Jennifer Lawrence ma zaledwie 27 lat, a na swoim koncie posiada już cztery nominacje do Oscara oraz jedną statuetkę. Od kiedy pojawiła się na wielkim ekranie jest o niej głośno, a filmy z jej udziałem stają się wielkim kasowymi hitami. Aktorka za każdym razem pokazuje widzom swoją inną twarz, udowadniając tym samym, że spektrum jej możliwości jest szerokie. Przed Wami lista jej najważniejszych ról.

 

Jennifer Lawrence urodziła się 15 sierpnia 1990 roku w Lousville w Kentucky. Już w jako młoda dziewczyna wiedziała, że chce swoje życie związać z aktorstwem. Swoją karierę rozpoczęła od roli Lauren Pearson w serialu „Terapia domowa”. Przez kilka lat grała w różnych filmowych produkcjach, między innymi w „Granicach miłości”, „The Poker House” czy w „Do szpiku kości”. Jej kariera nabrała rozpędu po tym jak wcieliła się w rolę Raven w „X-Men: Pierwsza klasa”. Od tamtej pory Jennifer dała nam się poznać jako aktorka wszechstronna w wielu hitowych tytułach. Aktorstwo, aktorstwem, ale Jennifer jest także niezwykle sympatyczną dziewczyną, która niekoniecznie przejmuje się konwenansami i krytyką. Ma kąśliwe poczucie humoru i odważnie mówi o tym, co myśli. Angażuje się także w sprawy społeczne i walczy o równouprawnienie kobiet.

 

W poniższym zestawieniu przedstawiamy wam, naszym zdaniem, najciekawsze wcielenia aktorki. Jesteśmy bardzo ciekawi, co dorzucilibyście do naszej listy…

 

 

Pierwsza nominacja do Oscara

O tym, że aktorka ma wielki talent może świadczyć fakt, że swoją pierwszą główną rolę otrzymała w wieku zaledwie 20 lat. Jennifer Lawrence została doceniona przez krytyków za kreację w filmie Do szpiku kości, w którym zagrała postać 17-letniej Ree Dolly – dzielnej i zdeterminowanej nastolatki, na której spoczywa odpowiedzialność za dobro rodziny. Za grę w tym poruszającym dramacie została wyróżniona swoją pierwszą nominacją do Oscarów, co otworzyło jej drogę do dalszej kariery.

 

 

Nieustraszona wojowniczka

Jennifer Lawrence z pewnością jeszcze długo będzie kojarzona z postacią Katniss Everdeen, dzięki której poznał ją cały świat. Aktorka zagrała w czterech częściach „Igrzysk Śmierci”, co przyniosło jej ogromną popularność i sympatię widzów. Wojownicza nastolatka to postać niemal kultowa.

 

Oscarowa rola

2012 rok był dla Jennifer prawdziwym przełomem. Aktorka swoją kreacją w „Poradniku pozytywnego myślenia”  po raz pierwszy odcięła się od wizerunku buntowniczej nastolatki i pokazała swoje pełne zmysłowości kobiece oblicze. Rozchwiana emocjonalnie, pogrążona w depresji po śmierci męża - Tiffany Maxwell, w którą wcieliła się Jennifer Lawrence, budzi bardzo pozytywne emocje i ogromne współczucie. Za grę w tym filmie, Jennifer została nagrodzona Oscarem dla najlepszej aktorki drugoplanowej.

 

Nowe oblicze Lawrence w „American Hustle

Obsada tego filmu wręcz błyszczy od gwiazd, ale zdaniem widzów i krytyków, to Jennifer i jej drugoplanowa rola „skradły show”. Aktorka wciela się w rolę zdradzanej żony oszusta zajmującego się handlem falsyfikatami dzieł sztuki. Bohaterka nie stroni wysokoprocentowych trunków, solarium i intryg. Za tę rolę Jennifer otrzymała nominację do Oscara.

 

Uwodzicielka demaskująca szpiegów

Na ekranach kin zagościł właśnie kolejny film z Jennifer Lawrence w roli głównej - Czerwona Jaskółka, thriller w reżyserii Francisa Lawrence’a, na podstawie powieści Jasona Matthevsa o tym samym tytule. Jennifer wciela się w nim w postać atrakcyjnej i seksownej Rosjanki Dominiki Jagorowej, która zostaje zmuszona do współpracy ze Służbą Ochrony Federacji Rosyjskiej i wysłana na misję do Finlandii, gdzie ma pomóc w zdemaskowaniu amerykańskiego wywiadowcy. Ta kreacja Jennifer Lawrence odsłania przed nami jej nową twarz. Sympatyczna dziewczyna z sąsiedztwa, z jaką kojarzona jest aktorka, przeobraża się w silną i świadomą swoich walorów kobietę.