Fabryka planet. Planety pozasłoneczne i poszukiwanie drugiej Ziemi (okładka  miękka)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Każdy sprzedawca w empik.com jest przedsiębiorcą. Wszystkie obowiązki związane z umową sprzedaży ciążą na sprzedawcy.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Zapomnij o rakietach na Marsa! – przyszłością badań kosmosu są poszukiwania planet pozasłonecznych!

Jeszcze dwadzieścia lat temu planetami poza Układem Słonecznym zajmowała się wyłącznie fantastyka. Od czasu słynnego, pierwszego odkrycia dokonanego przez Aleksandra Wolszczana poszukiwanie i badanie egzoplanet to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin astronomii. 

Nowo odkryte światy są bardziej niezwykłe od wszystkiego, co wyobrażali sobie pisarze. Istnieją planety większe od Jowisza, na których rok trwa krócej niż tydzień, na innych niebo rozświetlają dwa słońca, a jeszcze inne samotnie przemierzają kosmos. Są też planety z diamentowymi płaszczami, światy wielkości Ziemi podzielone na dwie półkule wiecznego dnia i wiecznej nocy, planety pokryte globalnymi oceanami i takie, na których przelewają się morza wulkanicznej lawy. Odkrycie tej różnorodności to dopiero początek. Na zbadanie czeka jeszcze cała galaktyka różnych możliwości. Trudno nie zadać sobie pytania, czy wśród tak wielu światów, nie istnieje gdzieś druga Ziemia.

"Autorce tej niesłychanie wciągającej i rzetelnie napisanej książki udało się dokonać czegoś niemal niemożliwego – w bardzo zrozumiały sposób wyjaśnia nam wszystko, co powinniśmy wiedzieć o tej zupełnie nowej, szybko zmieniającej się dziedzinie nauki, która zajmuje się poszukiwaniem nowych światów."
Caleb Scharf, profesor astronomii na Uniwersytecie Columbia, autor książek "Silniki grawitacji" i "Kompleks Kopernika".


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1206588743
Tytuł: Fabryka planet. Planety pozasłoneczne i poszukiwanie drugiej Ziemi
Autor: Tasker Elizabeth
Tłumaczenie: Bieniok Bogumił, Łokas Ewa
Wydawnictwo: Prószyński Media
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 432
Numer wydania: I
Data premiery: 2018-08-28
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 202 x 32 x 144
Indeks: 26525020
średnia 4,2
5
3
4
4
3
1
2
0
1
0
Oceń:
Dodając recenzję produktu, akceptujesz nasz Regulamin.
2 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
06-06-2021 o godz 13:36 przez: patryk00714 | Zweryfikowany zakup
Przez pierwsze rozdziały autorka opisuje najlepsze hipotezy odnoszące się do procesu formowania się układu słonecznego i planet w ogólności. Jest to astrofizyczka pracująca obecnie w JAXA, więc ma bezpośredni kontakt z najnowszymi odkryciami. Narracja jest prosta i bogata w szereg trafnych porównań, dzięki czemu można sobie wiele spraw łatwo zwizualizować. Głównym celem książki jest podać listę wymaganych czynników do powstania życia na planecie. Dowiedziałem się mnóstwo ciekawych rzeczy. Opisy misji kosmicznych m.in Roseta (od tej tabliczki), czy wtrącone teksty źródłowe z renomowanych pism naukowych dodają książce zalet.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
21-01-2019 o godz 17:31 przez: Fantasy-Bestiarium
„Fabryka planet. Planety pozasłoneczne i poszukiwanie drugiej Ziemi” autorstwa Elizabeth Tasker to książka niezwykle ciekawa, opowiadająca o poszukiwaniu planet pozasłonecznych nadających się do zamieszkania przez człowieka. Poszukiwanie i badanie egzoplanet jest niezwykle interesujące, a niniejsza publikacja opowiada o tym bardzo ciekawie i pasjonująco. Książka została napisana przystępnym i barwnym językiem, dzięki czemu czytelnik od razu wsiąknie w różnorodny świat pozasłonecznych planet. Pozycja ta wciąga od pierwszej do ostatniej strony. Elizabeth Tasker potrafi zaciekawić informacjami z dziedziny astronomii, sprawiając, że dla zwykłego czytelnika lektura okaże się ciekawa. Autorka wnioskuje, że poza układem słonecznym może znajdować się wiele planet nadających się do zamieszkania przez człowieka. Cała galaktyka czeka jeszcze na przebadanie przez naukowców, kryjąc w sobie wiele tajemnic i możliwości. Elizabeth Tasker ma niezwykle szeroką wiedzę, którą dzieli się obficie z czytelnikami na kartach niniejszej pozycji. Po lekturze książki możemy odnieść wrażenie, że już niebawem odnajdziemy naszą, drugą Ziemię, co wzbudziło we mnie od razu mocniejsze bicie serca. Książka zawiera wiele ciekawostek, o których przeczytałem z wielkim zainteresowaniem. Jest to lektura jak najbardziej godna uwagi. „Fabryka planet. Planety pozasłoneczne i poszukiwanie drugiej Ziemi” nie zawiodła mnie i sprawiła, że wyniosłem z niej dużo wartościowej wiedzy. Jest to ciekawa lektura z dziedziny astronomii, która zmusza do zadania wielu kluczowych pytań. Czy gdzieś tam w dalekim kosmosie istnieje planeta podobna do Ziemi? Publikacja ta pozwala dowiedzieć się wiele intrygujących informacji z dziedziny astronomii, dzięki czemu będziemy mogli lepiej zrozumieć otaczający nas Wszechświat. Podczas lektury przeczytamy także o wielu znanych astronomach, bez których nie poznalibyśmy większości z odkrytych planet. Całość publikacji sprawia, że jeszcze mocniej chcę zagłębić się w poruszony przez autorkę temat. Jak najbardziej zachęcam Was do zapoznania się z tą pozycją. https://fantasy-bestiarium.blogspot.com/2019/01/fabryka-planet-planety-pozasoneczne-i.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

O autorze: Tasker Elizabeth

Zobacz także

Podobne do ostatnio oglądanego