Jak nie zgubić dziecka w sieci? Rozwój, edukacja i bezpieczeństwo w cyfrowym świecie (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (4): Cena:

Oferta empik.com : 23,20 zł

23,20 zł 37,00 zł (-37%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Czy zabraniać dziecku grać w gry komputerowe? Czy ograniczać czas ekranowy? Jakie pułapki czyhają na dziecko w internecie? Na czym polega współczesne cyfrowe dzieciństwo i czym jest cyfrowe rodzicielstwo? Jak nowe technolo­gie zmieniają nas samych i świat wokół nas? Jak wpływa­ją na sposób, w jaki się uczymy? I przede wszystkim: jak nie zgubić swojego dziecka w sieci?

 

Książka Zyty Czechowskiej, Nauczycielki Roku 2019, oraz Mikołaja Marceli, eksperta w dziedzinie nauczania, udzieli odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Dostarczy wiedzy o zaletach i wadach nowych technologii oraz praktycznych rozwiązań, dzięki którym ograniczycie zagrożenia związane z internetem i uczynicie cyfrowy świat sprzymierzeńcem w procesie efektywnej edukacji i rozwoju swoich dzieci.

 

Powyższy opis pochodzi od wydawcy. 

Tytuł: Jak nie zgubić dziecka w sieci? Rozwój, edukacja i bezpieczeństwo w cyfrowym świecie
Tytuł oryginalny: Jak nie zgubić dziecka w sieci. Rozwój, edukacja i bezpieczeństwo w cyfrowym świecie
Autor: Marcela Mikołaj , Czechowska Zyta
Wydawnictwo: Wydawnictwo MUZA S.A.
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Numer wydania: I
Data premiery: 2021-06-02
Rok wydania: 2021
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 20 x 205 x 144
Indeks: 37937751
 
średnia 4,8
5
20
4
3
3
0
2
1
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
13 recenzji
4/5
06-06-2021 o godz 03:32 Karola92 dodał recenzję:
Internet nie taki straszny jak go malują Nowoczesne technologie towarzyszą nam na co dzień od kilkunastu dobrych lat. I z każdym rokiem te nowinki techniczne są udoskonalane i stanowią one nierozerwalną część naszego życia. Oczywistym jest, że internet to nie tylko same zalety, pozytywy i jasne strony, istnieje też ta mroczna strona internetu, wady, negatywy i ciemne strony. Ale czy to powód by ograniczać bądź całkowicie odcinać nasze dzieci od dostępu do sieci? Nie, oczywiście, że nie. Jak w życiu realnym tak i tym wirtualnym, to rodzice i nauczyciele są odpowiedzialni za swych podopiecznych, muszą wprowadzać dzieci w świat technologii, pokazywać i rozmawiać o zaletach i wadach internetu, o zagrożeniach czyhających w sieci, muszą być swoistymi przewodnikami dzieci po świecie technologii, smartfonów, tabletów, internetu, gier komputerowych. Z pomocą w tym zadaniu przychodzi rodzicom i nauczycielom poradnik pani Zyty Czechowskiej i pana Mikołaja Marcela, którzy w ciekawy i przystępny sposób prezentują jasne strony sieci, technologii, nauki zdalnej, kruszą w ten sposób mit przedstawiający Internet jako samo zło. Publikacja składa się z dziesięciu rozdziałów, pierwsze pięć autorstwa pana Mikołaja omawiają następujące zagadnienia: jak zmienić nastawienie do internetu i nowych mediów, jak nowe technologie wpływają na mózg młodego człowieka, jak być rodzicem w cyfrowym świecie, jak nie zwariować z dzieckiem w świecie technologii, co zrobić by dzieci były świadomymi cyberobywatelami. Kolejne pięć rozdziałów pióra pani Zyty przedstawiają jak nowe media pomagają dzieciom budować relacje, jak szukać wiedzy w cyfrowym świecie, jak uczyć się w sieci, jak wykorzystać doświadczenia edukacji zdalnej, i jak nowe technologie mogą wspierać dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Poradnik ten to doprawdy przydatna rzecz dla wszystkich tych rodziców i nauczycieli, którzy są otwarci na nowinki techniczne i chcą zrozumieć ten wirtualny świat, który tak fascynuje ich dzieci. Wszystko jest dla ludzi, ale to od nas zależy czy nasze pociechy