Generał Grot. Kulisy zdrady i śmierci (okładka  miękka, 03.2014)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Editions Spotkania wznawiają swoją działalność na rynku wydawniczym. Pierwszą pozycją, jaką chcemy przypomnieć się Czytelnikom jest najnowsza książka Witolda Pronobisa "Generał Grot. Kulisy zdrady i śmierci". Książka stanowi zapis swoistego „śledztwa”, jakiego podjął się Witold Pronobis, historyk, dziennikarz, pracownik Radia Wolna Europa, a prywatnie bliski krewny Stefana Roweckiego. Śledztwo to, obfitujące w szereg niezwykłych przypadków, pozwoliło Autorowi ujawnić wiele nieznanych dotąd szczegółów dotyczących wydania w ręce Gestapo, uwięzienia i śmierci komendanta głównego Armii Krajowej, naczelnego dowódcy Sił Zbrojnych w Kraju - generała Roweckiego. Niewątpliwym walorem publikacji są obszerne biogramy występujących w niej osób, szczegółowe kalendarium życia Kalksteinów, aneksy źródłowe i wreszcie bogata część albumowa, prezentująca fotografie zgromadzone w Instytucie im. gen. Stefana Grota Roweckiego w Lesznie, jak i udostępnione ze zbiorów rodzinnych.
Niewątpliwym smaczkiem książki jest fakt, że autorowi udało się Ludwika Kalksteina poznać osobiście i z dużym prawdopodobieństwem rozszyfrować jako agenta peerelowskiej Służby Bezpieczeństwa, donoszącego z Monachium na tutejszą Polonię i polskich pracowników RWE.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1095143072
Tytuł: Generał Grot. Kulisy zdrady i śmierci
Autor: Pronobis Witold
Wydawnictwo: Editions Spotkania
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 298
Numer wydania: I
Data premiery: 2014-03-14
Rok wydania: 2014
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 214 x 15 x 134
Okres historyczny: Polska i Polacy podczas II wojny
Indeks: 14624414
średnia 4,2
5
2
4
2
3
1
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
2 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
03-06-2014 o godz 00:00 przez: FirstElite
Witold Pronobis stworzył książkę, która jest gotowym scenariuszem do nakręcenia filmu - nie historycznego, ale dramatu opartego na faktach. Dramatu o bohaterstwie, które za wszelką cenę jest tuszowane. Pronobis pokazał nie tylko Generała Grota, ale też kilka innych postaci, których czyny i przekonania budowały naszą ówczesną Polskę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
04-05-2014 o godz 00:00 przez: odmontan
Historia odkrywana w interesujący sposób. Niezwykła książka, opisująca okoliczności życia i śmierci generała Grota - Roweckiego. Wiele nieznanych dotąd faktów które rzucają światło na tą kartę historii. Polecam, książkę cechuje dokładność i szczegółowość, a także klarowność przytaczanych faktów.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Podobne do ostatnio oglądanego