Granada (SACD)

Oferta empik.com : 80,99 zł

80,99 zł
Odbiór w salonie 0 zł
Produkt u dostawcy
Wysyłamy w 4-5 dni

Oferta ABE MEDIA : 114,00 zł

Oferta cd-dvd-vinyl : 117,27 zł

Wszystkie oferty

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 4-5 dni

Projekt Jordiego Savalla poświęcony Granadzie, miastu w Hiszpanii, którego historia przedstawia spotkanie tzrech kultur - chrześcijańskiej, arabskiej i żydowskiej. Płyta przedstawia konflikty pomiuędzy tymi trzema cywilizacjami oraz wpływ jaki miały na sibie nawzajem. Wykonawcy to zespoły Hespèrion XXI i La Capella Reial de Catalunya pod dyrekcją Jordiego Savalla.

Tytuł: Granada
Wykonawca: Savall Jordi , Hesperion XXI , La Capella Reial de Catalunya
Dystrybutor: CMD Classical Music Distribution
Data premiery: 2016-06-17
Rok nagrania: 2015
Producent: Alia Vox
Nośnik: SACD
Liczba nośników: 1
Rodzaj opakowania: Digipack
Wymiary w opakowaniu [mm]: 12 x 144 x 127
Indeks: 19769011
średnia 4
5
3
4
2
3
0
2
0
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
5 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
1/5
06-02-2018 o godz 09:53 przez: martaart | Zweryfikowany zakup
"Granada" to jeden z najwspanialszych programów Jordiego Savalla, stworzony na tysiąclecie powstania królestwa (taifa) Granady, a nagrany w 2013 roku na koncercie w pałacu cesarza Karola V w Alhambrze. Jest próbą - i to próbą ze wszech miar udaną - ukazania kultur żydowskiej, muzułmańskiej i chrześcijańskiej oraz ich wzajemnych oddziaływań na przestrzeni półwiecza: od 1013 roku, kiedy to założone zostało królestwo Grenady, do roku 1502, w którym kultura żydowska i muzułmańska w praktyce zostały usunięte z tych ziem. "Granada" jest podróżą. Wędrujemy przez kolejne epoki, słuchając pieśni, tańców oraz recytacji, w których - niby w klejnocie na szyi chrześcijańskiej branki tańczącej przed emirem Grenady - skupia się dana chwila, styl, kultura. Słuchamy o miłości i wojnie, słuchamy modlitw, hymnów i lamentów. Kolejne utwory płynnie przechodząc jeden w drugi, prowadząc nas przez piękny, bardzo osobisty, subtelny i bliski świat. Bliski, bo czas i przestrzeń nagle gdzieś znikają. Bliski, bo pełen emocji, które i dziś znamy, ale rzadko je tak pięknie wyrażamy. Płycie towarzyszy książeczka zawierająca opis poszczególnych utworów wraz z tekstami pieśni, omówienie historii Grenady, roczną chronologię wydarzeń oraz krótki lecz wnikliwy esej naukowy omawiający faktyczny charakter koegzystencji tak odmiennych społeczności. Każdy z tekstów opracowano w języku hiszpańskim (kastylijskim), francuskim, angielskim, katalońskim, niemieckim oraz włoskim. Okładka jest z tekturki, zaś książeczka nieco waży - albumik wymaga zatem traktowania z pewną dozą ostrożności. Szata graficzna wydawnictwa to uczta dla oczu: okładka, książeczka i sama płyta ozdobione są ilustracjami zachwycających dzieł sztuki. "Granada" to wspaniała podróż po cudownym świecie. Jeśli można piękne obrazy namalować dźwiękiem, jeśli można muzyką pisać poezję - to właśnie tak.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
30-08-2020 o godz 23:00 przez: Jacek Gliński | Zweryfikowany zakup
Dla tych którzy byli w Grenadzie. To im spodoba się szczególnie. Dla innych będzie to zachęta do wycieczki. Przenikanie i różnorodność kultur jest wartością samą w sobie. I płyta doskonale to oddaje
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-06-2022 o godz 18:40 przez: Darek | Zweryfikowany zakup
Rewelacyjnie nagrana. Świetne połączenie trzech kultur.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
23-03-2019 o godz 00:00 przez: TomaszGrzegorski | Empik recenzuje
Na tę płytę trafiłem przypadkowo, jednakże od pierwszych dźwięków mnie ona zachwyciła. "Granada" to z pewnością najbardziej wartościowy projekt zrealizowany przez Jordiego Savalla. Płyta została nagrana z okazji tysiąclecia powstania królestwa Granady, natomiast nagrano ją dopiero w 2013 roku na koncercie w pałacu cesarza Karola V w Alhambrze. Dla mnie zderzenie trzech kultur chrześcijańskiej, arabskiej i żydowskiej jest na tej płycie niezwykle wyjątkowe. Wspaniale słucha się utworów, które są przesiąknięte właśnie elementami zaczerpniętymi z przywołanych religii.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-12-2016 o godz 10:42 przez: kamacwiklinska
jak zawsze, Jordi w mistrzowskiej formie. projekty dedykowane poszczególnym miastom, miejscom czy zdarzeniom historycznym są szczególnie wyjątkowe w wykonaniu mistrza i jego formacji. poleam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego