Hamax Kiss w zestawie z kaskiem

Hamax to holenderska marka fotelików rowerowych, która działa już na rynku od przeszło 50 lat. Model Kiss został zaprojektowany w ten sposób, aby maluszkowi nic nie zagrażało podczas wycieczek ze swoim rodzicem. Bezpieczeństwo zapewniają solidne pasy z zabezpieczeniem, uniemożliwiającym odpięcie klamry przez dziecko. Fotelik rowerowy Hamax Kiss został również wyposażony w podnóżki z paskami, zapobiegające umieszczeniu przez malucha swoich nóżek pomiędzy szprychami. Dodatkową ochronę stanowią osłony na szprychy. Bezpieczeństwo dziecka podnoszą zarazem osłaniające podłokietniki. Zaletę tego modelu marki Hamax stanowi również łatwość jego montażu z tyłu roweru – do bagażnika lub ramy. Siedzenie oraz oparcie wypełnia miękka wyściółka, która posiada zdolność absorbowania drgań. Odległość między siodełkiem a fotelikiem może być regulowana. W komplecie z fotelikiem znajduje się kask z systemem regulacji. Dzięki temu można dopasować jego rozmiar do obwodu główki dziecka. Kask jest wyposażony w odblaskowe nalepki, siateczkę zabezpieczającą przed insektami oraz miękkie wkładki wyścielające. Na kasku znajduje się taki sam motyw graficzny, jak na wyściółce.

 

Hamax, Fotelik rowerowy i kask, Kiss, szaro-zielony - Hamax

 

Bobibike Go

Bobibike to marka łącząca bezpieczeństwo fotelików rowerowych z ich nowoczesnym designem. Tylny fotelik na bagażnik Bobibike Go można łatwo zamontować bez użycia narzędzi – wystarczy w tym celu kręcić dołączonym pokrętłem. Atutem tego modelu jest również wykonanie siedzenia z dwóch ścian, co przekłada się na wzrost bezpieczeństwa. Dziecko jest chronione przed wypadnięciem za pomocą 3-punktowych pasów z klamrą Easy-Click oraz dodatkowego pasa przyczepianego do roweru. Regulowane podnóżki z osłonami na szprychy stanowią zabezpieczenie przed umieszczeniem przez malucha nóżek w kole. Wysoki komfort podczas jazdy zapewnia wypełnienie siedzenia miękką i wodoodporną pianką, a także obecność naramienników oraz odpowiednio wyprofilowanego zagłówka.

 

 

Bellelli Mr Fox Standard

Fotelik Mr Fox Standard to model renomowanej włoskiej marki Bellelli. Posiada regulowane pasy bezpieczeństwa, wysokie podłokietniki, podnóżki, a także wyprofilowany zagłówek z otworem na kask. Na uwagę zasługują również szerokie osłony boczne. Zapobiegają one umieszczeniu przez malca swoich nóżek pomiędzy szprychami, a także chronią przed przeszkodami napotykanymi na drodze. Komfort podróży w foteliku rowerowym zapewnia dziecku mięciutka wyściółka, która może być zdejmowana w celu wyprania. W zestawie znajduje się mocowanie, umożliwiające szybkie zamontowanie fotelika do ramy, a także łatwe zdejmowanie.

 

 

Urban Iki

Rodzicom dziewczynki o wadze do 15 kilogramów można polecić przedni fotelik rowerowy Urban Iki w kolorze różowym. To stylowy model, montowany do kierownicy za pomocą dołączonego adaptera. Jego instalacja jest nadzwyczaj prosta i szybka za sprawą funkcji click&go. Umieszczenie dziecka z przodu roweru zapewnia mu doskonałą widoczność oraz umożliwia obserwowanie otaczającego świata. Rodzic widząc swoją pociechę w zasięgu wzroku, zyskuje natomiast poczucie bezpieczeństwa. Ryzyko wypadnięcia z fotelika minimalizują aż 5-punktowe pasy, pokryte miękką gąbeczka w części przylegającej do ramion. Fotelik rowerowy Urban Iki posiada również podnóżek z zapięciami na stopy, którego wysokość może być regulowana. Komfort dziecka podczas jazdy to zwłaszcza zasługa miękkiej poduszki na siedzisku, a także ergonomicznego kształtu fotelika.

 

Urban Iki, Przedni fotelik rowerowy - Urban Iki

 

Kross Wallaroo

Ostatnim produktem w naszym zestawieniu jest model polskiej marki Kross. Fotelik rowerowy mocowany do ramy za pomocą dołączonych w zestawie akcesoriów – stalowego pałąka oraz klipsa. Jego montaż jest dziecinnie prosty i zajmuje jedynie parę chwil. Fotelik ten został wyposażony w 3-punktowe pasy bezpieczeństwa z poduszkami, które ułatwiają zachowanie przez dziecko stabilnej pozycji podczas jazdy. Powstały one z szybkoschnącego materiału, który można bez obaw prać. Model ten wyróżnia się również obecnością podnóżka z aż sześcioma stopniami regulacji wysokości. W komplecie znajdują się ponadto paski stabilizujące nóżki.

 

KROSS, Fotelik dla dziecka, Wallaroo, niebiesko-zielony - Kross