Przyznaj, nie spodziewałeś się, że zwykły słoik może mieć wpływ na nasze samopoczucie? 

Ha, aby zyskał taką moc, musi przejść kolorową metamorfozę - ma cieszyć oko swoim wyglądem. Uwielbiam kolory i zachęcam Cię, żebyś używał ich jak najczęściej, również w tym przypadku.

 

Co będzie Ci potrzebne?

Do spektakularnej zmiany słoika w szkatułkę przyczynią się:

- blok kolorowy

- filc

koraliki, guziki, sznurki (żywe kolory mile widziane)

- wytłaczarka  etykiet (Dymo)

- oczywiście SŁOIK - najlepiej, żeby miał płaskie boki, jak ten użyty przeze mnie, bo łatwiej je ozdobić.

 

Krok 1

Możesz zacząć od góry, czyli zakrętki. W tym celu wytnij z filcu koła o różnej średnicy (największe musisz dopasować do obwodu zakrętki) oraz pasek, którym okleisz zewnętrzny bok wieczka. Ja zdecydowałam się cieniować okręgi kolorem niebieskim.

 

Krok 2

Zanim zaczniecie przyklejanie filcu, nawlecz koraliki na dwa sznurki. Sznurki będą się krzyżowały na warstwie filcu przylegającej do wieczka.

 

Krok 3

Zacznij przyklejać koła, zaczynając od największego. Następnie doklej sznurki i postępuj dalej, na zasadzie tworzenia warstw - od największej do najmniejszej. Ma powstać 'filcowy tort', który udekorujesz wisienką, czyli guzikiem :)

 

Krok 4

Boki słoika ozdobiłam papierem, docinając arkusze do ich rozmiaru. Od Twojej inwencji zależy, jakie wzory i kolory papieru wybierzesz. Kiedy skończycie przyklejanie, zatytułujcie swoje dzieło. Użyjcie w tym celu wytłaczarki etykiet, jak ja, a jeśli jesteś mistrzem kaligrafii - opisz własnoręcznie. Słowa powinny się miło kojarzyć.

 

Uwaga, słoik źle znosi pustkę więc koniecznie zacznijcie wypełniać go treścią :)

Muszelki, kamyczki, papierowe wróżby zwinięte w rulon, krzepiące słowa i sentencje - zawartość jest kwestią wyobraźni.