Co to jest transmiter FM i jak wygląda?

Transmiter jest niewielkim urządzeniem, które umożliwia przesyłanie muzyki z zewnętrznego urządzenia – np. smartfona lub tabletu. Odbiornikiem jest w tym przypadku radio samochodowe. Sprzęt zakończony jest wtyczką, która służy do zasilenia go poprzez wpięcie do gniazdka zapalniczki samochodowej. Transmiter do auta to mały adapter USB, który może wyglądać nowocześnie i stylowo, szczególnie, gdy jest wyposażony w wyświetlacz.

Transmiter fm blow

W jakim celu używa się transmitera do auta?

Ten mały sprytny gadżet samochodowy sprawia, że możesz włączać dowolne utwory, bez względu na to, co jest emitowane właśnie w radiu. Z transmiterem FM możesz puszczać muzykę z platform streamingowych lub YouTube’a. Transmiter może być też używany do prowadzenia rozmów z twojego telefonu i do ładowania go.

Jak jest zbudowany transmiter samochodowy?

Transmiter samochodowy to odpowiedź na brak najnowszych technologii służących do odtwarzania dźwięków w niektórych, szczególnie starszych pojazdach. Zazwyczaj do odtwarzania muzyki w aucie możesz użyć karty pamięci lub innego nośnika na gniazdo USB lub wtyczkę miniJack.

Transmiter FM forever

Transmiter do radia samochodowego na Bluetooth – jak działa?

Transmiter jest zazwyczaj zasilany z gniazda samochodowej zapalniczki. Dzięki zastosowaniu technologii Bluetooth łączy się on bezprzewodowo ze sparowanym smartfonem lub tabletem. Aby odsłuchiwać pliki muzyczne z pamięci telefonu, będziesz też potrzebował specjalnej aplikacji. Oczywiście nadal możesz odtwarzać muzykę z kart pamięci lub poprzez nośnik na USB, np. pendrive.

Jak podłączyć transmiter Bluetooth do samochodu?

Zastanawiasz się, co zrobić, aby podłączyć transmiter FM do swojego zestawu audio? Wystarczy, że wepniesz go do źródła zasilania, czyli gniazda zapalniczki, wybierzesz ręcznie częstotliwość i sparujesz urządzenia.

Pamiętaj o tym, aby przed połączeniem urządzeń wybrać tą samą częstotliwość w radiu samochodowym i na transmiterze. Odpowiedni wybór fali pomoże poprawić jakość dźwięku, redukuje szumy i zakłócenia. Jak to zrobić? Musisz poszukać częstotliwości, która jest wolna, a więc nie odbiera w danej chwili żadnego sygnału.

Następnie musisz sparować oba urządzenia. Po prostu na telefonie z włączonym Bluetooth’em włącz szukanie urządzeń i wybierz transmiter.

Transmiter FM BLOW quick charge

Najlepszy transmiter FM – na co zwrócić uwagę?

Każdy dobry transmiter FM jest wyposażony w co najmniej jedno gniazdo USB, a zdarzają się modele z dwoma takimi gniazdami. Dzięki temu możesz podłączyć do nich swój nośnik za pomocą kabla z odpowiednią wtyczką. Dodatkowym atutem będzie dostępność slotu na kartę SD .

Transmiter FM do samochodu – jakie ma dodatkowe funkcje?

Nowoczesny transmiter do auta może pełnić funkcję ładowarki do smartfona. Wystarczy, że wybierzesz gniazdo USB o wyższym amperażu i wepniesz do niego na kablu twoje urządzenie. Możesz też wybrać urządzenie z ładowarką.

Transmiter FM Rock

Co sprawdzić przed zakupem transmitera?

Zanim wybierzesz odpowiedni transmiter samochodowy, zwróć uwagę na to, czy interesujący cię model jest kompatybilny z twoim pojazdem oraz smartfonem. Warto też sprawdzić, jaki jest format obsługiwanych plików – zazwyczaj będzie to MP3 i WMA, ale zdarzają się urządzenia, dzięki którym odtworzysz muzykę we FLAC, APE lub WAV.

Z uwagi na to, że nie są to drogie urządzenia, warto wybierać modele w górnej granicy przedziału cenowego. Droższe transmitery prawdopodobnie będą charakteryzować się wyższą jakością i przydatnymi funkcjonalnościami, jak dostępność slotów na kartę SD czy dodatkowe USB albo wygodny ekran. Solidna obudowa to kolejna cecha, dzięki której zapewnisz sobie długie użytkowanie urządzenia bez ryzyka jego zniszczenia lub zarysowania.

Wybierz najlepszy dla siebie gadżet i odtwarzaj dobrej jakości muzykę w aucie. Dzięki funkcjonalnemu transmiterowi każdą podróż samochodem spędzisz otoczony ulubionymi dźwiękami.

Więcej artykułów znajdziesz na Empik Pasje w dziale Motoryzacja

Zdjęcie okładkowe: źródło: shutterstock.com