Galakta, dodatek do gry planszowej Catan: Żeglarze

Marka:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy

Dodaj ten produkt do jednej z utworzonych przez Ciebie list i zachowaj go na później.

Może Cię zainteresować

Dzięki temu dodatkowi, Catan staje się jeszcze bardziej różnorodny. Dzięki wprowadzeniu statków oraz kilku nowych zasad gracze otrzymują nieskończoną liczbę nowych możliwości prowadzenia rozgrywek.


Minęły lata, a wyspa Catan została skolonizowana. Żądni przygód mieszkańcy spoglądali coraz częściej w stronę morza - w kierunku nowych lądów. Wybudowali z drewna i wełny statki zdolne do morskich podróży i wyruszyli na podbój nieznanych ziem. Nie zwlekaj dłużej. Nowe przygody już czekają. Zbuduj własne statki i wypłyń w daleki rejs. Odkryj nowe, wspaniałe wyspy i wysepki Catanu. Czeka na Ciebie osiem rejsów przedstawiających historię odkryć Catanu. Osiem scenariuszy, dzięki którym przeżyjesz nowe przygody. Czy słyszysz jak żagle łopoczą na wietrze? Statek czeka, już czas wejść na pokład.

UWAGA! Dodatek „Żeglarze” nie jest samodzielną grą. Można go używać jedynie w połączeniu z grą podstawową Catan.
To nowe wydanie dodatku „Żeglarze” zawiera plastikowe statki oraz inne elementy pasujące wyłącznie do najnowszego wydania gry podstawowej Catan oraz wersji Osadnicy z Catanu z plastikowymi elementami (nie używać z Osadnikami z Catanu zawierającymi drewniane pionki).

Zawartość:

 • 11 pól lądu
 • 19 pól morza
 • 6 ramek
 • 10 żetonów z liczbami
 • 10 żetonów portów
 • 57 znaczników
 • 60 pionków
 • 1 złodziej
 • 1 instrukcja

Cechy gry:

 • liczba graczy: 3-4 osoby
 • czas gry: 75 minut
 • wydanie: polskie
ID produktu: 1052136321
Nazwa: Galakta, dodatek do gry planszowej Catan: Żeglarze
Marka: Galakta
Producent: Galakta
Seria: Catan
Wiek: 8+
Przedział wiekowy: 8-11 lat , 12-14 lat
Liczba graczy: 2 i więcej
Wiek gracza: 8+ lat
Płeć: chłopiec
Poziom trudności: 1/4 łatwy
Data premiery: 2012-07-27
Kod producenta: 1229
Czas gry: 75 min.
Wymiary w opakowaniu [mm]: 85 x 309 x 304
Waga w opakowaniu [g]: 1015
Indeks: 11672586
średnia 4,8
5
185
4
24
3
3
2
3
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
56 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
20-03-2019 o godz 08:19 przez: Ewelina Herbut | Zweryfikowany zakup
Żeglarze to jeden z lepszych dodatków do gry Catan. Rozszerza podstawową wersję o kilkanaście dodatkowych scenariuszy. Plansza zostaje powiększona o dodatkowe pola mórz, co umożliwia dłuższą rozgrywkę. Instrukcja dodatku jest bardzo łatwa do opanowania, co za tym idzie, aby zagrać w dodatek nie musimy jej studiować dwie godziny przed samą rozrywką, oczywiście każdy scenariusz to nowe możliwości na rozegranie gry, Jeżeli chodzi o dostawę, grę otrzymałam dwa dni po złożeniu zamówienia. Uważam, że czas realizacji jest bardzo dobry. W tym samym czasie zamawiałam również inną grę - obie przyszły bardzo dobrze zapakowane, nieuszkodzone.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
20-05-2013 o godz 16:56 przez: cabek | Zweryfikowany zakup
Genialne rozszerzenie podstawowej wersji Osadników. Żeglarze wnoszą rozgrywkę na kolejny poziom, zapewniając godziny dobrej zabawy. Dzięki powiększeniu planszy, i możliwości kolonizacji nowych terenów, gra nabiera strategicznego charakteru. Nowe scenariusze oraz dodatkowe elementy nie pozwolą znudzić się tą grą. Gorąco polecam wszystkim, którzy posiadają podstawową wersję. Dzięki temu wasze rozgrywki z rodziną czy przyjaciółmi będą jeszcze bardziej pasjonujące.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
11-03-2015 o godz 17:41 przez: Adam Zwolinski | Zweryfikowany zakup
Odkrycie przez mnie oczywiście. Pierwszy raz usłyszałem o osadnikach z Catanu, kiedy Sheldon Cooper z The Big Bang Theory rozbawiał nieświadomie swoich serialowych przyjaciół dwuznacznymi komentarzami. Później moi przyjaciele kupili grę z rozszerzeniem żeglarze. Im mnie zarazili swoim entuzjazmem. Gra bardzo wciągająca, wyśmienicie towarzyska. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
27-12-2017 o godz 12:00 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Doskonały dodatek, który świetnie urozmaica grę. Pozwala na stworzenie własnego świata pośród mórz i wysp, oprócz tego istnieje wiele kombinacji dzięki czemu gra za każdym razem jest inna. Nie można mówić o rutynie. Dołożenie dodatkowych pól lądu i morza do podstawowej wersji gry powiększa rozmiary mapy-więc koniecznie zagospodarujmy większą przestrzeń. Catan Żeglarze idealnie współgra z innymi dodatkami (jak np. Rycerze), jednak wtedy czas rozgrywki wynosi już 3-4 godzin. Oprócz osad, miast i dróg na mapie pojawiają się statki, które pozwalają na podbicie odległych terenów zza morza. Wszystko to sprawia, że gra jest jeszcze bardziej emocjonująca i ekscytująca. Daje szansę ekspansji wysp. Sprawia, że akcja gry nie kończy się tylko na lądzie, a wypływa na szerokie wody. Elementy dodatku są odpowiednio oznaczone dzięki czemu nie pomieszamy pól i kart z podstawową wersją gry. Gorąco polecam tym, którzy posiadają podstawową wersję gry. Dodatek Żeglarze sprawi, że Wasze rozgrywki przy Catanie nabiorą strategicznego wymiaru.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
17-03-2016 o godz 10:44 przez: Daniel Profus | Zweryfikowany zakup
co prawda by zagrać w "żeglarzy" niezbędna jest podstawowa Gra "catan" chodź nie koniecznie z plastikowymi elementami,
można zagrać ze starsza wersją chodź to kole w oczy. Oprócz dodatkowych pól terenu i morza do gry dołączona jest także instrukcja z rozmaitymi scenariuszami mapy co pomaga dobrać kształt mapy do ilości graczy i kolejnych rozgrywek.
Jednak żeby w pełni wykorzystać dodatek trzeba zarezerwować sobie znacznie więcej czasu niż pisze na opakowaniu ;)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-11-2021 o godz 18:32 przez: Agata Luker | Zweryfikowany zakup
Bardzo dobrze rozwija podstawową wersję gry, urozmaica ją. Nowe zasady, nowe rozserzenia planszy. Wykonanie jest bardzo ładne i solidne, nic się nie niszczy podczas użytkowania. Kafelki rozszerzające pole gry niestety nie są najlepiej zrobione. Trzeba pamiętać, że wkładamy stare na nowe, nie odwrotnie, bo nie zaskoczy. Scenariusze na 3 i 4 graczy ma plus. Instrukcja nie jest obszerna, wszystko działa intuicyjnie. Jeden z moich ulubionych dodatków do gry Catan.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
13-08-2019 o godz 11:35 przez: msmolira | Zweryfikowany zakup
Fajne rozszerzenie do Catana. Dodatek powiększa standardową planszę i pozwala na rozgrywanie kilku różnych scenariuszy. W porównaniu do podstawki wytłoczka jest dużo gorzej przemyślana - brak zaplanowanego ułożenia dodatkowych elementów planszy. Dodatkowo wycięcia planszy w dodatku nie do końca pasują do podstawki - każde rozkładanie i składanie gry obarczone jest ryzykiem uszkodzenia elementów.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
30-11-2016 o godz 09:22 przez: Miłosz Małota | Zweryfikowany zakup
Po wielu wieczorach spędzonych z rodzinką na podstawce kolejnych krokiem oczywiście muszą być Żeglarze. Rozszerzenie to nie daje nam tyle ile byśmy oczekiwali od rozszerzenia. Najważniejszym czego znaleść nie możemy w innych rozszerzeniach to każdorazowa możliwość stworzenia własnego świata otoczonego morzami i wyspami.
Polecam to rozszerzenie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-09-2018 o godz 10:44 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Gra Catan zachęciła nas do siebie bardzo szybko. Jest to drugi posiadany przez nas dodatek (pierwszy to miasta i rycerze, z którą z resztą żeglarze są kompatybilne). Rozszerzenie "żeglarze" nie zmienia za bardzo zasad gry. Statki robią za drogi, z tym że na wodzie. Na pewno jest to ciekawe urozmaicenie, jednak dodatek jest dość skromny.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
19-08-2014 o godz 09:42 przez: Hanna Cyzio | Zweryfikowany zakup
Catanu to świetna gra dla całej rodziny, a dodatek ‘Żeglarze’ rozwija ją idealnie. Po tym, jak podstawowa gra jest już opanowana, pozwala na dłuższe i ciekawsze rozgrywki. Dobre wykonanie, czytela instrukcja.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
12-02-2016 o godz 11:14 przez: Karolina Pilarska | Zweryfikowany zakup
Gra Osadnicy z Catanu jest jedną z moich ulubionych. Dodatek Żeglarze wprowadza do gry nowe wyzwania i sprawia, że chce się grać jeszcze więcej w Osadników. Polecam wszystkim! :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
15-12-2020 o godz 08:24 przez: Janusz | Zweryfikowany zakup
Dodatek godny swojej ceny, ale opakowania robią zdecydowanie za duże i bez możliwości oddzielenia zestawów od siebie za pomocą dedykowanych woreczków, choćby strunowych.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
28-11-2017 o godz 19:31 przez: PaCiia | Zweryfikowany zakup
Świetny dodatek! Bardzo urozmaica grę i dodaje nowe emocje w rozgrywkach. W niektórych scenariuszach zdarzyło się, że gra przedłużyła się nawet o godzinę
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
29-09-2017 o godz 17:44 przez: Sebastian | Zweryfikowany zakup
Świetny dodatek, który jeszcze bardziej urozmaici rozgrywkę w Osadników. Statki i piraci dodają nowej jakości każdej grze z dodatkiem. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
05-06-2017 o godz 10:39 przez: herrkasper | Zweryfikowany zakup
Swietne rozszerzenie to klasycznych osadnikow. Mozliwosc kombinacji zaczyna przysparzac przeciwnikow o bol glowy. Dodatek godny polecenia!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
20-12-2017 o godz 04:14 przez: Wiktor Styrylski-Pałka | Zweryfikowany zakup
Bardzo dobry dodatek do wspaniałej gry, wprowadza bardzo duża możliwość zróżnicowania rozgrywek, ale mapa zajmuje dużo więcej miejsca.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-06-2018 o godz 08:40 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Super dodatek do Catanu, sprawia, że gra staje się dużo ciekawsza i z niecierpliwością czeka się na rozegranie nowego scenariusza.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
08-09-2015 o godz 07:33 przez: Dorota Danielak | Zweryfikowany zakup
Nie spodziewaliśmy się, żę tak nas wciągnie ta gra. Pomieszana z podstawową wersją to rozrywka na cały wieczór dla trzech osób.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
28-12-2015 o godz 10:17 przez: Monika Pałuba | Zweryfikowany zakup
Osadnicy z Catanu to fantastyczna gra planszowa, niestety sam dodatek mocno wydłuża rundę i sprawia, że jest ona monotonna.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-08-2016 o godz 16:03 przez: Magdalena Romek | Zweryfikowany zakup
Polecam. Bardzo fajny dodatek do gry. Teraz bez tego dodatku już nie gramy. Wprowadza super urozmaicenie do gry
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

Zobacz także

Podobne do ostatnio oglądanego