Jeszcze końca nie widać (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Oferta empik.com : 21,17 zł

21,17 zł 36,90 zł (-43%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 72 godziny
Produkt w magazynie Empiku
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

asb nad tabami
Czupryn Anita Książki | okładka miękka
21,17 zł
asb nad tabami
Mezrich Joshua Książki | okładka miękka
21,62 zł

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 72 godziny

13 marca 2020 r. to dla wielu data graniczna: wówczas w Polsce rozpoczęła się narodowa kwarantanna. Dwa miesiące przymusowego siedzenia w domu ujawniły wiele prawd o polskim społeczeństwie i podejściu do służby ochrony zdrowia.

Maseczki bez atestów kupione za ogromne pieniądze. Płyn z Orlenu jako najpopularniejszy środek dezynfekujący. Błędy w zarządzaniu walką z pandemią. Media siejące panikę i zastraszające obywateli kolejnymi doniesieniami o zakażonych i zmarłych. W centrum tego oka cyklonu znaleźli się oni: lekarze i personel medyczny, stanowiący pierwszą linię frontu walki z wirusem SARS-CoV-2. Pielęgniarki z przymusem pracy i głodowymi pensjami. Ratownicy medyczni, którzy środki ochrony kupili z własnych pieniędzy. Lekarze, którzy ze względu na zagrożenie przez tygodnie nie widywali się ze swoimi rodzinami. Przemęczeni, sfrustrowani, wypaleni.

O szczegółach walki polskiej służby zdrowia z koronawirusem opowiedzieli wybitni lekarze i specjaliści oraz personel medyczny średniego i wyższego szczebla. Wśród rozmówców Anity Czupryn znaleźli się m.in. prof. Krzysztof Simon – za sprawą swoich niezależnych opinii publikowanych w mediach społecznościowych nazywany „twarzą pandemii”, prof. Alicja Chybicka – onkolog i hematolog dziecięcy, prof. Dariusz Dudek – kardiolog oraz dr hab. Ernest Kuchar – prezes Polskiego Towarzystwa Wakcynologii. W szczerych rozmowach wskazują, jakie rażące błędy popełniono podczas walki z koronawirusem i co należy zrobić, aby próbować zatrzymać jego rozprzestrzenianie się.

Przypominają, jak wyglądały pierwsze dni pandemii w Polsce. Wyjaśniają, dlaczego lockdown był potrzebny. Sugerują, co wciąż można zrobić, by minimalizować ryzyko zakażenia. Zwracają uwagę na sprzeczne procedury i obostrzenia, które są nagminnie ignorowane. I zgodnie podkreślają, że łagodzenie restrykcji nie oznacza końca zagrożenia.

W rozmowach z Anitą Czupryn poruszają także tematy, które wywołują silne emocje: rządowy zakup wadliwych maseczek za ogromne pieniądze. Szkalowanie pracowników służby ochrony zdrowia przez media i społeczeństwo. Testy wskazujące fałszywe wyniki. Maseczkową rewię mody wśród celebrytów i polityków, podczas gdy personelowi medycznemu dopomagały osiedlowe krawcowe. Przerzucanie między szpitalami pacjentów z podejrzeniem zarażenia.

Współrozmówcy Anity Czupryn dzielą się też osobistymi refleksjami: o lekarskim powołaniu do pomocy innym, możliwych sposobach udoskonaleń polskiej służby ochrony zdrowia oraz trudnościach, z jakimi każdego dnia w walce z koronawirusem styka się personel medyczny. Co wzbudza ich największy lęk i dlaczego są dumni z mobilizacji polskiego społeczeństwa?

Pracownicy służby zdrowia wskazują, w jaki sposób możemy zabezpieczyć się przed kolejną falą zakażeń. Sugerują, kiedy pojawi się skuteczna szczepionka. I wprost mówią o tym, jakie będą prawdziwe skutki pandemii. W tym względzie są zgodni: one wciąż są dopiero przed nami.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Jeszcze końca nie widać
Autor: Czupryn Anita
Wydawnictwo: Wielka Litera
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 328
Numer wydania: I
Data premiery: 2020-10-14
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 205 x 135
Indeks: 35324461
 
średnia 3,8
5
1
4
2
3
2
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
4 recenzje
3/5
22-11-2020 o godz 00:03 Książka.w.pigułce dodał recenzję:
Są takie książki, które choć niosą za sobą ciekawą treść, imponujący sposób przedstawienia problemu, na którym pragnie skupić się autor to jednak wychodzą w niewłaściwym momencie. Tak jest w przypadku tej pozycji. O kilka miesięcy za późno. Natomiast wnioskiem, jaki wysuwa się na pierwszy plan w przypadku przeczytania tego, co skrupulatnie przygotowała autorka jest "o kilkanaście lat za późno". O kilkanaście lat za późno ktoś zapragnął w najgorszym momencie uzdrawiać chorą służbę zdrowia, która w kluczowym dla wielu Polaków momencie stała się niewydolna i zapadła się, czego jesteśmy świadkami dzisiejszego dnia. Anita Czupryn rozmawia ze specjalistami z zakres chorób zakaźnych, epidemiologami, wakcynologami oraz tymi, którzy bezpośrednio stykają się z wirusem mając kontakt z pacjentami. Rozmowy dominują, a wstępem do nich są relacje ratowników, pielęgniarek i lekarzy, którzy opowiadają kiedy, gdzie i jak zetknęli się pierwszy raz z wirusem oraz jak wyglądała ich codzienność. Nie wygląda, lecz wyglądała. To nie błąd, gdyż wiele z przedstawionych w książce wydarzeń, refleksji i wniosków jest już po prostu nieaktualnych. Sytuacja związana z epidemią jest sytuacją niezwykle rozwojową, dynamiczną i to, co przedstawiają rozmówcy w okresie od marca do czerwca bieżącego roku jest obecnie, w trakcie drugiej fali pandemii nieaktualne. To trochę tak, jakbyśmy poszli do wróżki, a ta zamiast przyszłości zaczęłaby przewidywać naszą teraźniejszość, którą przecież dobrze znamy, bo bierzemy w niej nieustannie czynny udział czy tego chcemy czy nie. Odchodząc natomiast od głównego zarzutu rozmówcy przedstawiają w większości trafne spostrzeżenia na temat niewydolnej ochrony zdrowia oraz stosunku ogółu społeczeństwa do problemu Covid-19. Część przewidywań (co dziś dobrze widzimy) potwierdziła się, część natomiast nadal pozostaje sferą gdybania bez potwierdzenia obecnej sytuacji. Ciekawym wątkiem jest podejściem niektórych krajów do określania przyczyn zgonu, w ten sposób nieco odbierając z wartości statystycznych, jakie przedstawiają poszczególne państwa. A mianowicie w niektórych krajach w przypadku osób, które miały choroby współistniejące i zachorowały na koronawirusa nie podaje się jako przyczyny zgonu zakażenia wirusem, a pierwotną chorobę współistniejącą np. chorobę serca. Odchodząc natomiast od tematu koronawirusa, przypomina to nieco o naszej polskiej patowej sytuacji, gdy nie określa się choroby wyjściowej jako przyczyny zgonu np. rozsiany proces nowotworowy wątroby a przyczynę ostateczną czyli niewydolność układu krążeniowo-oddechowego, tym samym ujmując wiarygodności statystyk śmiertelności i umieralności wśród Polaków. Temat rzeka, a myślę, że tego typu pozycje na pewno nie stracą, gdy zamiast "łapania chwili" skupią się na całościowym podejściu do problemu, gdy w końcu uda nam się z wirusem uporać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
29-10-2020 o godz 20:57 czytunia dodał recenzję:
"Jeszcze końca nie widać" od @wielkalitera to książka ukazująca także całokształt polskiej ochrony zdrowia, nie tylko jej pandemiczną część, chociaż ta oczywiście dominuje. Autorka przeprowadziła rozmowy z lekarzami, specjalistami w swojej dziedzinie. Wywiady przeplatane są relacjami z życia "średniego personelu medycznego" oraz "medycznymi żarcikami, z których nikt się nie śmieje oprócz medyków". Lubię taki nietypowy humor, ale tutaj jakoś średnio mi pasował do tonu rozmów... Plusem tej książki jest to, że pełni funkcję informacyjną, nie bazuje na sensacji i niepotrzebnym wywoływaniu emocji. Rozmowy są ciekawe i merytoryczne, skłaniają do zastanowienia się nad zastaną rzeczywistością. Czy rzeczywiście niezbędne jest zamykanie szkół? Na ile wiarygodne są testy i czy powinno się je robić masowo? Rozmowy prowadzone były głównie w połowie maja, więc siłą rzeczy padały pytania o to, co nas czeka jesienią. Przewidywania rozmówców