Historia prywatna (audiobook mp3)

Wszystkie formaty i wydania (4): Cena:

Oferta empik.com : 19,95 zł

19,95 zł 39,90 zł (-50%)
Produkt cyfrowy
Opłać i pobierz

Słuchaj w abonamencie

Go Max zyskujesz:
 

 • Słuchasz i czytasz bez limitu
 • Wybierasz spośród ponad 100 tys. audiobooków, ebooków i komiksów dostępnych w aplikacji
 • Korzystasz jednocześnie na 2 urządzeniach np. smartfon i tablet lub czytnik ebooków
 • Możesz zrezygnować w dowolnym momencie

W Go Mikro zyskujesz: 

 • czytasz lub słuchasz 1 dowolnego ebooka lub audiobooka w miesiącu 
 • wybierasz spośród wszystkich tytułów z naszego katalogu, ponad 100 tys. audiobooków, ebooków i komiksów dostępnych w aplikacji 
 • podcasty i ASMR słuchasz bez limitu 

W Go Mini zyskujesz:
 

 • czytasz lub słuchasz 2 dowolne ebooki lub audiobooki w miesiącu
 • wybierasz spośród wszystkich tytułów z naszego katalogu, ponad 100 tys. audiobooków, ebooków i komiksów dostępnych w aplikacji
 • podcasty i ASMR słuchasz bez limitu

Go Max+Music zyskujesz:
 

 • Słuchasz i czytasz bez limitu
 • Wybierasz spośród ponad 100 tys. audiobooków, ebooków i komiksów dostępnych w aplikacji Empik Go
 • Słuchasz swojej ukochanej muzyki i autorskich playlist w aplikacji Empik Music
 • Korzystasz jednocześnie na 2 urządzeniach np. smartfon i tablet lub czytnik ebooków
I wiele więcej!
Z tytułów dostępnych w abonamencie możesz korzystać tylko w aplikacji Empik Go
Produkt nie jest obecnie dostępny w żadnym abonamencie
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Opłać i pobierz

Gdy jako chłopak niemal codziennie spoglądałem przez okno mojej szkoły, wpatrując się w horyzont i myśląc o tym, co przyniesie przyszłość, nigdy nie sądziłem, że będzie tak niezwykłą, fantastyczną przygodą. Przez kilkadziesiąt lat historia Polski działa się dosłownie na moich oczach, na wyciągnięcie ręki. Poznałem wszystkich jej bohaterów, widziałem chwile ich triumfu i klęski. Poznałem przy okazji, o czym również nie mogłem marzyć, bardzo wielu światowych przywódców. Wolna i demokratyczna Polska była cudem. Miałem szczęście, że wszedłem w dorosłe życie w momencie, gdy taką się stawała. Niemożliwe z dnia na dzień stało się możliwe. Ta książka to prawdziwa „historia prywatna”. Absolutnie subiektywna najnowsza historia Polski, z którą splotła się moja własna historia. Polska znalazła się niedawno na zakręcie. Ja też. Ta książka to także opowieść o tym, jak do tego doszło, a unosi się nad nią dość dramatyczne pytanie – co dalej?

ID produktu: 1219899481
Tytuł: Historia prywatna
Autor: Lis Tomasz
Lektor: Lis Tomasz
Wydawnictwo: EmpikGo
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Data premiery: 2018-11-15
Rok wydania: 2018
Format: MP3
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: nie dotyczy
Kopiowanie: nie dotyczy
Indeks: 30939585
średnia 4,7
5
320
4
37
3
7
2
4
1
16
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
103 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
07-02-2022 o godz 22:52 przez: ewelina oskroba | Zweryfikowany zakup
Goraco polecam! Ma cos w sobie z Ksiazek Kapuscinskiego, opowiada o historii kraju oczami reportera. Gratulacje dla autora!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-02-2020 o godz 16:35 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Swietne streszczenie wspolczesnej historii Polski i Polakow na tle historii rodzinnej. Doskonale sie tego slucha.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-07-2022 o godz 12:03 przez: Nika
Wyrazy uznania dla Tomasza Lisa zarówno jako autora jak i lektora. Bardzo wciągająca książka, połączenie autobiografii (w przeważającej części zawodowej) z wnikliwym analitycznym spojrzeniem na najnowszą historię Polski, na zmieniającą się scenę polityczną i media po 1989r. dodatkowo wzbogaconym odniesieniami do wydarzeń w Stanach Zjednoczonych i Europie. Jestem prawie równolatką Tomasza Lisa, a słuchając lektury uświadomiłam sobie, że w tym samym czasie studiowaliśmy na UW. Wydarzenia z historii naszego kraju przedstawiane w książce są wciąż żywe w mojej pamięci i zwykle budzą podobne emocje, ale Tomasz Lis nie ślizga się po ich powierzchni i nie ogranicza do emocji. Wchodzi głębiej, zagląda od kuchni, docieka przyczyn, pokazuje skutki, zmusza do refleksji. Czyni to z ogromną precyzją, dbałością o szczegóły i logikę swojego wywodu. Jeśli dodać do tego świetne pióro, inteligencję i poczucie humoru autora, to właściwie dalsza rekomendacja książki nie jest już potrzebna.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
06-12-2019 o godz 20:24 przez: Paweł
Bardziej adekwatnym tytułem byłoby np „ Ja w Historii” Mam problemy z tą książką. Przenikliwa analiza mechanizmów polityki i trafna diagnoza współczesnej Polski. Trudno nie zgodzić się z większością tez Autora. Z drugiej strony niestety nad wszystkim unosi się i dusi jego monstrualne ego . Nie wiem do końca o czym jest ta książka, chyba głównie o jego wyobrażeniu siebie. i roli historii. O Lisie jako człowieku nie ma noc. Szczególnie to widać w kontekscie rodziny o której wspomina przy okazji i z większymi emocjami pisze o maratonach niż oni o niej. Nie wiem dlaczego tak błyskotliwy i mądry facet nie widzi tego że kreowanie się na cyborga sukcesu jest niestrawne.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-10-2020 o godz 16:05 przez: Anonim
Świetna książka - słuchając jej sprawdzałem co ja robiłem wv tym czasie kiedy Lis opowiadał swój życiorys, sprawdzałem jak ja odbierałem rzeczywistość z otrzasaniem się z komunizmu i przebudzeniem narodu i stwierdzam że bardzo podobnie jak u Autora. Oczywiście koleje mojego losy były inne, trochę wcześniej zacząłem to życie,jeszcze w czasie II wojny ale później podobnie jak on mimo trudnosci dążyłem do celu. Dziękuję Tomaszowi Lisowi za świetnie napisaną książkę i to, że ją osobiście przeczytał co jest jej dodatkową wartością . Wysłuchałem tekstu praktycznie bez przerwy od dechy do dechy. Dzieki jeszcze raz - prof. zw.dr hab. oceanografii JCCh
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-03-2019 o godz 21:12 przez: Anonim
Książka wciąga od początku. Lis opisał kawał polskiej historii najnowszej, opisanej z perspektywy jego kariery zawodowej. Jeśli ktoś liczy na soczyste szczegóły z jego życia prywatnego, to się srogo rozczaruje. To jest książka przede wszystkim publicystyczna. A jeśli ktoś lubi bieganie i amatorsko biega, to znajdzie w tym życiorysie całkiem spore fragmenty opisujące doświadczenis Lisa na tym polu. Całość oceniam bardzo wysoko. Autor przypomniał mi za co go od zawsze ceniłam - rzetelność, kompetencja, cały asortyment argumentów i przykładów.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-04-2021 o godz 17:46 przez: Alicja
Dziękuję za wspaniałą, arcyciekawą ucztę. Słuchałam z wypiekami na twarzy. Stawiam Pana na równi z cudownym człowiekiem Prof. Zębalą, którego książkę wysłuchałam ostatnio. Różne tematy, różne doświadczenia, różne przeżycia, ale podobne, normalne, ciepłe, człowieczeństwo, którego coraz bardziej brak. Pozdrawiam i czekam na ciąg dalszy. Stefania Kopeć Gliwice
