Jeśli k-pop towarzyszy Ci na każdym kroku, spraw sobie praktyczny pokrowiec na słuchawki. Już nie będą wić się jak wąż na dnie torby, a z gąsienicy przeobrażą w motyla.Sprawdź!

 

 Teraz pora na k-pop diy! Włącz ulubiona playlistę i przygotuj:

- kostki fimo (wybierz swoje kolory!)

- wałek do fimo (może być również zwykła butelka)

kolorowe sznurki, diamenciki, kryształki

- lakier zabezpieczający

- nożyk do cięcia

- narzędzia do fimo i/lub wykałaczka

 

 Nie jestem skarbnicą wiedzy na temat kpopu choć przyznam, że jego magnetyczna siła podziałała i na mnie. Przemierzając k-popowy kosmos skupiłam się bardziej na wizualnej otoczce, która odgrywa strategiczną rolę przy promocji zespołów i definiuje każdy z osobna. Podczas tej wędrówki utkwiło mi w głowie ciekawe logo zespołu EXO. Jego nazwa wzięła się od egzoplanety, czyli takiej, która znajduje się poza układem słonecznym. Fajny pomysł :) Wraz z promocją pierwszego albumu "Mama", znak rozpoznawczy chłopaków wyglądał jak na zdjęciu poniżej. Zobacz jak z czarnego i białego fimo odtworzyć jego charakterystyczne cechy.

Zgnieć w dłoniach kawalek czarnego fimo, następnie rozwałkuj z niego plaster o grubości ok. 3mm i wytnij sześcioramienne logo. Przyłóż wykrojony kształt do reszty i zrób duplikat. Białą obwolutę wykonaj z cieniutko zrolowanego pasemka. Przy docinaniu wałeczka pomagaj sobie nożykiem, delikatnie łącz palcami lub specjalnym narzędziem z zaokrągloną końcówką

Między dwie warstwy włóż sznureczek, przyciśnij go do dolnej części, a następnie przyłóż i dociśnij górną (delikatnie, by nie zdeformować kształtu). Sklejone części (razem ze sznurkiem) włóż do piekarnika nagrzanego do 70 stopni na około 10 minut. Nie polecam utrwalania w mikrofalówce, fale mogą powodować pęcznienie masy i jej odkształcenia.

Logo nie musi być wiernie odwzorowane, ale jeśli masz ambicję, fimo będzie Ci posłuszne. Myślę, że stworzenie własnego projektu, nawiązującego do charakterystycznych kolorów ulubionego zespołu też jest ok. Na tej zasadzie oparłam pomysł zawieszki z 'Black Pink'. Czytałam, że sceniczny image tego girls bandu opiera się na kontraście dwóch barw. Czarny ma zwracać uwagę na talent artystyczny, a różowy na atrakcyjność wizualną. Znaczek powstał na podobnej zasadzie, co przykład z EXO. Spójrz:

Kolory fimo ładnie się ze sobą mieszają, w ten sposób może powstać dowolna ilość odcieni. Poeksperymentuj z kolorami miksując kawałki fimo w różnych proporcjach. Mnie udało się stworzyć podstawę w kolorze pudrowego różu.

Na deser zostawiłam sobie BoA, a właściwie Kwon Bo-ah. Na muzycznym rynku Korei Południowej ta wykonawczyni działa chyba najdłużej, bo 19 lat. Artystka jest nazywana japońską królową k-pop'u, ponieważ sprzedaż jej albumów w tym kraju osiągnęła rekordową liczbę. BoA poświęciła się głównie R&B za idolkę mając Whitney Houston, może dlatego jej pseudonim artystyczny tłumaczy się nieraz jako 'beat of angel'. Anielska, Zmysłowa i kobieca... taki też będzie brelok :)

Zrobiłam go w kształcie serca i dodatkowo udekorowałam kryształkami i diamencikami. Takie małe elementy łatwo wcisnąć w miękką masę, która po zastygnięciu utrzyma je w ryzach. W fimo możesz również rzeźbić wzorki, na przykład nakłuwać je wykałaczką. Bardzo lubię bawić się w ten sposób, spóbuj!

Pamiętaj, po wyciagnięciu z piekarnika i wystygnięciu, warto fimo pokryć cienką warstwą lakieru. To je zabezpieczy i lekko nabłyszczy.

W ferworze pracy powstały też zawieszki z BTS, Loona, f(x). Myślę, że wytrawny fan je wypatrzy i rozpozna. Jeśli Twoja miłość do kpopu jest ponad podziałami, stwórz zawieszkę o uniwersalnym charakterze. Ja zrobiłam taką w formie żółtego słoneczka z napisem kpop.

 

Gdy stworzysz własne gadżety koniecznie pochwal się w komentarzu.

Udanej zabawy!