Wieki bezwstydu. Seks i erotyka w starożytności (okładka  twarda, 02.2018)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Pornografia? Wtedy nikt nie znał tego terminu. Rozpusta? Przecież człowiek nie po to ma ciało, by się go wstydzić. Starożytni Grecy dali nam demokrację. Rzymianie - zapoczątkowali rządy prawa. Czy także ich poglądy na sprawy erotyki przetrwały próbę czasu?

Adam Węgłowski zabiera czytelników w fascynującą wędrówkę przez świat antyku: jednocześnie łudząco bliski i zadziwiająco odmienny. Zagląda do sypialni ateńskich arystokratów, do łaźni Wiecznego Miasta i na cyrkowe areny, pośród gladiatorów. Odkrywa najintymniejsze sprawy małżeństw sprzed dwóch tysiącleci. Demaskuje prawdę o zmysłowych greckich ucztach, na które spraszano wyłącznie mężczyzn. Ale też o życiu heter, o zakazanej miłości rzymskich legionistów i smutnym losie ludzi antyku, którzy ośmielili się przyprawić rogi sąsiadowi.

O seksie w starożytności nikt nie pisał jeszcze z taką swadą i dociekliwością. Naga prawda o tym, jak kochali się ludzie antyku. Epoki pozbawionej wstydu.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1180224644
Tytuł: Wieki bezwstydu. Seks i erotyka w starożytności
Autor: Węgłowski Adam
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 320
Numer wydania: I
Data premiery: 2018-02-28
Rok wydania: 2018
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 219 x 144 x 32
Okres historyczny: starożytność (do 476 n.e.)
Indeks: 25119398
średnia 4,2
5
17
4
5
3
3
2
1
1
2
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
4 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
13-03-2019 o godz 19:05 przez: jozbry1400 | Zweryfikowany zakup
Każdy wiek ma swoją etykę i moralność. Co by było, gdyby starożytni czytali o naszym wieku XXI.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
19-03-2018 o godz 23:16 przez: Anonim
Jeśli chodzi o sferę seksualności wśród starożytnych Greków i Rzymian panuje przekonanie o tym, że były to cywilizacje, w której zwykła rozwiązłość była normą. W przekonaniu tym utwierdzać nas mogą współczesne filmy i seriale przedstawiające czasy antyczne jako takie, w których aż kipi od seksu. W tym sensie tytuł książki Adama Węgłowskiego „Wieki Bezwstydu” może być dla nas mylący ponieważ będzie sugerować, że książka niejako stanie się wydłużeniem współczesnych wyobrażeń i będzie przedstawiać to co wydaje nam się, że już wiemy. Tymczasem lektura tego dzieła okazuje się przedstawieniem zupełnie czegoś innego niż mogłoby się nam wydawać albo przynajmniej ukazuje to w zupełnie innym świetle. W szczegółowy sposób zostaje tam przedstawiona choćby kwestia homoseksualnych zachowań wśród Greków, praw i pozycji kobiet antycznych oraz różnego rodzaju uwarunkowań społeczno-kulturowych i prawnych towarzyszących sferze zachowań seksualnych ludzi doby antyku. Dodatkowo książka jest napisana bardzo ciekawie i pozbawiona jest zwykłej taniej sensacji bardzo często towarzyszącej opisom dotyczącym tej części ludzkiego życia co można uznać za jej niewątpliwy plus. Jest to lektura bardzo przyjemna i godna polecenia i to nie tylko dla fanów historii antycznej.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
5/5
28-02-2019 o godz 15:59 przez: Patrycja
Adam Węgłowski urodzony w 1975 roku. Dziennikarz i pisarz historyczny. Jest redaktorem magazynu „Focus historia”, w którym zajmuje się, m.in. tropieniem historycznych zagadek. Współpracuje również z Przekrojem. Wydał kilka powieści, a także książki popularnonaukowe. Prowadzi bloga Historyjki. Epoka starożytności, albo mówiąc dokładniej epoka grecko-rzymska często jest utożsamiana z bezwstydnością. A to nie jest do końca prawdą. Autor książki daje na samym początku przykład pocałunku. Nikt w czasie ślubu w starożytności się nie całował. Było to niemoralne i można było się narazić na drwiny. Tylko Rzymianin całował swoją żonę, żeby sprawdzić, czy złamała zakaz picia alkoholu pod jego nieobecność. W starożytności nie ma pojęcia homoseksualizm. Zabawianie się starszych mężczyzn z młodymi chłopcami było na porządku dziennym i nikogo nie gorszyło. Seks dla starożytnych to dobra zabawa. Książka nie tylko porusza kwestie seksualne, ale również rodzinne, obyczajowe i kulturowe. Wydawało by się, że wiemy dużo na temat tej odległej epoki, ale to jest błędne myślenie. Dla nas ludzi współczesnych ta epoka jest wielką tajemnicą, którą nadal odkrywamy. Książka bardzo ciekawa. Autor porusza kwestie seksualne, ale robi to z niezwykłą dociekliwością i delikatnością. Nie ma w lekturze wulgarności. Dzięki niej mogłam pogłębić wiedzę historyczną, na temat życia rodzinnego, seksualnego, partnerskiego w antycznej sztuce kochania. To co nam się wydaje dzisiaj, jakieś „zbereźne” to w Starożytności jest na porządku dziennym. Mieli totalną wolność i nie byli niczym skrępowani. My ludzie współcześni, możemy uczyć się od naszych przodków, że seks i namiętność nie jest niczym brudnym, ani złym. Spełniajmy swoje pragnienia, nawet w sferze seksualnej.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-04-2020 o godz 18:03 przez: zetbasia
Starożytni Grecy i Rzymianie nie wstydzili się swojego ciała. Wręcz przeciwnie - podziwiali je i dumnie prezentowali. Autor ze swadą i dociekliwością opowiada o miłości i seksie ówczesnych arystokratów, zagląda do małżeńskich sypialni, podgląda życie heter i słynne rozpustne uczty, w których uczestniczyli tylko mężczyźni - ich żony pozostawały w domu. Oczywiście warto też zajrzeć do łaźni i koszar legionistów. Same ciekawostki ☺ Naga prawda o antycznej sztuce kochania.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Uspokój swój mózg Hansen Anders
4.8/5
29,76 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Szczygieł Tartt Donna
4.7/5
41,63 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Marzenie panny Benson Joyce Rachel
4.5/5
33,29 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Chwila Szymborska Wisława
5/5
29,52 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Dżentelmen w Moskwie Towles Amor
4.6/5
31,59 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa O miłości Pawlukiewicz Piotr
5/5
32,65 zł
46,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Anna Karenina Tołstoj Lew
4.6/5
27,73 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Sto pociech Szymborska Wisława
5/5
28,88 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Gorzko, gorzko Bator Joanna
5/5
40,82 zł
59,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Młodzik Dostojewski Fiodor
5/5
39,77 zł
59,99 zł

Podobne do ostatnio oglądanego