Faworyty (okładka  twarda)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Oferta empik.com : 33,96 zł

33,96 zł 49,99 zł (-32%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Wszystko kręci się wokół seksu. Z wyjątkiem seksu. Seks kręci się wokół władzy.

Trzy faworyty Stanisława Augusta, króla Polski i zabawy, bezpardonowo rywalizują o serce kochanka oraz wpływy w państwie. Która z nich okaże się najsprytniejsza? Niebezpiecznie inteligentna Elisabeth Lubomirska, młodziutka Izabela Czartoryska czy najbardziej czuła Magdalena Sapieha?

W Warszawie szepcze się o nich złośliwie, lecz z podziwem: te kobiety mogą wszystko, ale z nimi też można zrobić wszystko…

Śmiała obyczajowo, zmysłowa, trzymająca w napięciu powieść niehistoryczna. Libertynka i patriotka Manuela Gretkowska, używając kostiumu znanego z "Niebezpiecznych związków" czy "Faworyty", odsłania prawdziwy mechanizm rządzący nie tylko polską historią. Bo stroje i dekoracje się zmieniają, ale zawsze chodzi o seks i władzę.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Faworyty
Autor: Gretkowska Manuela
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 320
Numer wydania: I
Data premiery: 2020-05-20
Rok wydania: 2020
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 217 x 30 x 143
Indeks: 34805268
średnia 4,1
5
51
4
23
3
21
2
3
1
3
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
21 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
01-07-2020 o godz 21:09 przez: Marta Sakowska | Zweryfikowany zakup
Książkę dobrze się czyta. Lubię styl pisania Manueli Gretkowskiej. Dosadne opisy, cięty, czasem wulgarny język. Ciekawe rysy postaci zarówno tych prawdziwych jak i fikcyjnych. Fabuła tym razem osadzona w historii ale można odnaleźć wiele odpowiedników w rzeczywistości.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
4/5
12-07-2020 o godz 09:19 przez: ania_wil | Zweryfikowany zakup
Różna od pozostałych książek Autorki, ale jeśli ktoś zna inne pozycje, z łatwością znajdzie charakterystyczny sposób pisania. Łatwo się czyta. Idealna na wakacje.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
03-07-2020 o godz 08:11 przez: Ludwik Szolc | Zweryfikowany zakup
W empiku zawsze można wybrać coś interesującego i na poziomie premium
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
4/5
21-07-2020 o godz 17:13 przez: Joanna | Zweryfikowany zakup
Odważna, momentami wulgarna, to fakt. Ale w jaki sposób oddać zepsucie moralne i umysłowe, jak nie za pomocą dosadnego języka? Mimo to, autorce udało się odpowiednio wyważyć i całość powieści oceniam pozytywnie. Zaskakujące zakończenie, a tak naprawdę to książka powinna też skłonić do przemyśleń, czy dzisiaj nie ma tego samego....
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
5/5
15-10-2020 o godz 11:24 przez: Joanna | Zweryfikowany zakup
Boleśnie brutalna w ocenie naszego społeczestwa. Gretkowska jak mało kto potrafi krótko, trafnie i precyzyjnie postawić diagnozę. Mimo, że napisane o czasach Stanisława Augusta Poniatowskiego, to nasze społeczeństwo, nasz charakter niewiele się zmienił. Gorąco polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
5/5
17-01-2022 o godz 14:16 przez: Malwina Sachs | Zweryfikowany zakup
Soczysty, cięty język. Bezkompromisowa ocena moralna. Salony się nie zmieniły, tylko bohaterowie w nich ubrani inaczej...polskie piekiełko.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
04-11-2021 o godz 13:31 przez: yen1 | Zweryfikowany zakup
Poziom utrzymany, lecz poczułam się naciągnięta. Duże litery i grube kartki nie zastąpią tekstu. Książka powinna kosztować 1/3 ceny.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
12-06-2020 o godz 01:06 przez: Anonim
Ta recenzja została usunięta, ponieważ jej treść była niezgodna z regulaminem
5/5
27-10-2020 o godz 07:25 przez: Natalia Wańczyk | Zweryfikowany zakup
Nie rozumiem ocen poniżej 5. Ciekawa książka osadzona w czasach warszawskiego dworu. Romanse, zdrady i polityka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
13-06-2020 o godz 21:19 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Ciężko się czyta tę książkę. Temat intrygujący ale treść i forma przekazu zupełnie niesatysfakcjonujące.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
07-06-2020 o godz 15:28 przez: Agnieszka Giel | Zweryfikowany zakup
Szybka realizacja, produkt zgodny z opisem. Bezproblemowy odbiór.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-10-2021 o godz 13:24 przez: Grażyna | Zweryfikowany zakup
Hi hi hi nie wiedziałam ,że taki historie Pani Manuela pisze 😍
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-06-2021 o godz 18:40 przez: Karolina | Zweryfikowany zakup
Świetna, choć zboczona i perwersyjna, nie dla każdego!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-09-2021 o godz 23:02 przez: Emilia Osowska | Zweryfikowany zakup
doskonała, bezkompromisowa, bezpruderyjna, polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
15-10-2021 o godz 10:41 przez: radio | Zweryfikowany zakup
Niestety zawiodłem się. Kiepsko.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
22-03-2022 o godz 08:53 przez: hasza | Zweryfikowany zakup
Zbyt wulgarna jak na mój gust
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-05-2020 o godz 21:17 przez: Agnieszka
IG @angelkubrick Wiedziałam, że nowa książka Manueli Gretkowskiej będzie o władzy i seksie. Z jednej strony byłam jej ciekawa, z drugiej mój pożałowania godny sceptycyzm wymownie kręcił nosem, bo ile można czytać o seksie... Kiedy przyszła, zachwyciłam się jej piękną szatą, a potem, stojąc jeszcze, zajrzałam na pierwszą stronę, potem drugą, trzecią, kolejną... Potem usiadłam, bo ile można stać czytając ;) Wchodzimy w świat władzy, koligacji, knucia i mataczenia. Władzę sprawuje Stasio Poniatowski, który, choć chęci do rządzenia ma, woli oddać się żądzom, licząc, że reszta jakoś się potoczy. A toczy się i stacza szlachta, której głosy można kupić, a ta chętna jest na pieniądze, bo wydawać musi, sobie uciechy sprawiać i kochankom, a jakże. Tu miesza się absurdalne bogactwo ze skrajną nędzą. Kiedy jedni grzeją się papierami, inni mają w ... ciasta, słodko jest i rozkosznie. Degrengolada i dewiacje snują się tu i oplątują czytelnika niczym mgła. Fantastyczny obraz kobiet przedstawiła nam autorka, mamy tu Elisabeth Lubomirską, Izabelę Czartoryską i Magdalenę Sapiehę, każda chce być tą jedyną i każda ma na to swój misterny, bezpruderyjny plan. Wiecie, co mnie najbardziej urzekło? Autentyczność i ponadczasowość. Niby mamy tu dworską historię schyłku XVIII wieku a jakbyśmy o czasach współczesnych czytali. Już dawno nie pochłaniałam książki z tak rozbuchaną ciekawością i niekłamanym podziwem. Fascynująca lektura, którą gorąco polecam na weekend :)
Czy ta recenzja była przydatna? 3 1
4/5
20-07-2020 o godz 22:26 przez: chabrowacczytelniczka
moje-ukochane-czytadelka.blogspot.com Czytaliście kiedykolwiek książki Manueli Gretkowskiej? Ja jeszcze nie, nazwisko nie było mi obce, ale nigdy nie sięgnęłam po żadną książkę. Dlatego mocno zaintrygował mnie fragment z Faworyt, który miałam okazję czytać. Stwierdziłam, że chcę poznać całość. Jak wrażenia? Faworyty to fabularyzowana historia trzech faworyt króla Stanisława Augusta Poniatowskiego – Elisabeth Lubomirskiej, Izabeli Czartoryskiej oraz Magdaleny Sapiechy, które bez żadnych skrupułów rywalizowały o względy i władzę. Książka, która mocno mną potrząsnęła i pokazała władzę odartą z wszelkich upiększeń i przymiotów. Wiedziałam, że ta historia kręci się wokół seksualnych podbojów Stanisława Augusta. Od razu po otrzymaniu książki podczytałam jej fragmenty i sądziłam, że naprawdę nie znajdzie się tutaj nic co jest w stanie mną poruszyć. A jednak… Już teraz wiem co mieli na myśli wszyscy ci piszący o szczególnym stylu autorki. Bardzo rzadko mam okazję czytać prozę, która jednych czytelników oburzy i sprawi, że odrzucą ją w kąt, a innych zachwyci. Ja jestem gdzieś w środku, ponieważ lektura tej książki była dla mnie nie łatwą przeprawą, a jednak doskonale rozumiem dlaczego wygląda tak, a nie inaczej. Władza przedstawiona w książce Manueli Gretkowskiej kręci się wokół seksu, który nie ma nic wspólnego z miłością czy czułością. To nawet chyba nie przyjemność kieruje bohaterami, a najzwyczajniejsza w świecie chęć dojścia do władzy, pieniędzy, podziwu innych osób. Polityczne zagrywki, żony popychane przez mężów w ramiona kochanków, aby tylko coś ugrać dla siebie są wstrząsające. Opisy są szokujące, bardzo mocne, wulgarne i obsceniczne. Pełno tu przepychu, przerostu formy nad treścią. Opis balu wydawanego przez jedną z faworyt króla został za chwilę dosadnie skonfrontowany z ubóstwem chłopów i przenikliwym smrodem Gnojnej Góry znajdującej się w Warszawie. Bogaci się bawili, mącili, dążyli po trupach do celu, a państwo stało nad skrajem przepaści. Kontekst historyczny sprawia, że nie da czytać się tej książki bez emocji i smutnej refleksji, że niestety zmieniają się tylko czasy, a niektóre ludzkie zachowania, obłuda i fałsz pozostają takie same. Myślę, że każdy kto jest gotowy na taką książkę może śmiało po nią sięgać. Wszystkim, którzy czują, że nie przebrną przez wulgarne opisy szczerze odradzam. Dawno nie czytałam niczego tak specyficznego i to trzeba mieć na uwadze.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
26-05-2020 o godz 18:47 przez: Anonim
Kochani kiedy zaczynałam czytać tą książkę, wiedziałam że będzie ona skupiała się głównie na seksie. Ale to, w jaki sposób przedstawiła nam go Manuela Gretkowska zszokowało mnie od samego początku,a myślałam że już nic w tym temacie nie potrafi mnie zadziwić. Powieść ukazująca życie Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz jego faworyt, ocieka seksem ale przede wszystkim przedstawia rządze władzy. Chęć władzy rodzi intrygi, ta budzi nienawiść a kiedy dodamy to tego pożądanie i odtrącenie efekt może być tragiczny. Elisabeth Lubomirska, Izabela Czartoryska i Magdalena Sapieha chodź świadome wzajemnej relacji z królem, próbują za wszelką cenę zdobyć jego względy. Każdą z nich kieruje coś zupełnie innego, a seks wydaje się być idealną kartą przetargową, kartą która otwiera wiele drzwi a jednocześnie blokuje inne. Uwierzcie mi, życie seksualne w XVIII wiecznej stolicy było mocno kontrowersyjne i nie znało ograniczeń, więc musicie przygotować się na mała podróż w czasie. Oprawa książki, styl autorki oraz przedstawienie dziejów króla u schyłku jego władzy w zupełnie inny sposób, dają w tym wypadku połączenie idealne. Jestem jak najbardziej na tak, było to coś zupełnie innego, intrygującego.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
03-07-2020 o godz 00:00 przez: Danuta 17 | Empik recenzuje
Wspaniałą książka, która udowodniła, że Mauela Gretkowska jest wspaniałą pisarką. Ja jestem tą propozycją naprawdę zaskoczona, ponieważ nigdy nie byłam wielką fanka historii, jednakże okazuje się, że przedstawienie jej właśnie w taki sposób sprawia, że ciężko mi się od niej oderwać. Nie sądziłam, że życie erotyczne Stanisława Augusta Poniatowskiego może być tak ciekawe i inspirujące. Nie wiedziałam, że był on uwikłany w romans i to aż z trzema kobietami. Na pewno ta propozycja Was zaskoczy i sprawi, ze będziecie chcieli więcej historycznych książek. Naprawdę warto po nią sięgnąć. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Dom sekretów Kordel Magdalena
4.7/5
29,92 zł
42,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Czas zdrajców Krajewski Marek
4.8/5
30,51 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Szczygieł Tartt Donna
4.7/5
41,27 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Gdzie w Polsce do miasta Węgrzyn Katarzyna
4.8/5
42,11 zł
59,99 zł
35,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Anna Karenina Tołstoj Lew
4.5/5
25,26 zł
39,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego