Amatorzy dobrej kuchni lubią urozmaicać menu wykorzystując nowe przepisy. Zeszyt do spisywania kulinarnych pomysłów to praktyczny gadżet, który na pewno przyda się przy okazji kuchennych rewolucji i testowania nowych smaków.

 

Do wykonania przepiśnika potrzebne będą:

- zeszyt na spirali (ja wykorzystałam szkicownik)

- zestaw papierów do scrapbookingu z kulinarnym motywem

-  kolorowy blok techniczny

- stemple z alfabetem i poduszka do stemplowania

-nożyczki biurowe i nożyczki dekoracyjne

- klej winylowy

-linijka i ołówek

- nożyk

 - ozdobne sznurki i wstążki

 

Krok 1.

Własnoręcznie wykonana „książka kucharska" powinna być praktyczna, więc najlepiej jeśli będzie miała formę bindowanych stron ze sztywną okładką, na której będzie się opierać. Wykorzystałam szkicownik na spirali, którego format i możliwość ustawiania w pionie, wydały się optymalnym rozwiązaniem. Okładki  tymczasowo wypięłam z zeszytu i okleiłam kolorową tekturą. Miejsca na sprężynę wycięłam ostrym nożykiem.

 

Krok 2.

Kolejnym etapem jest przygotowanie papierowej kompozycji, która będzie zdobić zeszyt i informować o jego zawartości. Wybrałam zestaw do scrapbookingu, którego wzory były spójne z tematem. Dopasowane elementy kleiłam ze sobą zaczynając od najmniejszych i stopniowo przytwierdzając je do spodnich warstw. W ten sposób udało się, między innymi, ukryć końcówki wstążki i zapobiec ich strzępieniu.

 

Krok 3.

Tył przepiśnika ozdobiłam napisem, który stemplowałam używając małych liter alfabetu. Kawałkiem rzemyka zamocowałam do sprężynki ozdobne etykiety wycięte z szablonu i przykleiłam do okładki.

 

Krok 4

Wnętrze zeszytu zaopatrzyłam w estetycznie wyglądające tabele i  udekorowałam je motywami z zestawu. Teraz mogę zacząć wypełniać je ulubionymi przepisami z menu :)

 

Gotowy przepiśnik od drugiej strony prezentuje się następująco: