House of Cards i filozofia. Demokracja jest przereklamowana (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Czy demokracja jest przereklamowana? Według Franka Underwooda – tak. Dlaczego?

Bohater "House of Cards" zaprasza nas za kulisy politycznej walki o najważniejsze stanowiska w państwie. Droga do Gabinetu Owalnego wybrukowana jest hipokryzją, a dotrzeć do niego może każdy, kto będzie wystarczająco przebiegły i bezwzględny. Chociaż wizja takiego świata może wzbudzać w nas trwogę, kultowy serial przyciągnął przed ekrany miliony widzów na całym świecie. "House of Cards" unaocznia nasze największe obawy związane z polityką, a sam Frank staje się Machiavellim naszych czasów. Wraz ze swoimi sojusznikami prezentuje widzom mroczne intrygi i chwyty manipulacyjne stosowane na najwyższych szczeblach władzy państwowej.

Filozofia życiowa Franka Underwooda oparta jest na dziełach największych: Platona, Arystotelesa, Nietzschego, Hobbesa czy Marksa. Autorzy w pisanych lekkim piórem esejach analizują postawy oraz przekonania Franka, odwołując się do, zaskakująco aktualnych, klasycznych dzieł filozoficznych. Zadają pytania o etykę, prawdę, sprawiedliwość i władzę. Książka ta pozwoli Ci nie tylko zrozumieć postępowanie bohatera "House of Cards", ale i współczesną politykę. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego Frank zwraca się bezpośrednio do widza, czy w dzisiejszym świecie możliwa jest uczciwa polityka, i dlaczego władza tak przyciąga – to właśnie tu znajdziesz odpowiedzi. Zapnij pasy. Wyruszamy w podróż w głąb umysłów ludzi najbardziej przewrotnych – polityków.

Ci, którzy dążą na szczyt, nie mogą liczyć na litość. Jest tylko jedna zasada – polujesz albo Ciebie upolują.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: House of Cards i filozofia. Demokracja jest przereklamowana
Autor: Hackett Edward J.
Tłumaczenie: Usarzewicz Wojciech
Wydawnictwo: Editio
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 287
Data premiery: 2017-06-14
Rok wydania: 2017
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 209 x 142 x 25
Indeks: 21441745
 
