Goliat (okładka  twarda)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Goliat, autorstwa jednego z najsłynniejszych brytyjskich rysowników, wyróżnia się subtelnym dowcipem i surowym stylem, a znaną od wieków historię ukazuje w odmiennym, rewolucyjnym świetle.

Goliat z Gat to kiepski wojownik. Bardziej niż do wojska ciągnie go do biurka, a do bójek pała niechęcią. Lecz czy tego chce, czy nie, przez królewską zachciankę dwa razy dziennie musi rzucać wyzwanie oddziałom Izraela: „Wybierzcie człowieka, niech zejdzie do mnie do walki. Jeśli zwycięży mnie, zostaniemy waszymi sługami. Jeśli zaś ja go zwyciężę, wy zostaniecie naszymi sługami.”

Tom Gauld jest rysownikiem i ilustratorem. Urodził się w 1976 roku w Aberdeenshire w Szkocji. Studiował w Edinburgh College of Art i The Royal College of Art. Rysuje cotygodniowe komiksy dla Guardiana i magazynu New Scientist. Rysował okładki, ilustracje i komiksy dla takich klientów jak The New Yorker, The New York Times, Le Monde, Eye magazine, Wired, Penguin, Faber, The Royal Mail, Apple i Google. Jest autorem wielu komiksów, w tym Baking with Kafka, Goliat, Mooncop i You’re All Just Jealous of My Jetpack, które zostały przetłumaczone na 15 języków. Mieszka z rodziną w Londynie.

"To perełka. Nigdy nie interesowałam się komiksem, a teraz najwidoczniej musiałam przeżyć wstrząs, skoro zdecydowałam się wygospodarować w swojej bibliotece półkę dla tej młodej formy literatury."

Olga Tokarczuk

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

 

ID produktu: 1265070959
Tytuł: Goliat
Autor: Gauld Tom
Tłumaczenie: Brychczyński Hubert
Wydawnictwo: Centrala
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 96
Numer wydania: II
Data premiery: 2021-02-22
Rok wydania: 2021
Forma: książka
Indeks: 37927738
średnia 5
5
2
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
1 recenzja
5/5
21-10-2021 o godz 13:39 przez: Monika Siwiec
Na kanwie biblijnej przypowieści powstała historia nowa. Z dowcipem ciętym jak kwiaty w wazonie i kreską niczym opiłki drewna. Surowo i oszczędnie struga sobie autor - znany, brytyjski, ceniony a jakże - dobrodusznego Goliata, który chce do biurka, do świętego spokoju - jak najdalej od bójek srogich, sił pokazów i przemocy wszelakiej, a jednak za sprawą swych zacnych rozmiarów to on zostaje wybrany przez króla wielmożnego. Do prowokacji. Każdego dnia ma wypowiadać z mocą słowa, które leżą tak daleko od niego: "Wybierzcie człowieka, niech zejdzie do mnie do walki. Jeśli zwycięży mnie, zostaniemy waszymi sługami. Jeśli zaś ja go zwyciężę, wy zostaniecie naszymi sługami.". Wydawałoby się, że na werbalnym przekazie pozostanie, bo sennie płynie tu czas, ale władca efektów żąda. Wreszcie się zadzieje, że ho ho. Odwrotu nie będzie. Krew się poleje. Tylko czyja? Graficzna przygoda dla raczej starszych dzieci i tych znacznie starszych też. www.zyj-bardziej.pl
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Podobne do ostatnio oglądanego