Chociaż zdecydowanie częściej mężczyźni są głównymi bohaterami powieści, to jednak w literaturze nie brakuje wyróżniających się postaci kobiecych. Silne, inspirujące i działające na przekór przeciwnościom - takie są bohaterki z naszej listy.
Poznaj 7 fikcyjnych kobiet, o których nie da się zapomnieć!

 

Nieidealna Lisbeth Salander z serii Millennium

Podobny obraz

Lisabeth Salander nie jest chodzącym ideałem. Z wieloma z jej wyborów można się nie zgadzać, ale to właśnie jej wady sprawiają, że czytelnik dostrzega w niej prawdziwego człowieka. Jej inteligencja i determinacja wzbudza cichy podziw, a ona sama jest literackim dowodem na to, że siła jest kobietą.

 

Wierna ideałom Luna Lovegood

Znalezione obrazy dla zapytania Luna Lovegood

Myśląc o silnej bohaterce z serii Harry Potter, pierwszym skojarzeniem jest postać Hermiony Granger, ale J.K. Rowling stworzyła ich znacznie więcej. Nieoczywistym, ale ciekawym typem bohaterki jest Luna Lovegood. Pełna uroku blondynka często spotyka się z niewybrednymi żartami na swój temat, ale wie, że prawdziwi przyjaciele zawsze będą ją lubić i cenić taką, jaką jest. Jej wielka wiara w marzenia jest wielkim źródłem inspiracji i nadziei na ich spełnienie. Więcej o magicznym świecie, z którego pochodzi Luna, możecie dowiedzieć się z nowej książki J.K. Rowling - „Harry Potter. Podróż przez historię magii”.

 

Nieustraszona nastolatka Katniss Everdeen

Znalezione obrazy dla zapytania Katniss Everdeen

Chociaż czytając trylogię Igrzysk Śmierci można zapomnieć, że główna bohaterka ma -naście lat, to jej młodzieńczy wiek w połączeniu z wielką dojrzałością, składają się na unikalny zestaw cech silnej i wyrazistej postaci. Katniss nie jest dziewczynką - to świadoma młoda kobieta, która jest w stanie zrobić wszystko dla dobra swoich bliskich. Jej determinacja, waleczność, spryt i mocny charakter tworzą z niej prawdziwą superbohaterkę.

 

Nasza przyjaciółka Bridget

Podobny obraz

Bridget Jones przewróciła babski świat do góry nogami. Nie jest doskonała, ma nadprogramowe kilogramy i nałogi, ale żadna z jej wad nie jest w stanie przyćmić jej niezwykłego uroku. Bridget trafia do serc kobiet przede wszystkim ze względu na swoją szczerość i niezachwianą wiarę w miłość.

 

Dzielna Eowina

Znalezione obrazy dla zapytania Eowina

Księżniczka Rohanu z powieści J.R.R. Tolkiena to kobieta, która udowadnia, że chcieć to móc. W przebraniu mężczyzny pokonała Demona, z którym nikt inny nie umiał sobie poradzić. Jej odwaga i szlachetne serce motywują do przekraczania swoich granic.

 

Łamiąca stereotypy Jane Marple

Znaleziony obraz

Panna Marple z powieści Agathy Christie to nietypowa starsza pani, która potrafi rozwiązać każdą zagadkę. Wyróżnia się empatią, doskonałą znajomością ludzi i niezłomnym charakterem. Ta barwna bohaterka udowadnia, że w każdym wieku można przeżywać wielkie przygody.

 

Żyjąca chwilą Scarlett O’Hara

Podobny obraz

„Nie chcę o tym teraz myśleć. Pomyślę o tym jutro” - najsłynniejsze zdanie głównej bohaterki powieści Przeminęło z wiatrem powinno być mottem każdej kobiety przechodzącej rozterki miłosne. Silna na zewnątrz i delikatna w środku - taka jest Scarlett, która nigdy nie traci nadziei, że wszystko się jakoś ułoży.
 

A czy Wy macie swoją ulubioną bohaterkę? Więcej ciekawych postaci kobiecych (i nie tylko) znajdziecie w filmach i książkach dostępnych na empik.com.