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-01-2022 o godz 16:27 przez: Grazyna
Jestem pod wielkim wrażeniem. Odpowiada mi hierarchia wartości, jaką prezentuje Tomasz Lis, Jego odwaga i zaangażowanie. To wnikliwie, obiektywnie i ciekawie opisany fragment naszej historii współczesnej. I do tego czyta sam Autor, więc nikt by tego lepiej nie zrobił. Będę wracać do tego audiobooka jeszcze nie raz. Gorąco polecam i czekam na ciąg dalszy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-06-2019 o godz 22:14 przez: Paweł Terczyński
Jest pewna siła która powoduje , że maratończycy świetnie sie czują w swoim towarzystwie. To coś co buduje się przez kilka tysięcy kilometrów treningów, kiedy trzeba wytrzymać samemu ze sobą. Tak jest z tą książką, napisał ją maratończyk i z praktyki będzie podobać się innym maratończykom. Mnie się podobała.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-09-2019 o godz 18:16 przez: Agnieszka Niespodzianka
Genialny tekst, który pochłania słuchacza od początku do końca. Odświeżył mi wiele wspomnień z historii współczesnej. Bardzo odważne podzielił się swoimi poglądami i życiowym doświadczeniem. Życzę sobie i Panu Tomaszowi by po następnych wyborach miał szansę tworzenia Nowej Polskiej Telewizji.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-07-2020 o godz 03:19 przez: Walzak1959
Wnikliwa publikacja, oparta na ogromnym doświadczeniu i wiedzy autora. Książka trafia w sedno polskiej polityki i nastrojów polskiego społeczeństwa. Po przeanalizowaniu treści książki, trzeba mieć nadzieję , że partia polityczna budująca swój program na kłamstwie, musi kiedyś przegrać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-09-2020 o godz 08:24 przez: agus999
Choć w ostatnich latach nie przepadałam za nim jako dziennikarzem, gdyz miałam wrażenie, że w swoich programach skonstruowanie pytania zajmowało mu trochę czasu, tak ksiazka zmieniła moje podejście. Dobrze napisana, ciekawe historie, lekkość wypowiedzi. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-02-2021 o godz 07:44 przez: Anonim
Bardzo ciekawa, wzniosła intelektualnie opowieść. Często trafiona w punkt,błyskotliwa, bliska, skłaniająca do refleksji również osobistej. Opowieść zgłębiając wiedzę polityczno-historyczną. Bardzo za tą książkę dziękuję a Panu Lisowi będę dalej kibicować.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
20-07-2022 o godz 13:55 przez: karolaks
Bardziej o polityce niż o sobie, więc jeśli ktoś przychodzi po biografie - rozczaruje się. Jeśli chciałoby się opisać tą książkę dwoma słowami , to definitywnie polityka i maratony. Plus za to że autor sam czyta, dzięki temu jest bardziej autentycznie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
05-04-2020 o godz 13:15 przez: Barbara
Doskonala książka pokazujaca z jakimi zmaganiami i decyzjami musi sie zmierzyć człowiek który swoją misję określił jako dziennikarstwo. I co znaczy być dobrym dziennikarzem. Polecam tą lekturę, a Panu Lisowi podziękowanie, za szczerość i kompetencje.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-04-2020 o godz 20:35 przez: Arek
Intrygująca akcja , ciekawa i wartka akcja . Historia ostatnich lat ale często już zapominamy dla tego warto sobie przypomnieć . Dodatkowo kulisy polityki i dziennikarstwa jestem bardzo po odsłuchaniu tej książki gorąco polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-09-2020 o godz 13:07 przez: Paweł
Bardzo dobra książka. Jeśli kogoś interesuje polityka PL, lektura obowiązkowa... nawet nie zdawałam sobie sprawy, że w tak kulturalny sposób można mowić o tym na co mi tylko przychodzą na język wulgaryzmy. Dziękuję Tomku:)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
01-09-2020 o godz 13:18 przez: Beata
Bardzo fajnie się słucha. Historia zawodowa autora na tle wydarzeń ostatnich dziesięcioleci w Polsce + trochę ciekawych detali i z życia autora (wątki amerykańskie) i z historii kraju oraz pasja uczestnika maratonów.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-04-2020 o godz 21:39 przez: krzyru11
Tomasz Lis to jeden z najlepszych polskich dziennikarzy. Książka jest bardzo interesująca, ukazująca kulisy władzy i świetny warsztat dziennikarski. Szczerze polecam. No i rewelacyjna interpretacja samego Autora.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-12-2020 o godz 21:49 przez: fish
Pozycja obowiązkowa... cytując „właśnie o to chodzi żeby nie zejść z trasy” ... nie ważne czy mówimy „tylko” o sporcie czy polityce a przede wszystkim o życiu ... bardzo dobrze napisana i zmuszająca do myślenia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego