Hajland. Jak ćpają nasze dzieci (okładka  miękka)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Oferta empik.com : 27,28 zł

27,28 zł 44,99 zł (-39%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

  • Czy miękkie narkotyki to ściema?
  • Co robić, gdy znajdziesz w plecaku dziecka jointa lub biały proszek?
  • Co to jest bad trip i dlaczego psychodeliki to zabawa dla dorosłych.
  • Kim są dzieciaki-mrówki i dlaczego kobiety ćpają leki na receptę?
  • Co to znaczy, że na Tinderze króluje chemseks?
  • Czy od jedzenia lub związku można się uzależnić?
  • Jak (wy)leczyć narkomana i co dzieje się za drzwiami Monaru?

Cała prawda o narkomanii non-fiction.

Narkotyki to odpowiedź na nasze czasy – są szybkie, agresywne, sztuczne i powszechnie dostępne. Wystarczy zamówić dowolny towar w internecie, a kurier przywiezie paczkę do domu lub paczkomatu. Ostatecznie dilerzy nie wiedzą, co sprzedają, dzieciaki nie wiedzą, co ćpają, a lekarze nie wiedzą, jak ratować, gdy na SOR trafi pacjent pod wpływem nieznanych, toksycznych substancji. A rodzice i nauczyciele w ogóle nie wiedzą, co się dzieje.

Dziennikarka i psychoterapeutka uzależnień rozmawiają o tym, kim jest i co ćpa współczesny narkoman. Porzućmy stereotypy – to od dawna nie jest dzieciak ze społecznego marginesu wąchający klej. Dziś pacjentami Monaru są także lekarze, dzieci prawników, prezesi największych korpo i wysoko funkcjonujące młode matki.  Ale to nie narkotyki uzależniają! Stają się groźne, gdy trafią na podatny grunt emocjonalnych deficytów, niskiej samooceny i poczucia pustki.  Dlatego jedni zaczynają i kończą przygodę z używkami na eksperymentach, a inni wpadają w wir, który ciągnie ich na samo dno, odbierając pracę, rodzinę, przyjaciół, zdrowie i rozum.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Hajland. Jak ćpają nasze dzieci
Autor: Maria Banaszak , Jankowska Agata
Wydawnictwo: Wielka Litera
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 360
Numer wydania: I
Data premiery: 2022-05-18
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 210 x 30 x 140
Indeks: 41960875
średnia 4,7
5
22
4
3
3
0
2
0
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
16 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
4/5
25-05-2022 o godz 14:29 przez: Pamela | Zweryfikowany zakup
Liczyłam na trochę więcej aspektów kulturowych i badań wskazujących na kulturę zachęcającą do narkotyków (na co wskazywał opis), a książka ma raczej formę opowieści o własnych doświadczeniach i obserwacjach. Mimo wszystko jest ciekawa. Pani doktor ma dość otwartą głowę i sporo już widziała. Wielu rodziców na pewno wyciągnie z tej książki kilka ważnych lekcji, choć pewnie dla wielu może być niestety nieco zbyt postępowa ;)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-05-2022 o godz 00:40 przez: Agnieszka Drabik | Zweryfikowany zakup
Temat ciekawy aczkolwiek trudny. Książka napisana w sposób bezpośredni, bez koloryzowania, prosto z mostu. Czuć doświadczenie i dogłębną znajomość tematu przez panią doktor, która nie tylko obrazuje problem, lecz także przedstawia rozwiązania. Wartościowa pozycja godna polecenia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-05-2022 o godz 13:24 przez: Piotr Urban | Zweryfikowany zakup
Pierwszy podręcznik dla zaniepokojonych rodziców bez nadmiernego dydaktyzmu. Ciekawa merytoryczna rozmowa. Panie wiedzą o co pytać i o czym mówić. Takiej książki brakowało. Scena narkotykowa została przedstawiona rzetelnie oraz Monar bez mitów.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-05-2022 o godz 10:33 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Ciekawy temat ciekawie opisany. Bez zadęcia i ewangelizacji, prosto, ale dogłębnie zilustrowana bieżąca sytuacja narkotykowa w Polsce.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-05-2022 o godz 17:01 przez: Katarzyna | Zweryfikowany zakup
Warto przeczytać
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-06-2022 o godz 16:41 przez: Marlena przybyl | Zweryfikowany zakup
Genialna
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-05-2022 o godz 20:10 przez: Agnieszka
Maj 2022, szkolny plac zabaw przy szkole numer 16, Przemyśl. Piękne popołudnie, dzieciaki wyszły ze szkoły, siostrzeniec bawi się z rówieśnikami (ruch dobra rzecz), obok drabinki i siłownia, gdzie siedzą trochę starsze dzieci (czwarta, piąta klasa). Niedaleko ławka, na której siedzę ja i czytam. Jestem niewidzialna, bo smyki gadają bez skrępowania. Kulturę słowa pomijam, za to z zainteresowaniem słucham o energetykach, które żłopią niemiłosiernie. Podobno Frugo też już takie zrobiło, z czego cieszy się jedna z dziewczyn, bo jej rodzice wciąż myślą, że Frugo to tylko soki. Będzie piła na legalu. Wyższy level to łączenie energetyka z tabsami, lepszy haj. Siedzę i zastanawiam się, gdzie ten świat zmierza, kurde, ja w ich wieku myślałam, z kim tu wymienić "karteczki". Jak wygląda to teraz? Polska jest w światowej czołówce, jeśli chodzi o liczbę prób samobójczych w wieku od 13 do 19 lat. W roku 2018 co szósty nastolatek okaleczał się, tymczasem nasza władza uznała, że Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży jest bezużyteczny, obecnie działa tylko dzięki zbiórce internetowej. Czy jest potrzebny? Potrzebny w ..uj! Coraz więcej młodych ludzi za punkt honoru uważa wprawienie swojego ciała i umysłu w stan mniejszego lub większego oszołomienia, wpadając przy tym w uzależnienie. Średni wiek (podkreślam ŚREDNI) inicjacji narkotykowej to 15 lat. Nałogi żywią się emocjonalnymi deficytami i nie ma tu znaczenia status społeczny, lecz to, jak jest atmosfera w domu, a te bywają skrajne. Młodzież zmaga się albo z nieporadnością, albo z wygórowanymi ambicjami rodziców. Rodzicielstwo zaś to projekt, przy którym absolutnie każdy zalicza jakąś wpadkę, niestety większość rodziców uważa, że robi wszystko dla dzieci i nie ma sobie nic do zarzucenia, problem w tym, że OPIEKA nie jest tożsama ze STATUSEM MATERIALNYM. „ Hajland. Jak ćpają nasze dzieci” to książka, którą powinien przeczytać każdy rodzic i każdy nauczyciel, gdyż szkoła też przyczynia się do powiększania liczby osób uzależnionych, głównie tym, że milczy, udaje, że niczego nie dostrzega, ewentualnie z premedytacją nie rozmawia o problemach nastolatków, uznając je jako tematy tabu. Mało tego, z roku na rok program samych studiów medycznych okrajany jest z wiedzy na temat MECHANIZMÓW uzależnień, tym samym nawet lekarze nie będą w stanie pomóc na czas. Zaraz, zaraz, w sumie to lekarze też powinni przeczytać tę książkę, z racji ilości świństw wypisywanych na receptę, generując kosmiczne ilości lekozombie. Może ruszy się ich sumienie. Z całego serca zachęcam do lektury i zdobycia wiedzy, jaką być może Wasz nastolatek ma już w małym palcu, choć jeszcze o tym nie wiecie. Nie dajcie sobie wmówić, że Wasze dziecko to wyjątek, bo tak nie jest. Przez szkoły przelewają się substancje pobudzająco-odurzające i warto wiedzieć o nich wszystkich, bo część z nich jest legalna, i jest w Waszych domach! IG @angelkubrick
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
29-05-2022 o godz 20:10 przez: Agnieszka
Maj 2022, szkolny plac zabaw przy szkole numer 16, Przemyśl. Piękne popołudnie, dzieciaki wyszły ze szkoły, siostrzeniec bawi się z rówieśnikami (ruch dobra rzecz), obok drabinki i siłownia, gdzie siedzą trochę starsze dzieci (czwarta, piąta klasa). Niedaleko ławka, na której siedzę ja i czytam. Jestem niewidzialna, bo smyki gadają bez skrępowania. Kulturę słowa pomijam, za to z zainteresowaniem słucham o energetykach, które żłopią niemiłosiernie. Podobno Frugo też już takie zrobiło, z czego cieszy się jedna z dziewczyn, bo jej rodzice wciąż myślą, że Frugo to tylko soki. Będzie piła na legalu. Wyższy level to łączenie energetyka z tabsami, lepszy haj. Siedzę i zastanawiam się, gdzie ten świat zmierza, kurde, ja w ich wieku myślałam, z kim tu wymienić "karteczki". Jak wygląda to teraz? Polska jest w światowej czołówce, jeśli chodzi o liczbę prób samobójczych w wieku od 13 do 19 lat. W roku 2018 co szósty nastolatek okaleczał się, tymczasem nasza władza uznała, że Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży jest bezużyteczny, obecnie działa tylko dzięki zbiórce internetowej. Czy jest potrzebny? Potrzebny w ..uj! Coraz więcej młodych ludzi za punkt honoru uważa wprawienie swojego ciała i umysłu w stan mniejszego lub większego oszołomienia, wpadając przy tym w uzależnienie. Średni wiek (podkreślam ŚREDNI) inicjacji narkotykowej to 15 lat. Nałogi żywią się emocjonalnymi deficytami i nie ma tu znaczenia status społeczny, lecz to, jak jest atmosfera w domu, a te bywają skrajne. Młodzież zmaga się albo z nieporadnością, albo z wygórowanymi ambicjami rodziców. Rodzicielstwo zaś to projekt, przy którym absolutnie każdy zalicza jakąś wpadkę, niestety większość rodziców uważa, że robi wszystko dla dzieci i nie ma sobie nic do zarzucenia, problem w tym, że OPIEKA nie jest tożsama ze STATUSEM MATERIALNYM. „ Hajland. Jak ćpają nasze dzieci” to książka, którą powinien przeczytać każdy rodzic i każdy nauczyciel, gdyż szkoła też przyczynia się do powiększania liczby osób uzależnionych, głównie tym, że milczy, udaje, że niczego nie dostrzega, ewentualnie z premedytacją nie rozmawia o problemach nastolatków, uznając je jako tematy tabu. Mało tego, z roku na rok program samych studiów medycznych okrajany jest z wiedzy na temat MECHANIZMÓW uzależnień, tym samym nawet lekarze nie będą w stanie pomóc na czas. Zaraz, zaraz, w sumie to lekarze też powinni przeczytać tę książkę, z racji ilości świństw wypisywanych na receptę, generując kosmiczne ilości lekozombie. Może ruszy się ich sumienie. Z całego serca zachęcam do lektury i zdobycia wiedzy, jaką być może Wasz nastolatek ma już w małym palcu, choć jeszcze o tym nie wiecie. Nie dajcie sobie wmówić, że Wasze dziecko to wyjątek, bo tak nie jest. Przez szkoły przelewają się substancje pobudzająco-odurzające i warto wiedzieć o nich wszystkich, bo część z nich jest legalna, i jest w Waszych domach! IG @angelkubrick
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
30-05-2022 o godz 15:29 przez: Tomasz Kosik
Dr Maria Banaszak i dziennikarka oraz reportażystka Agata Jankowska napisały książkę, która otwiera oczy na problem XXI wieku. Problem, który zbiera śmiertelne żniwo. Narkotyki są łatwo dostępne. Niestety również łatwo wpaść przez nie w pętlę uzależnienia. Pętlę, która mocno zaciska klamrę na życiu każdego, kto po nie sięgnie. Co najgorsze sięgają po nie najmłodsi. I nie ma tu znaczenia, status społeczny czy też materialny. To, że po narkotyki sięgają dzieci rodzin patologicznych jest mitem. Narkomania dotyczy również dzieci rodziców pełniących wysokie, dochodowe funkcje. Także dobra szkoła nie chroni dzieci przed narkotykami. Autorki książki „Hajland. Jak ćpają nasze dzieci” ukazują nam prawdę o tym jak ćpają współcześni młodzi ludzie. To, co ważne w reportażu nie koloryzują, nie zamiatają pod dywan niewygodnych faktów, lecz ukazują ten problem w stu procentach. Niestety obraz ten jest zatrważający, lecz to ważne, aby otworzyć oczy na ten problem, by móc przeciwdziałać narkomanii. Narkotyki dla wielu są resetem, który tak naprawdę nie daje oczekiwanych skutków, lecz długofalowo niszczy życie każdego, kto wpadnie w uzależnienie. Jak podkreślają autorki, to zaklinanie rzeczywistości. Ta książka jest bardzo mocnym i ważnym głosem w kwestii narkomanii. Możemy dowiedzieć się jak rozmawiać z dziećmi, w jaki sposób rozpoznawać sygnały w ich zachowaniu, które powinny zaniepokoić. Co ważne, autorki nie ukazują tego problemu wykorzystując naukową nomenklaturę, lecz zastosowały prosty i jasny język, który trafia do świadomości czytelników. Poznajemy również historie osób, które poprzez narkotyki próbowali się zresetować. Imiona większości bohaterów zostały zmienione. Reportaż „Hajland. Jak ćpają nasze dzieci” polecam każdemu. To bardzo ważna książka, dla każdego z nas. Niezależnie od tego, czy zetknęliśmy się z narkotykami, czy też nie. Ta książka uświadamia, otwiera oczy na problem narkomanii. To jakże ważny głos. Zdecydowanie polecam lekturę tej książki. Książka „Hajland. Jak ćpają nasze dzieci” ukazała się nakładem Wydawnictwa Wielka Litera
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
18-06-2022 o godz 10:04 przez: Marusitestowanie
„Hajland. Jak ćpają nasze dzieci.” Wydawnictwa Wielka Litera ma wiele oblicz. Jest to zarazem reportaż, wywiad, a przede wszystkim kopalnia wiedzy jeżeli chodzi o tematykę uzależnień. Książka powstała w wyniku współpracy dziennikarki Agaty Jankowskiej z psychoterapeutką uzależnień pracującą w Monarze (ośrodku profilaktyki i leczenia uzależnień) dr Marią Banaszak. Podczas luźnej, aczkolwiek bardzo konkretnej rozmowy zostają poruszone tematy związane z uzależnieniami wszelkiego rodzaju (alkoholowe, farmakologiczne, narkotyczne). Narkotyki w XXI wieku są szybkie, agresywne i szeroko dostępne. Żyjemy w ciągłym stresie, podążamy za ideałem, staramy się dopasować do reszty zapominając o tym, kim tak naprawdę jesteśmy. Nic dziwnego zatem, że coraz częściej chcemy po prostu się wyłączyć i odciąć od otaczającego nas świata. Wtedy sięgamy po używki, które nie zawsze są sprawdzone pod względem składu, a zażywane nieumiejętnie prowadzą do pogorszenia stanu naszego zdrowia, problemów psychicznych, uzależnień. Podczas wywiadu psychoterapeutka nie szufladkuje używek. Wylicza ich plusy i minusy, pomaga rozpoznać granicę, której nie należy przekraczać, pozwala na własne przemyślenia i refleksje. To wszystko wzbogacone jest w liczną ilość prawdziwych historii. Próby zwalczania nałogu, które mają różne skutki, zarówno te pozytywne, jak i negatywne. Uważam, że tego typu lektury powinny być obowiązkowe nie tylko wśród młodzieży, lecz także wśród dorosłych. Dzięki wskazówkom umieszczonym na łamach 10 rozdziałów być może będą w stanie zrozumieć, że z ich dziećmi dzieje się coś nie tak i w odpowiednim czasie zareagują.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-06-2022 o godz 09:11 przez: czytunia
"Matka wie, że ćpiesz?", czyli dzisiaj o lekturze obowiązkowej dla rodziców, a szczególnie rodziców nastolatków. Tematyka uzależnień jest szeroka i można znaleźć w tym zakresie wiele lektur. Ja bardzo lubię książki w formie zapisu rozmów. Cenię sobie także aktualną wiedzę przekazywaną w prosty i bezpośredni sposób przez praktyków w swojej dziedzinie. I to wszystko zaoferowała mi książka "Hajland. Jak ćpają nasze dzieci". Jeśli nie interesuje Was ten temat pod kątem małoletnich to nic straconego, bo autorki poruszają temat w znacznie szerszej perspektywie. Książka jest zapisem rozmów dziennikarki oraz psychoterapeutki uzależnień. Rozdziały są podzielone tematycznie, ale różne treści się przenikają i nie ma znużenia jednym zagadnieniem. Przeczytamy tu o presji nakładanej na współczesne nastolatki i tysiącach, jakie potrafią przeznaczać na imprezy. Są osobne rozdziały o paleniu zielonego, psychodelikach, kokainie i heroinie. Podobała mi się część o kobiecej narkomanii. Zszokowało mnie, że spora część kobiet narkotyzuje się, żeby...dokładnie posprzątać mieszkanie. Z książki dowiemy się także o leczeniu uzależnień i funkcjonowaniu Monaru. Rozmowy pełne są odniesień do historii rzeczywistych osób i mają tak fajną dynamikę, że książkę czyta się jednym tchem. Jeśli miałabym porównywać to pierwsza połowa bardziej mnie zainteresowała, ale całość jest bardzo pouczająca. Myślę, że warto być na bieżąco z tym trudnym tematem i wiedzieć na co zwracać uwagę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-05-2022 o godz 21:55 przez: pati9475
Transformują formy narkotyzowania, transformuje moda na konkretne używki, transformuje bagatelizowanie ich i idealizowanie stanu pod wpływem. Byłam porażona zwłaszcza przytaczanymi konkretnymi przykładami osób, które trafiały do ośrodka terapeutycznego - ich historie to często bardzo zbliżony schemat, którego można było uniknąć. Bardzo rzetelna treść, zarówno odnośnie samych rodzajów używek i uzależnień, ich rozpoznawania (które okazuje się często coraz trudniejsze - a może podświadomie wypierane?), a także trudności terapeutycznych. Myślę, że to kolejny godny uwagi tytul-przestroga dla rodziców, jak i solidne uświadomienie problemu dla wszystkich.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
18-05-2022 o godz 10:47 przez: Paweł
Jestem poruszony , książka głęboko i szczegółowo opisuje rzeczywistość, ale daje także konkretne rady i rozwiązania. Nie jest tylko o dzieciach , ale o każdym kto ma coś wspólnego z nałogiem. Dziennikarka zadaje błyskotliwe i trafne pytania , Terapeutka wyczerpująco odpowiada. Polecam Każdemu
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-05-2022 o godz 10:50 przez: Urszula
Ważny temat przedstawiony bez pseudonaukowego czarowania. Widać, że autorka wie, o czym mówi i przedstawia to w bezpośredni sposób. Polecam do przeczytania wszystkim, nie tylko ludziom z problemami własnymi tudzież w swoim najbliższym otoczeniu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-05-2022 o godz 10:40 przez: Zofia Zaremba
Mądra, potrzebna, wspaniała książka!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-06-2022 o godz 19:30 przez: Beata
chłopaki oni za dużo wiedzą
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorze: Maria Banaszak

Hajland. Jak ćpają nasze dzieci Jankowska Agata , Maria Banaszak
ebook
4.5/5
(4,5/5) 0 recenzji
33,90 zł
36,99 zł

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Zełenski Rogacin Wojciech
4.6/5
25,58 zł
42,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Gate Wiśniewski Janusz Leon
5/5
30,16 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Ruchome cele Atwood Margaret
5/5
30,93 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Między wariatami Meller Marcin
5/5
26,49 zł
29,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Wyspa Rylski Eustachy
5/5
27,55 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Bracia Burgess Strout Elizabeth
5/5
24,59 zł
36,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zła mowa Głowiński Michał
5/5
24,03 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Setka Varga Krzysztof
5/5
25,27 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Klara jedzie na pogrzeb Kuna Iza
4.0/5
24,55 zł
39,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego