Francuska opowieść (okładka  miękka, 06.2015)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Nawet gdy zamkniesz serce w strzeżonej twierdzy, marzenia nie pozwolą Ci spokojnie spać.

Południowa Francja. Kraina słońca, wina, miłości i marzeń. Czwórka znajomych wyrusza na wakacyjną wyprawę, żeby połączyć zawodowe cele z prywatnymi marzeniami. W pięknej starej winnicy, w cieniu wiekowego zamku ich losy gwałtownie się splotą.

Beata właśnie się zaręczyła, ale wątpliwości jej nie opuszczają. Czy ślub to w ogóle dobry pomysł?
Aleks,  mężczyzna z przeszłością, uporczywie patrzy przed siebie i próbuje zbudować nowe życie. Ale stare winy nie pozwalają o sobie zapomnieć. List z Polski znów zburzy jego kruchy spokój.
Oliwia, energiczna kobieta sukcesu, zawsze dostaje to, czego chce, z wyjątkiem tego, czego pragnie najbardziej. Czy odważy się podjąć niezwykłą decyzję?
Hrabia, właściciel zamku i winnicy. Wydaje się, że ma wszystko. Jaką tajemnicę skrywa? Dlaczego zamyka się w pustym zamczysku i chroni go jak warowni?

Czasem trzeba się odważyć i po prostu zrobić to, co jest właściwe. Można wtedy wygrać życie.

Przepiękna opowieść skąpana w słońcu południowej Francji, w której smaki, zapachy i uczucia tworzą niespotykaną feerię emocji.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1107803846
Tytuł: Francuska opowieść
Autor: Mirek Krystyna
Wydawnictwo: Wydawnictwo Filia
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 350
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-06-17
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 32 x 199 x 130
Indeks: 17036627
średnia 4,4
5
8
4
5
3
2
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
7 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
4/5
12-09-2015 o godz 21:30 przez: rydelko | Zweryfikowany zakup
Czytałam lepsze. Historia prosta, przewidywalna, dużo o miłości. Ogólnie przyjemna lektura na smutne jesienne wieczory.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-05-2016 o godz 07:36 przez: eloa27 | Zweryfikowany zakup
kupiona na present ksiazka, srednio interesujaca, fabula malo wciagajaca.ot, romansidlo jakich wiele
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-07-2015 o godz 17:26 przez: Joanna Peczeniuk
Jakże często zastawiamy się nad sensem własnego życia? Jakże często myślimy o prozie życia? Jakże często zadajemy sobie pytania, czy osoba, z którą chcemy się związać, jest tą odpowiednią, czy spełni nasze oczekiwania, czy nie zmieni wspólnego życia w piekło?
Takie dylematy ma Beata lub jak kto woli Berenika – bohaterka powieści Krystyny Mirek, zatytułowanej „Francuska opowieść”. Biorąc tę książkę do ręki spodziewałam się, iż będzie to lekka lektura, zawierająca opisy francuskich krajobrazów i błogiego lenistwa. Tymczasem autorka zgotowała mi nie lada niespodziankę, gdyż podjęła bardzo ważne i czasami trudne tematy. Co prawda, trochę brakowało mi wspomnianych wcześniej opisów przyrody, ale po głębszej analizie powieści jako całości, stwierdzam, że utwór tego nie wymagał, gdyż autorka skupiła się na poszukiwaniu odpowiedzi, o których wcześniej wspomniałam.
”Skąd ludzie wiedzą, że nadeszła pora na małżeństwo? – zastanawiała się, mnąc bez litości granatową torebkę. – W jaki sposób sprawdzają, czy dany mężczyzna to ten jedyny? Skąd biorą gwarancję, że uda im się stworzyć szczęśliwą rodzinę?”
Z takimi pytaniami zmagała się Beata, jedna z głównych bohaterek powieści, kiedy jechała na spotkanie z narzeczonym. Nie potrafiła zdać się na żywioł, gdyż wiedziała, że decyzja, którą podejmie, będzie wiążąca na całe życie. Bardzo się bała, że jej małżeństwo może wyglądać tak samo, jak związek jej rodziców, gdzie matka i ojciec bezustannie ze sobą walczyli, jedno drugiemu robiąc na złość. Beata nie chciała tak żyć… chciała być szczęśliwa.
Dopiero we Francji, pod wpływem impulsu, podejmuje spontaniczną decyzję i wypowiada sakramentalne „tak”, wiążąc się z ukochanym pod murami zabytkowego zamku, gdyż doszła w końcu do wniosku, że jeśli nie zaryzykuje, nigdy nie osiągnie szczęścia.
Biedny Jakub czuł się jak na huśtawce, ale cierpliwie znosił niepewność i wątpliwości Beaty. W czasie jazdy do Krakowa, cieszył się, iż narzeczona chciała szybkiego ślubu, bez zbędnych przygotowań i prawie „stanął na głowie” i złożył liczne obietnice kumplowi, aby ten pomógł mu w organizacji tej skromnej uroczystości. Nawet nie pisnął, ani nie zezłościł się, kiedy Beata nagle zmieniła zdanie, mówiąc, że chciałaby gwarancji, że im się uda. Przypuszczam, że gdyby istniała taka możliwość, Jakub zrobiłby wszystko, co możliwe, aby ją zapewnić, iż wszystko będzie dobrze:
„(…) zaczął się zastanawiać, co mógłby zrobić, żeby jej taką rękojmię ofiarować. Ale przecież naprawdę nie miał pojęcia. Nie istnieje przecież żaden urząd, dający tego typu dokument ani urząd, do którego w razie problemów można się zgłosić z reklamacją.”
Spokojnie podchodzi do wszystkich pomysłów narzeczonej i jest zaskoczony, kiedy Beata wyjawia, że ślub się odbędzie w winnicy. Kiedy traci pracę, jest przekonany, że dziewczyna znów wszystko odwoła. Jednak tak nie jest, gdyż:
„(…) Jakub zdał egzamin."
„Francuska opowieść” nie skupia się tylko na tej dwójce bohaterów. Autorka wplata w fabułę również losy kolejnej pary – Oliwii i Aleksa. Jakże ja ich nie lubiłam! Oboje wredni, nieuprzejmi i złośliwi wobec innych. Uważałam, że Oliwia, która na siłę wpakowała się z butami w życie Jakuba i Bereniki, to prawdziwa zołza i „baba” zapatrzona w siebie i w swój sukces zawodowy. Aleks wkurzał mnie swoją postawą wobec Marie, francuski, z którą mieszkał (sądzę, że dla wygody) i którą unieszczęśliwiał, gdyż wcale jej nie kochał.
Jednak w miarę rozwoju fabuły, zaczęłam rozumieć ich oboje. Każde z nich miało swoją własną historię, która sprawiła, że w którymś momencie stali się zgorzkniali i zapatrzeni w siebie. Teraz mogę szczerze powiedzieć, że ta para bardziej mi się podobała niż Jakub z Bereniką. Przede wszystkim dlatego, że wywołali we mnie więcej emocji. Ich utarczki słowne doprowadzały mnie do śmiechu. Oliwia naprawdę potrafiła dokopać Aleksowi:
„– Nigdy nie biję słabszych!
(…)
– Miałam na myśli intelekt, panie troglodyto – odparła. – Nie musisz się wysilać, doskonale wiem, że muskuły na ramionach to wszystko, co masz, bo mózgownica pewnie gładka jak te winogronka i tak samo maleńka.”
Aleks, oczywiście, nie pozostawał jej dłużny. Oboje mieli mocne charaktery i dlatego ich potyczki były takie interesujące i przyprawiały mnie o dobry humor. Rozmowa z hrabią uświadomiła Aleksowi, że to nie praca i winnica jest najważniejsza w życiu tylko miłość, rodzina i szczęście rodzinne. Oliwia swoją złośliwą czasem otwartością pomogła mu w podjęciu najważniejszej życiowej decyzji. Istniejąca między tą dwójką namiętność była naprawdę pełna temperamentu i żywiołowa. Ta wredna kobieta sprawiła, że Aleks przestał się nad sobą użalać i zrobił to, co powini....
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-07-2015 o godz 17:29 przez: Joanna Peczeniuk
c.d. recenzji

Ta wredna kobieta sprawiła, że Aleks przestał się nad sobą użalać i zrobił to, co powinien zrobić już dawno temu – wziąć życie za rogi i wrócić do Polski, aby… Pozwólcie, że to przemilczę i przeczytajcie tę powieść sami. Poznajcie Aleksa i Oliwię i spójrzcie na nich i na ich czyny własnymi oczami.
Nie będę się rozpisywać na temat trzeciej pary, czyli Marie oraz Kacpra, gdyż wolałabym, abyście sami wyrobili sobie o nich własną opinię. Powiem tylko tyle, że trochę mi ich mało… gdyby autorka zdecydowała się dopisać kilka rozdziałów o nich, może nie czułabym takiego niedosytu. Możliwe jednak, iż był to celowy zabieg… szczerze mówiąc, bardzo bym chciała, aby powstała kolejna powieść, poświęcona tylko tej dwójce bohaterów. Z miłą chęcią przeczytałabym coś więcej o dotychczasowym życiu Marie – chciałabym wiedzieć, co spowodowało, że ta kobieta była smutna, gdyż we „Francuskiej opowieści” niewiele się dowiadujemy o tej młodej Francuzce. Z miłą chęcią prześledziłabym dalsze losy Kacpra, który jak na razie sprawił na mnie wrażenie niedojdy życiowej i lenia. Może francuski klimat i miłość go kiedyś odmienią?
Ale tę kwestię pozostawmy Pani Krystynie Mirek, ponieważ to jej opowieść i jej bohaterzy.
Cóż jeszcze mogę napisać? Z pewnością mogę polecić przeczytanie tej powieści wszystkim, którzy poszukują odpowiedzi na postawione na początku tej recenzji pytania. Wszystkim, którzy zastanawiają się nad tym, co jest w życiu ważne.
Na końcu chciałabym dodać kilka słów o kładce. To właśnie przez okładkę sądziłam w powieści Pani Mirek spotkam się z wplecionymi w fabułę opisami francuskich krajobrazów, gdyż przedstawia przepiękny widok na francuskie pagórki i poletka. Jednak to nie przyroda była bohaterką książki, a kobieta, która jest na górnym planie okładki – blondynka z upiętymi do góry włosami, w niebieskiej sukience. Berenika lub jak kto woli Beata… ponieważ to rozważania i poszukiwania odpowiedzi, były dominującą częścią tej powieści.
„ Nawet gdy zamkniesz serce w strzeżonej twierdzy,
Marzenia nie pozwolą Ci spokojnie spać.”
Jeśli chcesz zrozumieć cytat, który widnieje na okładce, musisz koniecznie przeczytać „Francuską opowieść”.
Dziękuję… dziękuję autorce za tę cudowną książkę, która sprawiła mi wiele radości i zachęciła mnie do refleksji nad tym, co jest dla mnie najważniejsze…

Recenzję znajdziecie również na blogu Literacki Świat JoKo www.literackiswiatjoko.blogspot.com
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
05-07-2015 o godz 21:47 przez: Recenzje Kiti
Krystyny Mirek przeczytałam już niemal wszystkie książki. Został mi tylko ,,Podarunek", jednak dziś chcę Wam przybliżyć fabułę ,,Francuskiej opowieści", najnowszej powieści pisarki.

Berenika, nazywana przez prawie wszystkich Beatą, wróciła do Polski po zakończeniu pracy za granicą. Związana była z Jakubem, dziennikarzem, z którym niebawem mieli wylecieć na rok do Francji, gdzie mężczyzna miał pisać książkę. Dziewczyna nie wiedziała, czy chce wyjść za niego za mąż. Równocześnie toczy się historia Aleksa, który mieszka ze swoją partnerką we Francji. Nie jest jednak zadowolony z tego związku. W dodatku w Polsce czeka na niego nierozwiązana sprawa, z którą w końcu musi się zmierzyć. Do tego wszystkiego dochodzi Hrabia, właściciel winnicy, który także skrywa tajemnice z przeszłości. Będziemy także mieli okazję poznać dalsze losy byłego chłopaka Beaty oraz szefowej Jakuba. Będzie się działo!

W lekturę zatopiłam się już od pierwszych stron. Już po zakończeniu pierwszej części, ,,Szczęścia all inclusive", w którym poznaliśmy losy Beaty, Oliwii, Jakuba i jeszcze kilku innych bohaterów byłam ciekawa ich dalszych losów. Tym razem pisarka przenosi nas do winniczej Francji, w której można zatopić się bez pamięci. Już od samego czytania mamy ochotę się tam przenieść i razem z bohaterami zamieszkać w domku w pobliżu winnicy. Trochę brakowało mi w tym wszystkim postaci Hrabiego, jednak pozostałe osoby doskonale wypełniły tę lukę.

Całość czyta się świetnie i w ekspresowym tempie, z dużym zainteresowaniem. W tej części bohaterowie muszą się zmagać ze swoimi problemami, sekretami z przeszłości. Prawie tak, jak w prawdziwym życiu. Każdy z nas ma jakieś problemy, z którymi w końcu musi się zetknąć i jakoś je przezwyciężyć. Zakończenie daje nadzieję na ciąg dalszy, którego z niecierpliwością wyczekuję. Po lekturze ,,Francuskiej opowieści" natychmiast chcę poznać dalsze losy postaci!

,,Francuska opowieść" to publikacja, którą można czytać, jako odrębną książkę. Dzięki lekturze ,,Szczęście all inclusive" jeszcze lepiej będziecie się orientować w tej fabule, więc myślę, że warto.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
28-05-2016 o godz 00:00 przez: Kinga Konowrocka | Empik recenzuje
To moje pierwsze spotkanie z tą autorką i bardzo udane. Przyznaję, że decyzję podjęłam na gorąco zachwycona piękną okładką. Bardzo lubię Francję, a plecy kobiety na zdjęciu wyglądają tak bezbronnie i zmysłowo, że byłam pewna dużego pakietu czułości i ciepła. Nie zwiodłam się. To fascynująca opowieść o miłości. Czytało się bardzo miło. Jedyne, co mogę jej zarzucić to fakt, że jest kontynuacją innej książki tej samej autorki. Nie wiedziałam tego i w związku z tym będę czytała nie po kolei. Ale cóż nawet najbardziej zachwycający kochanek nie jest doskonały. Dlatego wybaczam i polecam...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
30-09-2018 o godz 11:47 przez: katked
Bardzo lubię autorkę (czytałam wiele jej książek), ale muszę przyznać, że ta mnie rozczarowała. W mojej ocenie czegoś jej brakuje - nie wciąga tak jak inne. Wydaje mi się jakaś taka niedopracowana, bez "głębi", taka powierzchowna. Mnie nie zachwyciła, ale myślę, że może znaleźć swoich zwolenników.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Z pierwszej piłki
4.7/5
31,58 zł
54,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Purpurowe serca
4.7/5
30,29 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Mengele
4.7/5
31,12 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Wybory serca
4.8/5
25,82 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Nasz pierwszy rok
4.6/5
25,82 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Taniec złodziei
4.6/5
32,40 zł
54,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Tysiąc pocałunków
4.6/5
27,84 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa The Cheat Sheet
4.5/5
28,69 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Promyczek
4.6/5
29,86 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Projekt Riese
4.4/5
25,82 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Willa Pod Jemiołą
4.4/5
25,82 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Mój ostatni miesiąc
4.6/5
28,28 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Góra kłopotów
4.3/5
25,82 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Dużo miłości
4.7/5
26,49 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Nie wiesz dlaczego
4.7/5
28,03 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Idealny tata
4.7/5
25,82 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Siła kobiet
4.8/5
25,82 zł
44,90 zł

Podobne do ostatnio oglądanego