Gender Krótka historia (okładka  miękka, 11.2021)

Sprzedaje empik.com : 24,72 zł

24,72 zł
39,99 zł porównanie do ceny sugerowanej przez wydawcę
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Sprzedaje Matfel : 26,49 zł

Sprzedaje AS - Zabawki i Gry : 30,99 zł

Sprzedaje Smart Books : 31,23 zł

Wszyscy sprzedawcy

Każdy sprzedawca w empik.com jest przedsiębiorcą. Wszystkie obowiązki związane z umową sprzedaży ciążą na sprzedawcy.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Niemal wszystkie społeczeństwa świata są zorganizowane według kryterium gender, czyli płci kulturowej. To na jej podstawie jednym przyznaje się pewne przywileje i obowiązki, a innym je odbiera. W książce "Gender. Krótka historia" Susan Kingsley Kent prezentuje historię tej na pierwszy rzut oka prostej, lecz w rzeczywistości bardzo złożonej koncepcji. Z perspektywy historycznej przedstawia krytyczną analizę codziennego postrzegania kobiet i mężczyzn, męskości i kobiecości, a także ogólnie różnic między płciami. Punktem wyjściowym do napisania książki było przekonanie, że płeć kulturowa nie jest ani zjawiskiem naturalnym, ani neutralnym. To, co w jednym społeczeństwie uważane jest za męskie lub kobiece, nie musi być tak postrzegane w innym. Z kolei w ramach jednej kultury postrzeganie gender zmienia się z upływem czasu. Warto więc przyjrzeć się historii z perspektywy gender, ponieważ rzuca ona światło także na wiele innych kwestii, takich jak relacje między rządzącymi a rządzonymi, między kolonizatorami i kolonizowanymi, a także między poszczególnymi klasami społecznymi.

W książce zaprezentowano historię zagadnienia płci kulturowej na całym świecie, od prehistorii po czasy współczesne. Od Hatszepsut i narodzin patriarchatu w starożytności, przez bushido, czyli kodeks wojskowy samurajów, Susan B. Anthony i drogę do równouprawnienia w USA, aż po dzisiejsze ruchy walki o prawa dla osób LGBT+ – gender to potężna siła, która ukształtowała historię naszego świata.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1283338954
Tytuł: Gender Krótka historia
Seria: Krótka historia
Autor: Kingsley Kent Susan
Tłumaczenie: Ostrowska Agata
Wydawnictwo: Wydawnictwo RM
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 200
Numer wydania: I
Data premiery: 2021-11-17
Rok wydania: 2021
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 200 x 20 x 160
Indeks: 40273112
średnia 3,9
5
4
4
3
3
2
2
0
1
1
Oceń:
Dodając recenzję produktu, akceptujesz nasz Regulamin.
1 recenzja
5/5
18-09-2022 o godz 13:25 przez: Monika
To interesująca pozycja, która porusza całkiem sporo wątków mimo niedużej objętości. Dowiemy się czym jest gender, jak wyglądał patriarchat w świecie starożytnym, jak zestawia się gender z wielkimi religiami, wojną w dobie globalnych interakcji, niewolnictwem w epoce globalnej ekspansji, jak wygląda gender w epoce imperiów, o polityce gender w XX wieku, oraz niejednoznaczności tożsamości płciowej. Są to informacje w pigułce przedstawiony w sposób prosty. Nie musicie obawiać się tu zawiłego języka 😉 Na końcu książki znajdziemy chronologię wydarzeń, czyli co i kiedy w skrócie (pomysł na plus 👌🏼) oraz oczywiście bibliografię, dzięki której możemy pokopać troszkę głębiej ← czyli jeden z moich ulubionych punktów w tego typu pozycjach 😁 Osobiście bardzo lubię takie pozycję. Są świetnym punktem wyjścia do głębszego zanurzenia się w dany temat. Jeżeli ciekawi Was kwestia dotycząca płci kulturowej w naszym świecie, zachęcam do sięgnięcia po książkę 📖 By dowiedzieć się czegoś nowego i interesującego, naprawdę nie musicie od razu poświęcać tygodnia swojego czasu - możecie rozpocząć właśnie od takich niecałych 200 stron, a jeśli temat Was wciągnie to zagłębicie się w kolejną już bardziej sprecyzowaną i szczegółową lekturę 😀
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego