Heretyczka (okładka  miękka, 02.2016)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

W swojej najbardziej kontrowersyjnej książce Ayaan Hirsi Ali dowodzi, że jedynym sposobem na powstrzymanie terroryzmu, położenie kresu wojnom o podłożu religijnym oraz represjom dotykającym kobiety i mniejszości co roku pozbawiających życia tysiące ludzi w całym świecie muzułmańskim, jest reforma religii. Hirsi Ali, błyskotliwa, charyzmatyczna i bezkompromisowa autorka Niewiernej i Nomadki, twierdzi, że upieranie się przy przeświadczeniu, któremu hołdują nasi przywódcy, iż brutalne czyny islamskich ekstremistów należy oddzielać od będącej dla nich natchnieniem doktryny religijnej, jest po prostu niemądre. Zdaniem Hirsi Ali za tymi działaniami stoi zakorzeniona w islamie ideologia polityczna.

Od wydawcy:

"Kiedy jakiś muzułmanin, widząc, że czytasz tę książkę, powie: „To mnie obraża. To rani moje uczucia", twoja odpowiedź powinna brzmieć następująco: „Co jest ważniejsze: twój święty tekst czy życie autorki tej książki? Twój święty tekst czy przepisy prawa? Ludzkie życie, wolność człowieka, jego godność - wszystko to liczy się bardziej niż jakiekolwiek święte teksty". Chrześcijanie już przez to przeszli, i żydzi też. Teraz pora na muzułmanów. W tym sensie wierzę, gorąco wierzę w potrafiącą zmieniać świat siłę bluźnierstwa."
autorka

"Boleśnie przekonująca. Warto przezwyciężyć uprzedzenia i ją przeczytać. To najważniejsza książka, jaką czytałem od lat."
Richard Dawkins

"Mocna lektura... Krótko mówiąc, ta kobieta jest bohaterką."
The Christian Science Monitor


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1119191540
Tytuł: Heretyczka
Autor: Hirsi Ali Ayaan
Tłumaczenie: Wyszogrodzka-Gaik Agnieszka
Wydawnictwo: Świat Książki
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 288
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-02-17
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 27 x 220 x 137
Indeks: 18750577
średnia 5
5
8
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
4 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
07-03-2016 o godz 12:48 przez: Mikołaj Rubeńczyk | Zweryfikowany zakup
Warto przeczytać tą książkę jako pierwszą ze wszystkich publikacji Hirsi Ali Ayaan. Obok sprawnego pióra, autorka w sposób niezwykły opisuje błędne koło cywilizacji i kultury islamskiej. Trudno jej odmówić racji. Zdecydowanie jedna z najlepszych książek tego typu.

Po tej lekturze polecam przeczytać Nomadkę. Ta historia w mniejszym stopniu skupia się na ruchach społecznych i kierujących się mętnymi drogowskazami masach ale opisuje kulturę, to życie codzienne setek milionów muzułmanów.

Trzeba poznać tą historię by w sposób obiektywny i bez uprzedzeń podchodzić do problemu zderzenia cywilizacyjnego.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-08-2016 o godz 19:45 przez: Mayka.ok
Książka ta wpadła w moje ręce, gdy buszowałam po księgarni w poszukiwaniu materiałów do pisania pracy licencjackiej traktującej o morderstwach honorowych kobiet w islamie. Jak tylko ją zobaczyłam, wiedziałam, że będzie ona nieocenionym źródłem wiedzy na temat wiary muzułmańskiej – w przeciwieństwie do książek napisanych przez zachodnich autorów, ta napisana jest przez kogoś, kto wzrastał w tej wierze.

Autorka opisała swoją duchową drogę – od narodzin i dzieciństwa w rodzinie, która według jej klasyfikacji należy do muzułmanów mekkańskich, przez nastoletni pociąg za fundamentalistami, zwanymi muzułmanami medyńskimi, aż po moment, w którym dokonała apostazji. Odejście od religii nie było w jej przypadku czymś nagłym, lecz działo się stopniowo, a zaczęło się od zwykłej ciekawości. Dążąc do zrozumienia podstaw swej wiary i otaczającego ją świata zaczęła zadawać pytania, a pytania to coś, czego islam nie toleruje, gdyż wraz z nimi pojawiają się wątpliwości, które burzą niezachwianą wiarę.

Ayaan Hirsi Ali nazywana jest przez muzułmanów heretyczką, gdyż odważyła się powiedzieć, że islam potrzebuje reformacji. Mając na uwadze wydarzenia rozgrywające się dziś na świecie trudno nie przyznać jej racji. Książka ta porusza ważne tematy dotyczące religii, stanowiącej dla jej wyznawców swoistą ideologię polityczną, socjologiczną i ekonomiczną, takie jak prawo szariatu czy dżihad. Każdy, choć w najmniejszym stopniu zainteresowany tematem powinien sięgnąć po tę pozycję. Książka jest napisana prostym językiem, ale za to bardzo dosadnym. Po jej przeczytaniu czytelnik może liczyć na głowę pełną przemyśleń.

Zapraszam na swój blog http://maykaok.blogspot.com/ :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
07-05-2016 o godz 00:00 przez: Agata Urbańska | Empik recenzuje
Książkę od paru tygodni miałam na oku, w końcu jest to tematyka tak istotna dla czasów w jakich żyjemy. Dobra książka, budząca oczywiście refleksje, na pewno wyjaśnia wiele kwestii jakie narzucają się w obecnej sytuacji w Europie i na świecie. Heretyczka przedstawia to wszystko co związane z konfliktami na tle religijnym od podstaw, całą tego genezę, co pozwala rzeczywiście bardziej zrozumieć uwarunkowania jakie nimi rządzą. Myślę więc że to ważna książka, choćby z wymienionego wcześniej powodu, chcę też podkreślić że napisana jest rzeczywiście ciekawie i zrozumiale, co w przypadku tej tematyki jest dużą zaletą.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
22-06-2016 o godz 00:00 przez: Ilona Miliczuk | Empik recenzuje
Ayaan Hirsi Ali w swojej książkce podejmuje bardzo aktualny temat. Myślę, ża każdy z nas powinien przeczytać tę lekturę, ponieważ pozwoli ona spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość z zupełnie innej perspektywy. Przede wszystkim autorka ścićle wiąże ze sobą islamskich ekstremistów z religją. Według mnie jest to właściwy trop. Nie można oddzielać tych dwóch rzeczy od siebie. Na pewno jest to lektura, która daje do myślenia i przykuwa konkretyzmem swoich tez. Po tak wciągającej lekturze, chętnie sięgnę po inne dzieła tej pisarki. Gorąco polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Gdzie śpiewają raki
4.8/5
25,33 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Potęga podświadomości
4.4/5
20,93 zł
29,90 zł
17,94 zł
Inne z tego wydawnictwa Gdzie śpiewają raki
4.8/5
30,36 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Duma i uprzedzenie
4.8/5
44,93 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Cudowna moc miłości
4.8/5
31,43 zł
44,90 zł
26,94 zł
Inne z tego wydawnictwa Perswazje
4.8/5
44,93 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Emma
4.8/5
44,93 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Prawdziwe kolory
5/5
30,87 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Uczta
5/5
35,49 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Wielki Gatsby
4.5/5
31,60 zł
44,90 zł

Podobne do ostatnio oglądanego