niestety były trafne... Książka pozwala bardziej całościowo spojrzeć na ochronę zdrowia i jej pracowników. Zwraca uwagę na braki, które obnażyła pandemia, ale też pokazuje poświęcenie tych, którzy działają na pierwszej linii frontu. Wybrzmiał problem osób, które z powodu pandemii nie mają dostępu do lekarza rodzinnego. Skutki zdrowotne dla społeczeństwa na pewno będą długofalowe... Ciesze się, że zapoznałam się z tą lekturą, bo uporządkowała mi kilka spraw i odpowiedziała między innymi na pytanie, do kiedy ta cała sytuacja może jeszcze potrwać... Niestety wygląda na to, że rzeczywiście końca jeszcze nie widać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-10-2020 o godz 19:57 czytac.lubie dodał recenzję:
"Jeszcze końca nie widać" to zbiór wywiadów z wybitnymi lekarzami - specjalistami oraz średnim personelem medycznym. Czy służba zdrowia służy naszemu zdrowiu? Jak toczy się walka z pandemią od jej początku? Jak przygotowana jest służba zdrowia? O walce z koronawirusem mówią wybitni specjaliści, m.in. znani z mediów prof. Krzysztof Simon czy prof. Dariusz Dudek. Wyjaśniają, co można zrobić, aby zminimalizować ryzyko zakażenia, wskazują na popełniane błędy, sprzeczne procedury i obostrzenia. Wprost mówią o tym, jakie będą prawdziwe skutki wirusa i w tym względzie są zgodni: one wciąż są dopiero przed nami. Eksperci wskazują, jak należałoby walczyć z nieznanym wirusem, rząd uspakaja obywateli, że wszystko jest pod kontrolą. Jak jest naprawdę? Pielęgniarki z przymusem pracy, ratownicy medyczni, którzy środki ochrony kupili z własnych pieniędzy, lekarze tygodniami niewidzący się ze swoimi rodzinami - o tym pisze autorka, publicystka dziennika "Polska The Times". Jak i kiedy skończy się pandemia - tego nikt nie potrafi przewidzieć. Ale jedno jest pewne - powinniśmy przestrzegać zasad bezpieczeństwa! Zachęcam do lektury!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
29-10-2020 o godz 16:54 katarzyna stepien dodał recenzję:
mam do niej mieszane uczucia. Spodziewałam się, że dowiem się jakiś nowych „ciekawych” informacji, jednak nie było w niej nic, o czym jeszcze nie wiem. Wszystko to znamy z mediów. Są tu rozmowy ze specjalistami, lekarzami, pielęgniarkami i ratownikami. 📚 osobiście co co całego wirusa nie będę się wypowiadać, bo moje zdanie może zadziwić i wywołać niepotrzebne, zbędne komentarze 📚 czy jest warta przeczytania oceńcie sami, nie namawiam, nie odradzam 🤷🏼‍♀️
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa DyrdyMarki Niedźwiecki Marek
3.7/5
21,88 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Testamenty Atwood Margaret
4.1/5
21,88 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Queen Meryl Carlson Erin
3.4/5
24,62 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Śnieżny Miś Mitton Tony
5/5
20,02 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Anielski puch Krajniewska Marika
3/5
16,39 zł
29,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Ślepy zabójca Atwood Margaret
4.5/5
21,88 zł
39,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje Strefa skażenia Preston Richard
4.4/5
35,99 zł
39,99 zł
strona produktu - rekomendacje Części zamienne Mezrich Joshua
4.7/5
21,62 zł
39,90 zł
strona produktu - rekomendacje Do ostatnich dni Yip-Williams Julie
4.5/5
35,49 zł
39,90 zł
strona produktu - rekomendacje Wirusolodzy Suchodolska Mira
4.7/5
35,49 zł
39,90 zł
strona produktu - rekomendacje Szkodliwa medycyna Goldacre Ben
3.6/5
43,99 zł
49,00 zł
strona produktu - rekomendacje Z ręką na pulsie Clarke Rachel
3/5
35,49 zł
39,90 zł
strona produktu - rekomendacje Kroniki raka Johnson George
0/5
18,91 zł
34,90 zł
strona produktu - rekomendacje Układ Trójmiejski Latkowski Sylwester
4.0/5
35,49 zł
39,90 zł
28,39 zł
strona produktu - rekomendacje Pomyleni Cieślińska Irena
5/5
35,49 zł
39,90 zł
strona produktu - rekomendacje Grypa. Sto lat walki Brown Jeremy
4.5/5
40,99 zł
58,60 zł
strona produktu - rekomendacje Pielęgniarki Watson Christie
4.4/5
35,49 zł
39,90 zł
28,39 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.