Matrioszki. Fortuna, sex i łzy (okładka  miękka, 03.2017)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Książka podsumowuje prawie trzydziestoletni pobyt Elwiry Watały w Moskwie i jej osobiste spotkania ze słynnymi ludźmi, m.in. Bułatem Okudżawą, Władimirem Wysockim i innymi.

 

Po nowatorsku i z ogromną szczerością opisuje życie elit – jak zdobywali i tracili majątki, jak zdradzali żony i łamali serca kolejnym kochankom, a także jak mordowali albo sami tracili życie.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1136443079
Tytuł: Matrioszki. Fortuna, sex i łzy
Autor: Watała Elwira
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 528
Numer wydania: I
Data premiery: 2017-03-24
Rok wydania: 2017
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 196 x 126 x 45
Indeks: 20894443
średnia 4,3
5
1
4
2
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
1 recenzja
4/5
05-06-2017 o godz 09:59 przez: Jarr74
Publikacja nacechowana subiektywnym spojrzeniem autorki (bardzo osobistym a rzekłbym, miejscami, nawet intymnym) ukazuje nam Rosję jakiej nie znamy. Napotykamy na swej drodze ludzi zwykłych i zupełnie nietuzinkowych, bardzo znanych oraz takich o których nigdy, zapewne, nie słyszeliśmy. Uczymy się trudnej, złożonej historii (częstokroć naznaczonej niewyobrażalnym, ludzkim cierpieniem) podziwiamy bogatą architekturę i osiągnięcia kultury, świat na styku wielowiekowej tradycji i nowoczesności, jego specyfikę, wielowymiarowość oraz niezwykły koloryt.. Jak możemy się domyślić z tytułu, bohaterami tej publikacji w dużej mierze będą głośne postacie z kart historii oraz osoby doskonale odnajdujące się w dzisiejszej, medialnej rzeczywistości: politycy, wojskowi, pisarze, dziennikarze, artyści, biznesmeni, oligarchowie oraz cała plejada osobistości zapełniających pierwszych strony poczytnych gazet (często zwykłych bulwarówek)czy telewizyjnych ekranów. Ich lista jest doprawdy imponująca by wymienić tych najbardziej znanych: Ałła Pugaczowa, Bułat Okudżawa, Włodzimierz Wysocki, Anastazja Wołoczkowa, Galina Breżniew, Maja Plisiecka, Borys Beriezowski, Anna Politkowska, Swietłana Miedwiediewa i wielu, wielu innych. Śledzimy ich prywatne losy, zawodowe kariery oraz wzloty i upadki, które nieustannie im towarzyszyły. Dowiadujemy się o życiu osobistym (w jego różnych, również tych skrzętnie tajonych, aspektach), rodzinie, przyjaciołach, ludziach z różnych względów dla nich ważnych, których spotkali na swojej drodze i którzy odegrali w ich życiu istotną rolę. Sekretach, niewygodnych faktach, skandalach, nałogach, popełnianych błędach i decyzjach, które zaważyły na całym ich życiu oraz cenie, którą płaci się za sławę. To często świat (szczególnie współczesny jego obraz ) w którym prym wiedzie tania sensacja, kreowanie rzeczywistości, oszustwo, żerowanie na ludzkich nieszczęściach i słabościach. Pełno tu populizmu, demagogii, prowokacji, sztucznego skandalu. Nie zabraknie, naturalnie, pikantnych szczegółów dotyczący życia erotycznego, zdrad małżeńskich, niejasnych finansowych powiązań i innych przejawów kontrowersyjnego życia, będących pożywką dla kolorowej prasy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Wielka gra Kamiński Aleksander
5/5
20,01 zł
33,60 zł
Inne z tego wydawnictwa Książę i żebrak Twain Mark
5/5
13,45 zł
17,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Heidi Spyri Johanna
4.8/5
20,48 zł
27,30 zł
Inne z tego wydawnictwa Pollyanna Porter Eleanor H.
4.8/5
12,45 zł
19,95 zł
Inne z tego wydawnictwa Pollyanna dorasta Porter Eleanor H.
4.7/5
18,45 zł
24,60 zł
Inne z tego wydawnictwa Armia Krajowa Ney-Krwawicz Marek
0/5
26,31 zł
39,90 zł

Podobne do ostatnio oglądanego