Grechuta niejednym głosem (CD)

Wykonawca:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

„Grechuta niejednym głosem” to nowatorskie przedsięwzięcie Fermaty, wykraczające poza ramy zwykłego projektu muzycznego, bo mimo ogromnej popularności piosenek Marka Grechuty aranżacje chóralne jego przebojów były rzadkością. Wszystkie utwory na płycie zostały opracowane specjalnie dla Fermaty przez pięciu znakomitych polskich aranżerów i wykonane przez pełnych pasji młodych ludzi. Dlatego pomysł zyskał pełną akceptację pani Danuty Grechuty.

Jan Kanty Pawluśkiewicz o płycie:

Na początku wrażenia moje były mało zdecydowane, ale w miarę słuchania poddałem się niezaprzeczalnemu urokowi muzycznemu. Pragnę pogratulować nadzwyczaj pieczołowitej aranżacji oraz smaku muzycznego, który jest romantyczną kontynuacją naszych - z Panem Markiem - zamierzeń sprzed dziesiątków lat, kiedy chcieliśmy, aby nasza muzyka choć przez chwilę zbliżała się do urody wierszy wybitnych poetów i nie stanowiła taniej i powierzchownej ilustracji słów. Chór Fermata kierowany ręką osoby niezwykle kompetentnej muzycznie i życzliwej wobec pierwowzorów, które były efektem naszej - z jednej strony nonszalancji - ale z drugiej szacunku wobec tekstu. Wspaniała muzykalność chóru, nienaganna intonacja i dyscyplina rytmiczna to niezaprzeczalne atuty Waszego Towarzystwa Muzycznego. Zapraszacie więc słuchacza do muzycznego Ogrodu Pięknych Współbrzmień i zachęcacie do słuchania nostalgicznych i żywiołowych małych światów poetyckich.

Świetnie poprowadzone i interpretowane partie solowe kapitalnie różnią się od naszych wykonań, ale równocześnie - towarzysząc im równolegle - stanowią osobny walor. Chyba bym na to nie wpadł.

Tracklista:

1. Muza pomyślności
2. Będziesz moją Panią
3. Niepewność
4. Motorek
5. W dzikie wino zaplątani
6. Ocalić od zapomnienia
7. Nie dokazuj
8. Dni, których nie znamy
9. Wiosna, ach to ty
10. Czy to pies, czy to bies
11. Śpij - bajki śnij
12. Pomarańcze i mandarynki

Tytuł: Grechuta niejednym głosem
Wykonawca: Fermata
Dystrybutor: Mystic Production
Data premiery: 2012-04-06
Rok nagrania: 2012
Producent: Mystic Production
Nośnik: CD
Liczba nośników: 1
Rodzaj opakowania: Digipack
Indeks: 11256649
Brak
ocen
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
3 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
27-10-2015 o godz 14:47 przez: malgorzata | Zweryfikowany zakup
Bardzo polecam, lubimy i Grechutę i chór, który swoją mocą wielu głosów wypełnia przestrzeń
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-04-2012 o godz 12:13 przez: OUS
Nigdy nie sądziłam, że ktokolwiek byłby w stanie odtworzyć niepowtarzalny klimat piosenek Marka Grechuty. Chórowi Fermata udało się to!

Po koncercie premierowym płyty nie sądziłam, że płyta będzie również w stanie podtrzymać wrażenia z koncertu, podczas którego chór stworzył niesamowitą, wręcz magiczną atmosferę. I tym razem udało się!

Fermaty słucha się z przyjemnością, a aranżacje chóralne podkreślają delikatny charakter twórczości Grechuty i naprawdę nie sposób się od słuchania tej płyty nie uzależnić! Gorąco polecam!!!
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
13-04-2012 o godz 12:07 przez: Radek
Odkąd mam tę płytę słuchałam jej wiele razy, jest to stanowczo taki rodzaj muzyki który atrakcyjny jest nie tylko jako nowość ale zyskuje także na dłuższej znajomości. Ciekawe jest, że te piosenki po kilku przesłuchaniach odkrywają jakieś swoje drugie twarze, zmieniają się w trakcie słuchania. Są wielowarstwowe i różne w zależności od nastroju słuchacza. Niezależnie od tego za zaletę płyty uważam że w tych chóralnych aranżacjach piosenki Marka Grechuty nie stają się obce, pozostają znane, znajome i bliskie. Rzeczywiście w zadziwiający sposób one z oryginalnymi wykonaniami w ogóle nie konkurują mimo wszystko nie tracąc nic ze swojej świeżości.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0

Podobne do ostatnio oglądanego