Bajki Disneya to nie tylko lukier i rozśpiewane księżniczki, przystojni książęta i ptaszki przysiadające na ramieniu. Ten fantazyjny świat zamieszkują także mroczne, niegodziwe i złe do szpiku kości postaci. Często bywa tak, że to właśnie one najbardziej zapadają nam w pamięć, czasem, mimo paskudnego charakteru, darzymy je nawet większą sympatią niż nieskazitelnych bohaterów.


Oto nasz ranking najbardziej demonicznych czarnych charakterów z bajek Disneya:

 

7. Frollo - „Dzwonnik z Norte Dame

Frollo jest fanatycznie religijnym despotą i surowym sędzią. Szczególnie drażnią go Cyganie, którzy, według niego, są bezwstydni i zbyt frywolni. Nie przeszkadza mu to jednak pragnąć pięknej Esmeraldy. W przeszłości dopuścił się zbrodni na Cygance, którą bezpodstawnie oskarżył o kradzież. W konsekwencji swojego czynu, bierze pod opiekę dziecko swojej ofiary – upośledzonego chłopca, nadaje mu imię Quasimodo i ukrywa przed światem w mrokach paryskiej katedry. Według nas to jeden z najbardziej zwyrodniały z charakterów, jakie możemy oglądać w bajkach Disneya. A jego piosenka „Z dna piekieł” przyprawia nas o gęsią skórkę… 

 

6. Urszula - „Mała Syrenka

Ze świecą szukać tak przebiegłej i wyrachowanej postaci. Urszula wyświadczyła Ariel wilczą przysługę, odbierając jej głos w zamian za nogi. Wykorzystała jej miłość, naiwność i niewinność, żeby osiągnąć swoje cele. Była mściwa, zepsuta i próżna, ale nie można odmówić jej też rubaszności i poczucia humoru. 

 

5. Cruella de Mon - „101 dalmatyńczyków

Jeśli ktoś nosi nazwisko, które brzmi jak „demon”, to już wiadomo, że nie będziemy mieli do czynienia z dobrą wróżką. Jest bezduszna, najbardziej zależy jej na szyku i elegancji. Była zupełnie pozbawiona skrupułów. Żeby zdobyć wymarzone futro, była w stanie posunąć się do ukatrupienia szczeniąt. Na szczęście jej plan się nie powiódł…


4. Dżafar - „Aladyn

Jak wielu czarnych charakterów, Dżafar chce bezwzględnej władzy. Pragnie również magicznej lampy i ręki Dżasminy. Aby osiągnąć swoje cele nie cofnie się przed niczym – więzi dziewczynę i sułtana, a Aladyna wysyła na pewną śmierć. Jest chciwy, przebiegły i ogarnięty rządzą władzy, a jego spojrzenie przeszywa na wskroś. 

 

3. Hans - „Kraina lodu

Hans to ciekawy przykład czarnego charakteru, jest bardziej złożony niż pozostali w zestawieniu. Jego demoniczność polega na tym, że potrafi przedstawić się jako szlachetny i uroczy, poza tym jest bardzo przystojny. Potrafi świetnie mydlić oczy, a tak naprawdę jest samolubny, dwulicowy i jest wstanie posunąć się do zbrodni, żeby dostać się do tronu. Geniusz zła i mistrz manipulacji!

 

2. Skaza – „Król Lew

Główny antagonista i nikczemny brat szlachetnego Mufasy. Diaboliczny, otacza się wrednymi hienami, nie można odmówić mu inteligencji. Marzył o panowaniu, jednak jako młodszy z rodzeństwa, musiał ustąpić starszemu pierwszeństwa do tronu. To on stoi za śmiercią taty Simby i za hektolitrami łez wylanych przez pokolenia dzieciaków na całym świecie. 


1. Diabolina – „Śpiąca Królewna

To ucieleśnianie zła. Dlatego to właśnie ona znalazła się na szczycie naszej listy. Bo kto inny mógłby aż tak zareagować na brak zaproszenia na imprezę? Jest potężna, oziębła, pozbawiona ludzkich uczuć, a w dodatku włada czarną magią. Co prawda film z 2014 roku ukazał ją w lepszym świetle, ale my wolimy ją widzieć jako największy szwarccharakter w historii bajek Disneya. 

 

A Wy, kogo dodalibyście do naszej listy?