Każdego dnia (okładka  miękka, 10.2014)

Autor:
Opracowanie zbiorowe

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Każdego dnia to zbiór opowiadań wyjątkowych autorów, których połączył szczytny cel: wspieranie dzieci i młodzieży dotkniętych ciężkimi, często nieuleczalnymi chorobami.
Marek Kamiński, Olga Bończyk, Anna Pawłowska-Pojawa, Magdalena Witkiewicz, Marta Fox, Ewa Foley, Jolanta Radomska, Ewelina Skarżyńska, Przemek Kowalik, Magdalena Steczkowska, Tomasz Żółtko, Małgorzata Warda, Katarzyna Michalak i Gabriela Gargaś – każdy z autorów tej niezwykłej książki pisze o swoim życiu, pasjach, marzeniach, cieniach i blaskach, upadkach i wzlotach…

Życie jest jedno. Życie jest na miarę naszych potrzeb i tylko my wiemy, co jest dla nas najlepsze.
Łatwo jest siedzieć i narzekać, że nie takie to nasze życie, że mogłoby być lepsze, wspanialsze, bardziej ekscytujące, zabawniejsze, pełniejsze.
Być może historie opisane w książce pozwolą wam docenić to, jak wiele w życiu posiadacie, a czasem nie potraficie tego docenić.
Życie zaprasza nas do działania. Czasami jest zwyczajne, innym razem podniosłe.
Daje nam kopa, by po chwili pogłaskać po głowie. Czyż nie jest wspaniałe?

ID produktu: 1100414634
Tytuł: Każdego dnia
Autor: Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Salwator
Redakcja: Gargaś Gabriela
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 160
Numer wydania: I
Data premiery: 2014-10-08
Rok wydania: 2014
Forma: książka
Indeks: 15480385
średnia 4,8
5
8
4
0
3
1
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
8 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
17-11-2014 o godz 22:07 przez: fala1513 | Zweryfikowany zakup
„Każdego dnia...” to zbiór opowiadań rozpoczynających się właśnie od słów zawartych w tytule książki. Każda z opowieści ma wymiar ponadczasowy, pisana jest czymś więcej niż tylko rękoma. Do każdej opowieści dołączony jest kawałek serca człowieka, serca, które oddaje pisarz w ręce czytelnika. Czytając każde z opowiadań ma się wrażenie, że ktoś za pomocą kilku zdań daje prawdziwego kopniaka motywacji do działania. Motywacji, której zapewne starczy na długi czas. Są, w życiu każdego człowieka sytuacje wyjątkowe i te, których często nie dostrzegamy bądź nie rozumiemy. „Każdego dnia…” pozwala zrozumieć, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Umożliwia dostrzeganie rzeczy wcześniej niezauważalnych, co sprawia, że świat wydaje się nie tylko piękniejszy, ale także przyjaźniejszy.
Antologia wywarła na mnie, jako na czytelniku ogromne wrażenie. Każde z opowiadań sprawia, że trzeba się głębiej zastanowić nie tylko nad tym, co napisane, ale również nad samym sobą. Czy jesteśmy szczęśliwi? Jak w ogóle wygląda to całe szczęście, o którym się tak wiele mówi? Jest to wędrówka ku naszym marzeniom i rozmowa z samym sobą, ukazanie, że każdy problem da się rozwiązać, jeśli tylko ma się wewnętrzną siłę.
Każdego dnia staram się być lepszym człowiekiem. Wiem, że czasem poprzez jeden mały gest można zmienić czyjeś życie. Tymi słowami zaczęłabym moje opowiadanie do tego znakomitego zbioru, jeśli kiedykolwiek mogłabym uczestniczyć w takim projekcie.
- Czy mogę o się dosiąść? – zapytał bezdomny ubrany w znoszone ciuchy, a ja skinęłam głową – jestem bezdomny i nie chcę prosić o pieniądze. Nie mam co jeść – powiedział, a ja odruchowo otworzyła torebkę i wyjęłam z niej kanapki, jabłko i wodę, i podałam Panu. W jego oczach pojawiły się iskierki radości, a w moim sercu nastał stoicki spokój oznaczający szczęście, szczęście z bycia dobrą osobą. Nie trzeba mi było słowa dziękuję, które padło kilkanaście razy po pytaniu: „Ale na pewno mogę?”, nie trzeba mi było wielkich słów, wystarczyły dwa małe świetliki w Jego piwnych oczach.
„Każdego dnia…” ma także inny wymiar. Jest nie tylko wspaniałą lekturą wpływającą na myśli czytelnika, ale także datkiem na Fundację Marka Kamińskiego. Autorzy opowiadań zdecydowali się oddać swoje honoraria na rzecz dzieci niepełnosprawnych i również dlatego nie wyobrażam sobie, aby tej książki mogło zabraknąć w jakiejkolwiek domowej biblioteczce. Wystarczy czasem tak niewiele, by sprawić innym radość.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-10-2021 o godz 20:28 przez: bgm80 | Zweryfikowany zakup
Lekka i przyjemna ksiazka, warta przeczytania :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-10-2014 o godz 11:06 przez: cyrysia
Życie jest tylko jedno. Dlatego powinniśmy je jak najlepiej wykorzystać. Tymczasem zamiast cieszyć się tym, co mamy i tym, co dostajemy, w kółko narzekamy na wszystko: na problemy w związku, niesatysfakcjonującą pracę, marne finanse, słabą kondycje zdrowotną itp. Czy naprawdę jest tak źle? Czy rzeczywiście nie mamy wpływu na zachodzące wokół nas zmiany? A może wystarczy odrobina dobrej woli i chęci, by nagle zmienić świat na lepsze? Gabriela Gargaś, inicjatorka wydania książki "Każdego dnia...", wspólnie z innymi autorami pokazuje jak docenić to, co posiadamy i jak czerpać radość z bezinteresownego dzielenia się sobą (swoim czasem, talentem, uwagą).

