Hiroszima 1945 (okładka  twarda, 11.2021)

Sprzedaje empik.com : 51,79 zł

51,79 zł
64,99 zł porównanie do ceny sugerowanej przez wydawcę
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Każdy sprzedawca w empik.com jest przedsiębiorcą. Wszystkie obowiązki związane z umową sprzedaży ciążą na sprzedawcy.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Bestseller „New York Timesa”, „Wall Street Journal” i „Publishers Weekly”

Najważniejsza książka o jednym z najistotniejszych momentów w historii ludzkości

6 sierpnia 1945 roku, godzina 7:30. Na pokładzie lecącego w stronę wysp japońskich bombowca B-29 kapitan William „Deak” Parsons uzbraja ważącą 4 tony bombę plutonową nazwaną pieszczotliwie Little Boy. Trzy kwadranse później śmiercionośny ładunek opuszcza komorę bombową i po 43 sekundach wybucha, zabijając 70 tysięcy mieszkańców Hiroszimy i niszcząc 92% zabudowań. Nigdy wcześniej i nigdy później pojedynczy atak nie przyniesie tylu ofiar. 

116 dni wcześniej Harry Truman dowiaduje się o śmierci prezydenta Roosevelta. Nie wie nic o tajnym Projekcie Manhattan i nie ma pojęcia, że to jemu przyjdzie wydać rozkaz użycia pierwszej amerykańskiej broni masowego rażenia.

Hiroszima 1945 to niezwykła, trzymająca w napięciu relacja z ostatnich tygodni poprzedzających atak atomowy na Japonię i opowieść o ludziach, którzy odegrali w tej historii najważniejsze role lub byli po prostu jej ofiarami.

  • Dlaczego Albert Einstein, popierający badania nad bronią jądrową, nagle zmienił zdanie?
  • Jakie sekrety skrywał tajny Projekt Manhattan?
  • Kim byli kluczowi gracze w amerykańskim wyścigu jądrowym?
  • Co zdołali wykraść sowieccy szpiedzy, infiltrujący zespół badawczy Oppenheimera?
  • Co czuły załogi bombowców biorących udział w nalotach z użyciem bomb atomowych i jak nalot zapamiętała 10-letnia Hideko Tamura, która przeżyła wybuch w strefie zero, ale straciła matkę?

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1281798587
Tytuł: Hiroszima 1945
Tytuł oryginalny: Hiroszima 1945
Autor: Wallace Chris , Weiss Mitch
Tłumaczenie: Pietrzyk Bartłomiej
Wydawnictwo: Znak Horyzont
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 400
Numer wydania: I
Data premiery: 2021-11-10
Rok wydania: 2021
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 230 x 5 x 112
Okres historyczny: alianci – II wojna
Indeks: 40149714
średnia 4,7
5
38
4
5
3
0
2
0
1
2
Oceń:
Dodając recenzję produktu, akceptujesz nasz Regulamin.
5 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
4/5
29-11-2021 o godz 07:43 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Bardzo przystępnie napisana książka. Czyta się ją bardzo szybko. Autor skupił się na wątkach politycznych, na historiach poszczególnych postaci, brak natomiast szczegółów technicznych samej bomby. Jej sposób działania może został opisany w kilku zdaniach. Na pewno warto przeczytać, zwłaszcza jeśli nie czytaliśmy nic wcześniej w tym temacie.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
1/5
16-01-2022 o godz 21:20 przez: Andrzej | Zweryfikowany zakup
Jedno z największych rozczarowań ostatnich lat - tym większe, że książkę świetnie się czyta. Jak to możliwe? Otóż na stronie 38 znajduje się zdjęcie przedstawiające pułkownika Tibbetsa (dowódcę B-29 z którego zrzucono bombę atomową nad Hiroshimą), oraz dwóch innych lotników pozujących na tle bombowca. Zgodnie z opisem zdjęcia to Red Gremlin, bombowiec, którym Tibbets latał nad Europą. Na stronie 34 czytamy jednak, że Red Gremlin był maszyną typu B-17 Flying Fortress, co w żaden sposób nie pasuje do zdjęcia. Bombowiec na zdjęciu posiada: dwukołowe podwozie przednie (B-17 miał kółko ogonowe) czterołopatowe śmigła (B-17 miał trójłopatowe) owalne gondole silnika (B-17 miał okrągłe) O co tyle hałasu? Bombowiec na zdjęciu to B-29, tego samego typu, co maszyny użyte w Hiroshimie oraz Nagasaki, i jest naprawdę zdumiewające, że autorzy nie byli w stanie go rozpoznać - tym bardziej, że B-29 znajduje się na okładce książki. Mało tego - na tylnej obwolucie czytamy: <<6 sierpnia 1945 roku, godzina 7:30. Na pokładzie lecącego w stronę wysp japońskich bombowca B-17 kapitan William „Deak” Parsons uzbraja ważącą 4 tony bombę plutonową nazwaną pieszczotliwie Little Boy>> Co ciekawe, ktoś w wydawnictwie to zauważył, i w opisie na stronie internetowej Wydawnictwa Znak zamienił B-17 na B-29. Żeby było śmieszniej, na stronie wydawnictwa można przeczytać fragment książki, włącznie z tylną stroną obwoluty, i tam znowu pojawia się B-17. Dodajmy, że nie chodzi o drobne różnice pomiędzy wersjami konkretnego typu, ale o fundamentalny brak wiedzy o samolocie, który odgrywa kluczową rolę w całej historii. To prowadzi do następującego pytania: skoro autorzy wyłożyli się na tak prostej kwestii, to co jeszcze w książce jest pomyłką, fikcją, lub naciąganiem faktów? Zgodnie ze stroną tytułową ta książka to "historia atomowego ataku, który zmienił świat", ale jest to raczej paradokument który wystawia niezbyt pochlebne świadectwo autorom. P.S. Ten sam błąd znajduje się w wersji oryginalnej, więc nie jest to "zasługa" polskiego wydawcy.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
1/5
27-08-2022 o godz 18:11 przez: Jacek Km. | Zweryfikowany zakup
Nie polecam. Ot kilkaset stron propagandowo historycznej papki o cudowności bomby atomowej i wspaniałości USA. Praktycznie zero informacji o skutkach ataku, skali zniszczeń i ludobójstwu cywilów. Dużo rozczulania się nad wyborami moralnymi Amerykanów i cierpieniu wydających decyzje i ich wykonujących. Zero o cierpieniu niewinnych w Hiroszimie i Nagasaki.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-02-2023 o godz 21:51 przez: Marysia | Zweryfikowany zakup
Fajna książka polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-12-2021 o godz 13:51 przez: Mateusz | Zweryfikowany zakup
Świetna książka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego