Imperatyw Boga (okładka  miękka, 01.2018)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

„Imperatyw Boga” sugeruje, że wszyscy jesteśmy na Boga skazani, religijnie zniewoleni do tego stopnia, że już nie jesteśmy w stanie zidentyfikować źródła naszej tożsamości, która, w przekonaniu autora książki, jest raczej schizotożsamością – chodzi o efekt nałożenia na kulturę Słowian płaszcza ideologii katolickiej. Niemniej, już na okładce książki znajdziemy podpowiedź, że przeciwstawiając Boga Porządku chrześcijańskiemu Bogu Cudów, możemy wydostać się z religijnego zamroczenia poszukując sensu i korzeni ludzkiej moralności w filozofii przyrody, w syntezie serca i rozumu. Stąd tak duże znaczenie w percepcji Boga nadał autor zagadnieniom naukowym, przekonując czytelnika, że współcześnie nauka i sztuka wiedzą o Bogu więcej niż religia.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1172008449
Tytuł: Imperatyw Boga
Autor: Glaner Wiesław
Wydawnictwo: Psychoskok
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 464
Numer wydania: I
Data premiery: 2018-01-10
Rok wydania: 2017
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 210 x 150
Indeks: 23108240
średnia 4,7
5
2
4
1
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
4 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
4/5
21-01-2018 o godz 21:40 przez: Northman1984
Wiara, własna tożsamość... hm... to nie jest łatwa książka. O nie, wcale nie łatwa... Wręcz dość trudna, ale to chyba dlatego, że tak bardzo dotykająca rzeczy trochę przez nas pomijanych na co dzień, a jednak tak... ważnych dla (i z perspektywy) naszego wnętrza. Każdy bowiem w coś wierzy, prawda? (nawet "wiara w nic" jest także rodzajem wiary, pewnym wiary wyborem, więc... nawet jeśli mówimy o ateistach, to ich niewiara jest - chyba - także rodzajem wiary właśnie). Pytanie... w co tak naprawdę wierzymy. I co leży u podstaw tej wiary. Być może "Imperatyw Boga" nie jest łatwy w odbiorze dlatego, że... nie jest książką wygodną, ani też prostą czy przyjemną. Sięganie w głąb siebie, bądź też w miejsca niekoniecznie często przez nas samych (i w nas samych) odwiedzane, czy też traktowane przez nas na zasadzie pewnej oczywistości (mam na myśli nastawienie pt. więc po co się zastanawiać, prawda?) to dość trudne zadanie - jeśli się oczywiście podejdzie do niego na poważnie. Hm... czy warto? Jeśli kogoś interesuje własne "ja" - nawet na gruncie religii, wiary - to tak, warto. Poza sferą własnego "ja" książka jest ciekawa o tyle, że autor snuje także rozważania na temat pewnej tożsamości nas samych jako pewnej słowiańskiej zbiorowości. A także na temat zbioru wartości jakimi się jako wspomniana zbiorowość kierujemy, i to od tysiącleci - z jednoczesnym wskazaniem na zmiany, jakie w tej sferze na przestrzeni dziejów zaszły. Pouczające... Czy to pozycja do polecenia? Jak najbardziej tak. Jedno wszakże nie ulega wątpliwości - na tę książkę trzeba mieć autentyczną ochotę, czas i, jeśli nie ma to być lektura "na odczepnego" (a być nie powinna)... to warto byłoby podejść do tej książki poważnie. Czy tak zrobicie - to już Wasz wybór... Jednak warto to zrobić. Dziękuje Wydawnictwu Psychoskok za egzemplarz recenzencki. Recenzja znajduje się także na moim blogu: https://cosnapolce.blogspot.com/2018/01/imperatyw-boga-wiesaw-glaner.html
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
17-01-2018 o godz 12:21 przez: Recenzent
Maria To nie jest lekka powieść do czytania jednym tchem. To publikacja skomplikowana, trudna, ale otwierająca oczy na wiele spraw i rozjaśniająca mnóstwo problemów. Wymaga skupienia,pauzy przy czytaniu i podjęcia własnej głębokiej refleksji. Obecnie na polskiej scenie percepcji rzeczywistości społecznej mamy do czynienia z dominacją tabu religijnego. Sytuacja oczywiście jest wysoce absurdalna, bo nikt nie chce odpowiedzieć uczciwie na pytanie: co to jest Polska? Wiemy, że państwo polskie to twór judeochrześcijański, ale fakt ten nie stanowi punktu wyjścia do zrozumienia, że w Polsce występują zjawiska narodu państwowego i narodu słowiańskiego. Państwo polskie, jak cały Zachód, powstało na prawie rzymsko-katolickim, którego cechą zdecydowanie charakterystyczną jest opresyjność religijna aż po religijną dyktaturę. Możemy powiedzieć obrazowo, że kiedyś mieliśmy sprawiedliwość, dzisiaj mamy prawo.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-01-2018 o godz 13:58 przez: Mirosława Dudko
W opisie na tylnej części okładki można przeczytać, że jest to książka do myślenia. I faktycznie tak jest, gdyż nie nadaje się do przysłowiowego czytania „do poduszki”. Z pewnością jest to jedna z tych publikacji, obok których nie można przejść obojętnie. Wymaga uważnego czytania, zatrzymania się w danym momencie i konfrontowania z własnymi poglądami a nawet ich zweryfikowania. Dochodzimy niejednokrotnie do wniosków, które prowadzą do nowego spojrzenia na utarte szlaki. To niezwykle ciekawa ale i kontrowersyjna lektura, która u niejednego może wywołać mieszane uczucia, tym bardziej, że od dzieciństwa jesteśmy poddawaniu swoistemu „praniu mózgu” poprzez wpajanie nam określonych zasad moralnych, społecznych i religijnych. Polecam! Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2018/01/398-imperatyw-boga.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-01-2018 o godz 12:22 przez: Recenzent
Książka „Imperatyw Boga” zawiera odpowiedzi na pytania od wieków stawiane przez ludzkość. Jest to kolejna pozycja, której nie można pominąć. W trakcie lektury zastanowimy się nad kilkoma istotnymi kwestiami. Chcemy przecież wiedzieć, czy od tysiąca lat żyjemy w porządku społecznym promującym podłość? Mamy prawo pytać, czy Słowianie to chrześcijanie? Powinniśmy wiedzieć, czy Szatan to fikcja, ale jego ofiary już nie? Po przeczytaniu niniejszej książki z łatwością odpowiemy na każde z tych pytań. Zrozumiemy, że jesteśmy religijnie zniewoleni i nie potrafimy zidentyfikować źródła naszej tożsamości. Na szczęście autor uświadomi nam, że możemy wydostać się z religijnego zamroczenia, by poszukać sensu korzeni ludzkiej moralności.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

O autorze: Glaner Wiesław

Imperatyw Boga Glaner Wiesław
ebook
0/5
(0/5) 0 recenzji
25,90 zł
Boska świadomość Glaner Wiesław
ebook
0/5
(0/5) 0 recenzji
12,46 zł

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Dzikie ogrody Łęcki Wojciech
4.5/5
15,38 zł
24,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Kolory życia Domańska Ewa
5/5
34,43 zł
45,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Siedem dni Boroń Adam
5/5
20,88 zł
29,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Dwa słowa Mrówczyńska Anka
4.4/5
24,66 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zmyślenia Segiet Eliza
5/5
13,89 zł
19,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Fantasmagoria Kuczora Gloria
5/5
13,59 zł
20,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Pod innym niebem Lenarczyk Ewa
5/5
22,81 zł
36,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Misja Gniewomira Skupnik Piotr
4.5/5
23,93 zł
31,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Wierność Gniewomira Skupnik Piotr
4.6/5
19,71 zł
31,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Inny Starostecka Aleksandra J.
5/5
16,70 zł
23,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zagubiona dusza Lipińska Paulina
4.7/5
14,98 zł
24,90 zł

Podobne do ostatnio oglądanego