Góra w Tybecie. Pielgrzymka na święty szczyt (okładka  miękka, 03.2014)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Kajlas, najświętsza ze wszystkich gór świata – czczona przez jedną piątą ludzkości – wznosi się za wałem centralnych Himalajów, niedostępna i nie całkiem realna. Według najstarszych wierzeń wiruje niczym wrzeciono, oś wszelkiego stworzenia, wznosi się nieskończenie wysoko do pałacu Brahmy, największego i najodleglejszego z bogów. Równie głęboko schodzi pod ziemię. Z jej podnóży wypływają cztery wielkie rzeki, które poją świat – Indus, Brahmaputra, Ganges i Satladź. Jest ucieleśnieniem astralnego piękna, źródłem wszechświata. Wielu wierzy, że okrążenie góry Kajlas wymazuje grzechy całego życia.

Colin Thubron dołącza do pielgrzymów w żmudnej wędrówce z Nepalu poprzez wyżyny Tybetu aż do magicznych jezior u podnóży świętej góry. Trafia do odciętych od świata wiosek, rozpadających się klasztorów, zakątków olśniewających pięknem nieujarzmionej przyrody. Idzie, by poznać historię tego szlaku i by rozmyślać w samotności. Po śmierci matki odbywa pielgrzymkę w przeszłość, z czułością wspominając swoich bliskich i rozważając tajemnicę śmierci.

2012 – finalista Nagrody im. Williama Dolmana dla najlepszej książki podróżniczej


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1091018820
Tytuł: Góra w Tybecie. Pielgrzymka na święty szczyt
Seria: Orient Express
Autor: Thubron Colin
Tłumaczenie: Lipszyc Paweł
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarne
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 208
Numer wydania: I
Data premiery: 2014-03-19
Rok wydania: 2014
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 125 x 15 x 204
Indeks: 14395345
średnia 5
5
3
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
8 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
08-04-2014 o godz 10:02 przez: Poczytajka
Do Kajlas pielgrzymują liczni pątnicy, gdyż jej okrążenie wymazuje grzechy całego życia. Inny zgoła cel przyświecał Thubronowi. Brytyjski pisarz podróżnik wyruszył na świętą górę nie tylko po to, by reporterskim okiem spojrzeć na owo pielgrzymowanie, ale głównie po to, by rozliczyć się z przeszłością i przeniknąć tajemnicę śmierci. Góra Kajlas była dla niego łącznikiem z przeszłością oraz z bliskimi, którzy odeszli. Myśli pątnika często zwracały się ku zmarłym bliskim - ku ojcu, który będąc oficerem armii brytyjskiej, przebywał w Himalajach, oraz matce i siostrze.
Colin Thubron "Górą w Tybecie" po raz kolejny dowodzi swego mistrzostwa. Książka utkana jest z pięknych zdań, a na jej kształt niebagatelny wpływ miały zmysł wnikliwej obserwacji, oczytanie autora oraz jego zdolność sterowania konwersacją w ten sposób, by wniosła jak najwięcej wartościowej treści - jakże pożądany to dar w czasach atakującej nas zewsząd papki pozbawionej treści!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-06-2014 o godz 10:50 przez: Ekspert Empiku | Empik recenzuje
Typowa książka podróżnicza? NA PEWNO NIE!!! Ta pozycja to dużo więcej. To nie tylko tekst dla koneserów dobrego smaku literackiego, ale także doskonała uczta dla tych, którzy kochają podróże w najdziksze miejsca i nie lękają się zapoznać z innymi religiami. W tym przypadku autor ukazuje nam piękno buddyzmu prowadząc czytelników do góry Kajlas - świętego miejsca dla wyznawców tej religii. A robi to w sposób wyjątkowy... mistyczny. Ta książka ma w sobie głębię, być może dlatego, że oprócz głównej bohaterki, czyli świętej góry, poznajemy ludzi... ludzi wyjątkowych, dla których pęd cywilizacyjny w ogóle nie istnieje.
Karolina Szczerba, empik Świdnica
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
09-03-2014 o godz 00:00 przez: Janka | Empik recenzuje
Jeśli podróżować to tylko na najwyższe góry świata. Colin Thubron ma olbrzymi talent do opisywania swoich podróży po najdalszych zakątkach świata, poczynając od mroźnej i nieprzeniknionej Syberii na nieodkrytych Himalajach kończąc. Dociera tam, gdzie podróżnicy nie docierają. Opisuje to, czego inni dotąd się nie podjęli. Tym razem poszedł o krok dalej, próbując zbadać górę, która jest świętością dla jednej piątek ludności świata, czyli wyznawców buddyzmu, wierzących, że na szczycie Kajlasu mieszka bóg Śliwa. Z niecierpliwością wyczekuję dnia, kiedy wspólnie z Thubronem dam się porwać w pielgrzymkę do podnóży Kajlas!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
23-03-2014 o godz 00:00 przez: Zalew
Wszystko co wiąże się w jakikolwiek sposób z Tybetem - fascynuje. Także ta jedyna w swoim rodzaju góra - miejsce przez wielu uważane za święte. Już same wierzenia na temat Góry Kajlas budzą niesamowite wrażenia. Dlatego zaintrygowany sięgnąłem po "Górę w Tybecie": to fascynujący zapis wędrówki, bo choć momentami bardzo trudnej - oczyszczającej i wyzwalającej.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
26-03-2014 o godz 00:00 przez: Wilhelm
Niesamowita książka podróżnicza, która zabiera czytelnika do góry - matki, - źródła, - początku. Wspaniała podróż z Nepalu aż do świętej góry. Podróż, której większość z nas nigdy nie odbędzie. Wspaniałe opisy miejsc, wierzeń, ludzi i samej podróży. Nie często czytam ksiażki podróżnicza, ale ta naprawdę mnie poruszyła i zachwyciła. Polecam!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
02-03-2014 o godz 00:00 przez: Maura
Słyszałam już nie raz o górze Kajlas i o jej fenomenie, dlatego zapowiedź książki o pielgrzymce na tę wyjątkową górę przyjęłam z ciekawością. Opowieści o tej górze już same w sobie są fascynujące, bo co kieruje pielgrzymami że decydują się na niełatwą często wędrówkę? Czy to także rodzaj wędrówki w głąb siebie? Na pewno sprawdzę w książce.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
02-04-2014 o godz 00:00 przez: Bellurdan
Dopiero sięgnięcie po tę niezwykłą książkę uświadomiło mi, czym jest Góra Kajlas dla wyznawców buddyzmu i hinduizmu. Kajlas - imponująca, ogromna i nieodgadniona w swej mocy. Bardzo zainteresowała mnie jej historia. Polecam poczytać o jej fenomenie, religie wschodu, jak np. buddyzm, wciąż potrafią zaskakiwać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
12-04-2014 o godz 00:00 przez: Holly
Piękna książka o niesamowitej podróży na szczyt świetej góry w Tybecie. To nie podróż jednego człowieka. To opowieść o pielgrzymach, którzy niosą swoje prośby i problemy do świętej góry. Sam autor odbywa podróż nie tylko na górę ale podróż w czasie. Cudowna książka, którą zdecydowanie warto przeczytać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Podobne do ostatnio oglądanego