Kiszczakowa. Tajemnice Generałowej (okładka  miękka, 10.2015)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Żona generała Kiszczaka przerywa milczenie.

Bardzo szczera, osobista, dyktowana emocjami opowieść o życiu i tęsknocie za tym, co na pozór bliskie, a jednak nieosiągalne. Z rozmowy wyłania się portret kobiety silnej, która miłość i rodzinne ciepło ceniła wyżej niż partyjne apanaże. Los obdarzył ją niełatwym uczuciem, które zdeterminowało całe jej życie.

Kiedy Czesław Kiszczak piął się po szczeblach wojskowej kariery, ona od początku wiedziała, że nie będzie typową oficerską żoną. Była gotowa zrobić wszystko, by pozostać sobą w cieniu jednej z najważniejszych postaci PRL-u. Pracowała zawodowo, co w tym środowisku było prawdziwą rzadkością. Bez wiedzy i zgody męża opublikowała list do paryskiej „Kultury”.

Po latach zdecydowała się na odważną opowieść o swoim życiu.

ID produktu: 1114432886
Tytuł: Kiszczakowa. Tajemnice Generałowej
Autor: Kiszczak Maria Teresa , Szewczyk Kamil
Wydawnictwo: Prószyński Media
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 272
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-10-06
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 24 x 206 x 188
Indeks: 18126440
średnia 4,3
5
5
4
1
3
0
2
0
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
6 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
22-10-2015 o godz 10:56 przez: Katarzyna | Zweryfikowany zakup
Książką wciągnęła mnie na tyle, że pochłonęłam ją w jeden wieczór... to ciekawy i barwnie opowiedziana relacja tych Dwojga w dobie PRL-u ale nie tylko. Romanse, awantury mniejsze i te duże, dancingi, to wszystko dodaje książce niesamowity klimat. Kiszczakowa swoją drogą to niezła babka z ogromnym temperamentem. Trochę smutna na końcu, ale taka jest ta historia... piękna, ale zdaje się, że przepełniona smutkiem, rozczarowaniem i poczuciem winy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
18-09-2015 o godz 18:00 przez: nnn
Nie mogę się doczekać!!! Ciekawe co Pani Kiszczak zdradziła o mężu generale Czesławie Kiszczaku... Oczywiście zamówione! :)
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
20-10-2015 o godz 13:25 przez: Bernardeta Łagodzic-Mielnik
Nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka ukazała się książka napisana w formie wywiadu rzeki. Jest to zapis kilkumiesięcznych, wielogodzinnych rozmów jakie przeprowadzili ze sobą Pani Kiszczakowa - żona Czesława Kiszczaka i Kamil Szewczyk dziennikarz polityczny. Lektura nie jest zbyt obszerna, czyta się ją błyskawicznie. Publikacja zdradza sekrety i tajemnice życia powyżej wymienionego małżeństwa, ale też uchyla kurtynę jaka spowiła władzę i rządzące elity w czasach PRL-u. Moim zdaniem ta opowieść jest do bólu szczera i bardzo, bardzo osobista. Milczenie zostało przerwane po latach, gdy Pan Generał zszedł już z piedestału władzy, a historia osądziła go surowo. Żona prosi pod koniec, by starego i schorowanego męża zostawić w spokoju i nie sądzić. W jej oczach mąż wprawdzie daleki ideałowi jest bohaterem, który zapobiegł wielkiej tragedii i nie dopuścił do rozlewu bratniej krwi. Tak jednak nie sądzą wszyscy.W tle jakże prywatnych rozmów przewijają się fakty z najnowszej historii Polski, ale jest to też historia pewnego małżeństwa. Jego męska strona nosiła wiele lat mundur, a żeńska pracowała zawodowo i spełniała obowiązki żony, matki, pani domu.

Nie był to związek idealny. Do ideału chwilami bardzo dużo mu brakowało. Czytając byłam pełna podziwu nad cierpliwością Pani Marii, jej dyplomacją i tolerancją wobec postępków męża. Mówi się, że za mundurem panny sznurem. Coś w tym jest, ale posiadanie małżonka w tym uniformie to wcale nie taka łatwa sprawa. Przykładem tego jest choćby właśnie ta książka i ja w pewnym aspekcie tak starałam się ją odebrać. Spojrzeć na życie z perspektywy żony żołnierza. Mężczyzny w czynnej służbie, który często bywa w domu nieobecny, nie zawsze jest w stanie z żoną dzielić trudne chwile, a bywa, że swój dom traktuje jak koszary, gdzie czymś normalnym jest dominacja, brak partnerstwa i wydawanie rozkazów. Kilkudziesięcioletnie małżeństwo Kiszczaków było związkiem trudnym, który miał momenty zachwiania, miał chwile trudne. Obie strony popełniały błędy, ale i bywały momenty szczęścia, radości. Pani Kiszczakowa opowiada o swojej relacji z mężczyzną swego życia bardzo wyczerpująco. Relacjonuje znajomość z mężem od poznania na dworcu kolejowym po wspólną podróż w lata sędziwe. Dzieli się chwilami wyjątkowymi jak ślub, narodziny dzieci, chwile sukcesów zawodowych, ale i nie brak opisów dni trudnych, gdy wszystko szło nie tak, gdy smutek zakłócał spokój. W książce znajdziecie opisy zagranicznych podróży, spotkań służbowych, balów i imprez towarzyskich mniej lub bardziej oficjalnych. Dowiecie się, jakie pasje miał Czesław Kiszczak, co lubił jeść, ale i poznacie sylwetkę jego małżonki. W tej relacji aż roi się od ciekawostek, anegdot, zabawnych sytuacji. To dziennik bardzo trudnego związku, wymagającej relacji, która całkowicie zdeterminowała życie rozmówczyni. Jeśli rozbudziłam Waszą ciekawość odsyłam do lektury, która mnie bardzo się spodobała. I co najważniejsze: uważam, że nie jest nieszczera, sztuczna i pobieżna. Nie odmówię sobie gratulacji w stronę rozmówczyni Kamila Szewczyka za odwagę, bezpruderyjność i brak zakłamania. Nie każdą kobietę na Jej miejscu byłoby na nie stać. Widać, że Pani Marii zależy, by ogół poznał jej zdanie, by poznał wydarzenia z jej punktu widzenia, by pewne mity choć spróbowały być obalone.

