„Jeśli zatęsknię”, Anna Ficner-Ogonowska

Autorka, która serca czytelniczek podbija bogatą, niezwykle emocjonalną fabułą. Swoje historie buduje w oparciu o własne doświadczenia, bliskie jej problemy i życiowe postawy. Wspólnym mianownikiem wielu z nich od niemal dekady jest „szczęście”: Polki pokochały debiut „Alibi na szczęście” oraz kolejne powieści, m.in. „Zgodę na szczęście” oraz „Krok do szczęścia”.

W najnowszej książce, „Jeśli zatęsknię”, Anna Ficner-Ogonowska eksploruje kwestie trudnych, życiowych zmian, które potrafią przytłoczyć i sabotować nasze działania. Autorka namawia jednak do czerpania z niełatwych doświadczeń - nic bowiem nie dzieje się bez przyczyny. Jednocześnie jest to zabawna, wzruszająca historia, która wciąga od pierwszej do ostatniej strony.

 

Jeśli zatęsknię

Jeśli zatęsknię (okładka miękka)

 

„Gdyby nie ty”, Colleen Hoover

Autorka, której fanom literatury obyczajowej i romansów nie trzeba chyba przedstawiać. Colleen Hoover jest jedną z amerykańskich prekursorek nurtów New Adult i Young Adult, pokazującego młodych ludzi, dopiero wchodzących w dorosłość i borykających się z nowymi, często przerastającymi ich problemami. Jej najnowsza książka, „Gdyby nie ty”, to opowieść o skomplikowanej relacji matki z córką.

Morgan, która urodziła Clarę w młodym wieku i została zmuszona do małżeństwa, chce uchronić dorastającą pociechę przed popełnieniem tych samych błędów. Nastoletnia Clara widzi zaś w mamie zgorzkniałą, smutną kobietę. Czy wydarzenia, które wywrócą ich życie do góry nogami, pomogą w odbudowaniu rodziny?

 

Gdyby nie ty

Gdyby nie ty (okładka miękka)

 

„Dzień Kobiet”, Gabriela Gargaś

Jedna z najpoczytniejszych polskich autorek literatury obyczajowej powraca z kolejną powieścią - o kobietach i dla kobiet. Coroczne święto jest dla babci, matki i córki okazją do wspomnień, rozmów i snucia planów. Seniorka rodu, Cecylia, opowiada o czasach młodości, karierze tancerki i występach na najsłynniejszych scenach Europy. Tymczasem Izabela i jej córka Agnieszka nie mają dobrych relacji - Izabela rozwiodła się ze swoim mężem i ojcem Agnieszki, kiedy ta była jeszcze dzieckiem. Rzucając się w wir życia singielki popełniła wiele błędów, których dorosła już latorośl wciąż nie może jej wybaczyć. Zresztą, ona sama, tylko pozornie szczęśliwa, również szuka w swoim życiu sensu i spełnienia. Gargaś w swojej najnowszej powieści próbuje odpowiedzieć na wiele pytań, z których te o naturę kobiecości zdecydowanie wysuwają się na pierwszy plan.

 

Dzień kobiet książka

Dzień kobiet (okładka miękka)

 

„Poranki na Miodowej”, Joanna Szarańska

Autorka bestsellerowych „Czterech płatków śniegu” zaprasza czytelniczki na Miodową, rozpoczynając nową, wzruszającą i pełną zwrotów akcji serię. Główną bohaterką jest Małgorzata, która, jak na razie z powodzeniem, ucieka od swojej przeszłości i buduje nowe, szczęśliwe życie. Ma pracę, która ją cieszy, przyjaciół, na których może liczyć oraz udany związek z Robertem. Wszystko to pod znakiem zapytania stawia, znaleziony pewnego dnia w skrzynce list w niebieskiej kopercie. Małgorzata wie, kto może być jego nadawcą, jednak rozwikłanie tej zagadki oznacza konieczność powrotu do przeszłości oraz do „Poranków na Miodowej”…

 

Poranki na Miodowej. Tom 1

Poranki na Miodowej. Tom 1 (okładka miękka)

 

„Ostatnia iskra nadziei”, Magdalena Wala

Magdalena Wala jest absolwentką historii na Uniwersytecie Śląskim i, jak sama zapewnia, nauczycielką z powołania. W swoich powieściach łączy pasję do edukowania z pasją do snucia fascynujących opowieści z historią w tle. „Ostatnia iskra nadziei” to kontynuacja „Na moment przed świtem” i druga odsłona wzruszającej wojennej sagi z cyklu „Za zakrętem”.

Podczas gdy kryzys w małżeństwie Adriany pogłębia się, ona sama odnajduje coraz większą przyjemność w spotkaniach z Agnes, którą traktuje jak babcię, jakiej nigdy nie miała. Starsza kobieta odkrywa przed nią świat ogarniętej konfliktem zbrojnym Europy, w której codzienne życie, miłość i przyjaźń wyglądają kompletnie inaczej, jednak wciąż stanowią ważny element codzienności. Adriana z zaskoczeniem odkrywa, iż we wspomnieniach Agnes znaleźć może wiele podobieństw do swojej skomplikowanej sytuacji. Czy jednak te porady pomogą jej odnaleźć spokój i szczęście?

 

Ostatnia iskra nadziei

Ostatnia iskra nadziei (okładka miękka)

 

„Skandal”, Katarzyna Nowakowska

Nazwisko Katarzyny Nowakowskiej może być nieznane szerszemu gronu, jednak już pseudonim, pod którym rozpaliła wyobraźnię Polek, K.N. Haner – zdecydowanie tak. Od swojego debiutu w 2015 roku wydała aż szesnaście powieści, a wśród nich bestsellerową „Ring Girl” oraz serie „Mafijna” i „Sponsor”.

Bohaterka „Skandalu”, Julia, do tej pory przyzwyczajona była do zaspokajania oczekiwań innych. Energiczna, lubiana, córka bogatego ojca, która ma jednak drugie, zupełnie nieznane oblicze. Nocą zamienia się w prawdziwą femme fatale, koncertowo uwodzącą nawet najbardziej wpływowych i despotycznych mężczyzn. Kiedy jednak na jej drodze stanie przystojny, wysoko postawiony, najważniejszy klient jej ojca, skandal zawiśnie w powietrzu…

 

Skandal książka

Skandal (okładka miękka)

 

„Beztroski książę”, Nora Roberts

Nora Roberts to jedna z najbardziej poczytnych i najpopularniejszych autorek powieści obyczajowych dla kobiet na świecie. Wielokrotnie gościła na prestiżowej liście bestsellerów „New York Timesa”, była też pierwszą autorką, która znalazła się w gronie Romance Writers of America Hall of Fame. Pisze także pod pseudonimami Jill March i Sarah Hardesty, zaś kryminalną serię „Śmierć” wydała jako J.D. Robb.

Najnowsza powieść Roberts, „Beztroski książę”, to powrót do najlepszych, romantycznych korzeni: mamy bogatego, beztroskiego i kradnącego niewieście serca na potęgę księcia, mamy też tajemniczą, elegancką damę, której niedostępność tylko potęguje jego zainteresowanie. Jednak czy beztroski Bennett de Cordina zdobędzie dystyngowaną lady Hannah Rothchild?

 

Beztroski książę

Beztroski książę (okładka miękka)

 

„Syn mafii”, Samanta Louis

Chociaż pseudonim może być mylący, Samanta Louis jest młodą poznanianką, która zdobyła dużą popularność za sprawą swojej powieści „Breaking rules. Gra rozpoczęta”. Teraz powraca z pierwszym tomem nowej serii, „Syn Mafii”, której akcja rozgrywa się w Nowym Jorku.

Salvatore Costello stoi przed wyzwaniem przejęcia schedy po swoim ojcu, głowie najbardziej wpływowej gangsterskiej rodziny. Nie jest to wyzwanie łatwe, a dodatkowo los stawia na jego drodze dawną miłość, Audrey Davis, będącą kobietą nie tylko niezwykle pociągającą, ale i wpływową - to ona strzeże tajemnicy, która połączy nowojorską Cosa Nostrę z mafią sycylijską. Uczucie, które kiedyś ich łączyło, powróci ze zdwojoną siłą, jednak ze względu na okoliczności, w jakich się znaleźli, nic nie będzie już tak proste.

 

Syn mafii. Tom 1

Syn mafii. Tom 1 (okładka miękka)

 

„Przysięgnij, że mnie kochasz”, Renee Carlino

Nowa propozycja poczytnej amerykańskiej autorki, której powieści znalazły się na liście bestsellerów dziennika „USA Today”. W „Przysięgnij, że mnie kochasz”, Renee Carlino sięga po tematy znane z autopsji, główną bohaterką czyniąc Emiline, zakochaną w literaturze pisarkę. Niestety, od dłuższego czasu zmaga się z blokadą, która uniemożliwia jej pisanie. Chcąc przełamać impas, sięga po książkę wydaną przez twórcę ukrywającego się pod pseudonimem J. Colby. Jednak im bardziej zagłębia się w fabułę, tym bardziej utwierdza się w przekonaniu, że opowiedziana na kartach powieści historia to historia, którą ona sama przeżyła - będąc młodą dziewczyną zakochała się, z wzajemnością, w najlepszym przyjacielu. Emiline wie, że książkę tę napisać mógł tylko Jase, którego nie widziała od dekady i o którym chciała zapomnieć…

 

Przysięgnij, że mnie kochasz

Przysięgnij, że mnie kochasz (okładka miękka)

 

„Niespokojne lata”, Wiktoria Gische

Wiktoria Gische to kolejna pisarka i historyczka, która sprawnie łączy te pasje, tworząc powieści, dla których tłem są ważne, dawne wydarzenia. Po „Tajemnicach królów” i „Czasie wojny, czasie miłości” autorka oddaje w nasze ręce książkę, w której Kraków z początków XX wieku staje się kanwą opowieści o odwadze, odkrywaniu swoich możliwości oraz o uczuciu, które pomaga osiągnąć spełnienie. Główna bohaterka, Eleonora, pochodzi z zamożnego domu i ma wszystko, co wyróżnia ją na salonach: urodę, błyskotliwość i piękne stroje. Dziewczyna chce jednak więcej - pociągają ją idee feministyczne, chce studiować na uniwersytecie i walczyć o równouprawnienie. „Niespokojne lata” opowiadają o poszukiwaniu szczęścia w świecie sztywno ustalonych konwenansów, w których kobiety nie miały ani prawa głosu, ani majątku, ani większych swobód.

 

Niespokojne lata. Kamienica pod irysami

Niespokojne lata. Kamienica pod irysami (okładka miękka)

 

Zapraszamy na wyjątkowe, internetowe spotkanie z Anną Ficner-Ogonowską autorką książki „Jeśli zatęsknię” ,które odbędzie się dzisiaj o godzinie 18:00. Streaming ze spotkania będzie dostępny na profilu Empiku na Facebooku.

Anna Ficner-Ogonowska - Premiera online