Aby wykonać filcową bransoletkę przygotuj:

- filc akrylowy o grubości 3mm (np. czerwony, szary, zielony, czarny)

-  kolorową mulinę

- koraliki do wyszywania (np. - czerwone, czarne, złote, stalowe, niebieskie)

- zapięcia, łączniki w kształcie kółek, karabińczyki, oponki, szklane patyczki itp.

- ozdobne ćwieki

 - sznurki lub rzemyki

- nożyczki, klej silikonowy lub klej uniwersalny.

- igły do szycia

 

1.

Filc potnij na paski różnej szerokości. Ważne, by pasowały grubością i szerokością do zapięć, które zamocujesz na końcach.

2.

Nitka, którą haftowane będą wzory i przyszywane koraliki, może kontrastować z kolorem filcu lub stapiać się z nim. W tym przypadku srebrną muliną wyszyłam odblaskowe kreseczki pomiędzy łącznikami w kształcie kółek i kwadracików. W środku miedzianych okręgów znalazły się czerwone, połyskujące koraliki, które ciekawie wyróżniają się na szarym tle.

3.

Nity i ćwieki to oryginalna propozycja zdobienia, która powinna przypaść do gustu niepokornym duszom i amatorom niekonwencjonalnych rozwiązań. W tym przypadku ćwieki zostały przypięte do cienkich pasemek filcu, a następnie silikonowym klejem przytwierdzone do szerszej podstawy w kolorze kremowym.

4.

Intensywne barwy i wzory inspirowane folklorem to kombinacja, która powinna zwrócić uwagę miłośników etnicznych akcentów w codziennej stylizacji. Ta bransoletka powstała z połączenia dwóch pasków filcu, między którymi udało się ukryć przeszycia i supełki. Warstwy filcu trwale połączysz klejem silikonowym, który w takich przypadkach sprawdza się idealnie.

5.

 Zwieńczeniem pracy jest uzbrojenie bransoletek w stabilne i eleganckie zapięcia. W przypadku metalowych łączeń, wypełniłam zagłębienia klejem silikonowym, a następnie wetknęłam w otwory, przycięte filcowe końcówki. Innym sposobem jest wiązanie bransoletek sznurkiem, który wystarczy przyszyć, na przykład sposobem pokazanym na zdjęciu:

 

Jak Ci się podoba biżuteria w takim cieplejszym wydaniu? :)