Jedyny samolot na niebie. Historia mówiona zamachów z 11 września (okładka twarda)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Oferta empik.com : 31,90 zł

31,90 zł 49,99 zł (-36%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

Dwadzieścia la temu światem wstrząsnęła seria zamachów, której nigdy wcześniej i jak dotąd nigdy potem nie było.

Wielokrotnie nagradzany dziennikarz i bestsellerowy historyk Garrett Graff opowiada historię ataku z 11 września 2001 r. słowami tych, którzy go przeżyli. Opierając się na nigdy wcześniej nie publikowanych niedawno odtajnionych dokumentach, wywiadach i ustnych historiach prawie pięciuset bohaterów, pokazuje najbardziej żywy i ludzki portret tej tragedii.

To coś więcej niż zbiór zeznań naocznych świadków.

Ojciec i syn pracujący w Północnej Wieży, odnalezieni na różnych końcach strefy uderzenia; strażak poszukujący swojej żony pracującej w World Trade Center; operator połączeń telefonicznych podczas lotu, który obiecuje podzielić się ostatnimi słowami pasażera z rodziną; ukochany kapelan FDNY, który odważnie odprawia ostatnie obrzędy umierających, tracąc własne życie, gdy zawalą się Wieże; generałowie w Pentagonie, którzy załamują się i płaczą, gdy nie wolno im wbiegać do płonącego budynku, aby spróbować uratować swoich kolegów.

Jedyny samolot na niebie, splatając ze sobą niesamowite doświadczenia ludzi uczestniczących w jednej z największych tragedii naszych czasów, stanowi piękny hołd dla odwagi zwykłych Amerykanów.

To jedyne w swoim rodzaju głębokie i boleśnie przejmujące studium człowieczeństwa w obliczu wydarzeń, które zmieniły bieg historii i życie nas wszystkich.

„Tnie do żywego (…) Nie mogłem powstrzymać łez (…) Książka bezbłędnie oddaje emocje i rosnącą grozę tamtego dnia”.
NPR

„Z bijącym sercem przewracałam każdą stronę (…) O zamachach z 11 września wiele napisano, ale nigdy w taki sposób. Każdy powinien to przeczytać”.
Katie Couric

„Garrett Graff zręcznie wykorzystał historię mówioną, aby pokazać nam jeden z najstraszniejszych i najbardziej znaczących momentów w historii Stanów Zjednoczonych. Jego książka będzie szczególnie ważna dla czytelników zbyt młodych, by pamiętać 11 września 2001 r.”.
Michael Beschloss, autor książki Presidents of War

„Zanim rozpowszechniło się słowo pisane, historię przekazywano ustnie – jeden człowiek opowiadał drugiemu o swoich doświadczeniach. W tym wstrząsającym, nie dającym chwili wytchnienia, ale w ostatecznym rozrachunku wspaniałym dziele Graff zabiera nas do korzeni. Przywołując około 500 «głosów» wybranych zarówno z wielkich projektów historii mówionej, jak i autorskich wywiadów, splata opowieść, która zapiera dech (…) niesamowicie wciągającą, intymną, zmieniającą sposób patrzenia na świat”.
Annie Jacobsen, autorka książek Operacja Paperclip i The Pentagon’s Brain

„Ambitna próba spisania ustnej historii zamachów z 11 września z perspektywy niemal wszystkich, którzy mieli z nimi coś wspólnego – od Laury Bush, przez pierwszego strażaka, który dotarł na miejsce tragedii, po młodego kontrolera, który sprawdził bilety porywaczy przy bramce na lotnisku. Każde zdanie zapiera dech i rozdziera serce, tworząc opowieść o wcześniej niewyobrażalnych zdarzeniach, które zmieniły bieg historii”. Newsweek

„Historia mówiona w najlepszym wydaniu (…) Dzięki zręcznej kompozycji i bezbłędnemu wyczuciu tempa Graff jest w stanie ukazać wiele perspektyw, szybko zmieniając miejsce i punkt widzenia, by nie umknęła mu żadna chwila. W rezultacie dostajemy opowieść napisaną po ludzku i ze swadą, silnie oddziałującą na emocje, żywą i drobiazgową, a przez to mocniejszą i bardziej poruszającą niż najlepszy nawet film fabularny czy dokument”.  Rich Kienzle, Pittsburgh Post-Gazette


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Jedyny samolot na niebie. Historia mówiona zamachów z 11 września
Tytuł oryginalny: The Only Plane in the Sky: An Oral History of 9/11
Autor: Garrett Graff M.
Tłumaczenie: Gajek Grzegorz
Wydawnictwo: Wydawnictwo SQN
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Numer wydania: I
Data premiery: 2021-09-01
Rok wydania: 2021
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 220 x 50 x 160
Indeks: 38313981
 
średnia 5
5
20
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
7 recenzji
5/5
07-09-2021 o godz 18:05 DziwakLiteracki dodał recenzję:
Wtorkowy poranek przywitał mieszkańców Nowego Jorku złocistymi promieniami słońca i zapachem nadchodzącej jesieni. Jeszcze przed dziewiątą, ulice dolnego Manhattanu wypełniły się ludźmi śpieszącymi ku swym codziennym obowiązkom. Większość z nich zmierzała do World Trade Center. Biznesmeni, handlowcy, pracownicy biurowi, członkowie ekip obsługujących kompleks; przypadkowi przechodnie, klienci butików, goście restauracji, kawiarń, hoteli, a także pierwsi turyści skuszeni możliwością oglądania miasta z zupełnie innej perspektywy. Oni wszyscy znajdowali się kilkaset metrów nad ziemią, w najbezpieczniejszym jak wówczas sądzono, zakątku NY. Byli tam o 8:46, gdy jeden z boeingów 767 uderzał w Północną Wieżę i byli tam również siedemnaście minut później, gdy nadlatywał kolejny samolot. Jedenastego września cały świat wstrzymał oddech. Na terenie Stanów Zjednocznych doszło do jednego z najokrutniejszych, najbardziej szokujących i porażających ataków terrorystycznych w historii. Tego dnia życie straciło tysiące osób, a kolejne doby miały pokazać, że to wcale nie koniec – w wyniku bohaterskich poświęceń umierali ci, którzy chcieli nieść pomoc ofiarom oraz ich rodzinom. ,,Jedyny samolot na niebie. Historia mówiona zamachów z 11 września’’ to w istocie HISTORIA MÓWIONA, ponieważ przedstawia ona blisko pięćset wyznań, wspomnień oraz świadectw ludzi uczestniczących w owych wydarzeniach bezpośrednio bądź pośrednio. To porażające w swym tragizmie opowieści; uderzające prostotą, niewyobrażalnym smutkiem i tęsknotą za tymi, których dziś już nie ma. Garret M.Graff, autor tego reportażu, oddaje jednak głos każdemu, kto chce mówić. Przemawiają więc obywatele Ameryki – uczniowie, studenci, nauczyciele, przedstawiciele władz publicznych, politycy, wojskowi, naoczni świadkowie dramatu; ci ratujący i ci ocaleni. Mówią bliscy ofiar, a niekiedy oni sami; za sprawą ostatnich rozmów czy nagrań na pocztach głosowych… Łzy stają w oczach, gdy czyta się o tym, ile ludzi straciło życie tego dnia, ile osób do dzisiaj musi mierzyć się z traumą dramatycznych wydarzeń; o tym jak wielkie to było okrucieństwo, jak bezsensowne i niepotrzebne; jak umierano prawie nieświadomie, w imieniu chorej ideologii. Ojcowie, matki, synowie, córki. Czyjaś przyjaciółka, czyjś kolega, znajomy znajomego. Świetny szef, zasłużony współpracownik, pani z biura naprzeciwko. Odchodzili w strachu, lęku, nie do końca zdając sobie sprawę z tego, co dzieje się obok. Jeśli mogli, to wybierali między dwoma rodzajami śmierci, ale większość – nie mogła. Część z nich odchodziła wierząc, że jeszcze coś zmienią, kogoś uratują - poświęcając to, co sami posiadali najcenniejszego. Nie ma żadnych słów, by opisać skalę tragedii, która dotknęła ówczesne społeczeństwo. Od tamtych wydarzeń mija równo 20 lat, a mimo to 09.11 dla tysięcy osób trwa nadal. Niesamowicie ważna lektura.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-09-2021 o godz 11:17 Lukrecja84 dodał recenzję:
„JEDYNY SAMOLOT NA NIEBIE. HISTORIA MÓWIONA ZAMACHÓW Z 11 WRZEŚNIA.” Garrett M. Graff Wydawnictwo SQN 11.09.2001r. minęło 20 lat od terrorystycznych ataków na World Trade Center i Pentagon. Życie straciło ponad 3000 osób. Później dużo ludzi zginęło na skutek różnych chorób spowodowanych tymi wydarzeniami. 11 września 2021r. zatrzymał się świat. USA już nigdy nie będą takie same. Pamiętam ten dzień, a właściwie jego strzępki. Wróciłam z liceum, włączyłam telewizor a tam na prawie każdym kanale pokazywali te tragiczne wydarzenia. Widziałam, jak ludzie wyskakiwali z okien. Współczuje wszystkim rodzinom ofiar. Nie mogłam się po tym pozbierać. Wydaje mi się, że to był największy i najstraszniejszy atak terrorystyczny na świecie. Terroryści wzięli sobie na cel niewinnych cywilów. Wydawało mi się, że USA są dobrze zabezpieczone, a tu terroryści pokazali słabe punkty Ameryki. Autor przytacza mnóstwo wspomnień ludzi, którzy brali czynny udział w tych wydarzeniach, ratowali innych lub po prostu oglądali te straszne wydarzenia w telewizji. Możemy również dowiedzieć się jaki wpływ ten atak miał na ówczesne dzieci. Bardzo emocjonalna książka. W akcie tego terroru zginęli wszyscy, którzy znaleźli się w samolotach, które doprowadziły do śmierci wielu, wielu ludzi. Zginęli również ludzie znajdujący się w World Trade Center i Pentagonie. Ginęli ratownicy, strażacy, policjanci, medycy i inni ludzie ze służb ratowniczych. Zginęli niosąc pomoc innym. Część ludzi, aby uniknąć śmierci w płomieniach wybierali inną drogę – wyskakiwali z okien. Nie mieli innego wyjścia. Wybrali dla siebie szybszą i możliwe, że bezbolesną śmierć. Ludzie znajdujący się na najwyższych piętrach nie mieli szansy na przeżycie. Wbite samoloty odcięły drogę ucieczki. Część ludzi znajdujących się w tych tragicznych miejscach miała szansę pożegnać się z rodziną. Dzwonili i mówili swoje ostatnie słowa. To musiało być wstrząsające. Inni nie mieli szansy pożegnać się z bliskimi. Po jakimś czasie od ataków dwie wieże runęły. A w raz z nimi życie straciło mnóstwo osób. Jeżeli interesujecie się historią to ta książka będzie idealna. „Jedyny samolot na niebie. Historia mówiona zamachów z 11 września” to swojego rodzaju zbiorowy pamiętnik z tamtych wydarzeń. Jestem zachwycona tą książką. Nie możecie przegapić tego tytułu. Nie obyło się bez łez. Po prostu nie da się jej czytać nie płacząc. To działo się na naszych oczach. Wielkie brawa dla autora. Mam nadzieję, że już nigdy nie dojdzie do takiego tragicznego ataku. Książka zawiera fotografie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-09-2021 o godz 13:42 TypowaBaba dodał recenzję:
Przejmująca książka. Przede wszystkim dlatego, że to relacje, dłuższe krótsze - bez wygładzenia, bez komentarza zbędnego. Czyste emocje. Od polityków, strażaków, policjantów, po ludzi, którym udało się uciec z wież WTC po ataku, gości hoteli, którzy widzieli to z okien. Nie czytałam wcześniej historii przedstawionej w taki sposób.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-09-2021 o godz 18:28 karo2307 dodał recenzję:
Świetna książka! Doskonale skonstruowany reportaż, który opiera się na dokumentach i historiach ludzi. Przeczytałam w jedną noc – bo choć od tej tragedii minęło 20 lat, dalej pozostaje wiele pytań bez odpowiedzi.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-09-2021 o godz 08:08 malgorzata majewska dodał recenzję:
Przepiękna książka ,czyta się jednym tchem. Wzruszające historie .Wiele wątków o których nie miałam pojęcia.To jedna z tych pozycji kiedy człowiek czuje żal że już dociera do końca książki.Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-08-2021 o godz 20:33 johnymk dodał recenzję:
Książka w pełni oddaje dramat tamtych wydarzeń. Czyta się ją jednym tchem. Zawarte w niej wypowiedzi ludzi, którzy stracili wówczas swoich bliskich wzruszają niezwykle mocno. Wybitna pozycja
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-09-2021 o godz 10:35 Kopytko dodał recenzję:
Ponad 500 świadków, przerażające, wzruszające. To było 20 lat temu, a wydaję się że tak niedawno. Dobra reporterska robota
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Święto ognia Małecki Jakub
5/5
29,36 zł
42,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Szamańskie tango Jadowska Aneta
5/5
27,16 zł
42,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Panie Czarowne Ćwiek Jakub
4.3/5
30,73 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Cud, Miód, Malina Jadowska Aneta
4.6/5
26,90 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Zaczarowany Świat Sary. 52 challenge Opracowanie zbiorowe
4.8/5
27,17 zł
42,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Czas Żniw. Tom 1 Shannon Samantha
4.7/5
29,99 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Rdza Małecki Jakub
4.5/5
22,06 zł
36,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Hotel Żaglowiec Chojnowski Piotr
4.5/5
27,31 zł
39,99 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.