nie zgubią się w internecie. Jak w świecie otaczającym nas dookoła, tak i w wirtualnym czai się zło, przed którym chcemy uchronić nasze dziecko, należy z nimi rozmawiać o niebezpieczeństwach i wierzyć w mądrość naszych pociech. Publikacja autorów udowadnia na przykładzie ich osobistych doświadczeń, że nie należy bać się technologii, uczyć się ich i poznawać je razem z dziećmi i korzystać z ich dobrodziejstw, które nam oferują. Bardzo przejrzysty, ciekawie napisany i odczarowujący ten przerażający internet, poradnik. Polecam jak najbardziej, bardzo innowacyjne i interesujące podejście prezentują autorzy do technologii. Sama dowiedziałam się wielu ciekawych i przydatnych rzeczy. Polecam ! Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Muza.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-06-2021 o godz 21:19 Zaneta Liniatura dodał recenzję:
Rozkojarzeni, zdziwieni, zmęczeni – oto młodzi uzależnieni od gier komputerowych. Przysypianie na lekcji, rysowanie postaci z gier komputerowych, rozmowy kręcące się wokół gierek… Ich świat jest wirtualny, a z tym rzeczywistym mają ogromny problem. Widziałam to w praktyce, ale zaledwie w niewielkiej skali, tymczasem po nauce online, problem uzależnienia od Sieci narasta. Skoro nawet dorośli nie potrafią na chwilę odłożyć smartfona, to czego żądać od zagubionych dzieci? Zyta Czechowska i Mikołaj Marcela napisali książkę „Jak nie zgubić dziecka w sieci”. Publikacja ukazała się w ciekawej serii wydawnictwa MUZA i opatrzona jest pieczęcią: „Rozwój, edukacja i bezpieczeństwo w cyfrowym świecie”. Must have nie tylko nauczyciela, ale przede wszystkim rodzica. Kompendium wiedzy Zaczynamy delikatnie – od rozdziału o nastawieniu do nowych mediów i internetu, ale robi się coraz poważniej, aczkolwiek wszystko napisane jest przystępnym, zrozumiałym językiem. Bardzo ważny jest rozdział o tym, jak nowe technologie wpływają na mózg młodego człowieka, z czego nie zdajemy sobie sprawy. Samo włączenie telewizji działa na dzieci w taki sposób, że produkowane są hormony szczęścia. Właśnie dlatego małe dziecko reaguje ogromnym płaczem, gdy nagle wyłączy się mu bajeczkę. Na szczęście mamy też podsumowanie przerażającej wizji i informacje na temat zdrowej integracji mózgu i technologii. W domu i w szkole To, co najbardziej spodobało mi się w tej publikacji to podział na rozdziały dotyczące zarówno środowiska rodzinnego i nowych technologii, jak i szkoły, wniosków z nauki zdalnej, rozumnego korzystania ze zdobyczy technologicznych oraz – to, co dla mnie bardzo istotne – jak się uczyć w świecie cyfrowym i jak nowe technologie mogą wspierać dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. To zbiór wskazówek i bardzo ciekawych przemyśleń, które można wykorzystać zarówno u siebie w domu, jak i w pracy dydaktycznej i wychowawczej. Od rozwoju technologicznego już nie uciekniemy, ale można Sieć nieco okiełznać i nauczyć się z niej efektywnie korzystać. Polecam z czystym sumieniem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-06-2021 o godz 18:10 kaktus_love_book dodał recenzję:
Każdego narzędzia można używać zarówno dobrze, jak i źle, czerpiąc z tego korzyści lub wyrządzając krzywdę sobie czy innym." @mikolaj.marcela @zytaczechowska Świat idzie do przodu, w związku z czym każdy z nas powinien na bieżąco się edukować. Teraz, nie dzieci muszą się dostosować do naszych czasów, to my jako dorośli, musimy nauczyć sie mądrze przystosowywać do ich czasów. Internet jest ich światem, a my powinniśmy im tylko wskazać mądrą i bezpieczną drogę jaką powinni podążać, by mogli w porę ustrzec się przed niebezpieczeństwem czyhającym w sieci. Nie możemy im zabronić, zabrać tego, bowiem się nie da. Znany nam już Mikołaj Marcela oraz Zyta Czechowska pomogą nam przejść pewien pouczający kurs, swoimi radami, pomysłami, właściwym i zdrowym podejściem. Jestem rodzicem i chwytam się każdych możliwych sposobów, by być mądrzejszą i rozsądniejszą, świadomą osobą. Życie naszych dziecie oparte jest głównie na surfowaniu w sieci, w domu, w szkole i prawie na każdym kroku. Porozumiewają się z rówieśnikami, uczą się, nabywają pewnych umiejętności, rozwijają pasje. Książka, która ma raptem kilkaset stron, w niebywały sposób pozwala nam zdobyć wiedzę, która będzie dla nas ratunkiem w tym trudnym starciu. Dzieci wskakując w świat internetu odcinają się. Dlaczego tak jest? Wiele czynników się na to składa: grają, czatują, rozwijają pasje, oglądają filmy, które nam wydają się czymś bezsensownym a dla nich jest to źródło wiedzy, której my nie rozumiemy. Wszystko to przypomina naukę chodzenia i mówienia, powinniśmy wskazać im jak powinno się zabezpieczać, jak rozpoznawać potencjalne zagrożenia, jak mądrze wykorzystywać zdobytą wiedzę. Nasze dzieci spotykają się wirtualnie tak jak my spotykaliśmy się w realu, wspierajmy ich, bądźmy z nimi, edukujmy i wykorzystujmy wiedzę, by nie wyrządzimy im dodatkowej krzywdy. Polecam i zachęcam do przeczytania. Bądź rodzicem na miarę wieku.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-06-2021 o godz 18:35 k.tomzynska dodał recenzję:
„Jak nie zgubić dziecka w sieci. Rozwój, edukacja i bezpieczeństwo w cyfrowym świecie” to książka autorstwa Nauczycielki Roku 2019 roku - Zyty Czechowskiej oraz Mikołaja Marceli, eksperta w dziedzinie nauczania. Postanowili oni odpowiedzieć na liczne pytania, które kłębią się w głowie rodziców. Czy pozwolić grać dziecku w gry komputerowe? Jakie gry wybrać? Czy ograniczyć dziecku czas przed ekranem? Jakie pułapki czyhają na dziecko w sieci? Czy technologia może okazać się być przydatna i pouczająca? I jeszcze wiele, wiele innych pytań. Według mnie książka pod każdym względem jest genialna. Została napisana bardzo dobrze zarówno pod kątem merytorycznym, jak i stylistycznym. Dzięki temu książkę czyta się z ogromną przyjemnością i z łatwością mknie się po jej stronach chłonąć to co najlepsze (czyli wszystko). Autorzy podchodzą do tematyki technologi i sieci w sposób nowoczesny i być może dla niektórych kontrowersyjny. Jednak starają się oni „odczarować” złą opinię dotyczącą Internetu i mediów. Udowadniają nam, że młodzi ludzie dzięki nim nawiązują wartościowe relacje, rozwijają swoje pasje i co najważniejsze także się uczą. Pokazują nam, że technologie w świetny sposób wspierają edukację, a przeznaczonych jest do tego wiele platform. Oczywiście znajdziemy także informacje dotyczące pułapek takich jak m.in. cyberprzemoc, stalking, sexting, wyłudzanie danych, uzależnienia… Jednak jako osoby dorosłe możemy pomóc dzieciom korzystać w bezpieczny sposób z sieci i uświadamiać je o konsekwencjach jakie ono za sobą niesie. Autorzy, aby pomóc także nam podali jak na tacy gotowe pomysły jak przygotować dzieci do wkroczenia w ten „wielki świat”. Według mnie ten poradnik jest dla każdego rodzica. Znajduje się w nim wiele rzetelnych informacji i może pomóc lepiej zrozumieć cyberświat.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
22-06-2021 o godz 17:06 Marta dodał recenzję:
Nie każdy lubi poradniki ale są takie, po które warto sięgnąć . Takie wg mnie są właśnie poradniki, ułatwiające mi prawidłowe wychowanie dzieci, dające wskazówki jak sobie radzić z rodzicielskimi dylematami. W dzisiejszych czasach praktycznie nikt z nas nie wyobraża sobie życia bez internetu. Nasze dzieci również coraz wcześniej zagłębiają się w cyberświat. Od nas zależy czy będą to robić rozsądnie i czy im to wyjdzie na dobre. Zbyt często widzę artykuły o dzieciach uzależnionych od internetu . Ale czemu się dziwić ?Czyja to wina? Czy możecie ( oczywiście mam na myśli osoby będące już rodzicami ) z ręką na sercu stwierdzić, że nie daliście swojemu dziecku telefonu/tabletu/ laptopa po to żeby mieć chwilę spokoju ? Ja niestety nie , choć wydzielam im i kontroluję ile czasu spędzają i na czym przed tym urządzeniem . A w internecie jest co prawda wiele dobrego ale i sporo niebezpieczeństw . Ten poradnik zawiera wiele wskazówek i porad o tym : * jak nowe technologie wpływają na mózg dziecka * co robić były świadomymi cyberobywatelami * jak media pomagają budować relacje * jak uczyć się w sieci i szukać wiedzy w cyfrowym świecie oraz wiele innych kwestii, które mogą nam , rodzicom pomóc nauczyć nasze dzieci mądrze i rozsądnie mogą korzystać z internetu i technologii. Mój syn ma zdecydowanie słabość do gry Minecraft i nawet o niej znalazł się w niej rozdział jak i o tym czy i kiedy kupić dziecku smartfona co wg mnie jest istotnym dylematem . Bardzo cenię takie poradniki i znalazłam w nim wiele cennych wskazówek . Sądzę , że mogę go Wam z czystym sumieniem polecić.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-06-2021 o godz 15:46 Agnieszka dodał recenzję:
Poprzedni rok bez skrupułów odsłonił wszystkie braki w obecnym systemie edukacji. "Czy mnie widać, czy mnie słychać?" było najczęściej wypowiadanym pytaniem ever i chyba nikt nie kojarzy go dobrze, bo wiadomo, jaka była statystyczna odpowiedź. Niekompatybilność wielopoziomowa, gdzie sprzęt czy oprogramowanie to ledwie czubek góry lodowej. Najbardziej niekompatybilni w tym wszystkim okazali się rodzice, bo oto diametralnie zmienił się ich model wychowawczy. Komputer, do tej pory źródło rozrywki i monstrum do marnotrawienia czasu, staje się nagle pełnoprawnym centrum edukacyjnym. Teraz nakłoń tu dziecko do dobrowolnego siedzenia przed nim i  efektywnej nauki, gdy wystarczy jeden klik, by przenieść się na Facebooka czy inną platformę. Wszyscy w tej bajce są zagubieni, choć to rodzice dostają największe cięgi. Nie dość, że sytuacja zmusiła ich do weryfikacji poglądów, to jeszcze muszą wykazać maksymalną czujność, by nie zgubić dziecka w sieci. Zyta Czechowska, nauczycielka roku 2019 wraz z Mikołajem Marcelim, ekspertem w dziecinie nauczania, opracowali poradnik, który oswoi rodziców z obecną rzeczywistością. Nowe technologie niosą wiele ciekawych rozwiązań, jednak jak wszystko, mają też ciemne strony. Teraz nie tylko warto wiedzieć więcej, ale wręcz obowiązkowo należy wiedzieć, co może zagrażać młodszym użytkownikom Internetu. Świadome korzystanie z zasobów sieci to coś, co można wypracować, bez nadmiernej kontroli, krzyków i presji. To właśnie podpowiada książka "Jak nie zgubić dziecka w sieci". IG @angelkubrick
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-06-2021 o godz 08:06 kasia.rzymowska dodał recenzję:
Technologia to nieodłączny element naszej codzienności. Praktycznie każdy korzysta na co dzień ze smartphona, komputera i innych cyfrowych urządzeń. Dają nam one ogrom możliwości, nie tylko tych zgubnych ale i potrzebnych. My dorośli to wiemy, a co z dziećmi? No właśnie. W temacie cyfryzacji dzieci panuje przekonanie, że należy przeprowadzić ją możliwie jak najpóźniej i jak najdłużej ograniczać do niej dostęp. Czy to słuszna droga? W tej książce znajdziecie zupełnie inne podejście. Autorzy pokazują, że świat online to już nie opcja, ale nieodłączny element życia. Element, wśród którego wzrastają nasze dzieci. Wszelkie cyfrowe urządzenia to dla nich narzędzia, którymi posługując się w odpowiedni sposób otrzymują nie tylko formę rozrywki, ale też wspomagają swój rozwój. W tej książce cyfryzacja nie jest demonizowana, ale ukazana w kontekście poszerzania możliwości. Oczywiście z naciskiem na odpowiednie jej wykorzystanie. Podstawą dobrej relacji z technologią jest rozmowa, świadomość zagrożeń i zrozumienie mechaniki działania (np. mediów społecznościowych). Książka ta, będąca nieco w opozycji do dotychczas komunikowanych głosów w temacie cyfryzacji dzieci, prezentuje bardzo interesujące stanowisko w mojej ocenie. Oczywiście nie zgadzam się w 100% ze wszystkim, ale uważam że warto aby przeczytało ją jak najwięcej rodziców. Nasze dzieci będą żyły w świecie technologii czy tego chcemy czy nie i dobrze byłoby abyśmy pomogli im odpowiednio wykorzystywać jej potencjał.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
27-06-2021 o godz 16:12 Anonim dodał recenzję:
Moje dzieci są jeszcze małe, ale wiem że ten temat mnie nie ominie, dlatego z przyjemnością sięgnęłam po poradnik "Jak nie zgubić dziecka w sieci?" Nauczycielki Roku 2019 Zyty Czechowskiej oraz Mikołaja Marceli - eksperta w dziedzinie nauczania od @wydawnictwomuza . Nowoczesne technologie z każdym dniem coraz bardziej wkraczają w nasze życie i bądź co bądź stają się jego częścią. I tak też jest z internetem, który nie tylko jest kopalnią wiedzy, ciekawych informacji i fajnych ludzi, ale ma też swoje negatywne, ciemne strony. Książka składa się z 10 rozdziałów. W pierwszych pięciu Pan Mikołaj tłumaczy nam między innymi jak zmienić nastawienie do internetu, jak być rodzicem w tym cyfrowym świecie i co zrobić by nasze dzieci były świadomymi odbiorcami w tej przestrzeni. W kolejnych pięciu rozdziałach Pani Zyta tłumaczy nam jak ważny jest ten cyberświat. Pomaga on nam budować relacje z nowymi osobami, mamy tutaj ogrom wiedzy -z każdej dziedziny. Autorzy uważają, że wszystko jest dla ludzi, tylko my jako rodzice musimy trochę pokierować naszymi dziećmi by się nie zgubiły w tej przestrzeni i przez to nie spotkała ich jakaś krzywda. Interesujmy się tym co oni oglądają bądź w co grają w internecie. A jeśli oczywiście jest taka możliwość róbmy czasami to wspólnie. Dużo ciekawej wiedzy, która pozwala zachować umiar. Polecam i dziękuję wydawnictwu za egzemplarz.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
13-07-2021 o godz 12:50 Magdalena Mierzynska dodał recenzję:
Przychodzę do Was z bardzo ciekawą książką. Sięgnęłam po tą książkę z czystej ciekawości. Tym bardziej, że jestem mamą i wszędzie obecny internet jest mi doskonale znany. Kontrolę stracić jest bardzo łatwo. Mając na uwadze fakt, że przez długi czas dzieci miały nauczanie online. Nauczanie swoją drogą, a otwarte karty Google swoją. Pamiętam raz kiedy nauczycielka powiedziała do grupy, aby zajęli się sobą i mają wolną godzinę,bo ona musi wypełnić dziennik. Wiadomo co dzieci wtedy robiły. Internet. Oczywiście, że w dzisiejszych czasach jesteśmy na niego skazani. Pisząc wypracowanie dzieci szukają informacji w nim. Ale internet to nie tylko plusy. To masa minusów. Książka została napisana przez ekspertów w dziedzinie nauczania. Udzielają odpowiedzi na szereg pytań, które mogą zrodzić się w głowie rodzicowi. Jak również zadają takie pytanie o których nawet byśmy nie pomyśleli. Na co zwrócić uwagę by nasze dzieci były bezpieczne, jak pomagać, wspierać i szukać informacji. Książka podzielona jest na rozdziały i podrozdziały w bardzo przejrzysty sposób możemy znaleźć interesujący nas zakres informacji. Książkę polecam każdemu. Warto poczytać o tym co niesie za sobą kolokwialnie pisząc "sieć". Jest to książka, którą warto mieć w swojej biblioteczce i wracać do niej w razie potrzeby. Dla mnie świetnie napisane kompedium wiedzy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-05-2021 o godz 10:51 Paula dodał recenzję:
Technologia wiele nam ułatwia, fascynuje, ale może także uzależnień. Facebook, instagram, tik tok. Wszystkie nas kuszą i zapewniają rozrywkę, jednak kiedy jest za dużo? Zwłaszcza dzieci podatne są na pułapki internetu. Jak je przed tym ochronić i postawić racjonalne granice? Myślę że to ważne zagadnienie dla wszystkich dla rodziców, rodzeństwa, nas samych. Książka podzielona jest na dziesięć rozdziałów, a każdy ma podrozdziały. Mamy tu rady jak zmienić nastawienie do internetu, wyjaśnienie jak technologia odziałowuje na mózg człowieka, oraz sposoby jak uczyć się przy pomocy nowych mediów. Technologia i internet otaczają nas z każdej strony, czasem nie możemy się oderwać. Warto wiedzieć jaki to ma wpływ, oraz jak sobie z tym radzić. Jak widać dzieci są na to wszystko bardziej podante, więc warto o tym wiedzieć, zanim zamiast zabawy włączy się dziecku bajke, czy zamiast zabawek kupi jako prezent tablet. Jak we wszystkim, co za dużo to niezdrowo. Poradnik zawiera rzetelne, ciekawe informacje i napisany jest przystępny językiem, dlatego jeśli tylko ciekawi was ten temat, bardzo polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-06-2021 o godz 16:08 Karolina dodał recenzję:
Zyta Czechowska, Mikołaj Marcela "Jak nie zgubić dziecka w sieci? Rozwój, edukacja i bezpieczeństwo w cyfrowym świecie" 💙 Dwa dni temu swoją premierę miał przewodnik dla rodziców. Dorosłe osoby sami do końca nie wiedzą jak funkcjonuje internet ale chcą odciągnąć swoje dziecko od nadmiernego patrzenia w ekran komputera lub telefonu. Terapeutka i wykładowca pomagają zrozumieć sieć. W mediach można natknąć się na cyberprzemoc i niestosowne treści. Autorzy proponują, by rodzic lub opiekun towarzyszył dziecku podczas surfowania po Internecie, by wspólnie poznawali nowe technologie i umiejętnie korzystali z narzędzi świata cyfrowego. Podają ciekawe informacje i praktyczne rozwiązania jak zachować zdrowy umiar. Serdecznie polecam 👌 "Dlatego, choć może zabrzmi to nieco prowokacyjnie, już na wstępie chcemy wam dać do zrozumienia, że wbrew powszechnemu przekonaniu to nie technologia jest problemem. Technologia sama w sobie - internet czy nowe media - nie jest ani dobra, ani zła. To tylko narzędzie!"
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-07-2021 o godz 09:58 MonikaWiśniewska dodał recenzję:
Bardzo fajnie się czyta, daje do myślenia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-06-2021 o godz 08:25 Zyta Czechowska dodał recenzję:
Polecam, ważny i potrzebny poradnik.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorach:

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa To tylko przyjaciel Jimenez Abby
4.6/5
25,03 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Miasto z mgły Zafon Carlos Ruiz
4.7/5
20,76 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Topieliska Przydryga Ewa
4.4/5
23,17 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Miasto z mgły Zafon Carlos Ruiz
4.8/5
25,03 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Rok 1984 Orwell George
4.7/5
9,74 zł
12,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Jedno słowo za dużo Greaves Abbie
4.3/5
25,03 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Ten, którego szukam Fox Kennedy
4.7/5
26,46 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Cień wiatru Zafon Carlos Ruiz
4.6/5
25,03 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Magia sprzątania Kondo Marie
4.0/5
20,76 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Na jedną noc Callihan Kristen
4.4/5
29,78 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zostań dla mnie Michaels Corinne
4.6/5
29,93 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Folwark zwierzęcy Orwell George
4.8/5
9,40 zł
14,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Mowa serca Wade Cleo
5/5
23,15 zł
36,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Rok 1984 Orwell George
4.7/5
20,63 zł
32,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pierwsze światło Chapman Emma
4.3/5
28,16 zł
44,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.