Izrael już nie frunie (okładka  twarda, 07.2015)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Pasjonująca opowieść o państwie Izrael. W dwudziestu kilku znakomitych reportażach Paweł Smoleński prowadzi nas po zaułkach izraelskich miast, po miasteczkach i kibucach, po plażach, knajpach i świątyniach. Wszędzie gdzie się da, w salonach i na bazarach, rozmawia z ludźmi. Słucha ich opowieści. I pisze: o Fatimie i innych kobietach ze stowarzyszenia Sziruk jadących z misją do kobiet izraelskich, o życiu osadników w strefie Gazy i o likwidacji żydowskich osiedli, o chorobie zwanej „Syndromem Jerozolimy”, o rozpaczy i nadziei, o kibucu Beverly Hills na pustyni Negew, o murze oddzielającym Izrael od terytoriów palestyńskich i powszednim życiu po obu jego stronach, o rabinach i sprzedawcach marihuany, o chasydach i tych, którzy przyjechali budować nowe państwo, o wierze i odchodzeniu od wiary, o polityce i codziennym życiu, o lęku i jego przełamywaniu, o konfliktach i podziałach, o Izraelu Amosa Oza i Etgara Kereta, o zapachach i kolorach, o Żydach z Polski, Maroka, Rumunii, Jemenu, Ukrainy, Etiopii, o tym niezwykłym, unikalnym tyglu kultur, religii, czasów, obyczajów. Pisze o „idei, która była najpierw” i o ziemi, na której przyszło ją urzeczywistnić.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1108687689
Tytuł: Izrael już nie frunie
Seria: Reportaż
Autor: Smoleński Paweł
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarne
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 280
Numer wydania: IV
Data premiery: 2015-07-06
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 202 x 30 x 132
Indeks: 17220682
średnia 4,6
5
29
4
14
3
2
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
10 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
06-08-2015 o godz 15:44 przez: alek73 | Zweryfikowany zakup
O ile pierwsze rozdziały tej ponad 300 stronicowej książki nie dały mi pełnej satysfakcji o tyle już kolejnie nie pozwoliły mi się od niej oderwać. Ten zbiór reportaży pozwala spojrzeć na ten trwający od 1948 roku konflikt oczami Polaka który często gościł w Izraelu. I to właśnie ze spotkań z intelektualistami ale i ze zwykłymi mieszkańcami Izraela buduje obraz tego niezrozumiałego dla Europejczyka sporu który co jakiś czas wybucha z nową zaciekłością. Ta pozycja niestety moim zdaniem daje nam do zrozumienia że nie ma co liczyć na pozytywne zakończenie tego sporu Dawida z Goliatem, ale kto tu jest kim i czyje racje są ważniejsze skoro najlepsi dyplomaci nie poradzili sobie z tym konfliktem? A do tego dziś kiedy zagrożenie ze strony Państwa Islamskiego jest tak ogromne dla stabilizacji Bliskiego Wschodu raczej nastały trudne czasy. Nadmieniam ze wcześniej dla lepszego zrozumienia konfliktu przeczytałem książkę palestyńskiego pisarza Raja Shehadeh pod tytułem "Dziennik czasu okupacji". Miłej lektury
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-02-2021 o godz 15:40 przez: Kamila Lenar | Zweryfikowany zakup
To już trzecia książka Pawła Smoleńskiego którą przeczytałam. Porusza niełatwy temat, przedstawiony z dwóch stron, pozostawia czytelnikowi miejsce na własne zdanie i przemyślenia. Dla interesujących się konfliktem, którego końca nie widać naprawdę warto i polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
18-03-2019 o godz 14:31 przez: Andrzej Karłowski | Zweryfikowany zakup
Chcesz poznać Izrael od środka to przeczytaj tą książkę.Dopiero po jej przeczytaniu zrozumiałem jak różnorodnym narodościowo jest Izrael i jak trudno żyć w tym kraju.Zresztą wszystkie reportaże/książki/P.Smoleńskiego są godne polecenia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-11-2016 o godz 11:26 przez: Dominika DSz | Zweryfikowany zakup
Fantastycznie skonfrontowane różne postawy ludzi żyjących w Izraelu. Autor nie ocenia, nie narzuca swoich poglądów. Pokazuje każdego takim, jakim go widzi.
Książka szokuje, zaskakuje i chyba trochę dołuje...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-08-2021 o godz 14:30 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Świetna pozycja dla zainteresowanych historią, ale głównie dniem dzisiejszym Izraela.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-06-2021 o godz 18:27 przez: Milena | Zweryfikowany zakup
Polecam bardzo. Bezstronne reportaże
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-12-2019 o godz 10:19 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Warto przeczytać
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
08-05-2016 o godz 00:00 przez: Mikołaj Krawiec | Empik recenzuje
Dobrze się tą książkę czytało, Paweł Smoleński ma lekkie pióro do tego typu rzeczy. Widzimy tu bardzo realistyczny obraz izraelsko-palestyński, ze wszystkimi sugestywnymi szczegółami. Szczerze mówiąc dawno się tak nie czułem czytając książkę, a tym bardziej reportaż. Nie wiedziałem zbyt wiele na temat Izraela, Palestyny, ani tego co dzieje się w tamtym regionie. Aż do chwili przeczytania książki Smoleńskiego, a prawda jest taka że jej treść czasem boli, przeraża, porusza, nawet mnie, faceta. Najbardziej dojmujący jest brak perspektyw na zakończenie konfliktu. Podsumowując, książka dużo mówi o tym konflikcie od środka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
02-12-2018 o godz 22:42 przez: Dariusz Fornal
"Izrael już nie frunie" - to obraz Izraela zbudowany na podstawie rozmów ze spotkanymi tam ludźmi. Autor dowiaduje się od pisarza, psychiatry, sklepikarza, żebraka, reżysera, jak postrzegają rzeczywistość, prowadzi nas przez roztańczone ulice Tel Awiw, ruiny Ramallah, wąskie ulice Starego Miasta w Jerozolimie, niebezpieczne zakątki Gazy i Zachodniego Brzegu, spalone słońcem kibuce na pustyni Negew. Ukazuje Izrael jako wyjątkowe miejsce, gdzie historia miesza się z teraźniejszością i wyznacza jej rytm, gdzie radykalizm łączy się z nowoczesnością, a rzeczywistość z iluzją.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
07-08-2015 o godz 00:00 przez: DefiantSatyr
Znakomity, wszechstronny reportaż, daje bowiem szerszą perspektywę na to wszystko co dzieje się w konflikcie palestyńsko-izraelskim, w każdym jego aspekcie. Smoleńskiego wyjątkowo cenię jako dziennikarza i reportera za jego nieprzenikniony zmysł obserwacji, przenikliwość, obiektywizm, czemu także dał wyraz w książce Izrael już nie frunie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tej serii Pani Stefa Kicińska Magdalena
5/5
25,55 zł
37,91 zł
Inne z tej serii Abchazja Górecki Wojciech
5/5
25,54 zł
37,90 zł

Podobne do ostatnio oglądanego