Do powstania niniejszej antologii przyczynili się: Marek Kamiński, Olga Bończyk, Anna Pawłowska-Pojawa, Magdalena Witkiewicz, Marta Fox, Ewa Foley, Jolanta Radomska, Ewelina Skarżyńska, Przemek Kowalik, Magdalena Steczkowska, Tomasz Żółtko, Małgorzata Warda, Natalia Karcz, Katarzyna Michalak i Gabriela Gargaś. Każda z w/w osób pisze o swoich marzeniach, przeżyciach, wzlotach, upadkach, doświadczeniach, zawodach i pasjach. Niektóre historie oparte są na autentycznych wydarzeniach, inne okraszone szczyptą literackiej fikcji. Niemniej wszystkie opowiadania mają jeden cel-pokazać, że życie ludzkie jest darem, który powinniśmy docenić i jak najlepiej niego z korzystać. Nie sposób przeanalizować wszystkich wypowiedzi, niemniej na szczególną uwagę zasługują wspomnienia Eweliny Skarżyńskiej, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Choroba uniemożliwia jej samodzielne funkcjonowanie, większość czasu spędza na wózku. Jednak nie załamuje się. Przeciwnie. Żyje chwilą i idzie do przodu, ponieważ …

''Życie nie jest od użalania się nad sobą, życie jest po to, by być szczęśliwym mimo wszystkich kłód rzucanych pod nogi''.

Także opowieść Pana Marka Kamińskiego zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Razem z przyjaciółmi zaproponował niepełnosprawnemu Jaśkowi Meli wyprawę na Biegun Północy. Podróż była szalenie ryzykowna i niebezpieczna, ale dali radę. To najlepszy dowód na to, że ułomność cielesna nie jest przeszkodą w realizacji swoich marzeń. Z kolei słowa, notabene przesłanie Gabrieli Gargaś mocno wyryło się w moim sercu:

''Ciągle gonimy za domniemanym szczęściem. Tak często nam się wydaje, że gdzieś tam, z kimś innym po drugiej stronie będzie lepiej, piękniej. A piękne chwile zdarzają się tu i teraz, przykryte zwykłą codziennością. Wystarczy tylko poświęcić im trochę czasu. Bardzo często szczęście skrada się za twoimi plecami, by popukać cię w ramię''.

Już dawno żadna publikacja nie wzbudziła we mnie tyle emocji i wrażeń. Niejednokrotnie uśmiechałam się i płakałam. Autorzy w piękny, ciepły i głęboki sposób obnażyli swoje dusze, dzieląc się swoimi osobistymi przemyśleniami wynikającymi z ich życiowych doświadczeń. Pokazują jak przewartościować swoje priorytety i poukładać je na nowo oraz jak znaleźć radość, przyjemność i satysfakcję w zwykłych zdarzeniach dnia codziennego. Krótko mówiąc, wspierają i umacniają naszą wiarę i budzą nadzieję na lepsze jutro.

Na sam koniec wspomnę o najważniejszej kwestii. Kupując tę książkę, wspierasz Fundację Marka Kamińskiego, która pomaga chorym i niepełnosprawnym dzieciom! Twórcy niniejszego tomiku zrzekli się swojego honorarium, żeby wesprzeć ten szczytny cel. Cudowna inicjatywa cudownych ludzi. Dlatego z całego serca zachęcam do kupowania i czytania ''Każdego dnia''. Warto pomagać, bo uszczęśliwiając innych, wzbogacamy też samych siebie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
17-10-2014 o godz 11:38 przez: Bujaczek
Pewnego dnia jedna z polskich autorek - Gabriela Gargaś - stojąc w oknie wpadła na pomysł, by zebrać kilku autorów i napisać zbiór opowiadań, zaczynających się od słów "Każdego dnia...". Pomyślała również, aby dochód z jej sprzedaży przeznaczyć na jakiś szczytny cel. Padło na Marka Kamińskiego, założyciela fundacji wspierającej dzieci chore i niepełnosprawne. Tak przy współpracy z autorami, którzy zrzekli się swojego wynagrodzenia, takimi jak: Marek Kamiński, Olga Bończyk, Anna Pawłowska-Pojawa, Magdalena Witkiewicz, Marta Fox, Ewa Foley, Jolanta Radomska, Ewelina Skarżyńska, Przemek Kowalik, Magdalena Steczkowska, Tomasz Żółtko, Małgorzata Warda, Katarzyna Michalak, Natalia Karcz, ilustratorką Bogusławą Chmielewską oraz wszystkimi innymi osobami potrzebnymi do wydania książki zabrała się do dzieła. Dzięki temu teraz możemy wziąć do ręki antologię z różnymi, mniej lub bardziej prawdziwymi, a czasem i wymyślonymi opowieściami dotyczącymi tematu życia, naszych trosk, radości, nadziei, walki z kłodami rzucanymi przez los oraz własnymi ograniczeniami.

Nie będę oceniać tej książeczki, nie wystawie jej noty, nie przeanalizuje poszczególnych opowiadań. Nie robię tego, bo mi się nie podobały, tylko dlatego, że każde z nich zawiera w sobie coś z życia autorów dzielących się z nami swoimi historiami, życiowymi doświadczeniami, a kim jestem, by umieszczać to w jakiejś skali, stwierdzać, że jeden tekst jest lepszy od drugiego, a czwarty gorszy od ósmego. Tutaj nie ma lepszych i gorszych, wszystkie są równe i wartościowe. Niestety nie napiszę też, co wywnioskowałam z tej lektury, to zbyt osobiste, a ponadto uważam iż każdy czytelnik odbierze publikację inaczej, według tego co ma w sercu i umyśle. Już dawna nie wylałam tylu łez nad żadną książką, co w tym przypadku, śmiałam się i płakałam czytając. Przeżywałam całą sobą i chociaż wiem, że trzeba walczyć do końca, cieszyć się oraz doceniać drobne radości, to czasem potrzebuję takiego motywującego mentalnego (literackiego?) klepnięcia w ramię. W każdym bądź razie, polecam z całego serca!


Lubię opowieści życiowe, prawdziwe i te mniej prawdziwe też, ale dające mentalnego kopniaka, zmuszającego do zwolnienia, rozejrzenia się wokół, pozwalające uzmysłowić sobie, że tak na prawdę nie mamy tragicznej sytuacji i nawet czasami jest naprawdę bardzo fajnie i tylko my nie potrafimy, a może nie dajemy sobie szansy tego dostrzec lub zapominamy i po prostu potrzebujemy takiej przypominajki. „Każdego dnia…” jest jedna z takich publikacji. Ją warto i trzeba przeczytać, bo wywoła masę przeróżnych emocji i nie wolno zapomnieć, że dochód z jej sprzedaży jest przeznaczony na szczytny cel. Kupcie, pośmiejcie się, popłaczcie i wywołajcie uśmiech radości na czyjejś twarzy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-10-2014 o godz 10:38 przez: milka
"Każdego dnia" to zbiór opowiadań znanych/nieznanych osób. Każde opowiadanie zaczyna się od słów: "Każdego dnia". Co może przynieść nowy dzień? Wszystko. Radość, ból, cierpienie, uśmiech, zwątpienie, zakochanie. Od nas zależy jak go przyjmiemy i co z nim zrobimy.
Można się poddać, można stawić czoła problemom i iść do przodu.
Opowiadania nie są ckliwe, a prawdziwe. Niekiedy wywołują uśmiech na twarzy, innym razem skłaniają do przemyśleń.

Czyż nie posiadamy wiele? Czy czasami za bardzo się nad sobą rozczulamy? Czy potrafimy docenić każdy dzień i należycie go przeżyć?
Ile nam jeszcze zostało czasu? Tego nie wiemy, dlatego chwytajmy życie za rogi, żyjmy pełnią życia.
Kupując książkę wspierasz chore i niepełnosprawne dzieci!
Gorąco polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-10-2014 o godz 09:32 przez: markietanka
Opowiadania zawarte w tomiku są bardzo osobiste, ciepłe i pełne pasji. Łączy je początek - wszystkie rozpoczyna się frazą "Każdego dnia....". Mimo tego elementu łączącego, każde z nich jest inne, głębokie i piękne. Autorzy podzielili się z nami swoimi doznaniami, osiągnięciami czy refleksami. To bardzo cenne, pozwala spojrzeć na nich innymi oczyma.
Cieszmy się więc opowiadaniami z tomiku "Każdego dnia..." i dodajmy swoją cegiełkę na rzecz Fundacji Marka Kamińskiego. Pomóżmy dzieciakom, które tej pomocy potrzebują. Nasz gest znaczy tak wiele....

Kupując książkę Każdego dnia.... wspierasz Fundację Marka Kamińskiego,
która pomaga chorym i niepełnosprawnym dzieciom.


Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
16-11-2014 o godz 00:00 przez: Sternovia
Piękne, poruszające historie, które każą przede wszystkim inaczej spojrzeć na życie. Uczą, jak doceniać to co mamy, jak cieszyć się z każdego dnia. Siłą tych opowieści jest nadzieja, mimo, że życie często potrafi dać nieźle w kość, to nigdy nie należy tracić wiary.. Polecam, doskonałe historie na nadchodzący niebawem świąteczny czas...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
13-10-2014 o godz 00:00 przez: CiaoOlcia
Na tę książkę warto było wydać nawet zdecydowanie więcej kasy. Po pierwsze, dlatego że, opowiadania są świetne, wzruszające, a mądrości z nich wypływające przydatne w codziennym życiu. Po drugie - dzięki niej wspieramy dzieci chore i niepełnosprawne. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Podobne do ostatnio oglądanego