Gwiazdy mają w sobie metafizyczne piękno, lubimy patrzeć w nocne niebo i podziwiać ich blask. W wigilię wypatrujemy na atramentowym firmamencie tej pierwszej, która skupi całą rodzinę przy wspólnej kolacji. A może chcesz zostać gwiazdą tych świąt i stworzyć piękne i niepowtarzalne kartki z udziałem wielkiej plejady? Oto kilka moich kosmicznych inspiracji.

 

Do stworzenia świątecznych kartek z gwiazdami na pewno przydadzą się:

- bazy kartek do scrapbookingu

- arkusze kolorowego papieru

 - świąteczne zestawy kartek do scrapbookingu

- pompony i koraliki

-pióra

- ozdobne taśmy, wstążki i sznurki

- farby akrylowe

- cekiny oraz brokat

- wykrojniki z kształtem gwiazdki

- szablony z motywem gwiazdek

- naklejki świąteczne

 - dwustronnie klejąca taśma z pianki

- nożyczki i klej

 

Gwiazdy można zaprezentować na wiele sposobów, wystarczy puścić wodze fantazji. Mnie wyobraźnia podpowiedziała kilka pomysłów, oto niektóre z nich:
 

1. Gwiazdy Hollywood

Ta koncepcja gwiazd jawi się pełna blasku i splendoru. Aby zaprezentować świąteczne kartki w wersji glamour, nie może zabraknąć złotych dodatków. Przydadzą się brokat, połyskujące wstążki i migotliwe dżety. Efekt subtelnej elegancji prościej, moim zdaniem, wyczarować na jasnym tle, a wersja wieczorowa świetnie zaprezentuje na ciemniejszym. Jeśli chcesz nadać gwiazdom lekkości i finezji, wkomponuj między nie kilka piór.

2.  Gwiazdy Betlejemskie

W tym przypadku gwiazdy najlepiej przedstawić na tle nieba i zbudować wokół przytulny, zimowy pejzaż. Dużo śniegu, renifery, stajenka... albo miś polarny - to tylko niektóre rekwizyty, które wyczarują bajkowy klimat. Gwiazdy betlejemskie posiadają nieodzowny atrybut - warkocz, dlatego nie powinno go zabraknąć. Mój warkocz splotłam ze sznurka i nieco rozwiałam mu włos;)

3. Gwiazdy o bogatym wnętrzu.

O tym co kryje się we wnętrzu prawdziwej gwiazdy chętnie opowie astrofizyk, ja snuję jedynie fantastyczne wizje:). Moje ciała niebieskie, wbrew nazwie, mają mnóstwo kolorów i wzorów - śnieżynek, miękkich pomponów i ozdobnych taśm. Ta wersja kartki jest dwupoziomowa. Kształt gwiazdy należy wyciąć nożykiem na górnej warstwie, umieścić przy bokach dwustronnie klejącą taśmę, a następnie przymocować do bazy pokrytej fakturą. Wypełnienie będzie widoczne wyłącznie przez okno.

4. Gwiazdy (nie)szablonowe.

Ta prosta, ale i efektowna metoda, wymaga użycia tuszu lub farby akrylowej. Szablon przykładamy do papieru i rozprowadzamy na nim pędzlem farbę lub odciskamy poduszki z tuszem. Odbite wzory można posypać brokatem, wyciąć, lub na około nich zbudować jakąś historię. Mimo użycia szablonu, gwiezdna opowieść za każdym razem będzie inna, jeśli urozmaicisz ją dodatkami, np. w postaci sznurków i koralików.

Mój świąteczny film z plejadą gwiazd będzie miał kontynuację. Zachęcam Cię byś stworzył własne arcydzieła, które z pewnością staną się prawdziwym hitem :)