Kim był Leonardo da Vinci? (okładka  twarda, 03.2016)

Wszystkie formaty i wydania (1): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Kim był Leonardo da Vinci?
Czy Leonardo da Vinci był wielkim malarzem? Odkrywcą? Niezwykłym wynalazcą, wyprzedzającym swoją epokę? A może wszystkim tym jednocześnie?
Jakie obrazy jego autorstwa do dziś pozostają przedmiotem fascynacji miłośników sztuki na całym świecie?
Jakie pomysły Leonarda znalazły zastosowanie we współczesnej technice?
Odpowiedzi na te wszystkie pytania, a także na wiele innych, znajdziecie w książce „Kim był Leonardo da Vinci?”.

Seria książek „Wielcy i sławni” przedstawia pasjonujące historie wybitnych naukowców, sławnych odkrywców i wynalazców, najpotężniejszych i najodważniejszych umysłów, dzięki którym ludzkość coraz lepiej poznawała otaczający ją świat. Jest to jednocześnie fascynująca galeria wzorów dla każdej młodej osoby, która chciałaby im dorównać.

ID produktu: 1120044725
Tytuł: Kim był Leonardo da Vinci?
Seria: Wielcy i sławni
Autor: Edwards Roberta
Tłumaczenie: Hensel Jan
Wydawnictwo: Prószyński Media
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 112
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-03-22
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 20 x 246 x 139
Indeks: 18904840
średnia 4,4
5
6
4
2
3
2
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
8 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
21-03-2016 o godz 04:54 przez: Bookendorfina Izabela Pycio
"Niektórzy są bardzo utalentowani... ale nikt nie może równać się z Leonardem da Vinci. W jego epoce nie brakowało geniuszy. Leonardo jednak wyróżniał się wśród nich."

Świetnie przedstawiona historia życia i twórczości Leonarda da Vinci, malarza, rysownika, uczonego, inżyniera, wynalazcy i muzyka. Zaprzyjaźniamy się z małym chłopcem, później utalentowanym uczniem, poważanym artystą, mieszkańcem Florencji, Mediolanu... Poznajemy źródła jego różnorodnych zainteresowań i kreatywnych pomysłów. Książka wciągająca i pasjonująca, z dobrym humorem, sporą dawką wiedzy wspartą atrakcyjną formą graficzną wykorzystującą naturalną ciekawość i otwartość na świat młodego czytelnika.

Publikację wzbogacają znakomite i zabawne ilustracje, a także wiele interesujących informacji z epoki odrodzenia, choćby jak wówczas postrzegano wszechświat, na czym malowano, z czego robiło się farby, jakich barwników używano, jaka była tematyka obrazów, szczeble kariery w pracowni artystycznej czy cechy człowieka renesansu. Wszystko to daje szerszą perspektywę i powoduje, że treść książki bardzo szybko i łatwo zapada w pamięć. Logicznie pogrupowane rozdziały i przejrzyste rozmieszczenie tekstu na stronach sprawiają, że książkę można czytać etapami, wracając do niej w dowolnej chwili. Na końcu publikacji zebrano istotne i przydatne daty z życia głównego bohatera i najważniejsze wydarzenia współczesnych mu czasów.

Książka dla każdego, bowiem i dorosły z powodzeniem znajdzie tu wiele ciekawostek i anegdot, o których pewnie wcześniej nie słyszał lub zdążył już zapomnieć. Można ją czytać z powodzeniem także z najmłodszymi, gdzie pomocne okazują się liczne fantastyczne rysunki. Poprzez udaną i interesującą zabawę przekazuje ona wiele edukacyjnych treści, umożliwia młodym czytelnikom połknięcie bakcyla zdobywania wiedzy i czerpania z tego radości. Wydanie w twardej oprawie idealnie nadaje się do użytkowania przez ręce zaciekawionego najmłodszego czytelnika. Zajrzyjcie także do innych książek wydanych z serii "Wielcy i sławni", o Marii Skłodowskiej-Curie, Albercie Einsteinie, Thomasie Alva Edisonie, Charlesie Darwinie, braciach Wright, a już niedługo do swojego świata zaprosi Was również Isaac Newton.

bookendorfina.blogspot.com
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-05-2016 o godz 12:51 przez: Joanna Korneta
Mistrz Leonardo zyskuje w tej książeczce portret doskonały. Trudno wyobrazić sobie dziecko, które po lekturze tomiku „Kim był Leonardo da Vinci” nie rzuci się do internetu (lub do albumów z reprodukcjami, jeśli takie posiadają jeszcze jego rodzice) – w celu sprawdzenia, o jakich dziełach tu mowa. Lektura w tym wypadku nie skończy się z zamknięciem książki, sporo informacji zapadnie w pamięć dziecka i zapłodni jego wyobraźnię. W końcu Leonardo z Vinci dość wcześnie odkrył w sobie talenty – a to oznacza, że każde dziecko może zastanowić się nad tym, co chciałoby robić w przyszłości. W dodatku autorka dość rozległe zainteresowania przedstawia w takiej formie, że każdy chce się przekonać, na czym geniusz Leonarda da Vinci polegał. I bardzo dobrze: zwłaszcza że sięga po anegdoty i opowieści spoza encyklopedycznych danych. Między innymi kwestię nieodpowiedniego przygotowania ściany pod fresk, czy spektakularnych porażek. Innym razem pokazuje, jakimi tematami zajmował się da Vinci – i jak jego realizacje lub pomysły sprawdziły się po wiekach. To robi wrażenie, w połączeniu z rozrzutem tematów i rodzajów działań. Autorka stawia na kreatywność: w tomiku przedstawia Leonarda da Vinci podczas tworzenia najważniejszych prac (a kiedy pisze o dokańczaniu obrazów mistrza – robi to tak, by dzieci znalazły odpowiednie dzieło i uważnie mu się przyjrzały!) i ani na chwilę nie wpada w pułapkę statycznych opisów. Prezentuje rywalizację artystów czy podejście do wynalazków, wybiera ciekawostki „naj” (czyli z nietypowych rekordów) i pisze tak, że nawet dorośli odczują przyjemność przy czytaniu dość konwencjonalnej przecież biografii. Takich książeczek chce się zawsze więcej: robią wiele dobrego. Nie tylko przyzwyczajają najmłodszych do czytania czy do śledzenia wiadomości z dziedziny kultury, ale jeszcze bawią. Leonardo da Vinci przestaje w tym wypadku być postacią pomnikową, bawi jako twórca i jako geniusz. To idealny sposób na poznanie biografii artysty!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-03-2016 o godz 14:44 przez: zolzowata_franca
Chciałabym Wam polecić książkę z serii Wielcy i sławni "Kim był Leonardo da Vinci?" autorstwa Roberty Edwards. Książeczka niebanalna, bo przedstawiająca wybitnego malarza, odkrywcę, ale przede wszystkim wizjonera na miarę wszech czasów i ponad czasowego.

Autorka opisała życie Leonarda od jego dzieciństwa, niełatwego zresztą, poprzez dorastanie związane z nauką oraz pracą utalentowanego artysty. Dowiemy się jak wielki wpływ na jego pracę miała natura. Jego notatki spisane były pismem lustrzanym, do dziś nie wiadomo, dlaczego nasz leworęczny Leonardo zastosował taką technikę zapisu. Jego notatki liczyły prawdopodobnie około 13 tysięcy, po dziś dzień zachowało się około 6 tysięcy stron. Z książki dowiemy się o jego sukcesach, ale również porażkach, o niedokończonych projektach, o wizjach naszego, współczesnego świata, a również o rzeczach nielegalnych, których robić nie powinien. Jego życie to tułaczka, wiele lat spędził w drodze i pewnie dlatego był tak dobrym obserwatorem natury. Jego oko wyłapywało to, co my dziś możemy zobaczyć wyłącznie dzięki nowoczesnym kamerom filmowym.
W książce jest masa ilustracji, choć przyznam, że czasem ciekawych i zabawnych, to jednak brakuje mi tu zdjęć jego prac. Wzbogaciłoby tę pozycję, zaoszczędziłoby wiele czasu ciekawskiemu czytelnikowi, przeglądającemu internet w poszukiwaniu prac Leonarda, opisanych w książce. Jednak jest to jedyny mankament. Treść jest podana w etapach życia, podzielona na rozdziały w ciekawej i czytelnej formie. Znajdziemy ważniejsze daty z życia Leonarda, a także wydarzenia na świecie z okresu życia Leonarda.

Reasumując - ciekawa pozycja dla zainteresowanych historią Wielkich i Sławnych. Polecam.

Dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka za udostępnienie książki.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-04-2016 o godz 11:54 przez: Iwona_C_
Kim był Leonardo da Vinci? Większość z nas odpowie, że był to malarz, rzeźbiarz, architekt… Doskonały przykład człowieka renesansu. Jednak jak opowiedzieć kilkulatkowi o tym sławnym człowieku w przystępny sposób, tak aby dziecko zaciekawiło się jego fascynującym życiem i dokonaniami? Z pomocą przychodzi nam wyjątkowa książka autorstwa Roberty Edwardsa Kim był Leonardo da Vinci?
Książka opowiada o życiu wielkiego artysty. Nawet kwestie dość trudne przedstawione są w bardzo przystępny i prosty sposób, tak że dziecko bez problemu je zrozumie (np. to, że Leonardo da Vinci był wychowywany początkowo przez swoich dziadków). Autorka przedstawia dzieje Leonarda od dzieciństwa do starości – ukazuje jego drogę do osiągnięcia mistrzostwa w każdej z dziedzin, którą się zajmował, a także jego podróże i życie w różnych miastach. Bardzo ciekawie jest też przedstawiona jego praca nad największymi dziełami zlecanymi przez największe włoskie rody.

Dodatkowo w książce Kim był Leonardo da Vinci? wyjaśnione są rozliczne pojęcia związane z ówczesną epoką, np. jak wyglądała droga do tytułu mistrza w pracowni malarskiej, czym jest odrodzenie czy też jak produkowano pergamin, co jeszcze zwiększa wartość merytoryczną tej publikacji.

Jak wspomniałam książka jest napisana przystępnym językiem. Doskonale sprawdzi się już dla kilkulatków. Jednocześnie książka nie jest infantylna, dzięki czemu również dorośli chętnie będą ją czytali.

http://www.czytajac.pl/2016/04/roberta-edwards-byl-leonardo-da-vinci/
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
20-03-2016 o godz 17:56 przez: wallsend11
Książka: Kim był Leonardo da Vinci?

Autor: Roberta Edwards

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Data wydania: 22 marca 2016r.

Stan: Współpraca, przedpremierowe

Liczba stron:112

Ocena: 8/10

Czy fascynowała Cię kiedyś osoba Leonarda da Vinci? Byłaś/eś zainteresowana/y wynalazkami, czy malarstwem? Jeżeli tak, to ta lektura jest właśnie dla ciebie!

Początkowo sięgając po książkę, myślałam, że to jakaś bajka dla dzieci. Kiedy przeczytałam pierwsze strony uświadomiłam sobie, że książka jest rzeczywiście przeznaczona dla młodszych czytelników, ale nie jest dziecinna. Książka ma charakter naukowy (stąd tytuł serii ,,Wielcy i sławni") i z całą pewnością mogę stwierdzić, że gdyby podręczniki od historii były pisane w tak łatwy, a zarazem ciekawy sposób, każdy z nas polubiłby ten przedmiot. Szczerze przyznam, że dowiedziałam się wiele ciekawych faktów o życiu i twórczości Leonarda, który jest moim ulubionym malarzem. Książka pokazuje dzieje bohatera od narodzin, aż do śmierci.

Książkę polecam w szczególności wszystkim fanom oraz osobom, które zaciekawiła owa recenzja!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
21-03-2016 o godz 22:11 przez: GR
Któż nie zna Leonarda da Vinci? Włoski artysta i wynalazca, a przede wszystkim wizjoner, stał się trwałą częścią europejskiej kultury, tej wysokiej, jak i popularnej. Książka Roberty Edwards pokazuje najważniejsze momenty w barwnym życiu artysty oraz analizuje najważniejsze dokonania Leonarda da Vinci. Autorka zgrabnie pokazuje drogę ubogiego, acz genialnego, chłopca do obfitującej w wyzwania, nie tylko artystyczne, kariery.

Życie Leonarda da Vinci było ciekawe i obfitowało w dramatyczne, ale i humorystyczne momenty. Autorka dobrze poradziła sobie z opisaniem losów najsłynniejszego człowieka renesansu językiem zrozumiałym dla młodszego czytelnika. Choć zabrakło w niej nieco polotu, można po nią bez obaw sięgnąć. Jest solidnym kompendium wiedzy, zawiera kalendarium epoki, pokazujące historyczne tło życia artysty, wprowadza także postaci kilku innych ważnych artystów.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-04-2016 o godz 11:12 przez: Domowa Księgarnia Blog
Dokonania Leonarda Da Vinci, a także mnogość jego zainteresowań przyprawiają o zawrót głowy nawet dorosłych czytelników.

W tej krótkiej opowieści, życiorys i dokonania mistrza, zostały przedstawione chronologicznie, prostymi słowami, tak, by dziecko bez problemu przyswoiło sobie wiedzę zawartą w książce. A jest jej tam niemało.

Postać Leonarda została połączona z takimi pojęciami, jak druk czy renesans, tak, by ukazać młodemu czytelnikowi Włocha w jak najszerszym świetle.

Dodatkowo, książkę uzupełniają rysunki ułatwiające dziecku zrozumienie pewnych terminów, zdarzeń i miejsc.


więcej na: http://domowaksiegarnia.blogspot.com
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
04-04-2016 o godz 21:11 przez: Kasia Kulik
„Kim jest Leonardo da Vinci?” to świetnie przedstawiona historia życia wielkiego malarza, rysownika, inżyniera, biologa, wynalazcy i miłośnika muzyki. To krótka, ale niesamowicie wciągająca książka, kompendium wiedzy i przede wszystkim dobra zabawa. Treść książki bardzo szybko zapada w pamięć, co jest tym bardziej ważne dla młodego, otwartego na świat czytelnika. Rozdziały są poukładane w taki sposób, że w dowolnej chwili książkę można odłożyć i wrócić do niej za jakiś moment, nie tracąc nic z lektury. To świetna zachęta do czytania i nauki.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Arabskie opowieści
5/5
31,28 zł
44,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Gra w ludzi
4.2/5
26,22 zł
42,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Autoboyography
4.4/5
28,21 zł
43,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Doktor sen
5/5
12,07 zł
14,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Czarny flaming
4.2/5
29,19 zł
45,00 zł
Inne z tego wydawnictwa One Last Stop
4.3/5
26,93 zł
42,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Odwet
4.9/5
29,17 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Billy Summers
4.7/5
28,85 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Carrie
5/5
11,72 zł
16,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Za kratami
4.8/5
27,23 zł
42,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Bruno Whatever
4.2/5
25,92 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Dom
5/5
29,82 zł
44,99 zł

Podobne do ostatnio oglądanego