średnia 4,7
5
15
4
1
3
2
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
11 recenzji
5/5
19-06-2017 o godz 04:01 przez: FrankFreak
Fani serialu House of Cards dostają bardzo interesującą lekturę pomiędzy odcinkami nowej serii. Książka odpowiada na wiele pytań, które pojawiają się u widzów w związku z postacią Franka Underwooda i jego otoczenia. Okazuje się, że wzorce postaw i wyborów, jakie ogląda się w tym filmie, dają się łatwo odszukać w dziełach klasyków filozofii. Książka podzielona jest na 24 eseje, w których Arystoteles występuje obok miliardera Tuska, Platon w towarzystwie rosyjskiego prezydenta Petrova, a Marks niedaleko żeberek u czarnego Freddy'ego. Znakomicie się czyta, bo autorzy esejów nie tylko znają się na poglądach filozofów od 2000 lat, ale i lubią House of Cards.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-06-2017 o godz 11:04 przez: Franx
Otrzymujemy książkę wyjątkowo ciekawą i doskonale trafioną w porę. Właśnie emitowany jest piąty sezon House of Cards. Bryluje w nim postać jednoznacznie makiawelicznego Franka Underwooda, który sięgnął już prezydentury w Białym Domu, ale wyraźnie nie sięgnął jeszcze dna moralnego upadku. Książka nie piętnuje intryg, manipulacji i zbrodni, które widzimy na ekranie. Skupia się na tle filozoficznym, tłumaczy intencje, ambicje i zamierzenia. Pozwala widzowi więcej zrozumieć z bardzo skomplikowanej materii współczesnej polityki, która przecież nie przemawia do niego tylko z filmowych scen, ale towarzyszy na co dzień w lokalnych dekoracjach.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-06-2017 o godz 14:56 przez: Feldi
Wielki plus dla wydawcy, że trafił z tak świetnym produktem akurat w start kolejnego sezonu kultowego House of Cards. Bardzo rozbudowane postaci głównych bohaterów oraz szeroki plan akcji powodują, że nieraz mamy trudności z właściwym odczytaniem intencji scenariusza. Dzięki „House of Cards i filozofia” wiele scen nabrało dla mnie nowego znaczenia. Różne zachowania Franka i jego żony można na nowo zinterpretować. Jeżeli zna się ten fascynujący, przebogaty świat filozoficznych idei. Autorzy esejów robią z tego filozoficznego dorobku znakomity użytek. Lekkostrawny i przydatny przed ekranem. Super, że mamy tę świetną książkę po polsku!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-06-2017 o godz 23:57 przez: B.H.
Tom składa się z 24 krótkich esejów połączonych próbą filozoficznego przejrzenia i przyjrzenia się „życiu i twórczości” głównych bohaterów amerykańskiej wersji House of Cards, czyli Franka Underwooda i jego żony Claire. Coś wyjątkowo interesującego dla chętnych na zagłębienie się w mroczne pobudki polityków najróżniejszego szczebla. Zdecydowanie wolę poziom polityczny Białego Domu od naszego sejmowego, więc przeczytałem całość z przyjemnością. A także z uśmiechem, bo w wielu miejscach amerykańscy autorzy pozwalają sobie naruszyć powagę filozoficznego roztrząsania i pojawia się czarny humor.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-06-2017 o godz 12:23 przez: nie-taki-znowu
Książka akurat na start nowej serii House of Cards. Można z niej przypomnieć sobie całą historię Franka Underwooda i jego żony, drogę ich kariery politycznej, intrygi i wiele innych wydarzeń i postaci drugoplanowych. Dużo mówi się w niej o filozofii osiągania władzy i moralności polityków. Autorami są pracownicy uczelni amerykańskich, ale książka jest napisana bez akademickiego nadęcia i podręcznikowej nudy. Lekko, ciekawie, wciągająco. Myślę, że nie tylko widzów serialu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-06-2017 o godz 13:15 przez: Nauzykaant
House of Cards to mój ulubiony serial, więc chętnie sięgnęłam do tej książki. Zaskakujące, ile można wyczytać z takiej politycznej fikcji filmowej, jeżeli ma się głęboką wiedzę filozoficzną i zdolności analityczne. Ważne jest także, że autorzy nie czują wstrętu do polityki, chociaż to naukowcy z uczelni amerykańskich. Po prostu roztrząsają „na zimno” kolejne manipulacje, zdrady i zbrodnie Franka Underwooda na drodze do fotela prezydenta. Lektura wciągająca i pouczająca.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-06-2017 o godz 23:03 przez: Ponetos
Książka bardzo wartościowa literacko, z ambicją rzetelnego dzieła popularyzującego filozoficzny aspekt polityki, ale i przystępnie ukazująca głębię wielu nurtów i postaci z dziejów filozofii. Pretekstem błyskotliwych rozważań i analiz skondensowanych pod postacią esejów jest Frank Underwood. Postać tak barwna i złożona, że wystarczy jeszcze na kilka tomów takich esejów. Na razie mamy ten jeden i wypada się z tego cieszyć. Brawa dla wydawcy i tłumacza.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-06-2017 o godz 16:02 przez: aVenus
Sukces serialu House of Cards to oczywiście główna zasługa demonicznej postaci Franka Underwooda, który dosłownie po trupach zmierza do prezydentury w Białym Domu. Na nim opiera się ta książka. Większość esejów roztrząsa jego postępowanie i to, jak jest pokazywany. Jasne stają się kulisy manipulacji: zarówno tej, którą Frank posługuje się w drodze na szczyt władzy, jak i uprawianej przez autorów filmowego scenariusza i reżyserskiego kunsztu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-06-2017 o godz 00:24 przez: Harden
Podział na eseje różnego autorstwa bardzo ułatwia odbiór całości. Jedni są bardziej dowcipni, inni traktują temat poważniej. Można o filozofii i polityce zrobić dziełko smaczne, lekkostrawne ale i dobrze przyprawione humorem. Wyszła wysokiej jakości pomoc naukowa do zrozumienia serialu. Z bohaterami, których naprawdę niełatwo zrozumieć przeciętnemu widzowi, jeżeli hołduje choćby elementarnej uczciwości, poczciwości i przyzwoitości.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-06-2017 o godz 23:41 przez: veyrox
Bardzo ciekawa lektura pozwalająca lepiej zrozumieć to, co się dzieje w serialu House of Cards. Najwięcej uwagi poświęcono Frankowi Underwoodowi oraz jego żonie Claire. Ta para jest w centrum filmowej akcji, więc są godni poszerzonej analizy ich postaw i zachowań. Tematyka wciąga jak intryga. Dużo się dzieje, bo autorzy są wnikliwymi obserwatorami i świetnie kojarzą filmowe sceny z bogactwem filozoficznego dorobku ludzkości.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-06-2017 o godz 01:29 przez: MotoRasta
Nareszcie jest – pierwsza tak dobra książka, która pozwala pogłębić wiedzę o kultowym serialu House of Cards. Główną oś tej książki stanowi makiawelizm głównego bohatera Franka Underwooda. Wokół tej osi skupia się tłumaczenie bieżącej, wielkiej polityki w kontekście wielu dzieł sławnych filozofów na przestrzeni wieków. Znakomicie się czyta!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa O chirurgii inaczej Kabata Paweł
4.6/5
30,49 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zły czas Haner K.N.
4.7/5
24,72 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zakazany układ Haner K.N.
4.5/5
24,72 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Złe miejsce Haner K.N.
4.5/5
27,04 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Bad Boys Bring Heaven Riley C.S.
4.5/5
27,81 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Sponsor. Tom 1 Haner K.N.
4.4/5
28,67 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Koszmar Morfeusza Haner K.N.
4.6/5
24,72 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Anonimowi Heretycy Henry Katie
4.4/5
31,46 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Sponsor. Tom 2 Haner K.N.
4.6/5
24,72 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Rysunkowy chłopak Haner K.N.
4.6/5
27,86 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Wszystko albo nic More M.S.
4.3/5
36,45 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Wroną po Stanach Wrona Marcin
4.4/5
27,81 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Prywatny ochroniarz Angel Caroline
4.2/5
29,52 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Po godzinach Skrzydlewska Ludka
4.5/5
30,76 zł
39,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.