Zabawki Playmobil – co to jest?

Producentem zabawek Playmobil jest niemiecka firma Horst Brandstätter, a pierwsze figurki z kolekcji powstały w 1974 roku. Bodźcem do ich zaprojektowania był ówczesny kryzys paliwowy i związane z nim niedobory surowców oraz wysokie koszty produkcji. Brandstätter do tej pory wytwarzał m.in. kółka hula-hop, ale wówczas firma postanowiła znaleźć pomysł na mniejsze zabawki. Powód? Mniej plastiku potrzebnego do produkcji! Tak narodziły się ludziki Playmobil.

Dziś w świecie Playmobil jest mnóstwo zestawów, które pozwalają dzieciom wcielać się w rozmaite role i odgrywać scenki. Zabawa w szkołę, policję, lekarza, weterynarza, wakacje w luksusowym hotelu czy rycerski zamek to tylko kilka możliwości, jakie dają zestawy Playmobil dla chłopców i dziewczynek.}
 

playmobil policja pojazd
 

Playmobil vs. LEGO

Wbrew pozorom Playmobil i LEGO nie są do siebie aż tak podobne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Co więcej, ideą niemieckiej marki nie jest konstruowanie i kolekcjonowanie, jak w przypadku LEGO, ale przede wszystkim zabawa w odgrywanie scenek. Z tego powodu zestawy Playmobil to nie klocki, choć powszechnie tak się o nich mówi, ale tematyczne zabawki takie jak domki, zamki, pojazdy, komisariat policji, szkoła i wiele innych, a do tego mnóstwo figurek ludzików i zwierzątek. Żaden z tych zestawów nie jest złożony z typowych klocków. Pewne podobieństwo do LEGO można zauważyć jedynie w tematycznych seriach oraz wyglądzie figurek, których dłonie są wyprofilowane w taki sposób, aby mogły trzymać akcesoria – miecze, narzędzia ogrodowe, pałki policyjne itp.
 

Urlop w domku nad jeziorem
 

Zestawy Playmobil dla chłopców i dziewczynek

Mnogość zestawów Playmobil pobudza dziecięcą wyobraźnię i zachęca do kreatywnej, wielogodzinnej zabawy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Playmobil policja, zwierzęta, domek czy zamek to klasyka, ale są też smoki, Indianie, podwodne światy zamieszkiwane przez syreny oraz nadmorskie kurorty. Co ważne, różne zabawki z serii można ze sobą łączyć. Wykorzystaj zestawy z hotelem dla zwierzaków, weterynarzem oraz figurki opiekunów zwierząt z podopiecznymi, aby rozbudować wyimaginowany miniświat.  
 

Hotel dla zwierząt łapka
 

Playmobil – domek dla lalek

Zabawa w dom jest jedną z ulubionych wśród dzieci, a domki dla lalek są podstawowym wyposażeniem niejednego dziecięcego pokoju. Serie Playmobil City Life oraz Dollhouse są stworzone dla małych miłośników odgrywania ról z życia codziennego. Playmobil Duży domek dla lalek to marzenie chłopców i dziewczynek. W zestawie znajdziemy aż 589 elementów, a sam dom ma dwa piętra, spiralne schody i przestronny taras na dachu. Można połączyć go z innymi zestawami z tej samej serii (Dollhouse) np. Playmobil Salon, aby doposażyć wnętrze tej zjawiskowej willi.
 

Playmobil domek dla lalek
 

Playmobil – zamek

Jeśli nie domek, to może zamek? Playmobil dla chłopców i dziewczynek obejmuje również takie zestawy. Zamek rycerski ma niemal 300 elementów, a wśród nich są m.in. figurki rycerzy, dzielny rumak, chorągwie, proporce, drabiny i oczywiście rycerska twierdza. W sam raz do odgrywania pojedynków i ratowania uwięzionych księżniczek.
 

Playmobil zamek rycerski
 

W zupełnie innej stylistyce jest utrzymany zestaw Playmobil Zamek księżniczki z serii Princess. Imponujący budynek ze schodami, dwoma tronami i parą królewską to świetna zabawka zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Zestaw z zamkiem można rozbudować o królewską stajnię, sypialnię księżniczek czy zamkową salę muzyczną.
 

playmobil zamek księżniczki
 

Playmobil – straż pożarna

Wiele małych dzieci marzy o tym, by w przyszłości zostać strażakiem. Zestaw Playmobil Straż pożarna z gaśnicą z serii City Action pozwoli wcielić się w role odważnych bohaterów. Jest w nim pompka do wody, węże gaśnicze, wózek na szlauch, imitacja płomieni oraz 2 figurki strażaków. Zabawę urozmaica fakt, że za pomocą pompki z węża leje się prawdziwa woda!
 

Playmobil straż pożarna
 

Playmobil – policja

Stróże prawa to - obok strażaków – jeden z wymarzonych zawodów wielu dzieci. Po raz kolejny do gry wkraczają zestawy Playmobil z serii City Action dla chłopców i dziewczynek. Komisariat policji z więzieniem to szczegółowy budynek w komplecie z figurkami policjantki, strażnika i przestępcy. Zestaw można rozbudować, dołączając do niego dodatkową figurkę policjantki na super szybkim pojeździe samobalansującym!
 

Playmobil policja
 

Playmobil – zwierzęta

Świat zwierząt bliski jest wszystkim dzieciom. Niemiecki producent zabawek nie zawiódł również w tej kwestii i stworzył mnóstwo tematycznych zestawów Playmobil m.in. z serii Country i City Life. Dzięki nim chłopcy i dziewczynki mogą wcielić się w role opiekunów dzikich zwierząt, pracowników pensjonatu dla małych zwierzaków, weterynarza czy dżokeja. Zestaw Playmobil Duża stadnina koni to gratka dla miłośników tych zwierząt, którzy teraz mogą zająć się swoimi podopiecznymi. Są tu m.in. ludziki i figurki zwierząt oraz akcesoria niezbędne do pracy na farmie, a także pokaźny budynek stajni z otwieranymi drzwiami.
 

Playmobil zestaw zwierzęta
 

Zestawy Playmobil to mnóstwo frajdy i kreatywnej zabawy dla najmłodszych. Już dziś zacznijcie przygodę z zabawkami, które przenoszą do świata wyobraźni.

Więcej artykułów znajdziecie na Empik Pasje w dziale Pasje Dziecka.

Zdjęcie okładkowe: Materiały promocyjne Playmobil / Zestaw Duża stadnina koni, 6926