam zdolność Keyes do płynnego przechodzenia od przezabawnej komedii do ponurego mroku, niekiedy w obrębie jednego akapitu, i w tej książce ta umiejętność jest doskonale widoczna".
"The Irish Times", Irlandia


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1128690450
Tytuł: Kobieta, która ukradła moje życie
Autor: Keyes Marian
Tłumaczenie: Penksyk-Kluczkowska Ewa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Sonia Draga
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 544
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-10-19
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 132 x 32 x 199
Indeks: 20077846
średnia 4,3
5
7
4
2
3
3
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
5 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
17-10-2017 o godz 11:46 przez: sławomir kamiński | Zweryfikowany zakup
Warto !
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-11-2016 o godz 15:54 przez: alicjasz
Przypadkowe spotkanie, spojrzenie, jedno słowo może odmienić życie drugiego człowieka diametralnie, a my możemy sobie nawet nie zdawać z tego sprawy. Nie mniej przypadki chodzą po ludziach, a ich konsekwencje niekiedy stają się widoczne dopiero po upływie wielu miesięcy, lat... gdy połączenie ze sobą faktów wydaje się być czasami wręcz niemożliwe. Marian Keyes w swoją powieść zgrabnie wplata ten wątek.... tworząc tym samym ciepłą, uroczą, pokrzepiającą historię. "Kobieta, która ukradła moje życie" to rewelacyjna reprezentantka literatury kobiecej. Najlepszym dowodem na to jak bardzo mnie oczarowała jest fakt, że zakupiłam już zbiór felietonów tej autorki pt. "Pod pierzyną".

Stella Sweendey to mieszkanka Dublina, żona i matka - kobieta jakich wiele. Czytelnik poznaje ją gdy chcąc spełnić dobry uczynek doprowadza do drogowej kraksy (oczywiście nieświadomie). Kierowca Range Rovera od razu prosi ją o numer telefonu (bynajmniej nie po to, żeby zaprosić ją na randkę... ale raczej dla spraw związanych z ubezpieczeniem). Po tym dość żenującym i nieprzyjemnym wydarzeniu Stella wraca do pracy w salonie kosmetycznym, opieki nad dwójką dorastających dzieci i wspierania swojego męża - niespełnionego artysty z wielkimi ambicjami.
Wszystko zmienia się, gdy kilka miesięcy później budzi się z mrowieniem w kończynach... już pod wieczór znajduje się na oddziale intensywnej terapii w szpitalu. Sparaliżowana, niezdolna mówić, a jedynie co jej pozostaje to mruganie... tylko nad powiekami jej mózg sprawuje jeszcze kontrolę. Stella zapadła na ciężką, bardzo rzadką chorobę neurologiczną. Lekarze każą czekać... Życie jest jednak nieprzewidywalne, a los stawia ponownie na jej drodze kierowcę Range Rovera.

Stella to bohaterka, która ujmuje swoją prawdziwością, zwykłością. Nie jest ani nazbyt urokliwa, ani piękna, ani nad wyraz inteligentna. To kobieta jakich wiele. I to jest w tej powieści właśnie wspaniałe. Marian Keyes nie daje opanować się wszechobecnemu kultowi młodości i całego przemysłu i biznesu z nim związanego. Ukazuje zwykłą kobietę z jej wszystkimi ułomnościami, problemy nie tylko rodzinnymi, ale także takimi z rzędu... diet, dbania o figurę i zdrowie. Co prawda wychodzi momentami poza obraz "zwykłej" bohaterki, ale nieznacznie, fundując jej chwilę medialnego zainteresowania, szumu i sławy. A jednak nawet wtedy Stella pozostaje kobietą jak inne, nieidealną - pod względem fizycznym jak i psychicznym. Niekiedy irytująca, niekiedy bardzo optymistyczna. Prawdziwa.

Prawdziwe są także sytuacje i obraz relacji, których uczestnikiem jest Stella. Oczywiście bardzo mało kobiet ląduje w szpitalu w stanie zupełnego porażenia, ale jest to po prostu pewien symbol - symbol sytuacji ekstremalnej w której niejedna kobieta się znalazła lub kiedyś się znajdzie. Symbol sytuacji, która staje się próbą, a jednocześnie jednym z najtrudniejszych doświadczeń w życiu. Próby, która jednocześnie może stać się przyczyną / powodem zmian... ważnych decyzji życiowych. Decyzji, które także Stella jest zmuszona podejmować. Jednak Marian Keyes opisała to wszystko w sposób bardzo ludzki - zauważając obie strony medalu, dobre i złe aspekty. W "Kobiecie, która..." nic nie jest czarno - białe, choć mimo braku nadmiernej ilości lukru powieść Keyes zdecydowanie napawa optymizmem, a tym samym poprawia humor.

Fabuła książki Keyes jest wielowątkowa. Wątki rodzinne przeplatają się z tymi miłosnymi, jednak to wszystko razem nie tworzy banalnej, przewidywalnej całości, a wręcz przeciwnie. Sceny zabawne przeplatają się z tymi wzruszającymi, ściskającymi za serce. Jednak tym co ujmuje najbardziej jest wielobarwność bohaterów - brak ich zafałszowania, brak postaci idealnych. Są prawdziwe problemy, rozterki i spory. To połączenie tworzy zabawną, piękną powieść, którą czytelniczki będą czytały z wypiekami na twarzy z niecierpliwością przewracając jej kolejne strony. (Uwaga! Możliwe zaniedbywanie z tego powodu obowiązków!).

"Kobieta, która ukradła moje życie" to ujmująca historia, która w dodatku jest bardzo bogata w treść. To ponad pięćset stron ciekawej, świetnej literatury, która mimo, że opiera się na stwierdzeniu, że warto podążać za marzeniami... nie jest infantylna ani banalna. Marian Keyes zdaje się pamiętać, że człowieka spotykają w życiu dobre jak i złe chwile, i żadnych z tych zdarzeń swoim bohaterom nie szczędzi. Stella jest jedną z tych bohaterek o których losach można czytać i czytać. Bez znużenia, znudzenia czy też irytacji. Keyes stworzyła świetną pozycję literatury kobiecej o nieprzewidywalności ludzkiego losu i dobrych, i złych jego odcieniach. Zabawną historię w której komizm przeplata się z tragedią... a to wszystko w odpowiednich i jak najlepszych proporcjach!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
19-02-2017 o godz 11:55 przez: Karl Osmanczyk
Brak pomysłu, brak fabuły, odgrzewanie starego kotleta, który kiedyś komuś smakował... Jednym słowem szkoda czasu i pieniędzy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-10-2016 o godz 11:52 przez: Agnieszka Sztamborska
fantastyczna! czekam kiedy zostaną przetłumaczone na polski pozostałe książki Marian Keyes!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-11-2016 o godz 20:15 przez: Małgorzata Czerwińska
Interesująca i świetnie napisana, gorąco polecam na jesienne i zimowe długie wieczory.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Hatszepsut
5/5
26,78 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Tomas Nevinson
5/5
38,37 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Złoto Maorysów
5/5
28,11 zł
43,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Krzyk Maorysów
5/5
25,55 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Córka nierządnicy
5/5
26,39 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Kobiety Maorysów
5/5
32,17 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Ciernista róża
5/5
22,82 zł
33,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Serge
5/5
25,55 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zmowa milczenia
5/5
26,78 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Czerwony alert
5/5
23,31 zł
33,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Silny wstrząs
5/5
28,75 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Żądze Kleopatry
5/5
26,87 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Instadzieci
5/5
27,76 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Dziki Hufiec
5/5
28,07 zł
39,90 zł

Podobne do ostatnio oglądanego