„Jak lepiej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych”

Czy są wśród was osoby, które bez końca wszystko analizują i poddają wewnętrznej krytyce? Jeśli tak, to zapewne macie już za sobą lekturę książki dedykowanej wszystkim, którzy myślą „za dużo”, czyli „Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych” autorstwa Christel Petitcollin. Poradnik jest pełen wskazówek dotyczących radzenia sobie z nadprodukcją myśli. Techniki przedstawione przez autorkę pozwalają ujarzmić umysł i osiągnąć wymarzony spokój. „Jak lepiej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych” to kolejna publikacja Petitcollin, która powstała w odpowiedzi na zapytania i prośby czytelników pierwszej części. W książce znajdziecie wiele praktycznych porad, jak zrozumieć siebie samego i odnaleźć swoje miejsce w świecie. Już teraz możecie ją zamówić w przedsprzedaży.

 

„Odkryj swoje wewnętrzne dziecko”

Zła pogoda czy krótsze dni mogą być dla wielu osób wymówką dla niepodejmowania działań czy usprawiedliwieniem złych emocji. I chociaż czynniki zewnętrzne mogą wpływać na nasz humor, to jednak kiedy człowiekowi jest dobrze z samym sobą, to mniej korzystne okoliczności nikomu nie zepsują humoru oraz nie przeszkodzą w realizacji celów. Według autorki tego poradnika, Stefanie Stahl, sekret osiągnięcia psychicznej równowagi, a co za tym idzie – szczęścia, tkwi w dotarciu do sedna problemów. Stahl uważa, że za emocje odpowiedzialne jest nasze wewnętrzne dziecko, a raczej jego podwójna natura, określana przez nią jako Dziecko Cienia i Dziecko Słońca. Te dwa ukryte wewnątrz nas podmioty mają ogromną siłę kierowania naszym samopoczuciem. Aby sobie z nimi poradzić, warto wsłuchać się w ich głos i nadać każdemu z nich odpowiednie znaczenie. W książce „Odkryj swoje wewnętrzne dziecko” znajdziecie różne sposoby na odkrycie swojego wewnętrznego dziecka, a także na nawiązanie z nim przyjaźni będącej podstawą życiowej harmonii.

 

„Jesteś spokojem”

Jesień to czas refleksji, które mogą być dobrym impulsem do zmierzenia się ze swoimi słabościami i głęboko ukrytymi problemami. W książce dziennikarki Pauliny Młynarskiej znajdziecie garść szczerych i prostych recept na odnalezienie spokoju. Autorka opowiada o tym, jak udał się jej poradzić sobie z trudnymi doświadczeniami z dzieciństwa oraz ich skutkami w dorosłym życiu poprzez regularną praktykę jogi i pracę nad sobą.

 

„Skończ z tym sh*tem. Przestań uprawiać autosabotaż i upomnij się o własne życie”

 

Marzycie o zmianach w życiu i nawet wiecie, co powinniście zrobić, aby odmienić swój los, ale liczne wymówki powstrzymują was przed działaniem? Ta książka pokazuje, jak zmierzyć się ze swoim wewnętrznym sabotażystą i wypłynąć na szerokie morze możliwości. Autor, Gary John Bishop, w trzynastu rozdziałach poradnika, poddaje analizie wymówki, które najczęściej wykorzystujemy, aby zracjonalizować swoje destrukcyjne zachowania. Czytanie tej książki jest jak szybkie zrywanie plastra z warstwy kłamstw, które towarzyszą nam każdego dnia i blokują przed poprawą jakości życia.

 

„Sztuka prostego życia”

Jesienna aura sprzyja wewnętrznemu rozedrganiu i nasilaniu się uczucia niepokoju.

„Sztuka prostego życia” to zbiór stu praktyk japońskiego mnicha zen, które pokazują jak w prosty sposób osiągnąć spokój i szczęście. Ten poradnik świetnie sprawdzi się jako codzienna dawka motywacji, jeśli każdego dnia będziecie wykorzystywać choć jedną z porad proponowanych w książce.

 

„Żyć jak kot. Jak sprawić, żeby świat kręcił się wokół ciebie”

Niech nie zmyli was tytuł. Tu wcale nie chodzi o wylegiwanie się przez cały dzień na kanapie i chodzenie po meblach. „Żyć jak kot. Jak sprawić, żeby świat kręcił się wokół ciebie” to poradnik uczący zdrowego egoizmu. W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi zabiega o uznanie innych na wszelkich polach swojego życia – pracy, w kontaktach koleżeńskich i w mediach społecznościowych. To wszystko sprawia, że nieświadomie przekazują innym możliwość decydowania o swoim poczuciu wartości. „Żyć jak kot” to według autorek umiejętność realizacji własnych pragnień i stawianie siebie na pierwszym miejscu, co przekłada się na poczucie prawdziwego szczęścia.

 

„Błękitny umysł. Myśl na odwrót, działaj na opak, poznaj nieznane”

A gdyby tak uczynić właśnie teraz najpiękniejszy czas w swoim życiu i zacząć realizować własne cele? Wszystko jest możliwe, jeśli tylko zmienimy perspektywę, do czego w swoim poradniku przekonuje Klaudia Pingot. W książce opisana jest idea błękitnego umysłu, który pozwala widzieć świat na opak, co pomaga wyzwolić się z narzuconych samemu sobie ograniczeń. „Błękitny umysł. Myśl na odwrót, działaj na opak, poznaj nieznane” to cenne źródło wiedzy o zdobywaniu motywacji, w którym znajdziemy liczne fakty naukowe i inspirujące historie znanych autorytetów z różnych dziedzin m.in. Elona Muska, Leonarda da Vinci czy J.K. Rowling.

 

„Zacznij od dzisiaj. Organizacja czasu, pracy i życia z wykorzystaniem metod coachingowych”

Brak czasu to najczęściej wykorzystywany argument w usprawiedliwianiu lenistwa. Tak naprawdę, aby zacząć działać potrzebna jest dobra organizacja. W poradniku Eweliny Mierzwińskiej, dyplomowanego coacha, znajdziecie techniki wykorzystywane przez specjalistów w dziedzinie motywacji i nauczycie się, jak wprowadzić je w życie.

 

„Atomowe nawyki”

Chcielibyście codziennie jeść pyszne śniadanie przed pracą, ale zamiast tego codziennie w biegu wychodzicie z domu na czczo? Możecie to zmienić. Nawyki to coś, czego bardzo często nie doceniamy. Tymczasem to właśnie te drobne, niezauważalne wzory zachowań, mają ogromny wpływ na naszą codzienność. Książka Jamesa Cleara to praktyczna instrukcja tworzenia dobrych nawyków, a także pożegnania się z tymi, które nas ograniczają.

 

„Sekretne techniki medytacyjne buddyjskiego mnicha”

Medytacja to praktyka relaksacyjna, która zyskuje coraz więcej miłośników ze względu na swoją wielką moc. Już kilka minut medytowania dziennie pozwala skutecznie się odprężyć i odnaleźć w sobie dodatkową porcję energii. Myślicie, że to nie dla was, a może już kiedyś próbowaliście medytować, ale nic z tego nie wyszło? Autor dokładnie opisuje proces medytacji oraz pokazuje, jak poradzić sobie z różnymi problemami, na które natrafiają początkujący adepci tej sztuki wyciszenia?