Usługa Shazam działa od 2002 roku, i co dziś może wydać nam się zabawne, najpierw polegała na tym, że gdy chcieliśmy dowiedzieć się jak nazywa się dany utwór, trzeba było zadzwonić… 6 lat później, w 2008 roku, aplikacja zaczęła działać tak jak dziś, jednak dopiero od 2014 roku nastąpił rozwój, przełom i aplikacja stała się popularna i osiągnęła spore zyski. Przyczynić do tego mogły się szczególnie te utwory. Oto 10 najczęściej wyszukiwanych piosenek. Jakie tytuły znalazły się w ścisłej czołówce?
 

Poznajcie listę najczęściej „shazamowanych”- wyszukiwanych piosenek:
 

10. "All of Me," John Legend

Ilość wyszukań w Shazam*: 16,892,088

Piosenka, którą muzyk zadedykował swojej żonie. Ponadczasowy, nastrojowy utwór zagrany na fortepianie. Muzyka idealna na randkę czy romantyczną kolację!

 

9. "Cheerleader (Felix Jaehn Remix)," OMI

Ilość wyszukań: 19,437,217
Melodia, która idealnie sprawdzała się podczas letnich imprez, plenerowych spotkań ze znajomymi. Jako że Polacy uwielbiają weekendy spędzać na wsi, na działce, grillując z bliskimi – ten utwór był i u nas wielkim hitem.

 

8. "Rather Be," Clean Bandit feat. Jess Glynne

Ilość wyszukań: 19,458,500
Lubimy melodyjne, przyjemne kawałki. Ta piosenka królowała na amerykańskiej liście Billboard i zajmowała pierwsze miejsce w Wielkiej Brytanii. Nasze rozgłośnie radiowe też często ją puszczały. Pamiętacie?

 

7. "Take Me to Church," Hozier

Ilość wyszukań:  19,672,156
Gdyby Adele była mężczyzną, to z pewnością wykonałaby tę piosenkę! Klimatyczny, mroczny utwór zaśpiewany mocnym głosem młodego Irlandczyka. Można mieć ciarki…

 

6. "Thinking Out Loud," Ed Sheeran

Ilość wyszukań: 20,121,499
Na tej liście nie mogło zabraknąć Eda Sheerana. Każda jego piosenka jest bardzo często wyszukiwana, jednak ta, jak widać, osiągnęła status najbardziej pożądanej. Też ją tak lubicie?

 

5. "Blurred Lines," Robin Thicke feat. T.I. & Pharrell

Ilość wyszukań: 20,333,247
Wszyscy nucili “I know you want it” i wszyscy pragnęli poznać nazwę tego utworu...

 

4. "Let Her Go," Passenger

Ilość wyszukań: 20,768,443
Piosenka, która pojawiła się w reklamie Budweiser na Super Bowl. Uwaga, ta melodia może powodować wzruszenia…

 

3. "Lean On," Major Lazer Feat. MØ & DJ Snake

Ilość wyszukań: 21,011,820
Znacie ten utwór z imprez. Z pewnością wiele z Was, właśnie w takiej okoliczności, wyciągnęło swój telefon i chciało sprawdzić co to za nuta.

 

2. "Somebody That I Used to Know," Gotye feat. Kimbra

Ilość wyszukań: 21,076,327
Trochę starszy kawałek, który mocno zapadał w pamięć. Słuchając jego po raz pierwszy pewnie zastanawialiście się czy to przypadkiem nie jest The Police? Był tylko jeden sposób, by to sprawdzić…

 

1."Wake Me Up," Avicii

Ilość wyszukań: 23,134,160 

To nie Calvin Harris ani Tiësto, choć brzmienia są podobne i moga nas zmylić. To mega-hit szwedzkiego DJ'a Avicii, z jego syntezatorowymi dźwiękami i wokalami Aloe'a Blacca. Utwór, w którym muzyka jest zabawą i mieszanką różnych gatunków. Pamiętny hit!

A Wy jakich piosenek wyszukiwaliście?

 

*Dane z Shazam z marca 2018 roku