Lekturę polecam lubiącym ciekawe autobiografie i zainteresowanym historią PRL-u oraz jego upadkiem i początkami kapitalizmu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-11-2015 o godz 13:29 przez: knigoholiczka
Książka w mediach wywołuje wiele emocji. Autorka promuje swoją biografię bywając w programach śniadaniowych. Rozpisują się o Generałowej (a przy okazji o książce) portale plotkarskie typu Pudelek.
Z zaciekawieniem i ja sięgnęłam po nią. Nie żałuję choć przy lekturze odczuwałam różne emocje: od ciekawości po irytację czy zażenowanie tym, co czytam.
"Kiszczakowa. Tajemnice Generałowej" to wywiad rzeka z żoną generała Czesława Kiszczaka. Dziś mężczyzna jest staruszkiem, który choruje. Jego stan zdrowia jest przeszkodą w przeprowadzeniu sprawy sądowej i znalezienie winnego śmierci górników w kopalni "Wujek". O tej sprawie przeczytamy w niniejszej pozycji. O tym i o wielu innych sprawach opowiada jego żona.
Na początku pisałam, że czułam zażenowanie. Tak, to prawda. Z książki wyłania się obraz kobiety, która nie czuje miłości do męża (mówi o nim per "Kiszczak"). Opowiada o awanturach z nim, o rozmijających się poglądach na życie i różne sprawy. W głowie tłucze mi się pytanie: po co ona za niego wychodziła? Czemu się nie rozwiedli. Zniesmaczył mnie też fakt wspomnienia, że pierwsze dziecko urodziło im się za wcześnie, było wpadką, niechciane.
Kolejna sprawa: Maria Teresa Kiszczak pisze o swojej wierze, o smutku z braku ślubu kościelnego, jednak nie ukrywa, że poddała się zabiegowi aborcji w czasach gdy stosowano ją jako metodę antykoncepcji Cóż, jak to nazwać? Hipokryzja?
I jeszcze narzekania, że czasem musiała stać w kolejkach i czekać na produkty. Rzeczywiście, nikt inny nie stał, wszystkim było dobrze i łatwo, żyło się dostatnio.
W tej książce generałowa zdradza tajemnice swoje i innych wysoko postawionych osób.
Bardzo lubię biografie w formach wywiadu: bardzo lekko, przyjemnie się czyta. Dla mnie, osoby urodzonej w 1988 jest to szansa na poznanie realiów życia w "tamtej" Polsce.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
13-03-2016 o godz 00:00 przez: Anna Marek | Empik recenzuje
Do przeczytania tej książki podchodziłam z wielką ciekawością. Szczególnie teraz, kiedy temat generała Kiszczaka i dokumentów znalezionych w jego domu jest bardzo aktualny. W ogóle genereł Kiszczak jest dla mnie osobistością, która owiana jest wielką tajemnicą. Jego osobę możemy poznać właśnie przez pryzmat opowieści jego żony. Najbardziej w książce zaskoczyła mnie relacja między małożonkami. Kiszczakowa piesze o mężu jak o obcej osobie, z którą wielokrotnie się kłóciła i która nie potrafiła spełnić jej potrzeb, np: ślubu kościelnego. Książka jest również doskonałą okazją do poznania świata z tamtego czasu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
09-11-2015 o godz 00:00 przez: Daniela Murarczyk
Sięgnęłam z ciekawości, lubię biografie, choć wiadomo, Kiszczakowie to postaci budzące kontrowersje. Do tej lektury starałam się podejść obiektywnie i obiektywnie stwierdzam że to ciekawa biografia, pełna wspomnień, czasem trudnych i poruszających. Generałowa jest w tej książce szczera i chyba maksymalnie otwarta na opowiadanie o swoim życiu i mężu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Gra w ludzi
4.2/5
26,22 zł
42,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Arabskie opowieści
5/5
31,28 zł
44,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Autoboyography
4.4/5
28,21 zł
43,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Doktor sen
5/5
12,07 zł
14,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Czarny flaming
4.2/5
29,19 zł
45,00 zł
Inne z tego wydawnictwa One Last Stop
4.3/5
26,93 zł
42,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Odwet
4.9/5
29,17 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Billy Summers
4.7/5
28,85 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Carrie
5/5
11,72 zł
16,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Za kratami
4.8/5
27,23 zł
42,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Bruno Whatever
4.2/5
25,92 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Dom
5/5
29,82 zł
44,99 zł

Podobne do ostatnio oglądanego