Indie. Głód Boga (okładka  twarda, 01.2015)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Oferta empik.com : 26,73 zł

26,73 zł 44,90 zł (-40%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Książka podróżnicza, ukazująca tajemnice i piękno Indii. Autorka rozpoczyna poznawanie kraju od Bombaju i zmierza do Kerali. Opisując miasta  wplata relacje za spotkań z ludźmi, przedsatwia problemy omawiane w prasie indyjskiej, ukazuje ciekawe indyjskie filmy. Czytając książkę ma się wrażenie, że wędrujemy wraz z autorką po wykutych w skałach świątyniach, miastach – duchach, że płyniemy po rozlewiskach, uczestniczymy w przedstawieniach starożytnego teatru.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1105131453
Tytuł: Indie. Głód Boga
Autor: Tokaj Tamara
Wydawnictwo: Wydawnictwo Bernardinum
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 384
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-01-27
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 27 x 234 x 305
Indeks: 16496774
średnia 3,5
5
6
4
3
3
0
2
1
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
14 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
4/5
30-03-2015 o godz 10:27 przez: Jolanta Lamm | Zweryfikowany zakup
Książka godna polecenia. Nie jest to tylko relacja z podróży po kraju pełną wnikliwych obserwacji i wyciąganych z nich trafnych wniosków dotyczących obecnej sytuacji Indii. "Głód Boga" to także książka pozwalająca czytelnikowi zajrzeć za kulisy opisywanych wydarzeń, poznając jego kulturę i wydarzenia polityczne będące przyczyną wielu skomplikowanych i trudnych relacji pomiędzy poszczególnymi grupami społeczeństwa kraju podzielonych między innymi sporami religijnymi i odmienną historią. Książka Pani Tokaj jest także podróżą spirytualną, która z punktu widzenia religii chrześcijańskiej konfrontuje się w sposób pełen tolerancji i szacunku dla wiary innych ludzi z religiami Indii. Autorka pisze w sposób autentyczny, otwarty, zapraszając jednocześnie czytelnika do własnych refleksji. Zachęcam gorąco do lektury tej książki.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
17-01-2016 o godz 16:26 przez: Romualdus1
Książka Tamary Tokaj, z punktu widzenia klasyfikacji gatunków literackich to książka podróżnicza. Jednak zważywszy na fakt, jak przejmująco ukazuje ona piękno Indii i ich tajemnice jest to chyba coś więcej… Gdyż mamy tu do czynienia z wtopionymi w literaturę jakościami metafizycznymi i sakralnymi. W toku narracji podróżniczej środkami literackimi, ilustrowanymi wyselekcjonowanymi fotografiami wydobywane są jakby ikony Wielkiej Cywilizacji Indyjskiej trochę nam obcej, odległej, a przecież czarodziejsko bliskie. Prócz obrazów przytaczane są fragmenty rozmów, obejrzanych (wcześniej) filmów o Indiach, opisy wydarzeń nie tylko tych, na jakie natrafiali podróżujący. Razem wziąwszy opowiedziana w książce podróż-wyprawa posiada głęboki wymiar wewnętrzno-egzystencjalny oraz duchowy, przypominający w pewnym stopniu filmowe opowieści metafizyczne Wernera Herzoga. Niby przedstawione zostają jakieś wydarzenia, widoki, ludzie…. Ale za ich pośrednictwem prześwieca coś jeszcze – może po prostu opowieść o świecie i ludzkiej kondycji.
Gdyby poszukiwać klucza hermeneutycznego, pozwalającego pełniej odczytać tę zwyczajną-niezwyczajną opowieść, to ze współczesnych filozofów wskazałbym Jeana-Luc Mariona i Jego książkę pt. Bóg bez bycia. A z polskich Władysława Stróżewskiego i Jego książkę Logos, wartość, miłość (zob. także Władysław Stróżewski, „O możliwości sacrum w sztuce”, w: [red. Nawojka Cieślińska] Sacrum i sztuka, wyd. Znak, Kraków 1989, s. 23-38; [tegoż] „Wartości estetyczne i nadestetyczne”, [w:] O wartościowaniu w badaniach literackich, pod red. S.Sawickiego, W. Panasa, Lublin 1986, s. 35-56; Romuald Piekarski, „Sztuka mierząca wysoko czyli Władysława Stróżewskiego zarys koncepcji wartościowania nadestetycznego”. W: Zeszyty Naukowe. Uniwersytet Gdański. Filozofia i Socjologia 1992 nr 15, s. 41-57; Romuald Piekarski, „Wymiar metafizyczny sztuki”, w: [tegoż] Problem wartości poznawczych literackiego i filmowego dzieła sztuki. Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańsk 1993, 104-121).
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
28-12-2015 o godz 22:40 przez: Ezaw
Książka daje możliwość poznania Indii oczyma kogoś, kto kocha ten kraj i kto wniknął mocno w jego Ducha i kulturę. Fascynacja Indiami nie przeszkadza autorce widzieć blaski i cienie tej złożonej i wielobarwnej rzeczywistości. Urzekające zdjęcia,zwłaszcza portrety ludzi. Pełne wrażliwości i wnikliwości opisy filmów, które same w sobie mogłyby stanowić oddzielne studium na temat kina Indii - nie tylko komercyjnego. Poruszająca jest szczerość i umiejętność dostrzegania dobra i piękna w ludziach i opisywanym świecie. Odkrywamy tu "mądrość serca", która nie jest naiwnością, a jednocześnie daleko jej od sarkazmu i cynizmu współczesnej literatury. Mamy wrażenie wspólnego wędrowania i doświadczania niemalże wszystkimi zmysłami (także duchowo) tego jakże innego, ale w jakiś sposób bliskiego kraju. Modlitwa psalmami, która towarzyszy wędrowcom współbrzmi z tym, co ciągle jeszcze stanowi istotę tej kultury - z poszukiwaniem Boga.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-02-2016 o godz 19:09 przez: blabla
Indie. Głód Boga to fascynująca książka o niezwykłej podróży po magicznych i tajemniczych Indiach. Autorka opisuje bardzo dokładnie zarówno kolorową i piękną część tego kraju, z oryginalną architekturą i historią, jak i te mniej "ciekawe", szare oblicza miast, gdzie żebrzą dzieci a jedynym dobytkiem ludzi są ich buty. Kontrast jest bardzo wyraźny. Tamara nie próbuje niczego ukrywać i za to bardzo cenię sobie tę książkę. Czyta się ją jednym tchem i z całego serca polecam ją nie tylko osobom, które wybierają się do Indii, ale także tym, którzy chcą we własnym fotelu poczuć się jak na drugim końcu świata. Jestem w stanie zagwarantować, że przy tak świetnej książce, poczujecie się jakbyście byli tysiące kilometrów stąd.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
15-02-2016 o godz 11:47 przez: Ewa Grabowska
Ksiazka podroznicza, napisana z wielka troskliwoscia o szczegoly historyczne, obyczajowe, kulturowe. Czytelnik znajdzie w niej bogactwo informacji o kontynencie hinduskim, o tradycjach, zwyczajach, kuchni, krajobrazie. Wnikliwy przewodnik napisany przez kobiete podrozniczke, ciekawa wszystkiego, co ja otacza. Nie stroni takze od intymnych zwierzen natury religijno-psychologicznych oraz szczerych komentarzy zwiazanych z trudnosciami wedrowki w goracym klimacie polwyspu indyjskiego. Podroz opisana jezykiem wartkim,
dla zainteresowanych tym egzotycznym regionem, prawdziwa przyjemnosc podazania razem z autorka w jej pielgrzymce po Indiach.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
15-02-2016 o godz 16:27 przez: Joanna Hermanowicz
Książka z przeplatającymi się wieloma wątkami- reportaż z podróży, różnorodność religii, życie codzienne , duża dawka wiedzy historycznej a do tego opis wielu filmów, ilustrujących tamtejszą rzeczywistość. Jezeli codziennie w kinach Indii zasiada 80 milionów widzów, to jest dla kogo kręcić filmy. Uzupełniają one wiedzę o życiu, którego nie dostrzeżemy w czasie turystycznego pobytu: wkraczanie nowoczesności w starą tradycję, kastowość, stosunki rodzinne, tolerancja i nietolerancja religijna- możemy sobie tylko życzyć, żeby nasze polskie filmy tak wszechstronnie opisywały nasza rzeczywistość.
Czekam na dalszy ciąg opowieści :)))
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-02-2016 o godz 09:00 przez: Carolina.Lolaa
Książka kupiona dla rodziców, stała się najszybciej przeczytana książką w moim życiu! Indie opisane w ciepły i bardzo dojrzaly sposob. Trzeba tu koniecznie pochwalić wiedzę oraz pasję Tamary! "Indie. Głód Boga" czyta się z przyjemnością. Książka pozwala na odkrywanie piękna Indii a jednocześnie na podróż znacznie trudniejsza, tą w głąb siebie,
"Tyle o nas wiemy, ile nas sprawdzono" pisała W. Szymborska.
Indie piękne w swojej prostocie ale i wyrafinowane w swoim uduchowieniu.
Mogłabym dużo jeszcze napisać, ale o ileż przyjemniej jest czytać samą książkę, niż słaba recenzję.
Polecam!!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-03-2016 o godz 13:57 przez: Marianna Łukiewska
Autorka zabiera czytelnika w podróż, którą trudno będzie zapomnieć. To nie tylko spotkanie z nową kulturą, religią i sztuką ale także poruszające spotkania z ludźmi, często utrwalone na pięknych zdjęciach. Autorka dzieli się z nami swoimi osobistymi przeżyciami z tych spotkań. Wraca wspomnienie starej kobiety, której wyciągnięta ręka w proszącym o jałmużnę geście pozostaje pusta. Jak nabrać dystansu do wszechobecnej biedy i ubóstwa ?
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-02-2016 o godz 22:51 przez: Zuzanna
Świetna książka. Napisana tak, że ma się ochotę wyruszyć do Indii i wiarę, że można to zrobić!
"Głód Boga" pokazuje życie współczesnych Indii a także ich historię i przeplatające się tam religie. Autorka pozwala nam podejrzeć perypetie jej i jej towarzyszy podróży. Budzi tęsknotę za podróżą, wciąga, wywołuje uśmiech i refleksję. Cieszę się, że trafiłam na tę książkę
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
24-02-2016 o godz 05:42 przez: Paola Cabaj
Są to Indie widziane oczami prawdziwego smakosza Indii posiadającego bogatą wiedzę na temat tego kraju. Książka obfitująca w szczegóły na temat kultury, historii i kina Indii, jednakże na kartach książki nie otrzymujemy jedynie suchych faktów, bowiem podróż do Indii staje się przyczynkiem do zajrzenia w głąb siebie, zastanowienia się nad życiem, Bogiem...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
06-03-2015 o godz 00:00 przez: naornixen
Po tej lekturze można odnieść wrażenie, że Indie można poznawać całe życie a i tak nie zgłębimy wszystkich tajemnic tego kraju. Fascynujący kraj pełen kontrastów i skrajności. Przyciąga ale i odrzuca, różnorodność miejsc, ale i ludzi. Bo w Indiach pewną wyjątkowość stanowią właśnie ludzie. Warto bliżej poznać ten kraj by potem zapragnąć tam pojechać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-10-2018 o godz 18:42 przez: Anonim
Wyjątkowa książka. Nie wychodząc z domu można wybrać się w niezwykłą podróż do Indii. Książka zdecydowanie zachęca do odwiedzenia tego kraju. Jest swoistym przewodnikiem, jednak sposób narracji sprawia, że przewodnikiem staje się twój dobry przyjaciel z którym wspólnie zwiedzacie zakątki magicznych Indii. Zdecydowanie polecam!!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
27-02-2015 o godz 00:00 przez: Stanisław Nowakowski
Jest to bardzo wszechstronna książka opisująca jeden z najpiękniejszych krajów na świecie - Indie. Myślę, że ten, kto się tam wybiera, powinien ją koniecznie przeczytać. Autorka w opowieść o kraju i ludziach wplata wątki polityczne, kulturalne, społeczne. Bardzo wartościowa pozycja - polecam wszystkim.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-06-2015 o godz 17:19 przez: niwemang
Jedna z najciekawszych książek podróżniczych jaką ostatnio czytałam, a już z pewnością najciekawsza po Południowych Indiach. Bogata w wiedzę, otwartość na kulturę i ludzi. Szczerze polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorze: Tokaj Tamara

Indie. Głód Boga
ebook
0/5
(0/5) 0 recenzji
35,90 zł
Zdejmij sandały. Podróż na skraj Indii
okładka  twarda, 01.2018
4/5
(4/5) 8 recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Dywizjon 303
4.5/5
10,04 zł
14,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Wyspa na Prerii
4.6/5
30,27 zł
45,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Gorzka pomarańcza
4.5/5
14,93 zł
19,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Podróżnik WC
4.1/5
30,75 zł
41,00 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego